Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που λες οτι δεν υπαρχει αποκριση απο το κινητο, το ειχα και γω και λυθηκε με την αναβαθμιση που εκανα στο pc suite. τι να πω δεν γνωριζω κατι παραπανω.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο που λες οτι δεν υπαρχει αποκριση απο το κινητο, το ειχα και γω και λυθηκε με την αναβαθμιση που εκανα στο pc suite. τι να πω δεν γνωριζω κατι παραπανω.

 

Ουτε αναβαθμιση κανει ομως, τι κανω;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν παω να το συνδεσω,με το LG On-Screen Phone(pc suite) μου ζητα εναν κωδικο τηλεφωνου!ειναι κατι συγκεκριμενο αυτο?και θελω να περασω τις επαφες στο pc,γιατι αυριο θα ερθουν απο την lg να το παρουν για να ελενξουν τον αισθητηρα εγγυτητας!
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αναβαθμιση κανει ομως, τι κανω;;;

Για δοκίμασε να βγάλεις εντελώς το pc suite, να κάνεις reboot και να το ξαναβάλεις (standard τακτική σε τέτοιες περιπτώσεις).

Link to comment
Share on other sites

My Phone Explorer

 

Ελαφρύ εύχρηστο και όσο εισαι συνδεμένος ειδοποιήσεις στο PC συνδεση και συγχρονισμο επαφών και ημερολογίου ακομα και μέσω WIFI

 

Για δοκιμάστε το

 

Σημ Θέλει εναν Client στο κινητο που τον βρισκεις στο Market και αν ξεκινας τον συγχρονισμό μεσω USB τον τρεχει αυτοματα και μέσω WIFI τον τρέχεις χειροκίνητα

Edited by strta
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βγάλεις εντελώς το pc suite, να κάνεις reboot και να το ξαναβάλεις (standard τακτική σε τέτοιες περιπτώσεις).

 

Το εκανα κ αυτο, αλλα κ παλι τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

My Phone Explorer

 

Ελαφρύ εύχρηστο και όσο εισαι συνδεμένος ειδοποιήσεις στο PC συνδεση και συγχρονισμο επαφών και ημερολογίου ακομα και μέσω WIFI

 

Για δοκιμάστε το

 

Σημ Θέλει εναν Client στο κινητο που τον βρισκεις στο Market και αν ξεκινας τον συγχρονισμό μεσω USB τον τρεχει αυτοματα και μέσω WIFI τον τρέχεις χειροκίνητα

 

Ευχαριστω, το εκανα κ ολα οκ, αλλα με το pc suite τι παιζει; Το δοκιμασα κ με της γυναικας μου κ παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Προοριζεται για την Ελλαδα η εκδοση v20g? Ελπιζω ναι καθως η v20c τουλαχιστον την θεωρω απογοητευτικη...πολλα bugs
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, το εκανα κ ολα οκ, αλλα με το pc suite τι παιζει; Το δοκιμασα κ με της γυναικας μου κ παλι τα ιδια.

 

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη για το τι παίζει μιας κι εγώ το έβαλα και το έβγαλα σε μια βδομάδα κι από τότε χρησιμοποιώ μονο το My Phone Explorer (από το Μάρτιο)

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές δεν μπορώ ξαφνικά με τίποτα να συνδεθώ μέσω wifi με το router μου είτε έχω ενεργοποιημένο κωδικό στο router είτε free . Έβαλα και άλλη έκδοση κέρνελ μήπως και .......... αλλά τίποτα . έχω περασμένη την cm7 6.5.7 . Κάποια ιδέα?

 

εντιτ. Το έφτιαξα τελικά :)

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, διαβάζω καιρό το φορουμ, αλλά αποφάσισα να γίνω τώρα μέλος γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

 

Έκανα update 2.3.3 official, και έχω πρόβλημα με το ρούτερ μου (speedtouch γαρ) δηλαδή συνδέεται αλλά δεν πρασινίζει ποτέ το εικονίδιο και δεν έχω πρόσβαση στο νετ, μόνο να μπω στη σελίδα του ρούτερ με αφήνει.

 

Εάν του φορέσω μια CM7 θα λυθεί το πρόβλημα μου; (και αν μπορείτε προτείνετε μια δοκιμασμένη).

