Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναγίνε root κανονικά, να εχεις και το superuser μέσα απαραίτητα, και αν δεν σου ζητάει άδεια τότε ίσως να είναι επειδή δεν έχεις το usb debugging ενεργοποιημένο.

Έγινα ξανά root, δεν μου ανοίγει τον root explorer! Με αυτο τρώει σκάλωμα και δεν ξέρω γιατί, δοκίμασα και με το debugging που μου είπες αλλά τα ίδια. Κανένα αντίστοιχο του root explorer ξέρεις?

 

Τελικά έκανα reboot από recovery mode και όλα έφτιαξαν!

Edited by spysot

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εγκατάσταση της JS8 έχει γίνει κανονικά όπως περιγράφεται στην 1η σελίδα με wipe Δοκίμασα να εγκαταστήσω κανονικά άλλες εφαρμογές και ενημερώσεις της Samsung με απόλυτη επιτυχία. Απλά μετά την λήψη του παιχνιδιού Asphalt 5 πατώντας το κουμπί της εγκατάστασης δεν ξεκινάει την αντίστοιχη διαδικασία. Γνωρίζεις πού αποθηκεύει προσωρινά τις λήψεις από το μενού των Εφαρμογών Samsung? Είμαι root....

 

:pΤο ψευδώνυμο είναι βγαλμένο ......από νότια μέρη :lol:

 

Ψάξε σε τίποτα φακέλλους tmp μέσω astro αν και δεν νομίζω ότι θα βρεις κάτι...όσο για το nickname ok lol...

 

//Juwe's JS8/DamianGTO//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το από μάρκετ κανονικά

και πάτα την επιλογή μετά download & install hosts

και μετά bye bye ads!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Serendipity, αξίζει να προχωρήσω στην εγκατάσταση της;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα πρβλημα εκανα ροοτ με το superoneclick 1.7 και μου εβγαλε το superuser στο μενου αλλα το τιτανιουμ μου λει οτι δενεχει προσβαση ρουτ τι να κανω;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

unroot και ξανά κάνε την διαδικασία

αλλά άποψη μου εάν έχεις 2.2.1 βάλε καλύτερα κάποιον kernel από xda

speedmod/voodoo αυτοί κάνουνε και ρουτ

 

αλλιώς μπορείς να κάνεις ρουτ από την πρώτη σελίδα χωρίς να πειράξεις το κινητό σύμφωνα με τους οδηγούς του αλέκου

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Kλασικο προβλημα του Titanium. Θα πατησεις το κουμπακι που λεει Problems? μεσα απο την εφαρμογη και θα σου κατεβασει το busybox. Μετα θα εισαι ενταξει :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εκανα unroot και μετα ξανα root αλλα παλι τα ιδια μου λεει οσο για το busybox κανει ληψη και μετα λεει απετειχε.εχω 2.2 ελληνικη ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

χμμ και για δες καμια άλλη εφαρμογή που να χρειάζεται ρουτ

κατέβασε το terminal emulator γράψε su και δες εάν δουλεύει κομπλέ

 

Kλασικο προβλημα του Titanium. Θα πατησεις το κουμπακι που λεει Problems? μεσα απο την εφαρμογη και θα σου κατεβασει το busybox. Μετα θα εισαι ενταξει :)

 

εμένα δεν μου έχει τύχει πετράν :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Kλασικο προβλημα του Titanium. Θα πατησεις το κουμπακι που λεει Problems? μεσα απο την εφαρμογη και θα σου κατεβασει το busybox. Μετα θα εισαι ενταξει :)

 

χμμ και για δες καμια άλλη εφαρμογή που να χρειάζεται ρουτ

κατέβασε το terminal emulator γράψε su και δες εάν δουλεύει κομπλέ

 

 

 

εμένα δεν μου έχει τύχει πετράν :lol:

Εχει δικιο ο Πετρος,οταν γινει ρουτ με superone υπαρχει προβλημα με το busybox οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ και το titanium αναφερει προβλημα,πραγμα που διορθωνεται πατωντας την επιλογη προβληματα και κατεβαζει δικο του busybox,το ειχα μονιμα αυτο το θεμα σε ολες τις ρομ που τις ειχα ρουταρει μεσω superoneclick.Av γινει το ρουτ χειροκινητα δεν υπαρχει αυτο το θεμα οπως νομιζω οτι δεν υπαρχει θεμα αν το ρουταρεις και με cf-root (δεν θυμαμαι καλα γιατι παει καιρος που το εκανα ετσι,αλλα νομιζω δεν υπηρχε θεμα).

