Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανε καταργηση εγκταστασης ενημερωσεων του μαρκετ και μετα μπες στο μαρκετ παλι,με την παλια εκδοση του μαρκετ,κατσε 2-3 λεπτα μεσα στο μαρκετ μετα βγες και ξαναμπες θα εχει αναβαθμιστη μονο του!!! :lol:

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε μαγκες ολα καλα ολα ωραια αλλα η μπαταρια ουτε μερα.ειδικα αμα πεις να αφησεις ανοιχτο το data για ιντερνετ τεζα.και δεν παιζω και τπτ.μονο σερφαρω το πρωι λιγο
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας τροπο να κανω την μπαταρια να κραταει περισσοτερο επεσα πανω στο PowerMax στο Market. Το προγραμματακι κανει ενα μικρο ΘΑΥΜΑ. Κανει οντως την μπαταρια να κραταει περισσοτερο. Η free εκδοση ειναι για να το χρησιμοποιησεις 10 φορες αλλα ηρθαν και οι paid apps, οποτε μπορεις να το αγορασεις. Σε εμενα εκανε σημαντικη οικονομια στην μπαταρια. Το αφηνω ανοιχτο ολο το βραδυ και μετα απο 12 περιπου ωρες εχει χασει μονο 10-12% η μπαταρια. Δοκιμαστε το. Ειναι μικρο, περιπου 700kb. Εχω δοκιμασει παρα πολλα apps για την μπαταρια αλλα αυτο οντως δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δουλέψω το overclockwidget.Το εγκαταστώ αλλα μόλις πάω να κάνω overclock δεν κάνει και μένει τα 600mz.Μόνο downclock καταφέρνω να κάνω.Τι κάνω λάθος το έχει δουλέψει κάποιος;Έχω διαβάσει κάποια μηνύματα που υπάρχουν για το ίδιο θέμα κάποιες σελίδες πιο πριν αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Ποιο πρόγραμμα για overclocking χρησιμοποιείται όσoι ασχολήστε με το άθλημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κανε καταργηση εγκταστασης ενημερωσεων του μαρκετ και μετα μπες στο μαρκετ παλι,με την παλια εκδοση του μαρκετ,κατσε 2-3 λεπτα μεσα στο μαρκετ μετα βγες και ξαναμπες θα εχει αναβαθμιστη μονο του!!! :lol:

 

Ωραιος! Πλεον μου εμφανιζει και τις πληρωτεες!

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν και οι paid apps στο μαρκετ!!!:grin:

 

Μπορει να μου προτεινει καποιος σε ποια τραπεζα να παω να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα?

 

Στην Πειραιώς την Webuy.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μετα απο ενα καλο και πληρες φορματ στην καρτα και στο τηλεφωνο παω να το φτιαξω απο την αρχη εβαλα την 10h

αλλα δεν μποπω να ξαβαλω το recovery και ενω κανω ολες τις διαδικασιες,

στον πινακα οταν δινω την εντολη στο τελος "su" δεν μου βγαζει αυτο "sh-3.2$" αλλα κατευθειαντο συμβολο "#" και αφου του δινω τις

εντολες κανει reboot και οταν ανοιγει κανει hard reset και δεν υπαρχει recovery.

Ξερει κανεις τι συμβαινει??

Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας τροπο να κανω την μπαταρια να κραταει περισσοτερο επεσα πανω στο PowerMax στο Market. Το προγραμματακι κανει ενα μικρο ΘΑΥΜΑ. Κανει οντως την μπαταρια να κραταει περισσοτερο. Η free εκδοση ειναι για να το χρησιμοποιησεις 10 φορες αλλα ηρθαν και οι paid apps, οποτε μπορεις να το αγορασεις. Σε εμενα εκανε σημαντικη οικονομια στην μπαταρια. Το αφηνω ανοιχτο ολο το βραδυ και μετα απο 12 περιπου ωρες εχει χασει μονο 10-12% η μπαταρια. Δοκιμαστε το. Ειναι μικρο, περιπου 700kb. Εχω δοκιμασει παρα πολλα apps για την μπαταρια αλλα αυτο οντως δουλευει.

