Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά πρόταση (όχι τα μοντέλα που κυκλοφορούν γενικότερα, αυτά τα βρίσκω) για 9-10 ίντσες με τον RK3188 και ανάλυση μεγαλύτερη από την κλασσική 1280x800?

cube u30gt2, αλλά η mali 400mp4 δεν τα πάει κι ιδιαίτερα καλά με τη μεγαλύτερη ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανείς;;;;; :cry:

 

Cube u30gt2 το εχω 2 μερες τωρα, το εχω λειωσει και δεν εχει πει κιχ.

Γρηγορο, καθαρη οθονη, 1080p ανετοτατα, 3d γραφικα ανετα, γυροσκοπιο και αισθητηρας πυξιδας σουπερ ευαισθητα, antutu 16048 οπως ειναι φουλαρισμενο με διαφορα σοβαρα και βλακειες για δοκιμη.…… αξιζει. Εχει λιγο αδυνατο wifi αλλα οχι τραγικα πραγματα… .οχι οπως αλλα πχ window n101 ver1. Βγαζουνε κσι την 4.2 η οποια ειναι ακομη beta, αλλα τουλαχιστον υπάρχει υποστήριξη από την εταιρία του.

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Cube u30gt2 το εχω 2 μερες τωρα, το εχω λειωσει και δεν εχει πει κιχ.

Γρηγορο, καθαρη οθονη, 1080p ανετοτατα, 3d γραφικα ανετα, γυροσκοπιο και αισθητηρας πυξιδας σουπερ ευαισθητα, antutu 16048 οπως ειναι φουλαρισμενο με διαφορα σοβαρα και βλακειες για δοκιμη.…… αξιζει. Εχει λιγο αδυνατο wifi αλλα οχι τραγικα πραγματα… .οχι οπως αλλα πχ window n101 ver1. Βγαζουνε κσι την 4.2 η οποια ειναι ακομη beta, αλλα τουλαχιστον υπάρχει υποστήριξη από την εταιρία του.

Σε βαριά παιχνίδια πώς τα πάει από απόδοση; Α, και το ηχείο παίζει και τα 2 κανάλια ή τσιγγουνευτηκαν όπως στο διπύρηνο;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε βαριά παιχνίδια πώς τα πάει από απόδοση; Α, και το ηχείο παίζει και τα 2 κανάλια ή τσιγγουνευτηκαν όπως στο διπύρηνο;:lol:

 

Παιζει κανονικοτατα real racing, εχει δεξια μερια δυο σχισμες για τον ηχο,. Εινσι stereo, δεν ξερω αν εχει 1 ή 2 ηχεια, δεν το ανοιξα και ουτε προκειται. Εχει σισθητηρες γυροσκόπιυ και πυξιδας. 1080p video ανετα κσι float παραθυρο, ενω δουλευεις αλλα προγραμματα. Το δικο μου ειναι hardware number v3.

 

 

Ασχετο αλλα εχω φωτο και δεν ξερω πως να τις κανω attached στα μηνυματα. Γραφω απο το tablet.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανονικοτατα real racing, εχει δεξια μερια δυο σχισμες για τον ηχο,. Εινσι stereo, δεν ξερω αν εχει 1 ή 2 ηχεια, δεν το ανοιξα και ουτε προκειται. Εχει σισθητηρες γυροσκόπιυ και πυξιδας. 1080p video ανετα κσι float παραθυρο, ενω δουλευεις αλλα προγραμματα. Το δικο μου ειναι hardware number v3.

 

 

Ασχετο αλλα εχω φωτο και δεν ξερω πως να τις κανω attached στα μηνυματα. Γραφω απο το tablet.

 

Το ηχείο το τεσταρεις δε χρειαζεται να το ανοιξεις

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο το τεσταρεις δε χρειαζεται να το ανοιξεις

 

Με βαση το test sound

http://m.youtube.com/#/watch?v=NqH49haXkSo&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DNqH49haXkSo

 

Πρεπει να πω οτι οχι μονο stereo ηχο παιζει, αλλά παιζει και τρικαναλο.

Επομενη δοκιμη σε surround, αλλα θα αργησω λιγο, μου λειπει ενα καλωδιο να δωσω ηχο στον ενισχυτη.

