Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σε ολους

Νέος κάτοχος του Galaxy tab και του Dock, εχω 3 τηλεοράσεις σπίτι, Συνδέοντας το και στίς τρεις με το dock μέσω HDMI, και οι τρείς εχουν εικόνα κανονικά, αλλά μόνo η μία ηχο, Ψάχνοντας στο Internet, βλέπω οτι πολλοί εχουν προβλήματα με τον ηχο, λόγω ασυμβατότητας?

Εχετε ακούσει τίποτε παρόμοιο, τί μπορει να συμβαίνει?

Ψάχνω για κανένα email στην Samsung Korea να αναφέρω το πρόβλημα αλλά δεν βρίσκω..

Υο οψιν οτι και οι τρεις τηλεοράσεις δουλέυουν με αλλές συσκευες HDMI kaνονικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε ολους

Νέος κάτοχος του Galaxy tab και του Dock, εχω 3 τηλεοράσεις σπίτι, Συνδέοντας το και στίς τρεις με το dock μέσω HDMI, και οι τρείς εχουν εικόνα κανονικά, αλλά μόνo η μία ηχο, Ψάχνοντας στο Internet, βλέπω οτι πολλοί εχουν προβλήματα με τον ηχο, λόγω ασυμβατότητας?

Εχετε ακούσει τίποτε παρόμοιο, τί μπορει να συμβαίνει?

Ψάχνω για κανένα email στην Samsung Korea να αναφέρω το πρόβλημα αλλά δεν βρίσκω..

Υο οψιν οτι και οι τρεις τηλεοράσεις δουλέυουν με αλλές συσκευες HDMI kaνονικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ψάξε λιγάκι την έκδοση των εισόδων HDMI που έχει η καθεμιά από τις 3 τηλεοράσεις στο σπίτι σου. Πιθανότατα θα καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι οι 2 TV που δεν παίζουν ήχο έχουν την ίδια έκδοση HDMI και σίγουρα διαφορετική από την ΤV που παίζει ήχο. Επίσης δοκίμασε και 2-3 άλλα καλώδια HDMI στις τηλεοράσεις σου.

 

Tην έκδοση της HDMI εισόδου για κάθε μία από τις TV που έχεις θα την βρεις είται στο manual της συσκευής σου είται ψάχνοντας στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ με το μοντέλο της TV..

 

Ενημέρωσέ μας λοιπόν σχετικά.

 

Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

ειδα διατιθεται το anroid 3.0 honeycomb μπορουμε να το αναβαθμισουμε εμεις που εχουμε το galaxy tab η οχι?

κ κατι αλλο στη σελιδα του engadget ειδα πως το καλοκαιρι κυκλοφορει η samsung 8.9''τελικα οι κορεατες κατι δεν κανουν σωστα για να βγαζουν ολα τα μεγεθη πιστευω για να ''χτυπησουν''την apple.;)

Link to comment
Share on other sites

ειδα διατιθεται το anroid 3.0 honeycomb μπορουμε να το αναβαθμισουμε εμεις που εχουμε το galaxy tab η οχι?

κ κατι αλλο στη σελιδα του engadget ειδα πως το καλοκαιρι κυκλοφορει η samsung 8.9''τελικα οι κορεατες κατι δεν κανουν σωστα για να βγαζουν ολα τα μεγεθη πιστευω για να ''χτυπησουν''την apple.;)

 

ελα μου ντε ..... θα μπορουμε και πως ???

 

Επισης εμεις που εχουμε mac πως μπορουμε να falsharoyme το κινητο παιδια βοηθήστε λίγο πιο επισταμένα, ποια ρομ ειναι η καλυτερη κλπ , υπαρχει κανενας οδηγος ??

 

Και ενα χαζο που αντιμετωπίζω ...wallpaper ..

Πως μπορω να βαλω οποιο wallpaper θελω και αυτο να μη κοβεται ? (φυσικα εχω wallpaper στην αναλυση του tab , αλλα μου βγαζει αυτη την βλακεια επιλογη που κοβεις , ανοιγεις , αλλα οχι σε ολο το μηκος .... κανενα κολπο ?)

