Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εντομεταξύ το συγκεκριμένο cd-root και η έκδοση 2.2.1 στο βίντεο του αντώνη είναι αρκετά παλιά :lol:

πες μας ποια είναι η ρομ σου και θα σου βρω εγώ τι αρχείο πρέπει να φλασάρεις

 

ρε παιδες το βιντεο δεν ειναι για να βαζετε την καθε αυτη ρομ και cfroot... :lol::lol:

ειναι απλα για να παιρνουν μια ιδεα τι εστι odin οι "νεοι" σε συνδυασμο με τον γραπτο οδηγο στη πρωτη σελιδα :)

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τρώει να δοκιμάσω το fugumod..Επειδή δεν εχω καταλάβει ακόμα, την περνάμε μέσω odin,μέσω update.zip απο rom kitchen ή θέλει καινούργια non wipe rom με fugumod για να περαστεί? :confused:
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει οδηγίες στο θέμα της; :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες.. :p Απλά λέει μέσω non-wipe rom,odin ή heimdall..Επειδή θέλω να αποφύγω Odin κλπ , θα προτιμούσα κάτι σε cwm..Αλλα μάλλον πάει πακέτο με rom για να κάνει το conversion.. :confused: Πάντως δίνει πολλές επιλογές (btrfs,nilfs2,reiserfs)..Διαβάζω οτι με btrfs ή nilfs2 το σύστημα πετάει..
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις καμια διαφορά πίστεψέ με, μόνο αυτή που "θες" να δεις, αν με πιάνεις. Όπως γίνεται με πολλά mods που αναφέρονται εδώ μέσα και ακούς σχόλια του τύπου "ουάου τρελή διαφορά κλπ". Καμιά φορά επειδή θέλουμε να δούμε διαφορά την βλέπουμε :lol:
Link to comment
Share on other sites

πικρα τελικα και απο τον darky... :(

και ημουν ετοιμος να ξενυχτησω για να βαλω την ginger (τελειωσαν και τα φραγκα για εξοδους :lol:)

τελικα απο οτι φαινεται θα βγαλει beta βασισμενη στην JV1 και δεν εχω καταλαβει αν θα την δωσει σε ολους η στους beta testers

απο οτι καταλαβα ομως δεν ειναι και πολυ αισιοδοξος γιατι η JV1 εχει λεει τα μαυρα της τα χαλια και δεν εχουν το source του κερνελ

και ο ιδιος κανει αναφορα για σταθερη ginger οταν με το καλο βγαλει η samsung αλλη παλι (οπως ηταν αναμενομενο αλλωστε)

οποτε υπομονη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτό κι εγώ αυτή τη στιγμή δοκιμάζω την serendipity 6.2 για την οποία υπάρχουν πολύ καλά σχόλια στο thread της.

Αλλάζω τον Kernel ξανά σε damian και θα σας πω μετά. Αν είναι καλύτερη ή στα ίδια επίπεδα με την juwe θα χαρώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι λέω να δοκιμάσω την cyanogen :p

θέλω να δω προς τι ο σούσουρος με αυτήν την ρομ

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι λέω να δοκιμάσω την cyanogen :p

θέλω να δω προς τι ο σούσουρος με αυτήν την ρομ

 

βασικα απο οτι εχω ακουσει ειναι ακομη σε πιο πρωιμο σταδιο απο οτι η JV1, οποτε φαντασου... :lol::lol:

βεβαια δεν την εχω δοκιμασει για να εχω προσωπικη αποψη

ενδιαφερον παντως παρουσιαζει και αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=992251

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

βασικα απο οτι εχω ακουσει ειναι ακομη σε πιο πρωιμο σταδιο απο οτι η JV1, οποτε φαντασου... :lol::lol:

βεβαια δεν την εχω δοκιμασει για να εχω προσωπικη αποψη

ενδιαφερον παντως παρουσιαζει και αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=992251

 

Αυτή λέω να δοκιμάσω εγώ :p Ωραία..Οπότε τις χωρίσαμε για σήμερα και επιστρέφουμε τα ξημερώματα με εντυπώσεις :lol: Πάντως η MIUI αν και beta πρέπει να δουλεύει μια χαρά :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα miui stable στο desire, την έβαζα κατα καιρούς, αλλά δεν τρελαινόμουν κιόλας. Την βάζουν λόγω του τελείως διαφορετικού ui, που είναι όντως τελείως διαφορετικό, όχι απλά theme.

