Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

αυτο με χαλαει στον tsf.κατα τα αλλα ειναι σουπερ!

μεχρι να το φτιαξουν και αν το φτιαξουν θα χρησιμοποιω τον spb shell:)

 

Μα και ο spb δεν εχει εφε στην κινηση των οθονων.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο με χαλαει στον tsf.κατα τα αλλα ειναι σουπερ!

μεχρι να το φτιαξουν και αν το φτιαξουν θα χρησιμοποιω τον spb shell:)

:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

Link to comment
Share on other sites

Μα και ο spb δεν εχει εφε στην κινηση των οθονων.

ισως το διατυπωσα λαθος.

εννοω τον κυβο που χρησιμοποιει και τον τροπο που αλλαζουν τα panels.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως το διατυπωσα λαθος.

εννοω τον κυβο που χρησιμοποιει και τον τροπο που αλλαζουν τα panels.

 

Τότε έχει και ο tsf:)

Στον tsf είναι κάτω αριστερά, αλλά εχει και το 360 selecting mode...

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βιντεο demo του tsf ,στο widget music,δειχνει μαζι και cartoon.

σε εμενα δεν δειχνει τιποτα,μονο τον media player.

ετσι ειναι σε ολους?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο launcher 7 είναι ο καλύτερος!!Είναι σαν να έχεις windows phone!!

 

Γι αυτό και δεν τον βάζω.αν ήθελα την άθλια μονότονη κεντρική οθόνη των wp τότε θα είχα πάρει wp,δε θα είχα android

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βιντεο demo του tsf ,στο widget music,δειχνει μαζι και cartoon.

σε εμενα δεν δειχνει τιποτα,μονο τον media player.

ετσι ειναι σε ολους?

 

Και σε μένα έτσι είναι χωρίς καρτούν

 

Αυτο που φαινεται ειναι το artwork του album του mp3 (πρεπει το αρχειο η ο φακελος να περιεχει to artwork αλλιως εμφανιζεται μια εικονα του player)

 

Για να εμφανιστουν τα 3d artwork πρεπει στο widget να συρεις το δαχτυλο προς τα κατω ξεκινωντας απο το κουμπι play .

 

Με συρσιμο απο το play και προς τα πανω εξαφανιζονται

Edited by Savafan1985
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που φαινεται ειναι το artwork του album του mp3 (πρεπει το αρχειο η ο φακελος να περιεχει to artwork αλλιως εμφανιζεται μια εικονα του player)

 

Για να εμφανιστουν τα 3d artwork πρεπει στο widget να συρεις το δαχτυλο προς τα κατω ξεκινωντας απο το κουμπι play .

 

Με συρσιμο απο το play και προς τα πανω εξαφανιζονται

ευχαριστω πολυ!

το εκανα τωρα οπως ειπες και δειχνει κατι εγχρωμες καρτες με τα ονοματα των τραγουδιων,αλλα οχι αυτα τα ομορφα cartoon που ειδα στο βιντεο.λειπει το artwork?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

το εκανα τωρα οπως ειπες και δειχνει κατι εγχρωμες καρτες με τα ονοματα των τραγουδιων,αλλα οχι αυτα τα ομορφα cartoon που ειδα στο βιντεο.λειπει το artwork?

Αυτα που ειχες δει στο βιντεο ηταν τα εξωφυλλα απο τα αλμπουμ των mp3

 

Εγω για να μου βγαζει τα εξωφυλλα τα ειχα ενσωματωσει μεσα στα mp3

Δεν θυμαμαι με ποιο προγραμμα, ειχα ψαξει στο goole κατι σαν embed artwork to mp3 και δεν θυμαμαι ποιο ειχα βρει

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειχες δει στο βιντεο ηταν τα εξωφυλλα απο τα αλμπουμ των mp3

 

Εγω για να μου βγαζει τα εξωφυλλα τα ειχα ενσωματωσει μεσα στα mp3

Δεν θυμαμαι με ποιο προγραμμα, ειχα ψαξει στο goole κατι σαν embed artwork to mp3 και δεν θυμαμαι ποιο ειχα βρει

εκανα απεγκατασταση του player και το εγκατεστησα παλι απο το play store αλλα δεν μου τα εβγαλε...