 

Επίσης ποιον launcher χρησιμοποιείτε εσείς ??

Καλα τα γενικά για τα android αλλα μερικες φορες πρεπει ειδικα για το τab να γινεται κουβεντα μια που ειναι 7 ιντζων ... (γνωμη μου παντα )

Λοιπον περιμένω τα φωτα απο τους android experts !!!! :happy:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λιγάκι την έκδοση των εισόδων HDMI που έχει η καθεμιά από τις 3 τηλεοράσεις στο σπίτι σου. Πιθανότατα θα καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι οι 2 TV που δεν παίζουν ήχο έχουν την ίδια έκδοση HDMI και σίγουρα διαφορετική από την ΤV που παίζει ήχο. Επίσης δοκίμασε και 2-3 άλλα καλώδια HDMI στις τηλεοράσεις σου.

 

Tην έκδοση της HDMI εισόδου για κάθε μία από τις TV που έχεις θα την βρεις είται στο manual της συσκευής σου είται ψάχνοντας στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ με το μοντέλο της TV..

 

Ενημέρωσέ μας λοιπόν σχετικά.

 

Θανάσης

 

Τα manual δεν αναναφέρουν τιποτε περί εκδόσεως μόνο 2 HDMI inputs. Εξ αλλου οι νεώτερες εκδόσεις HDMI ειναι downcompartible με τίς ποιό παλιές, γι αυτό μου κάνει εντύπωση, κάτι τρέχει με το TAB , δεν ξέρω τί γίνεται, το TAB πχ τί HDMI version εχει?

Οσον αφορά τα καλώδια το τσέκαρα με 3, καποια με διαφορετική εκδοση, και κάποια με adaptor απο κανονικό σε mini, πολλοί συνδιασμοί, απο καλώδιο δεν ειναι σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε ..... θα μπορουμε και πως ???

 

Επισης εμεις που εχουμε mac πως μπορουμε να falsharoyme το κινητο παιδια βοηθήστε λίγο πιο επισταμένα, ποια ρομ ειναι η καλυτερη κλπ , υπαρχει κανενας οδηγος ??

 

Και ενα χαζο που αντιμετωπίζω ...wallpaper ..

Πως μπορω να βαλω οποιο wallpaper θελω και αυτο να μη κοβεται ? (φυσικα εχω wallpaper στην αναλυση του tab , αλλα μου βγαζει αυτη την βλακεια επιλογη που κοβεις , ανοιγεις , αλλα οχι σε ολο το μηκος .... κανενα κολπο ?)

 

Επίσης ποιον launcher χρησιμοποιείτε εσείς ??

Καλα τα γενικά για τα android αλλα μερικες φορες πρεπει ειδικα για το τab να γινεται κουβεντα μια που ειναι 7 ιντζων ... (γνωμη μου παντα )

Λοιπον περιμένω τα φωτα απο τους android experts !!!! :happy:

 

Φίλε επειδη έχω κι εγω mac, δυστυχως κάποια ιδιαίτερη υποστήριξη δεν θα βρεις από εκεί....

 

Λοιπόν βρίσκεις υπολογιστή με win.

Ένα πολύ καλό firm είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939360

οδηγίες θα βρεις εδώhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895827

 

Από launcher έχω βολευτεί με τον ADW, εξ ισου καλός είναι και ο launcher pro

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδη έχω κι εγω mac, δυστυχως κάποια ιδιαίτερη υποστήριξη δεν θα βρεις από εκεί....

 

Λοιπόν βρίσκεις υπολογιστή με win.

Ένα πολύ καλό firm είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939360

οδηγίες θα βρεις εδώhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895827

 

Από launcher έχω βολευτεί με τον ADW, εξ ισου καλός είναι και ο launcher pro

 

Ρέ παιδιά εχει κανείς φλασαρει το tab με τα παραπάνω, Υπάρχει κανένα πρόβλημα να γίνει καμμιά στραβή? Τάχω κατεβάσει τα αρχειά αλλά το σκέφτομαι...