 

@mitsos1 την επιλογη εντοπισμος σφαλματων την εχεις τσεκαρισμενη?χωρις αυτο δεν παιζει μπαλα το titanium

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το terminal emulator και γραφω su αλλα μετα τι πρεπει να κανω γιατι δεν κανει τιποτα.κατι αλλο τωρα με καθε εφαρμογη που κατεβαζω το super user δεν θα επρεπε να με ρωταει κατι;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το terminal emulator και γραφω su αλλα μετα τι πρεπει να κανω γιατι δεν κανει τιποτα.κατι αλλο τωρα με καθε εφαρμογη που κατεβαζω το super user δεν θα επρεπε να με ρωταει κατι;

 

ναι θα σε ρωταει μονο για τις εφαρμογες που χρειαζεται super user οχι για ολες μολις ανοιγεις την εφαρμογη αν αποδεχεσαι η οχι

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο Πετρος,οταν γινει ρουτ με superone υπαρχει προβλημα με το busybox οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ και το titanium αναφερει προβλημα,πραγμα που διορθωνεται πατωντας την επιλογη προβληματα και κατεβαζει δικο του busybox,το ειχα μονιμα αυτο το θεμα σε ολες τις ρομ που τις ειχα ρουταρει μεσω superoneclick.Av γινει το ρουτ χειροκινητα δεν υπαρχει αυτο το θεμα οπως νομιζω οτι δεν υπαρχει θεμα αν το ρουταρεις και με cf-root (δεν θυμαμαι καλα γιατι παει καιρος που το εκανα ετσι,αλλα νομιζω δεν υπηρχε θεμα).

 

@mitsos1 την επιλογη εντοπισμος σφαλματων την εχεις τσεκαρισμενη?χωρις αυτο δεν παιζει μπαλα το titanium

 

ναι ειναι τσεκαρισμενη κατι ασχετο τωρα το odin για να δουλεψει θελει ο υπολογιστης να εχει προσβαση στο ιντερνετ;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι τσεκαρισμενη κατι ασχετο τωρα το odin για να δουλεψει θελει ο υπολογιστης να εχει προσβαση στο ιντερνετ;

 

όχι ούτε καν, απλά χρειάζεσαι τα απαραίτητα αρχεία

εάν αποφασίσεις να φλασάρεις βάλε την τελευταία js ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

όχι ούτε καν, απλά χρειάζεσαι τα απαραίτητα αρχεία

εάν αποφασίσεις να φλασάρεις βάλε την τελευταία js ;)

 

αυτο θα κανω και αφου δε βλεπω να δουλευει το titanium θα τα χασω ολα αλλα δεν πειραζει. βεβαια θα κανω ολη τη διαδικασια μια φορα απ την αρχη και μακαρι να δουλεψει και παλι σας ευχαριστω για τη βοηθεια!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που υπάρχει οδηγός για να αλλάξω kernel? Έχω κάνει root με oneclick, λέτε να υπάρξει πρόβλημα?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

εύκολο είναι, κατέβασε τον κερνελ που θες και απλά φλάσαρε τον από odin σκέτο pda.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εύκολο είναι, κατέβασε τον κερνελ που θες και απλά φλάσαρε τον από odin σκέτο pda.

Τόσο απλό? να τα κατεβάσω από xda-developers? Ποια θα μου πρότεινες?

και κάτι ακόμα.. μόλις φλάσαρα την 2.2.1 και δεν έχω βάλει ακόμα cf-root, πρέπει να βάλω πρώτα και μετά να αλλάξω kernel?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλό? να τα κατεβάσω από xda-developers? Ποια θα μου πρότεινες?

και κάτι ακόμα.. μόλις φλάσαρα την 2.2.1 και δεν έχω βάλει ακόμα cf-root, πρέπει να βάλω πρώτα και μετά να αλλάξω kernel?

 

ο ποιο σταθερός μου φένεται οτι είναι ο speedmod

o cf-root είναι καθαρά για ρουτ

διαλέγεις και πέρνεις .. κάτι σαν την λαική ένα πράγμα

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες του κερνελ όταν έχεις τον Στοκ κερνελ πάντα σου γράφει κάτι για Ρουτ. Δεν σημαίνει βέβαια ότι είσαι και ρουτ.

 

Είμαι root, έκανα τα βήματα του Αντώνη και έβαλα την 2.2.1, JS8. Το CF-Root από το link του Αντώνη στο blog του το πήρα, δηλ. από xda αλλά και εκεί έχουν πολλά αρχεία cf-root να κατεβάσεις, ίσως εκεί έκανα λάθος το αρχείο. Κάτι ακόμα αν ξέρει κάποιος... ενώ είμαι root, το τσέκαρα και στις πληροφορίες kernel δεν έχω το εικονίδιο superuser, ΄΄οταν πήγα να κατεβάσω ένα apk μου είπε δεν είσαι root! Τι παίζει? Να κάνω unroot και μετά πάλι root?

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα αποφαση να αρχισω τα φλασαρισματα :lol:

ποιος κερνελ ειναι για o/c? ο speedmod?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα αποφαση να αρχισω τα φλασαρισματα :lol:

ποιος κερνελ ειναι για o/c? ο speedmod?

 

 

DamianGTO και δεν θα το μετανιώσεις...

Sent from our Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

DamianGTO και δεν θα το μετανιώσεις...

Sent from our Galaxy !

 

γενικα εχω ακουσει καλα λογια για τον damian...

θα τον δοκιμασω σιγουρα :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...