θα το ψαξω παντως γιατι ειναι ωραια:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον tsf ενώ έχω τακτοποίσει τις εφαρμογές με τα εικονίδια τους, αλλά κάθε φορά που ανοίγει το τηλέφωνο, μερικά είναι λίγο πάνω, λίγο κάτω, λίγο αριστερά ή δεξιά. Δεν υπάρχει χειρότερο και πιο σπαστικό πράγμα. Δεν υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό ή να κλειδώνει τις καρτέλες στην επιφάνεια εργασίας;

Γίνεται να έχουμε την κλασική dock bar και όχι τις καρτέλες που εμφανίζονται στο πλάι;

Δεν εννοώ όπως τώρα να μπορούμε να κάνουμε χειρονομία στα αριστερά από το εικονίδιο, εννοώ μόνιμα στην οθόνη. Ακόμη καλύτερα να μπορούσαμε να καταργήσουμε τα εικονίδια στα αριστερά της οθόνης.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω restore τα settings στον tsf,δεν μου επαναφερει τα περισσοτερα widgets.

ειναι γενικο το προβλημα,η συμβαινει μονο σε μενα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω restore τα settings στον tsf,δεν μου επαναφερει τα περισσοτερα widgets.

ειναι γενικο το προβλημα,η συμβαινει μονο σε μενα?

 

αυτό είναι περιορισμός του Android δεν εξαρτάται από τον tsf.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειχες δει στο βιντεο ηταν τα εξωφυλλα απο τα αλμπουμ των mp3

 

Εγω για να μου βγαζει τα εξωφυλλα τα ειχα ενσωματωσει μεσα στα mp3

Δεν θυμαμαι με ποιο προγραμμα, ειχα ψαξει στο goole κατι σαν embed artwork to mp3 και δεν θυμαμαι ποιο ειχα βρει

ψαχνω στο google μηπως τα βρω,μπηκα και στο site του tsf shell,αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα...

υπαρχει περιπτωση να τα ανεβασεις καπου ?:)

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλός χρυσός και άγιος ο tsf, αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να βάλω τον εαυτό μου να συνηθίσει μια άλλη διαδικασία από αυτή που ισχύει στο υπόλοιπο 99,99 των αντίστοιχων εφαρμογών.

Προτιμώ να λαγκάρει (αν λαγκάρει) κάτι από τα να τραβάω οθονίτσες αριστερά και δεξιά, να εμφανίζω ταχυδακτυλουργικά το dock, ή να μη μπορώ να ευθυγραμίσω 2 εικονάκια.

Καλώς ή κακώς κάποιος με android στο κινητό περιμένει να έχει μια home screen με οθόνες αριστερά δεξιά και ένα κουμπί που τον πηγαίνει στις εφαρμογές. Δυστυχώς ο tsf θεωρεί πως οι χρήστες είναι υποχρεωμένοι να ασπαστούν έναν άλλο τρόπο λειτουργίας διαφορετικό από αυτόν που έχουν ήδη συνηθίσει. Κι αντί να είναι "αόρατος" όπως οφείλει να είναι ένας launcher σε αναγκάζει να ασχοληθείς μαζί του χωρίς να θέλεις και κυρίως χωρίς να χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλός χρυσός και άγιος ο tsf, αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να βάλω τον εαυτό μου να συνηθίσει μια άλλη διαδικασία από αυτή που ισχύει στο υπόλοιπο 99,99 των αντίστοιχων εφαρμογών.

Προτιμώ να λαγκάρει (αν λαγκάρει) κάτι από τα να τραβάω οθονίτσες αριστερά και δεξιά, να εμφανίζω ταχυδακτυλουργικά το dock, ή να μη μπορώ να ευθυγραμίσω 2 εικονάκια.

Καλώς ή κακώς κάποιος με android στο κινητό περιμένει να έχει μια home screen με οθόνες αριστερά δεξιά και ένα κουμπί που τον πηγαίνει στις εφαρμογές. Δυστυχώς ο tsf θεωρεί πως οι χρήστες είναι υποχρεωμένοι να ασπαστούν έναν άλλο τρόπο λειτουργίας διαφορετικό από αυτόν που έχουν ήδη συνηθίσει. Κι αντί να είναι "αόρατος" όπως οφείλει να είναι ένας launcher σε αναγκάζει να ασχοληθείς μαζί του χωρίς να θέλεις και κυρίως χωρίς να χρειάζεται.

 

Πιστεύω ότι αν τον έκαναν πιο απλό και έμοιαζε η λειτουργία του με τους άλλους, τότε θα τους είχε ισοπεδώσει όλους τους άλλους και ας είναι ακριβός.

Link to comment
Share on other sites

Καλός χρυσός και άγιος ο tsf, αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να βάλω τον εαυτό μου να συνηθίσει μια άλλη διαδικασία από αυτή που ισχύει στο υπόλοιπο 99,99 των αντίστοιχων εφαρμογών.