 

αφήνεις το data ανοιχτό; 3g ή 2g?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω στο task manager ότι μου τρέχουν συνέχεια το google map και το don't panic ενώ δεν τα έχω τρέξει καθόλου .Ξέρει κανείς γιατί γίνετε αυτό?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δουλέψω το overclockwidget.Το εγκαταστώ αλλα μόλις πάω να κάνω overclock δεν κάνει και μένει τα 600mz.Μόνο downclock καταφέρνω να κάνω.Τι κάνω λάθος το έχει δουλέψει κάποιος;Έχω διαβάσει κάποια μηνύματα που υπάρχουν για το ίδιο θέμα κάποιες σελίδες πιο πριν αλλά δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Ποιο πρόγραμμα για overclocking χρησιμοποιείται όσoι ασχολήστε με το άθλημα;

 

Ευχαριστώ

 

Επειδή όπως λέω και παραπάνω δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με το overclockwidget αγόρασα το setcpu αλλά ούτε με αυτό κανει overclock.Μήπως χρειάζεται κάποια άλλη costum rom ή κάποιο άλλο κόλπο εκτός από το να είναι root η συσκευή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αφήνεις το data ανοιχτό; 3g ή 2g?

 

απο μονο του απενεργοποιει το 3G. Οικονομια κανει πιο πολυ οταν το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη. Εκει θα δεις μεγαλη διαφορα. Αν εχεις το powermax ανοιχτο και δουλευεις το τηλεφωνο, δεν σε εμποδιζει να ανοιξεις wi fi ή 3G ή οτιδηποτε, αλλα δεν κανει τοσο πολυ οικονομια. Αλλα και παλι ειχεις λιγη εξοικονομιση. Εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Το κινητο μου κρατουσε 15 ωρες περιπου και τωρα εχει παει σχεδον στη μιαμιση μερα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα, προτιμω ακομα το green power, με το που ξεκλειδωνεις το κινητο τα ανοιγει αυτοματα ολα, και με κλεισιμο οθονης ξανα κλενουν ολα
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα, προτιμω ακομα το green power, με το που ξεκλειδωνεις το κινητο τα ανοιγει αυτοματα ολα, και με κλεισιμο οθονης ξανα κλενουν ολα

 

Λογικά όμως με αυτόν τον τροπο δεν έχεις notifications όταν η οθόνη σου είναι κλειστή. Που σημαίνει ότι χάνεις ένα απο τα σημαντικότερα ατού των smartphones.

Είναι προτιμότερο να καταργησετε κάποια άχρηστα widgets παρα να μην λαμβάνετε ειδοποιησεις για νέα mail, twitter, Facebook κλπ.

Αν είναι έτσι αγοράζουμε ένα ΝΟΚΙΑ με 100 ευρω.

 

Για μένα η καλύτερη λύση είναι να τα αφήνεις όλα ανοικτά και κάθε βράδυ να το βάζεις στην φόρτιση.

Σας πληροφορώ ότι τα παει καλύτερα σε αυτονομία απο πολυ ακριβότερες συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη λύση είναι να τα αφήνεις όλα ανοικτά και κάθε βράδυ να το βάζεις στην φόρτιση.

 

εγω αρχισα και τα flight mode , επειδη δε θελω ετσι κι αλλιως να με ενοχλει κανεις στον υπνο μου, αν ειναι κατι υπερβολικα σημαντικο εχω και το σταθερο μου για αυτους που πρεπει

 

αλλα γενικα χωρις να εχω βαλει καμια παραξενη εφαρμογη για εξοικονομιση μπαταριας και εχοντας ολα τα widget μου κτλ, παρατηρω οτι η καταναλωση συνηθως ειναι 1% ανα ωρα, το οποιο δεν ειναι καθολου ασχημο

 

αν το χρησιμοποιουσα σαν απλο τηλεφωνο θα ειχα ανετα τις 3 μερες+ (οκ οι 4 μαλλον ειναι υπερβολη) και με τη χρηση που του κανω εχω σιγουρα 1 μερα , ισως και 1.5

 

να με αφησει πανω στη μερα δεν παιζει (εχω αλλωστε και φορτιστη αυτοκινητου και πολλοι γνωστοι μου εχουν android να φορτισω στα προχειρα , αρα δεν εμεινα ποτε απο μπαταρια)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όμως με αυτόν τον τροπο δεν έχεις notifications όταν η οθόνη σου είναι κλειστή. Που σημαίνει ότι χάνεις ένα απο τα σημαντικότερα ατού των smartphones.

Είναι προτιμότερο να καταργησετε κάποια άχρηστα widgets παρα να μην λαμβάνετε ειδοποιησεις για νέα mail, twitter, Facebook κλπ.

Αν είναι έτσι αγοράζουμε ένα ΝΟΚΙΑ με 100 ευρω.

