Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Μόλις έστειλα mail στην ομάδα του TSF για μια ενημέρωση σχετικά με το αναμενόμενο update. Μόλις έχω απάντηση ενημερώνω..:)

 

Αναμένουμε διακαώς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τους ρώτησα και εγώ χθες σε μια επικοινωνία που είχαμε για κάποια προβλήματα που έχω. Ακόμα περιμένω απάντηση.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα και εγώ χθες σε μια επικοινωνία που είχαμε για κάποια προβλήματα που έχω. Ακόμα περιμένω απάντηση.....

 

Απο την πειρα μου σας λεω οτι, θα απαντησουν, αλλα με μεγαλη καθυστερηση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο την πειρα μου σας λεω οτι, θα απαντησουν, αλλα με μεγαλη καθυστερηση.

 

Οπότε θα έχουμε πάρει ήδη την αναβάθμιση.

Υποτίθεται σε αυτή θα βάλουν σταθερό dock

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να διορθωθεί επιτέλους το θέμα με τα white blocks στα widgets που μεν σε προηγούμενο update αναφέρει πως το διορθωσαν αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Επίσης θα θελα να ρωτήσω αν και οι υπόλοιποι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα widgets που μεταφέρονται από μόνα τους στις διπλανές οθόνες;

Είναι από τα προβλήματα που με έχουν κουράσει πολύ στον tsf

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να διορθωθεί επιτέλους το θέμα με τα white blocks στα widgets που μεν σε προηγούμενο update αναφέρει πως το διορθωσαν αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Επίσης θα θελα να ρωτήσω αν και οι υπόλοιποι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα widgets που μεταφέρονται από μόνα τους στις διπλανές οθόνες;

Είναι από τα προβλήματα που με έχουν κουράσει πολύ στον tsf

 

Δεν έχω τέτοια προβλήματα εγώ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα έχουμε πάρει ήδη την αναβάθμιση.

Υποτίθεται σε αυτή θα βάλουν σταθερό dock

Αυτο περιμενω και εγω τοσους μηνες! Νισαφι πια!

 

Δεν έχω τέτοια προβλήματα εγώ

Ουτε και εγω. Αλλα κατα καιρους ειχα διαφορα θεματα, σε διαφορες συσκευες.

 

@Telmusic, δοκιμασε να κλειδωσεις την επιφανεια εργασιας για να μην μετακινουνται τα widgets.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλά δεν συγκινείται.

Σε κάποια αναγκάζομαι να τα μικρεινω αλλά σε άλλα ότι και να κάνω υποχθόνια περνάνε στις διπλανές οθόνες.

Το αστείο είναι πως στην αρχή δεν φαίνεται ότι έχουν περάσει στην αρχική οθόνη.

Όταν κάνω διπλό ταμπ για να κλείσω την οθόνη ξαφνικά βλέπω πχ να γίνεται κλήση ή να ανοίγει το YouTube

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλά δεν συγκινείται.

Σε κάποια αναγκάζομαι να τα μικρεινω αλλά σε άλλα ότι και να κάνω υποχθόνια περνάνε στις διπλανές οθόνες.

Το αστείο είναι πως στην αρχή δεν φαίνεται ότι έχουν περάσει στην αρχική οθόνη.

Όταν κάνω διπλό ταμπ για να κλείσω την οθόνη ξαφνικά βλέπω πχ να γίνεται κλήση ή να ανοίγει το YouTube

 

Τελειως κουλο!

Στο νοτε2 μου δουλευει πολυ καλα ο tsf , αλλα οπως σου ειπα κατα καιρους εχω δει διαφορα περιεργα σε αλλες συσκευες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://support.kaspersky.com/5948 παιδες εχω εν προβληματακιεω σκασει γτ δεν μπορω να βρω πως να αλαξω αυτο που δεινει η σελιδα που σας κοινοποιω οταν παω στο λοκ δεν μου βγαζει την επιλογη να αλαξω το default home screen αλανια βοηθηστε παρακαλω!

ευχαριστω εκ τν προτερων.

εχω το γκαλαξι το 2

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε ICS

ο πιο ελαφρύς launcher

Πλην του zeam

ειναι ο nova;

ή ο μανιακός του ICS?