Το flashaρισμα του baseband πρέπει να γίνει πριν ή μετά την αλλαγή της ROM;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, διαβάζω καιρό το φορουμ, αλλά αποφάσισα να γίνω τώρα μέλος γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

 

Έκανα update 2.3.3 official, και έχω πρόβλημα με το ρούτερ μου (speedtouch γαρ) δηλαδή συνδέεται αλλά δεν πρασινίζει ποτέ το εικονίδιο και δεν έχω πρόσβαση στο νετ, μόνο να μπω στη σελίδα του ρούτερ με αφήνει.

 

Εάν του φορέσω μια CM7 θα λυθεί το πρόβλημα μου; (και αν μπορείτε προτείνετε μια δοκιμασμένη).

Το flashaρισμα του baseband πρέπει να γίνει πριν ή μετά την αλλαγή της ROM;

Προφανώς χρειάζεται να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις στο router σου.

Θα πρέπει να μπεις απο το PC στην σελίδα των ρυθμίσεων του και να τικαρεις στην επιλογη καναλιών το auto.

Έχω αλλάξει 2 ρουτερ εξαιτίας παρόμοιων προβλημάτων. Τελευταία είχα ένα Netgear αρκετά καλο. Μου δημιουργούσε όμως προβλήματα στο Nexus S αλλα και στο iPhone αφ ότου περασα την beta ios5.

To πέταξα και αγορασα ένα Belkin για 90€ και ησυχασα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

My Phone Explorer

 

Ελαφρύ εύχρηστο και όσο εισαι συνδεμένος ειδοποιήσεις στο PC συνδεση και συγχρονισμο επαφών και ημερολογίου ακομα και μέσω WIFI

 

Για δοκιμάστε το

 

Σημ Θέλει εναν Client στο κινητο που τον βρισκεις στο Market και αν ξεκινας τον συγχρονισμό μεσω USB τον τρεχει αυτοματα και μέσω WIFI τον τρέχεις χειροκίνητα

 

πολύ καλό... πάρα πολύ καλό.. επιτέλους μια ωραία επιλογή για συγχρονισμό τοπικά και μάλιστα αρκετά λιτό εύχρηστο.... ενθουσιάστηκα!!! :-) :-)

edit: εννοώ για εμάς τους CM τύπους που δεν δουλεύει το LG Suite..

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό... πάρα πολύ καλό.. επιτέλους μια ωραία επιλογή για συγχρονισμό τοπικά και μάλιστα αρκετά λιτό εύχρηστο.... ενθουσιάστηκα!!! :-) :-)

edit: εννοώ για εμάς τους CM τύπους που δεν δουλεύει το LG Suite..

 

Για εμάς με CM7 λειτουργεί άψογα ο συγχρονισμός επαφών από το Gmail! :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα sms στην 2.3.3 οπου δεν σε αφηνει να στειλεις πανω απο 70 ελληνικους χαρακτηρες εχει καταλαβει κανεις γιατι υπαρχει? Διαπιστωσα πως αν κανεις "εκκαθαριση δεδομενων" στις εφαρμογες Μηνυματα 2.3.3 και Μηνυματα 1.0 που υπαρχουν στην κατηγορια "Ολα" στις Εφαρμογες, καθε φορα που ανοιγεις την συσκευη τοτε μεχρι κ να να την ξανανοιξεις μπορεις να στελνεις ΚΑΝΟΝΙΚΑ μηνυματα με 160 ελληνικους χαρακτηρες. Δεν ξερω αν αυτο το χει δοκιμασει και καποιος αλλος, τουλαχιστον σε μενα λειτουργει οποτε δεν ξερω αν θα βοηθουσε να βρεθει και μια ανεπισημη λυση για το προβλημα. (και οχι δεν θελω να χρησιμοποιησω εφαρμογη για μηνυματα που δεν ειναι stock, αν ηταν ετσι θα εκανα κ ενα root κ τελος το θεμα)
Link to comment
Share on other sites

Είναι δηλαδή τόσος κόπος να βάλεις handcent , η οποία είναι πολύ ανώτερη εφαρμογή έτσι κι αλλιώς?

 

Τι σχέση έχει αυτό με το να κάνεις root ? Και σε επίπεδο πολυπλοκότητας αλλά και εγγύησης..