 

Για μένα η καλύτερη λύση είναι να τα αφήνεις όλα ανοικτά και κάθε βράδυ να το βάζεις στην φόρτιση.

Σας πληροφορώ ότι τα παει καλύτερα σε αυτονομία απο πολυ ακριβότερες συσκευές.

 

εκει ειναι η μαγεια αυτου του προγραμματος....εγω εχω να ανοιγει το data απο μονο του ανα ωρα για 5 λεπτα οταν εχω κλειστη οθονη για να μη χανω τιποτα...συμφωνω με αυτο που λες παντως...CUSTOM RECOVERY και να φορτωσεις το mik kernel για τον αλλο φιλο πριν πληρωσει για ολα τα overclocking προγραμματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μετα απο ενα καλο και πληρες φορματ στην καρτα και στο τηλεφωνο παω να το φτιαξω απο την αρχη εβαλα την 10h

αλλα δεν μποπω να ξαβαλω το recovery και ενω κανω ολες τις διαδικασιες,

στον πινακα οταν δινω την εντολη στο τελος "su" δεν μου βγαζει αυτο "sh-3.2$" αλλα κατευθειαντο συμβολο "#" και αφου του δινω τις

εντολες κανει reboot και οταν ανοιγει κανει hard reset και δεν υπαρχει recovery.

Ξερει κανεις τι συμβαινει??

 

Πριν περάσεις το recovery έχεις κάνει root με το GingerBreak;

Link to comment
Share on other sites

CUSTOM RECOVERY και να φορτωσεις το mik kernel για τον αλλο φιλο πριν πληρωσει για ολα τα overclocking προγραμματα...

 

Αυτό αναφερόταν σε εμένα;

Δηλαδή θα πρεπει να κάνω αυτό - >http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305139 και μετά να εγκαταστήσω το mik kernel;

Θα το αφήσω προστοπαρόν πολύ παίδευμα μου φαίνεται. :)

Αυτό πρεπει να το κάνω για να δουλέψει και το overclockwidget και το setcpu νόμιζα ότι αρκούσε να έχεις root το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα, προτιμω ακομα το green power, με το που ξεκλειδωνεις το κινητο τα ανοιγει αυτοματα ολα, και με κλεισιμο οθονης ξανα κλενουν ολα

 

Δεν το εχω δοκιμασει το green power. Θα το κανω μια δοκιμη μονο του και μια σε συνδιασμο με το powermax. Για να δουμε τι θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσεις το recovery έχεις κάνει root με το GingerBreak;

 

Εχω κανει κανονικα root.

Μαλιστα εκανα downgrade σε 10A και εγινε παλι το ιδιο.

Δεν μπαινει το recovery.

Καμια ιδεα????

 

EDIT:Τελικα αν μπόκαρει το μυαλο σου δεν ξεμπλοκαρει ευκολα. Δεν εκανα unzip τα 2 αρχεια για αυτο και δεν το εκανε.

Ειχα κολησει με τις ρομ που τις εβαζα στην καρτα ζιπαρισμενες. Τελος καλο ολα καλα.

Edited by hotgr
Link to comment
Share on other sites

Δειτε ενα ακομα βιντεακι που εφτιαξα. Ειναι με την Official LG rom. Eχω πεταξει το root αφου δεν μου χρειαζεται πια λογο market enabler. Αν δουλευε ο Rom Manager στο ONE, θα το κρατουσα.

 

Εχω τον Launcher Pro Plus που μπορειτε να τον αγορασετε απο το Market και το Fancy widget pro.

H συσκευη παει σφαιρα και εχει βελτιωθει πολυ το touch σε σχεση με τον LG launcher.

 

[ame=www.youtube.com/watch?v=NEAF0iSmzVY]YouTube - LG P500.MOV[/ame]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παντως το market enabler πιστευω πως ακομα χρειαζεται. Ψαξτε το google maps στο ελληνικο market και θα καταλαβετε πως ακομα υπαρχουν ελλειψεις.
Link to comment
Share on other sites

Te_salat πώς έβαλες τις γιορτές στην agenda του launcher;

 

Υπάρχει ένα αρχειακι με τις γιορτές το οποίο γίνεται εισαγωγή στο google calendar και κατόπιν με τον συγχρονισμο εμφανίζεται στο calendar του κινητού.

Μπορείς να το βρεις με αναζήτηση στο google γράφοντας εορτές.

Αν δεν μπορέσεις θα το βρω και θα στο δώσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...