Edited by mourgolykos

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Όντας νέος στις ταμπλέτες θα ήθελα τα φώτα σας.Αναζητώ ένα τάμπλετ έως 200Ευρώ και θέλω να έχει Gps και να μπορώ να βάζω τη σιμ μου μέσα και να κάνω τηλέφωνα. Θέλω οθόνη μεγαλύτερη από 7'' και γενικώς να είναι τίμιο.έχετε κάποια καλή πρόταση?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Όντας νέος στις ταμπλέτες θα ήθελα τα φώτα σας.Αναζητώ ένα τάμπλετ έως 200Ευρώ και θέλω να έχει Gps και να μπορώ να βάζω τη σιμ μου μέσα και να κάνω τηλέφωνα. Θέλω οθόνη μεγαλύτερη από 7'' και γενικώς να είναι τίμιο.έχετε κάποια καλή πρόταση?

Ευχαριστώ!

 

Εννοείς Phablet. (Phone-Tablet) για τηλεφωνα οπως από το κινητό θέλεις ; αυτα ειναι στις 5,7 ιντσες. Τετοιο ζητας?

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Phablet. (Phone-Tablet) για τηλεφωνα οπως από το κινητό θέλεις ; αυτα ειναι στις 5,7 ιντσες. Τετοιο ζητας?

 

Όχι δεν ζητάω τέτοιο. Άν ξέρω σωστά σε ορισμένα ταμπλετ μπορείς να βάλεις και τη σιμ σου μέσα και να τηλεφωνείς κιόλας,έτσι δεν ειναι? Είδα ένα παλικάρι που το έκανε αυτό. Μήπως ξέρω κάτι λάθος? Άν κάνω λάθος συγχωρέστε με και βγάλτε αυτό απο τις προυποθέσεις που ζητάω,απλα να παίρνει σιμ τουλάχιστον για να μπορώ να βάλω ιντερνετ κ ας μην τηλεφωνω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ζητάω τέτοιο. Άν ξέρω σωστά σε ορισμένα ταμπλετ μπορείς να βάλεις και τη σιμ σου μέσα και να τηλεφωνείς κιόλας,έτσι δεν ειναι? Είδα ένα παλικάρι που το έκανε αυτό. Μήπως ξέρω κάτι λάθος? Άν κάνω λάθος συγχωρέστε με και βγάλτε αυτό απο τις προυποθέσεις που ζητάω,απλα να παίρνει σιμ τουλάχιστον για να μπορώ να βάλω ιντερνετ κ ας μην τηλεφωνω!

 

Αν απλά θες ίντερνετ, σχεδόν όλα τα ταμπλετ παίρνουν εξωτερικό 3g dongle και θα κάνεις τη δουλειά σου. Μάλιστα με Bluetooth είναι ακόμα πιο εύκολη η σύνδεση, οπότε ψάχνεις ένα ταμπλετ που να έχει Bluetooth. Αν σε ενδιαφέρουν οι κλήσεις ψάχνεις κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν απλά θες ίντερνετ, σχεδόν όλα τα ταμπλετ παίρνουν εξωτερικό 3g dongle και θα κάνεις τη δουλειά σου. Μάλιστα με Bluetooth είναι ακόμα πιο εύκολη η σύνδεση, οπότε ψάχνεις ένα ταμπλετ που να έχει Bluetooth. Αν σε ενδιαφέρουν οι κλήσεις ψάχνεις κάτι διαφορετικό.

 

Απλά πιστεύω βολεύει καλύτερα να έχεις μέσα τη σίμ σου και να βάζεις ίντερνετ απο εκεί,παρά να συνδέεις έξτρα κομμάτι πάνω στο ταμπλετ για ίντερνετ.έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ζητάω τέτοιο. Άν ξέρω σωστά σε ορισμένα ταμπλετ μπορείς να βάλεις και τη σιμ σου μέσα και να τηλεφωνείς κιόλας,έτσι δεν ειναι? Είδα ένα παλικάρι που το έκανε αυτό. Μήπως ξέρω κάτι λάθος? Άν κάνω λάθος συγχωρέστε με και βγάλτε αυτό απο τις προυποθέσεις που ζητάω,απλα να παίρνει σιμ τουλάχιστον για να μπορώ να βάλω ιντερνετ κ ας μην τηλεφωνω!