Προτιμώ να λαγκάρει (αν λαγκάρει) κάτι από τα να τραβάω οθονίτσες αριστερά και δεξιά, να εμφανίζω ταχυδακτυλουργικά το dock, ή να μη μπορώ να ευθυγραμίσω 2 εικονάκια.

Καλώς ή κακώς κάποιος με android στο κινητό περιμένει να έχει μια home screen με οθόνες αριστερά δεξιά και ένα κουμπί που τον πηγαίνει στις εφαρμογές. Δυστυχώς ο tsf θεωρεί πως οι χρήστες είναι υποχρεωμένοι να ασπαστούν έναν άλλο τρόπο λειτουργίας διαφορετικό από αυτόν που έχουν ήδη συνηθίσει. Κι αντί να είναι "αόρατος" όπως οφείλει να είναι ένας launcher σε αναγκάζει να ασχοληθείς μαζί του χωρίς να θέλεις και κυρίως χωρίς να χρειάζεται.

 

Έχεις άδικο σε όλα .Όλα μπορούν να γίνουν και με τον κλασικό τρόπο αρκεί να ξέρεις πως.:)

-Στις τελευταίες εκδόσεις τουλάχιστον-Και απλά ο launcher είναι σε άλλο επίπεδο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ο tsf επειδη θελει λιγο ψαξιμο,δεν αρεσει σε χρηστες που σκεφτονται πρακτικα να θελουν ενα launcher με αμεση και ευκολη προσβαση απο την πρωτη στιγμη που τον εκγαθιστουν.

ειναι για γκατζετακηδες που βαριουνται ευκολα το περιβαλλον της συσκευης και θελουν παραλληλα και να "παιζουν"ψαχνοντας κατι πιο διαφορετικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλός χρυσός και άγιος ο tsf, αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να βάλω τον εαυτό μου να συνηθίσει μια άλλη διαδικασία από αυτή που ισχύει στο υπόλοιπο 99,99 των αντίστοιχων εφαρμογών.

Προτιμώ να λαγκάρει (αν λαγκάρει) κάτι από τα να τραβάω οθονίτσες αριστερά και δεξιά, να εμφανίζω ταχυδακτυλουργικά το dock, ή να μη μπορώ να ευθυγραμίσω 2 εικονάκια.

Καλώς ή κακώς κάποιος με android στο κινητό περιμένει να έχει μια home screen με οθόνες αριστερά δεξιά και ένα κουμπί που τον πηγαίνει στις εφαρμογές. Δυστυχώς ο tsf θεωρεί πως οι χρήστες είναι υποχρεωμένοι να ασπαστούν έναν άλλο τρόπο λειτουργίας διαφορετικό από αυτόν που έχουν ήδη συνηθίσει. Κι αντί να είναι "αόρατος" όπως οφείλει να είναι ένας launcher σε αναγκάζει να ασχοληθείς μαζί του χωρίς να θέλεις και κυρίως χωρίς να χρειάζεται.

 

Τα είπες όλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα δοκιμασα τον balancer. Δεν εχει κατι το ιδιαιτερο απο παραμετροποιηση αλλα ειναι αρκετα ελαφρυς. Οποιος θελει ας τον δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

ο tsf επειδη θελει λιγο ψαξιμο,δεν αρεσει σε χρηστες που σκεφτονται πρακτικα να θελουν ενα launcher με αμεση και ευκολη προσβαση απο την πρωτη στιγμη που τον εκγαθιστουν.

ειναι για γκατζετακηδες που βαριουνται ευκολα το περιβαλλον της συσκευης και θελουν παραλληλα και να "παιζουν"ψαχνοντας κατι πιο διαφορετικο.

 

Και εσύ τα είπες όλα:) αλλά ξαναλέω ότι αρχικά ήταν παράξενος,τώρα πια έχει εισάγει πολλά " mainstream " στοιχεία.Στο μόνο που αλλάζει είναι ότι δεν έχει εμφανές ντοκ αλλά και αυτό εμφανίζεται με έναν πολύ πρακτικό και μαζί εφετζίδικο τρόπο.Πιστεύω ότι τα συμπεράσματα κάποιοι τα έχουν βγάλει από εκδόσεις "σπασμένες " που είναι από τις πρώτες και που βγήκαν στην αρχή ,τώρα πια είναι ένας κλασικός launcher με επιπλέον βέβαια το απίστευτα εφέ και το ασυναγώνιστο smoothness

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...