Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουράστηκα να το λέω:p όπου βλέπεις Actions ATM ή/και Vivante GC1000,μακρυά. καλύτερα διπύρηνα amlogic και rk3066

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! Ε, λογικό κάτι να μη πηγαίνει καλά:)

Edited by navi55
διόρθωση quote
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο μένα. Από χτες είμαι κάτοχος ενος Window N80. Είναι στα ίδια χαρακτηριστικά με το chuwi. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άψογες. H οθόνη του πολύ καθαρή και φωτεινή, skype δοκίμασα μια χαρά και κανα δυο παιχνιδάκια. Το μόνο που ίσως προβληματίζει είναι το χαμηλό ηχείο που έχει (θα το ήθελα πιο δυνατό). Η αναλογία δεν είναι 4/3 όπως στα περισσότερα 8αρια αλλά 16/10 θα έλεγα. Στα χρήματα βγαίνουν τα ίδια με αυτό που προτείνει ο φίλος παραπάνω. Περισσότερα το σκ που θα χω και περισσότερο χρόνο. Πάντως επειδή κι εγώ 10αρι σκεφτόμουν αρχικά τελικά το 8αρι μου έρχεται πολύ καλύτερα και στο χέρι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχει κανενα ταμπλετ που να ειναι WINDOWS και ANDROID? Αν δεν υπαρχει ακομη γνωριζετε αν θα βγει καποτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα ψιλοποιοτικο ταμπλετ με 9-10 ιντσες καλη οθονη με σχετικα καλη αναλυση,αν οχι γρηγορο αλλα υποφερτο και καλη μπαταρια κατω απο 100 ευρω υπαρχει?Το θελω κυριως για ταινιες ποιοτητας DVDrip με ελληνικους υποτιτλους εξωτερικους και λιγο σερφαρισμα (ειδησεις και youtube) με wifi.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το Windows n80 είναι παρόμοιο με το Chuwi v88 αλλά χωρίς bluetooth. Ο φίλος πίσω ενδιαφερόταν για 8άρι με bluetooth. Κατά τα άλλα πολύ σωστά είναι σχεδόν το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Το Windows n80 είναι παρόμοιο με το Chuwi v88 αλλά χωρίς bluetooth. Ο φίλος πίσω ενδιαφερόταν για 8άρι με bluetooth. Κατά τα άλλα πολύ σωστά είναι σχεδόν το ίδιο.

Σωστός ;) Το παρήγγειλα χθες κ αναμένουμε! Κάλο Ιούλη...:p

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως για το chuwi v88 υπάρχει σχετικό θέμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364624 και για τους μορφωμένους αγγλομαθείς εδώ http://www.slatedroid.com/forum/698-chuwi-pad-mini-v88/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Από χτες είμαι κάτοχος ενος Window N80. Είναι στα ίδια χαρακτηριστικά με το chuwi. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άψογες. H οθόνη του πολύ καθαρή και φωτεινή, skype δοκίμασα μια χαρά και κανα δυο παιχνιδάκια. Το μόνο που ίσως προβληματίζει είναι το χαμηλό ηχείο που έχει (θα το ήθελα πιο δυνατό). Η αναλογία δεν είναι 4/3 όπως στα περισσότερα 8αρια αλλά 16/10 θα έλεγα. Στα χρήματα βγαίνουν τα ίδια με αυτό που προτείνει ο φίλος παραπάνω. Περισσότερα το σκ που θα χω και περισσότερο χρόνο. Πάντως επειδή κι εγώ 10αρι σκεφτόμουν αρχικά τελικά το 8αρι μου έρχεται πολύ καλύτερα και στο χέρι. Ευχαριστώ

 

Έχω το Ν80IPS και δεν είναι 16:9. Βγήκε καινούργιο? Εχω τον RK3066....

 

Κατά τα άλλα, το πακετάκι είναι άψογο :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ν80IPS και δεν είναι 16:9. Βγήκε καινούργιο? Εχω τον RK3066....