 

Όλα αυτά που κάθεσαι και ψάχνεις είναι ανούσια ταλαιπωρία και η στοκ εφαρμογή πάντοτε υστερούσε σε σχέση με τη συγκεκριμένη που ανέφερα, ακόμα κι αν όλα όσα θες δούλευαν τέλεια

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μου λες οτι αγορασες πχ ενα Audi, σου χαλασε ο καθρεφτης κ σου παν στην VW οτι βιδωνει ενας της Skoda. Sorry mate αλλα απο την στιγμη που πληρωσα για ενα κινητο το οποιο η LG ειπε οτι θα εκδοσει κ την 2.3.3 απαιτω να λειτουργει σωστα. Δεν ξερω τι επιπλεον μπορει να σου δωσει το handcent οταν ο μονος λογος να στειλω μηνυμα ειναι απλα για να στειλω αλλα οταν το χρησιμοποιησα, γιατι ναι μπηκα στον κοπο να το χρησιμοποιησω, κατεληξα να στελνω σε 2 ατομα το ιδιο μηνυμα χωρις να το γνωριζω επειδη πολυ απλα το handcent ειχε κρατησει στην μνημη τον παραληπτη ενος μηνυματος που χα στειλει το πρωι (μαλλον bug του προγραμματος) κ εστελνε ΚΑΙ σε αυτον μηνυμα που εστελνα σε διαφορετικο παραληπτη το ιδιο βραδυ.

 

Υ.Γ. οσον αφορα το root εννοουσα πολυ απλα οτι αν ειναι να βαλω προγραμματα για βασικες λειτουργιες που η LG αδυνατει να προσφερει 100% σωστα ας του κανω κ ενα root να περασω κ καμια custom rom ξερω γω

Link to comment
Share on other sites

Όταν έσπασε το κρύσταλλο στο audi έβαλα το ίδιο , γιατί δεν είναι και τόσο ακριβό :P

 

Τώρα δε μπορώ να καταλάβω τι σου έκατσε τόσο στραβά με το handcent, εγώ το χρησιμοποιώ από την αρχή που πήγα στο android (και θα το χρησιμοποιώ για πάντα ) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα, αντιθέτως μου έλυσε προβλήματα που είχε η στοκ εφαρμογή , ειδικά σε παλιότερες εκδόσεις , δεν θα μπω ποτέ καν στο κόπο να ασχοληθώ με το τι κάνει η στοκ εφαρμογή, σε οποία συσκευή κι αν βρεθώ στο μέλλον

 

Κάποια πράγματα δουλεύουν καλύτερα από τα στοκ και αυτό είναι ένα από τα θετικά του λειτουργικού (εφόσον το ψάξεις )

 

Μη μου πεις ότι χρησιμοποιείς στοκ browser που σε αυτό το κινητό σέρνεται κι όχι opera που παει σφαίρα

 

Αν θες να δουλεύουν τα στοκ τέλεια και να μη μπορείς να επιλέξεις κάτι διαφορετικό , δώσε το ανάλογο γιγάντιο ποσό και πάρε iPhone , δεν υπάρχει άλλη λύση

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι απο αυτους που θα πειραματιστουν ιδιαιτερα με τα κινητα, για αυτο αλλωστε ειπα να παρω αυτο που κακα τα ψεμματα προκειται για value for money περιπτωση. Οντως χρησιμοποιω στοκ browser χαχα :p:p

 

Τεσπα σου πα γτ μου κατσε ασχημα το handcent, ασε που δεν με αφηνε να επιλεξω το 2ο νουμερο που ειχα αποθηκευσει σε διαφορες επαφες μου αλλα με αφηνε μονο το 1ο. Αν ηταν να παιρνα iphone θα πεταγα το skoda κ θα πηγαινα κ γω για audi :whistle:

 

Παντως οπως κ να χει ειναι γενικα ασχημο βασικες λειτουργιες του κινητου να μην λειτουργουν σωστα. Τεσπα για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι η τεχνολογια ειναι του διαολου πραματα :devil:

Link to comment
Share on other sites

άμα βάλω το handset θα λαμβάνω 2 ειδοποιήσεις? ή φτιάχνεται αυτό?

 

Απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις στις ρυθμίσεις του στοκ και τελειώνει το θέμα, δεν ασχολείσαι παραπάνω

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά με 160 χαρακτήρεσ έτσι? δεν πιστελυω να λ΄΄ει 160 και να χρεώνει διπλά.
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...