 

δεν χρησιμοποιώ widget

μόνο folder στο dock

 

θα δω διάφορα στην μπαταρία;

 

ευχαριστω

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για το smoothness του Nova Prime:) Aπαλός μου είχε φανεί κι ένας που λέγεται Nemus αλλά κάτι είχε ( ή μάλλον "δεν είχε" ) και τον απέρριψα κι αυτόν.Γενικά μέχρι να "νοβοποιηθεί" ο Vire δεν αλλάζω launcher.:) H ψηφοφορία πάει πολύ καλά : http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας πως και πως την αναβάθμιση του TSF (ακόμα δεν έλαβα απάντηση στο mail μου για το πότε..) άρχισα να κοιτάζω με καλό μάτι τον GO launcher EX.. αμέτρητα θέματα, αρκετά όμορφος στη συνολική του εικόνα, από μια γρήγορη δοκιμή που του έκανα φάνηκε και γρήγορος στο S2.. τι λέτε για τα σχόλια που γράφονται στο play όμως; Όντως καταναλώνει τόσο πολύ μπαταρία και ram όσο λένε εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έχω κολλήσει με τον SF Launcher!

 

Είναι πανέμορφος. Αρκετά απλός ακόμα. Δεν είδα αν έχει επί πληρωμή έκδοση όπως γράφει στις ρυθμίσεις. Βέβαια να είμαι δίκαιος, μπορείς να πετύχεις παρόμοιο αποτέλεσμα με το uccw και αρκετή δουλειά φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας πως και πως την αναβάθμιση του TSF (ακόμα δεν έλαβα απάντηση στο mail μου για το πότε..) άρχισα να κοιτάζω με καλό μάτι τον GO launcher EX.. αμέτρητα θέματα, αρκετά όμορφος στη συνολική του εικόνα, από μια γρήγορη δοκιμή που του έκανα φάνηκε και γρήγορος στο S2.. τι λέτε για τα σχόλια που γράφονται στο play όμως; Όντως καταναλώνει τόσο πολύ μπαταρία και ram όσο λένε εκεί;

 

Αδερφέ όλα τα go applications είναι τίγκα στο clutter και σε περιττές αηδίες και διαφημίσεις για αλλά προϊόντα τους κλπ. Τον έβαλα λίγο και δεν άντεξα ούτε πεντάλεπτο. Το μόνο που ανέχομαι και αυτό με το ζόρι είναι το go SMS.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ όλα τα go applications είναι τίγκα στο clutter και σε περιττές αηδίες και διαφημίσεις για αλλά προϊόντα τους κλπ. Τον έβαλα λίγο και δεν άντεξα ούτε πεντάλεπτο. Το μόνο που ανέχομαι και αυτό με το ζόρι είναι το go SMS.

 

+1

deka char

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ όλα τα go applications είναι τίγκα στο clutter και σε περιττές αηδίες και διαφημίσεις για αλλά προϊόντα τους κλπ. Τον έβαλα λίγο και δεν άντεξα ούτε πεντάλεπτο. Το μόνο που ανέχομαι και αυτό με το ζόρι είναι το go SMS.

 

Κάαατι πρόλαβα να δω στο πεντάλεπτο που τον δοκίμασα τώρα που το λες.. κατάλαβα. Στην αναμονή για TSF..:p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια

ο πιο ελαφρύς

σε μνήμη και κατανάλωση μπαταρίας

που να έχει φακέλους

ειναι ο holo ή ο nova ή ο ICS vanilla;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια

ο πιο ελαφρύς

σε μνήμη και κατανάλωση μπαταρίας

που να έχει φακέλους

ειναι ο holo ή ο nova ή ο ICS vanilla;

 

Θαρρώ πως συνδυαστικά

καλύτερος είναι ο

Nova

αλλά δεν

καταλαβαίνω γιατί

γράφεις έτσι

:-P

Link to comment
Share on other sites

έχω μόνο φακέλους στο dock

και τίποτα άλλο.

δηλαδή ζητάω πολύ λίγα..

 

οπότε nova

πιο ελαφρύς κι απο vanilla ICS;

Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

έχω μόνο φακέλους στο dock

και τίποτα άλλο

 

πως γράφω;

 

οπότε nova

πιο ελαφρύς κι απο vanilla ICS;

Vanilla ics νομίζω είναι ο πιο ελαφρύς από όλους.

 

Απλά γράφεις 3 λέξεις και αλλάζεις σειρά, γι αυτό στο λέει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...