 

 

Λοιπον για να ξεκαθαρισει λιγο το τοποιο… .εχουμε:

1. Ταμπλετ απλο

2. Ταμπλετ με 3g/4g

 

Και στις 2 περιπτωσεις οι ιντσες ειναι από 7 ως 10.1

Στην 1η περιπτωση αν εχεις κινητο Android μπορεις να "μοιραστεις" το Internet του κινητού, με το Wifi, χωρις να βαζεις/βγαζεις καρτες ή εστω χωρις 2η κάρτα. Αλλα τηλεφωνα μεσω Voip οπως το skype. Αλλη λυση ειναι το usb stick με δικη του καρτα κινητης αλλα και παλι για την ιδια χρηση.

Στην 2η περιπτωση η καρτα μπαίνει στο ταμπλετ και οχι σε usb stick, και ανεβαζει τιμη γυρω στα 30-40€.

 

Ο φιλος σου ποια συσκευη εχει?

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να ξεκαθαρισει λιγο το τοποιο… .εχουμε:

1. Ταμπλετ απλο

2. Ταμπλετ με 3g/4g

 

Και στις 2 περιπτωσεις οι ιντσες ειναι από 7 ως 10.1

Στην 1η περιπτωση αν εχεις κινητο Android μπορεις να "μοιραστεις" το Internet του κινητού, με το Wifi, χωρις να βαζεις/βγαζεις καρτες ή εστω χωρις 2η κάρτα. Αλλα τηλεφωνα μεσω Voip οπως το skype. Αλλη λυση ειναι το usb stick με δικη του καρτα κινητης αλλα και παλι για την ιδια χρηση.

Στην 2η περιπτωση η καρτα μπαίνει στο ταμπλετ και οχι σε usb stick, και ανεβαζει τιμη γυρω στα 30-40€.

 

Ο φιλος σου ποια συσκευη εχει?

 

Άν θυμάμαι καλά ένα της Apple έχει δεν θυμάμαι τι generation όμως.προτιμώ με τη δεύτερη κατηγορία γιατί και το ιντερνετ του κινητού μου δεν είναι το καλύτερο,όλο @@ κάνει! Έχεις προτάσεις στα 200ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Άν θυμάμαι καλά ένα της Apple έχει δεν θυμάμαι τι generation όμως.προτιμώ με τη δεύτερη κατηγορία γιατί και το ιντερνετ του κινητού μου δεν είναι το καλύτερο,όλο @@ κάνει! Έχεις προτάσεις στα 200ευρώ?

 

Πιθανων να σου κανει το PIPO M9…… .αλλά δεν κανει κλισεις οπως το κινητό…… .και δεν ξερω καποιο που να εχει αυτη την δυνατοτητα (στα κινεζικα). Δεν ξερω αν ειναι και θεμα Android των ταμπλετ.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων να σου κανει το PIPO M9…… .αλλά δεν κανει κλισεις οπως το κινητό…… .και δεν ξερω καποιο που να εχει αυτη την δυνατοτητα (στα κινεζικα). Δεν ξερω αν ειναι και θεμα Android των ταμπλετ.

 

ασε τις κλησεις δεν με ενδιαφερουν.Built in gps να εχει και built in 3G..παιζει με τα λεφτα που διαθετω?

Link to comment
Share on other sites

ασε τις κλησεις δεν με ενδιαφερουν.Built in gps να εχει και built in 3G..παιζει με τα λεφτα που διαθετω?

Όχι. Θα ανέβεις πολύ σε κόστος και θα πας στο Huawei Mediapad 10 FHD 3G ή θα πας σε «άγνωστα» με MTK8377, που είναι λίγα. Δες και το 8άρι FNF Ifive MX πάντως

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα ανέβεις πολύ σε κόστος και θα πας στο Huawei Mediapad 10 FHD 3G ή θα πας σε «άγνωστα» με MTK8377, που είναι λίγα. Δες και το 8άρι FNF Ifive MX πάντως

 

Αυτό που μου είπες έχει και built in GPS kai 3G!