Σε ταχύτητα κτλ παρόλο που ξανγράφτηκε απο την αρχή ο κώδικας, δεν κερδίζεις κάτι.

Φαντάζομαι τα ίδια και εδώ θα συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=998976

Υπάρχει και σε cwm zip στις τελευταίες σελίδες

 

//Doc's JS8/DamianGTO/SteelBlue//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

tony o autokiller ειναι... τι να δουμε :p

τωρα αμα με μερικους μαγικους αριθμους εξαφανιζει τα lags ...

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

tony o autokiller ειναι... τι να δουμε :p

τωρα αμα με μερικους μαγικους αριθμους εξαφανιζει τα lags ...

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

 

Έχει αλλάξει και τις τιμές του file cache, και οι τιμές που παίρνει είναι διαφορετικές κατά τι από το aggressive του autokiller, μου πάει καλύτερα και από τον auto killer και από minfree του ryanza...η μνήμη απλά...δεν πέφτει κάτω από 100 mb..

 

//Doc's JS8/DamianGTO/SteelBlue//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, όσοι έχετε βάλει το modem jq1, είστε ευχαριστημένοι; εμένα έχει ξεσκιστεί στην κατανάλωση μπαταρίας...καλύτερο wifi μεν αλλά... απο θέμα μπαταρίας κάνα καλό modem παίζει;

 

//Doc's JS8/DamianGTO/SteelBlue//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

tony o autokiller ειναι... τι να δουμε :p

τωρα αμα με μερικους μαγικους αριθμους εξαφανιζει τα lags ...

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

 

Έχει αλλάξει και τις τιμές του file cache, και οι τιμές που παίρνει είναι διαφορετικές κατά τι από το aggressive του autokiller, μου πάει καλύτερα και από τον auto killer και από minfree του ryanza...η μνήμη απλά...δεν πέφτει κάτω από 100 mb..

 

//Doc's JS8/DamianGTO/SteelBlue//

Προσωπικα δεν βλεπω τον λογο για κατι τετοιο,δεν εχω δει ποτε το τηλεφωνο να κρεμαει η να lag-αρει σε οτι κι αν του εχω κανει
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε js8, και αφού έγινε η κανονική λήψη του παιχνιδιού Asphalt 5 της Gameloft από το μενού εφαρμογών της Samsung δεν μπορεί να προχωρήσει στη διαδικασία εγκατάστασης. Το έχει συναντήσει κανείς πρόσφατα? Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε js8, και αφού έγινε η κανονική λήψη του παιχνιδιού Asphalt 5 της Gameloft από το μενού εφαρμογών της Samsung δεν μπορεί να προχωρήσει στη διαδικασία εγκατάστασης. Το έχει συναντήσει κανείς πρόσφατα? Υπάρχει λύση?
Υπαρχει,βρες το Asphalt 6 HD το οποιο ειναι και καλυτερο και μην ασχολεισαι με αυτο :p
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε js8, και αφού έγινε η κανονική λήψη του παιχνιδιού Asphalt 5 της Gameloft από το μενού εφαρμογών της Samsung δεν μπορεί να προχωρήσει στη διαδικασία εγκατάστασης. Το έχει συναντήσει κανείς πρόσφατα? Υπάρχει λύση?

 

Τι nickname είναι αυτό χριστιανέ μου; lol

Μήπως το παιχνίδι το έχεις ήδη περασμένο; όταν πέρασες την ρομ το έκανες με wipe; δοκίμασες να κατεβάσεις κάτι άλλο από samsung;

 

//Doc's JS8/DamianGTO/SteelBlue//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ήδη root ή όχι; Ποιά rom έχεις; Από πού κατέβασες το cf-root? κτλ, κτλ. Το πρώτο μήνυμα του θέματος το διάβασες;

 

 

Είμαι root, έκανα τα βήματα του Αντώνη και έβαλα την 2.2.1, JS8. Το CF-Root από το link του Αντώνη στο blog του το πήρα, δηλ. από xda αλλά και εκεί έχουν πολλά αρχεία cf-root να κατεβάσεις, ίσως εκεί έκανα λάθος το αρχείο. Κάτι ακόμα αν ξέρει κάποιος... ενώ είμαι root, το τσέκαρα και στις πληροφορίες kernel δεν έχω το εικονίδιο superuser, ΄΄οταν πήγα να κατεβάσω ένα apk μου είπε δεν είσαι root! Τι παίζει? Να κάνω unroot και μετά πάλι root?