 

Κατά τα άλλα, το πακετάκι είναι άψογο :)

 

To έχουν βγάλει με τον 3188 σε τετραπύρινο.. Η αναλογία είναι 16/10.. Πλέον βγήκε και το window mini one το οποίο είναι το ίδιο με το N80 αλλά σε 16/9 (7,9''). Πάντως μέχρι τώρα το μηχανηματάκι είναι άψογο..Και απο θέμα μπαταρίας πάει καλά.. Το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι κάποιο gpr πρόγραμμα που να είναι συμβατό. Δοκίμασα sygic kai navigon και στην εκκίνηση με πετάει έξω..

Link to comment
Share on other sites

To έχουν βγάλει με τον 3188 σε τετραπύρινο.. Η αναλογία είναι 16/10.. Πλέον βγήκε και το window mini one το οποίο είναι το ίδιο με το N80 αλλά σε 16/9 (7,9''). Πάντως μέχρι τώρα το μηχανηματάκι είναι άψογο..Και απο θέμα μπαταρίας πάει καλά.. Το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι κάποιο gpr πρόγραμμα που να είναι συμβατό. Δοκίμασα sygic kai navigon και στην εκκίνηση με πετάει έξω..

 

Χάθηκε να βάλουν μια HD οθόνη;... :wacko:

 

//edit: Αν και δεν είμαι στο κατάλληλο θρεντ, επειδή δεν βρήκα άλλο σχετικό ρωτάω εδώ. Κανά καλό android tv stick με τον RK3188 έχει να προτείνει κανείς;

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

To έχουν βγάλει με τον 3188 σε τετραπύρινο.. Η αναλογία είναι 16/10.. Πλέον βγήκε και το window mini one το οποίο είναι το ίδιο με το N80 αλλά σε 16/9 (7,9''). Πάντως μέχρι τώρα το μηχανηματάκι είναι άψογο..Και απο θέμα μπαταρίας πάει καλά.. Το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι κάποιο gpr πρόγραμμα που να είναι συμβατό. Δοκίμασα sygic kai navigon και στην εκκίνηση με πετάει έξω..

 

Αυτά που είδα σε merimobiles έχουν όλα ανάλυση 1024*768, δηλ 4:3. Και για το mini one και το άλλο. Μπορεί να κάνουν λάθος στην ανάλυση.:)

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε να βάλουν μια HD οθόνη;... :wacko:

 

//edit: Αν και δεν είμαι στο κατάλληλο θρεντ, επειδή δεν βρήκα άλλο σχετικό ρωτάω εδώ. Κανά καλό android tv stick με τον RK3188 έχει να προτείνει κανείς;

 

Tronsmart MK908 Google Android 4.2 Mini PC TV Box RK3188 Quad Core 2g/8g

Εγω εχω ΜΚ802 iiis

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ενδιαφερομαι για αυτο το tablet το εχει κανεις?

Ευχαριστω.

 

Εγώ που το έχω σου λέω ότι για απλά πράγματα που το θέλω εγώ...με ικανοποιεί...βέβαια κάποιες στιγμές που το συγκρίνω με το s3 μου .....μου φαίνεται αργό....

Αλλά σε βίντεο-παιχνιδια-εφαρμογές χωρίς top απαιτήσεις τα πάει περίφημα....

Επίσης είδα ότι το καλούπι του είναι ολόιδιο με αυτο.....

Ίσως τους το φτιάχνουν οι Πολωνοί.......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω σου λέω ότι για απλά πράγματα που το θέλω εγώ...με ικανοποιεί...βέβαια κάποιες στιγμές που το συγκρίνω με το s3 μου .....μου φαίνεται αργό....

Αλλά σε βίντεο-παιχνιδια-εφαρμογές χωρίς top απαιτήσεις τα πάει περίφημα....

Επίσης είδα ότι το καλούπι του είναι ολόιδιο με αυτο.....

Ίσως τους το φτιάχνουν οι Πολωνοί.......

 

Ευχαριστω για την απαντηαη

εχω μερικες ερωτησεις

1:ποιοτητα κατασκευης εχει πολλα πλαστικα?