 

Όχι. Θα ανέβεις πολύ σε κόστος και θα πας στο Huawei Mediapad 10 FHD 3G ή θα πας σε «άγνωστα» με MTK8377, που είναι λίγα. Δες και το 8άρι FNF Ifive MX πάντως

 

τσεκαρε και αυτα και πες μου σε παρακαλω!

http://www.chinagrabber.com/android-tablets/features/gps/gpad-android-4-0-phone-tablet-pc-3g-gps-9-7-1024-768-a10-1ghz-16gb.html

http://www.chinagrabber.com/android-tablets/features/gps/hyundai-t10-quad-core-phone-tablet-pc-3g-gps-exynos4412-1-4ghz-10-1-ips-1280-800-4-0-4-bt-16gb.html

http://www.chinagrabber.com/android-tablets/features/gps/tablet-pc-1-brand-name-ibex-10-2-flytouch-8-superpad-viii-tablet-pc-3g-phone-call-android-4-0-gps-16gb-ibex-ft8.html

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου είπες έχει και built in GPS kai 3G!

ναι, αλλά και τα διπλάσια λεφτά απ αυτά που ζητάς:p

Το πρώτο έχει μονοπύρηνο Cortex A8 επεξεργαστή, με λίγα λόγια αθλιος.

Το δεύτερο μου διέφυγε, όντως καλό, αλλά σε πιο αξιόπιστα μαγαζιά είναι ακριβότερο, κ πάλι ξεπερνάει τα 200€

το τρίτο με το chipset που χει ειναι για πέταμα

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά και τα διπλάσια λεφτά απ αυτά που ζητάς:p

 

Το πρώτο έχει μονοπύρηνο Cortex A8 επεξεργαστή, με λίγα λόγια αθλιος.

Το δεύτερο μου διέφυγε, όντως καλό, αλλά σε πιο αξιόπιστα μαγαζιά είναι ακριβότερο, κ πάλι ξεπερνάει τα 200€

το τρίτο με το chipset που χει ειναι για πέταμα

 

Αυτο που προτεινες εσυ το βρηκα 234 δολλαρια...

Λες να παιζει δηλαδη τιποτα με το μαγαζι,να μην ειναι αξιοπιστο?γιατι αν ειναι καλο το Huyndai και αξιζει τα δινω λιγα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προτεινες εσυ το βρηκα 234 δολλαρια...

Λες να παιζει δηλαδη τιποτα με το μαγαζι,να μην ειναι αξιοπιστο?γιατι αν ειναι καλο το Huyndai και αξιζει τα δινω λιγα παραπανω...

To Hyundai T10 παίζει στα 280-300$, το Huawei Mediapad 10 με 3G και GPS παίζει στα 450$
Link to comment
Share on other sites

To Hyundai T10 παίζει στα 280-300$, το Huawei Mediapad 10 με 3G και GPS παίζει στα 450$

 

το 8αρι το FNF το βρηκα στα 234,αυτο εννοουσα.αλλα εχω ψηθει ασχημα για το Huyndai.219 ευρω με free shipping αλλα θα κανει 15-30 μερες λεει να ερθει,εκτος αν πληρωσω 20ευρω παραπανω και το παρω σε 3-7 μερες μεσω EMS.

 

Αν ειχα περισσοτερα χρηματα θα επαιρνα το Samsung Galaxy Note 10.1 N8000,488 δολλαρια με shipping.

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by Frontier
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος το support extra 3g επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς τι σημαίνει...

Μπορώ να αγοράσω ένα USB STICK π.χ. από vodafone, cosmote κλπ ώστε να έχω internet από εκεί?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος το support extra 3g επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς τι σημαίνει...

Μπορώ να αγοράσω ένα USB STICK π.χ. από vodafone, cosmote κλπ ώστε να έχω internet από εκεί?

 

Ευχαριστώ

 

Ναι μπορείς να έχεις 3g με δυο τρόπους με εξωτερικό "stickaki". Είτε USB, τα οποία δεν είναι όλα συμβατά με όλα τα tablets, είτε με bluetooth τύπου, που προϋποθέτει οτι έχει bluetooh το tablet σου.

Link to comment
Share on other sites

οπως γραφω και στο τιτλο εχω τις 2 αυτες επιλογες......Αν υπαρχει καποια γνωμη για το ποιο απ τα δυο να προτιμησω?

 

το fire ειναι πολυ χλωμο να το βρεις. Το galaxy παιζει καπου προσφορα αν θυμαμαι καλα και αξιζει μεχρι 160 ευρω το πολυ.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...