Edited by spysot

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω καποιες ερωτησουλες..Ποιο keyboard και ποιο swype να διαλεξω στην kitchen? επισης στο csc να βαλω multi η eur καλυτερα? και ποιος browser ειναι καλυτερος ο js5 η ο js8?
Link to comment
Share on other sites

Τι nickname είναι αυτό χριστιανέ μου; lol

Μήπως το παιχνίδι το έχεις ήδη περασμένο; όταν πέρασες την ρομ το έκανες με wipe; δοκίμασες να κατεβάσεις κάτι άλλο από samsung;

 

//Doc's JS8/DamianGTO/SteelBlue//

 

Η εγκατάσταση της JS8 έχει γίνει κανονικά όπως περιγράφεται στην 1η σελίδα με wipe Δοκίμασα να εγκαταστήσω κανονικά άλλες εφαρμογές και ενημερώσεις της Samsung με απόλυτη επιτυχία. Απλά μετά την λήψη του παιχνιδιού Asphalt 5 πατώντας το κουμπί της εγκατάστασης δεν ξεκινάει την αντίστοιχη διαδικασία. Γνωρίζεις πού αποθηκεύει προσωρινά τις λήψεις από το μενού των Εφαρμογών Samsung? Είμαι root....

 

:pΤο ψευδώνυμο είναι βγαλμένο ......από νότια μέρη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν στις πληροφορίες γράφει πως είμαι root αλλά όταν βάζω προγράμματα δεν μου ζητάει άδεια ο su και επίσης μου λέει πως πρέπει να είμαι root για αυτό το πρόγραμμα ..τι πρέπει να κάνω? Με το oneclick έγινα unroot αλλά πάλι στην έκδοση kernel μου δείχνει πως είμαι root. Ξέρει κάποιος? Έχω μπερδευτεί! Edited by spysot

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν στις πληροφορίες γράφει πως είμαι root αλλά όταν βάζω προγράμματα δεν μου ζητάει άδεια ο su και επίσης μου λέει πως πρέπει να είμαι root για αυτό το πρόγραμμα ..τι πρέπει να κάνω? Με το oneclick έγινα unroot αλλά πάλι στην έκδοση kernel μου δείχνει πως είμαι root. Ξέρει κάποιος? Έχω μπερδευτεί!

Ξαναγίνε root κανονικά, να εχεις και το superuser μέσα απαραίτητα, και αν δεν σου ζητάει άδεια τότε ίσως να είναι επειδή δεν έχεις το usb debugging ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν στις πληροφορίες γράφει πως είμαι root αλλά όταν βάζω προγράμματα δεν μου ζητάει άδεια ο su και επίσης μου λέει πως πρέπει να είμαι root για αυτό το πρόγραμμα ..τι πρέπει να κάνω? Με το oneclick έγινα unroot αλλά πάλι στην έκδοση kernel μου δείχνει πως είμαι root. Ξέρει κάποιος? Έχω μπερδευτεί!
Το cf-root σου αλλαζει κερνελ και θα πρεπει να βαζεις το αντιστοιχο για την ρομ που εχεις.Προφανως εχεις βαλει για αλλη ρομ και μαλλον αυτο σου δημιουργει προβληματα.Αν θελεις απλα και γρηγορα ενα root για εφαρμογες που θελεις,κανετο με superoneclick και θα εισαι οκ,αν ομως θελεις να περασεις 2e recovery για να βαλεις cwm η να φλασαρεις μεσω αυτου καποιο update.zip πχ,θα εχεις προβλημα,κατι παιζει με το busybox εκει και δεν γινεται (δεν ξερω αν εχει διορθωθει αυτο στην εκδοση 1.7).

Σε αυτη την περιπτωση θα σου προτεινα να κανεις χειροκινητα το ρουτ με τον οδηγο του Αλεξ μεσω adb και θα εισαι αρχοντας!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...