2:ποιοτητα οθονης scrolling και γωνια θεασης

3:το wifi του ειναι δυνατο?

4:απο αναβαθμισεις που τις βρισκουμε?

Edited by vpat77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηαη

εχω μερικες ερωτησεις

1:ποιοτητα κατασκευης εχει πολλα πλαστικα?

2:ποιοτητα οθονης scrolling και γωνια θεασης

3:το wifi του ειναι δυνατο?

4:απο αναβαθμισεις που τις βρισκουμε?

 

1).Δες την εικόνα του turbo-x και θα καταλάβεις.....Καλή ποιότητα κατασκευής ...λίγο πλαστικό και το μεγαλυτερο πίσω μέρος είναι αλουμίνιο...(η τέλος παντων πολύ καλή απομίμηση)

2).Εμένα με κάλυψε η οθόνη του σε ποιότητα...Και σε γωνία θέασης.....Αλλά τη φωτεινότητα του s3 με την amoled δεν την πιάνει....(Και λογικό είναι)

3).Όσο και στο s3...Ίσως και λίγο καλύτερο...(είπαμε μόνο με αυτό μπορώ να συγκρίνω...)

4).Μάλλον στο επίσημο site που είναι όμως στα πολωνικά....οπότε θέλεις Google translate....Και μέσα στο forum του 1004 δίνουν το πρόγραμμα του firmware και το ίδιο το firmware.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Στην αναζητηση μου για Android tv box εχω πεσει σε ενα που λεει Built-in AP6210 WiFi(2.4G) Μηπως ξερετε τι ακριβως σημαινει αυτο?

Αυτο ειναι το στικακι

http://www.geekbuying.com/item/EU-Plug-CX-919-Android-4-1-1-Mni-PC-TV-Box-RK3188-Quad-Core-1-6Ghz-2G-8G-BT-HDMI-Black-314978.html

 

Αλλα κατα 99% αυτο θα παρω

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T428-Quad-Core-Mini-PC-Android-4-2-Rockchip-RK3188-2G-DDR3-Wifi-Bluetooth-TV-BOX-314524.html

Τι γνωμη εχετε?

Edited by cygamer
Link to comment
Share on other sites

1).Δες την εικόνα του turbo-x και θα καταλάβεις.....Καλή ποιότητα κατασκευής ...λίγο πλαστικό και το μεγαλυτερο πίσω μέρος είναι αλουμίνιο...(η τέλος παντων πολύ καλή απομίμηση)

2).Εμένα με κάλυψε η οθόνη του σε ποιότητα...Και σε γωνία θέασης.....Αλλά τη φωτεινότητα του s3 με την amoled δεν την πιάνει....(Και λογικό είναι)

3).Όσο και στο s3...Ίσως και λίγο καλύτερο...(είπαμε μόνο με αυτό μπορώ να συγκρίνω...)

4).Μάλλον στο επίσημο site που είναι όμως στα πολωνικά....οπότε θέλεις Google translate....Και μέσα στο forum του 1004 δίνουν το πρόγραμμα του firmware και το ίδιο το firmware.......

 

 

Να εισαι καλα φιλε μου σ'ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Στην αναζητηση μου για Android tv box εχω πεσει σε ενα που λεει Built-in AP6210 WiFi(2.4G) Μηπως ξερετε τι ακριβως σημαινει αυτο?

Αυτο ειναι το στικακι

http://www.geekbuying.com/item/EU-Plug-CX-919-Android-4-1-1-Mni-PC-TV-Box-RK3188-Quad-Core-1-6Ghz-2G-8G-BT-HDMI-Black-314978.html

 

Αλλα κατα 99% αυτο θα παρω

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-T428-Quad-Core-Mini-PC-Android-4-2-Rockchip-RK3188-2G-DDR3-Wifi-Bluetooth-TV-BOX-314524.html

Τι γνωμη εχετε?

 

Αν κοιταξεις τις φωτο στο καθε ενα, κατω κατω στην οθονη με το about το πρωτο το λεει about media center και το δευτερο android device. Το 1ο εχει android 4.1 και το 2ο 4.2.

