Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

θα τρελαθω αποψε το εχω κατεβασει 3 φορες και εχει μεσα 2 αρχεια λειπει το CSC υπαρχει πιθανοτητα να μου το μπλοκαρει το mcafee??

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ το χω, δεν καταλαβα πως λεγατε για το root, αλλα και εγω δεν βλεπω CSC. Αν και απο ο,τι λεει ο Richthofen εδω, μπορουμε να βαλουμε οποιοδηποτε CSC, οποτε μαλλον θα βαλω αυτο του Αλεξ στο πρωτο ποστ. Αυτο που εχω ηδη δηλαδη.

 

εγω σκεφτομαι να βαλω και το jpp modem και οχι αυτο που εχει καθως πιστευω οτι ειναι πολυ καλο απ οσο εχω διαβασει στο συνολο

αυτο προτεινουν ακομα και στη καγιο

Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα που το κατεβασα ρε παιδια ειχε και csc ματα το εβγαλαν.

 

@agnadi

Δες το προηγουμανο απο το δικο σου ποστ

 

 

τελικα δεν υπαρχει μεσα το CSC? τι να κανω τωρα? το διαβασα το ποστ που ειπες δεν καταλαβα ομως τι εννοεις να κανω?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα που το κατεβασα ρε παιδια ειχε και csc ματα το εβγαλαν.

 

@agnadi

Δες το προηγουμανο απο το δικο σου ποστ

 

Xμμμ το ξεκινησα αλλα παρα εχει μεινει στο setting pit... Για να δουμε....

Αργυρη ποση ωρα πηρε περιπου για να δω αν θα το αποσυνδεσω ή οχι?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

δε θελει με τπτ να περασει το ρουτ

με τπτ ομως

και δεν υπαρχει πουθενα στις σελιδες με τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ το ξεκινησα αλλα παρα εχει μεινει στο setting pit... Για να δουμε....

Αργυρη ποση ωρα πηρε περιπου για να δω αν θα το αποσυνδεσω ή οχι?

Δεν καταλαβα τι εννοεις, αν λες ποση ωρα εκανε, τιποτα διαφορετικο απο αλλα φλασαρισματα, αν θες εξηγησε μου για το σετινγκς

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι εννοεις, αν λες ποση ωρα εκανε, τιποτα διαφορετικο απο αλλα φλασαρισματα, αν θες εξηγησε μου για το σετινγκς

 

Aκυρο, τρωει κατι κολληματα το Odin. Εγραφε setting pit file και ειχε μεινει εκει, αλλα δεν ειχε ξεκινησει την διαδικασια, οποτε το εβγαλα και το εβαλα ξανα και το περασε. Τωρα ομως εχω αλλο θεμα. Η συσκευη γραφει Verifying Filesystem Please Wait και εχει κολλησει εκει... Φυσικα δεν ειχα lagfix κλπ.

Τωρα αμφιταλαντευομαι στο να βγαλω μπαταρια και να ξαναφλασαρω την JPU ή να βγαλω μπαταρια και να φλασαρω πρωτα μια Eclair ή να περιμενω κι αλλο...

ΕΝΤΙΤ: Περιμενα αλλα τιποτα. Τωρα ξαναφλασαρω. Καλα μιλαμε thank god for 3 button combο.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aκυρο, τρωει κατι κολληματα το Odin. Εγραφε setting pit file και ειχε μεινει εκει, αλλα δεν ειχε ξεκινησει την διαδικασια, οποτε το εβγαλα και το εβαλα ξανα και το περασε. Τωρα ομως εχω αλλο θεμα. Η συσκευη γραφει Verifying Filesystem Please Wait και εχει κολλησει εκει... Φυσικα δεν ειχα lagfix κλπ.

Τωρα αμφιταλαντευομαι στο να βγαλω μπαταρια και να ξαναφλασαρω την JPU ή να βγαλω μπαταρια και να φλασαρω πρωτα μια Eclair ή να περιμενω κι αλλο...

 

στο ιδιο σημειο ΑΚΡΙΒΟΣ ειμαστε φιλαρακι χαχαχα αντε και ο θεος μαζι μας αποψε!!!....

 

εγω ειμαι ακομα στασιμος εσυ??

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Aκυρο, τρωει κατι κολληματα το Odin. Εγραφε setting pit file και ειχε μεινει εκει, αλλα δεν ειχε ξεκινησει την διαδικασια, οποτε το εβγαλα και το εβαλα ξανα και το περασε. Τωρα ομως εχω αλλο θεμα. Η συσκευη γραφει Verifying Filesystem Please Wait και εχει κολλησει εκει... Φυσικα δεν ειχα lagfix κλπ.

Τωρα αμφιταλαντευομαι στο να βγαλω μπαταρια και να ξαναφλασαρω την JPU ή να βγαλω μπαταρια και να φλασαρω πρωτα μια Eclair ή να περιμενω κι αλλο...

ΕΝΤΙΤ: Περιμενα αλλα τιποτα. Τωρα ξαναφλασαρω. Καλα μιλαμε thank god for 3 button combο.

 

Πετρο αν ημουν στη θεση σου θα ξαναχτυπουσα μεσα την παλια eclair και θα ξαναδοκιμαζα αλλη φορα. Δεν ξερω αλλα εχω μεγαλη φοβια πλεον με τα συνεχη flashings αφουκι εγω ενιωθα να εχω στα χερια το excalibur με τα 3 κουμπια αλλα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ακομα στασιμος εσυ??

Eβγαλα μπαταρια και ξαναφλασαρα αλλα κολλησε παλι εκει. Κατι δεν γινεται σωστα....

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

στο ιδιο σημειο ΑΚΡΙΒΟΣ ειμαστε φιλαρακι χαχαχα αντε και ο θεος μαζι μας αποψε!!!....

 

και μενα μου το κανε αρκετες φορες

απλα ξαναφλασαρετε

εγω το μετανοιωσα εφοσον δε μπορω να κανω το ρουτ με τπτ

και τελικα ειδα φως στο τουνελ μεσω του darky που εβγαλε ρομ βασισμενη σε αυτην

πληροφοριες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

 

αλλα θελει 3 τεταρτα να κατεβει γμτ παω για νανα αναγκαστικα και το πρωι με το καλο...........

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Aκυρο, τρωει κατι κολληματα το Odin. Εγραφε setting pit file και ειχε μεινει εκει, αλλα δεν ειχε ξεκινησει την διαδικασια, οποτε το εβγαλα και το εβαλα ξανα και το περασε. Τωρα ομως εχω αλλο θεμα. Η συσκευη γραφει Verifying Filesystem Please Wait και εχει κολλησει εκει... Φυσικα δεν ειχα lagfix κλπ.

Τωρα αμφιταλαντευομαι στο να βγαλω μπαταρια και να ξαναφλασαρω την JPU ή να βγαλω μπαταρια και να φλασαρω πρωτα μια Eclair ή να περιμενω κι αλλο...

ΕΝΤΙΤ: Περιμενα αλλα τιποτα. Τωρα ξαναφλασαρω. Καλα μιλαμε thank god for 3 button combο.

 

παντως για καλο και για κακο απο jpo που ημουν πηγα σε jm8 και μετα σ αυτη

 

@ mantzaros

Στο odin σου γραφει pass οταν τεκειωσει;

Link to comment
Share on other sites

παντως για καλο και για κακο απο jpo που ημουν πηγα σε jm8 και μετα σ αυτη

 

@ mantzaros

Στο odin σου γραφει pass οταν τεκειωσει;

 

ναι

και ανοιγει κανονικα και την εχω περασμενη κομπλε και με το modem που θελω το jpp και με csc απο την ελληνικη φρογιο αλλα χωρις APN

αλλα ρουτ δε μπορω να κανω

Link to comment
Share on other sites

ναι

και ανοιγει κανονικα και την εχω περασμενη κομπλε και με το modem που θελω το jpp και με csc απο την ελληνικη φρογιο αλλα χωρις APN

αλλα ρουτ δε μπορω να κανω

 

Δεν ξερω τι να πω περιεργο,

Ετσι για το ****το δεν βαζεις την jm8 πρωτα, απλα απο περιεργεια.

-------------

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω περιεργο,

Ετσι για το ****το δεν βαζεις την jm8 πρωτα, απλα απο περιεργεια.

-------------

Σε καθε καθε ποστ που γραφω βλεπω και 10 λαθη μετα.

Γραφω απο το galaxy tab και δεν το εχω συνηθισει. Συγνωμη ρε παιδια

 

μα οσες φορες την περασα απο τις 7 που μπηκα σπιτι πριν ειχα περασει την jm2

γιατι να βαλω την jm8?

Link to comment
Share on other sites

μα οσες φορες την περασα απο τις 7 που μπηκα σπιτι πριν ειχα περασει την jm2

γιατι να βαλω την jm8?

 

ενταξει ακυρο, εγω ειχα προχειρη την j8

Link to comment
Share on other sites

ναι

και ανοιγει κανονικα και την εχω περασμενη κομπλε και με το modem που θελω το jpp και με csc απο την ελληνικη φρογιο αλλα χωρις APN

αλλα ρουτ δε μπορω να κανω

Ποια ρουτ έχεις δοκιμασει ;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει από που κατεβάζετε την ρομ εγώ κατέβασα από εδώ και όλα ήταν ΟΚ από JPA βέβαια. Έχει όλα τα αρχεία αλλά δεν έχει ελληνικό swype και ΑΡΝ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω jm5 τωρα κ ξαναδοκιμαζω......

 

Ελα, το CSC εκανε την δουλεια. Φλασαρα χωρις CSC λοιπον και ολα οκ. Βεβαια το product code εγινε Κορεατικο, αλλα δεν φανταζομαι να επηρεαζει καπου, εκτος του οτι το μενου ειναι στα αγγλικα (παντα ετσι το εχω) και πρεπει να βαλουμε χειροκινητα τα apn.

Αλλα να ρωτησω καποιον Pro, μπορω να δοκιμασω να φλασαρω μονο CSC μεσω Odin??

Aκυρο εχει Ελληνικα. Ετοιμαζομαι για root :)

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το cf

πολλες φορες και τις 2 εκδοσεις του

 

Αυτό έβαλα και εγώ και έπαιξε με την πρώτη.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το root με CF. Με γεια μου :p

Παναγιωτη εσενα σκεφτηκα, και ειπα πως ηταν η τελευταια μου αποπειρα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει από που κατεβάζετε την ρομ εγώ κατέβασα από εδώ και όλα ήταν ΟΚ από JPA βέβαια. Έχει όλα τα αρχεία αλλά δεν έχει ελληνικό swype και ΑΡΝ.

 

κατεβαζω να δω αν εχει επιτελους αυτο το CSC .....

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...