 

Κοιτα και το

http://www.geekbuying.com/item/Measy-U2C--Best-Partner--USB-HDMI-DC-SD-Port-All-in-one-Dock--Stand-314556.html ειναι dock , δινει card reader, usb, on off κτλ με ρευμα απο μπριζα σηκωνει και εξωτερικο δισκο

 

. http://www.geekbuying.com/item/EU-Plug-Universal-USB-Charger-AC-Power-Adapter-for-Tablet-PC-Cellphone-TV-box-Mini-PC-5V-2A-314297.html

 

Επισης με το

http://www.geekbuying.com/item/Measy--H2V-1080P-HDMI--to-VGA--convertor-cable-for-Android-TV-Box---TV-Stick---MINI-PC-314924.html

 

Ο συνδεσα σε παλιο vga monitor…… να μην παει χαμενο. Με ολα μαζι εχεις ενα απαιχτο, συστημα.

 

Μπορεις και χωρις αυτα, αλλα ενα μετασχηματιστή στα σωστα volt/amber μην τον παραληψεις.

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω σου λέω ότι για απλά πράγματα που το θέλω εγώ...με ικανοποιεί...βέβαια κάποιες στιγμές που το συγκρίνω με το s3 μου .....μου φαίνεται αργό....

Αλλά σε βίντεο-παιχνιδια-εφαρμογές χωρίς top απαιτήσεις τα πάει περίφημα....

Επίσης είδα ότι το καλούπι του είναι ολόιδιο με αυτο.....

Ίσως τους το φτιάχνουν οι Πολωνοί.......

 

Ίσως τους το φτιάχνουν οι Πολωνοί.....με σχιστα ματακια και υψος 1.60 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τους το φτιάχνουν οι Πολωνοί.....με σχιστα ματακια και υψος 1.60 :lol:

 

Ναι εντάξει....παίζει και αυτό....

Μπορεί να συνεννοήθηκαν με τα κινεζακια να αντιγράψουν το καλούπι του manta mid1004 και να το φορέσουν στα turbo-x.....

Μπορεί βέβαια και ο Πολωνός να προμηθεύεται από τον ίδιο κινέζο....Ποιος ξέρει...???

Link to comment
Share on other sites

1).Δες την εικόνα του turbo-x και θα καταλάβεις.....Καλή ποιότητα κατασκευής ...λίγο πλαστικό και το μεγαλυτερο πίσω μέρος είναι αλουμίνιο...(η τέλος παντων πολύ καλή απομίμηση)

2).Εμένα με κάλυψε η οθόνη του σε ποιότητα...Και σε γωνία θέασης.....Αλλά τη φωτεινότητα του s3 με την amoled δεν την πιάνει....(Και λογικό είναι)

3).Όσο και στο s3...Ίσως και λίγο καλύτερο...(είπαμε μόνο με αυτό μπορώ να συγκρίνω...)

4).Μάλλον στο επίσημο site που είναι όμως στα πολωνικά....οπότε θέλεις Google translate....Και μέσα στο forum του 1004 δίνουν το πρόγραμμα του firmware και το ίδιο το firmware.......

 

Και το πιο βασικο που ξεχασα να σε ρωτησω

GOOGLE PLAY ΕΧΕΙ?

Edited by vpat77
Link to comment
Share on other sites

Και το πιο βασικο που ξεχασα να σε ρωτησω

GOOGLE PLAY ΕΧΕΙ?

 

Ναι βρε εννοείται....

Μάλιστα μέσα εχει και κάποιες εφαρμογές ( που αν θες μπορείς να τις κάνεις απεγκατάστασή) που ίσως σε βοηθήσουν....

Πχ. έχει μέσα μία που λέγεται my call και μπορείς να κάνεις τηλεφωνική κληση....

Δυστυχώς όμως είναι στα πολωνικά.......

Εγώ τα ξηλωσα αυτά από την πρώτη μέρα.... γιατί δεν έχω σκόπο να χρησιμοποιήσω usb stick με κάρτα SIM.......

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...