Οι σημαντικές ερωτήσεις ειναι 2.

1) Αν η Samsung αναβαθμίσει σε Gingerbread η Honeycomb θα μπορέσουμε να πάρουμε την αναβάθμηση? γιατί το KIES βλέπει μόνο τίς orioginal ( Εμένα εχει την European ) JK5 το εχω κάνει root, και εχω βάλει το Samsung Ελληνικό πληκτρολόγιο και Swype.

2) Τι παραπάνω εχει η rom που αναφέρεις, εχει κάτι παραπάνω?, παρακαλώ οσοι την εχουν βάλει να μας πουν στην πράξη τι παραπάνω εχει και αν αξίζει τόν κόπο.

Και κάτι τελευταίο τα 2 link που εχεις στείλει παραπάμπουν σε 2 διαφορετικά files για κατέβασμα, ειναι V2 kai V4 το θέμα ειναι οτι η version 4 ειναι παλιότερη οπως φαίνεται στην ημερομηνία των αρχείων απο την V2, ποία ειναι τελικά η ποί τελευταία?

http://files.deodexed.com/ModADroid-Galaxy-Tablet/Rotohammer/JME/ η

http://files.deodexed.com/ModADroid-Galaxy-Tablet/Rotohammer/JMI/

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά εχει κανείς φλασαρει το tab με τα παραπάνω, Υπάρχει κανένα πρόβλημα να γίνει καμμιά στραβή? Τάχω κατεβάσει τα αρχειά αλλά το σκέφτομαι...

Οι σημαντικές ερωτήσεις ειναι 2.

1) Αν η Samsung αναβαθμίσει σε Gingerbread η Honeycomb θα μπορέσουμε να πάρουμε την αναβάθμηση? γιατί το KIES βλέπει μόνο τίς orioginal ( Εμένα εχει την European ) JK5 το εχω κάνει root, και εχω βάλει το Samsung Ελληνικό πληκτρολόγιο και Swype.

2) Τι παραπάνω εχει η rom που αναφέρεις, εχει κάτι παραπάνω?, παρακαλώ οσοι την εχουν βάλει να μας πουν στην πράξη τι παραπάνω εχει και αν αξίζει τόν κόπο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Πρόβλημα για την στραβή αν δεν προσέξεις ιδιαίτερα, έστω και μικρό, πάντα υπάρχει.

Τώρα

1. Αν φλασάρεις την ανεπίσημη δεν πρόκειται να μπορέσεις να κάνεις επίσημη αναβάθμιση από το KIES.

Το να δώσει η σαμσουνγκ αναβάθμιση σε 2.3 και πολύ περισσότερο σε 3.0 το βλέπω από πολύ χλωμό έως αδύνατο. Εδώ δεν έχουν δώσει ακόμα την 2.2.1.

2. Είναι πολύ πιο γρήγορη, χωρίς προβλήματα lag και πολύ καλύτερο browser. Για εμένα άξιζε η αλλαγή που έκανα, για εσένα εσύ θα κρίνεις :)

 

------------

Τελαυταία είναι η JMI V2

Oι οδηγοί είναι οι ίδιοι

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα για την στραβή αν δεν προσέξεις ιδιαίτερα, έστω και μικρό, πάντα υπάρχει.

Τώρα

1. Αν φλασάρεις την ανεπίσημη δεν πρόκειται να μπορέσεις να κάνεις επίσημη αναβάθμιση από το KIES.

Το να δώσει η σαμσουνγκ αναβάθμιση σε 2.3 και πολύ περισσότερο σε 3.0 το βλέπω από πολύ χλωμό έως αδύνατο. Εδώ δεν έχουν δώσει ακόμα την 2.2.1.

2. Είναι πολύ πιο γρήγορη, χωρίς προβλήματα lag και πολύ καλύτερο browser. Για εμένα άξιζε η αλλαγή που έκανα, για εσένα εσύ θα κρίνεις :)

 

------------

Τελαυταία είναι η JMI V2

Oι οδηγοί είναι οι ίδιοι

 

Ευχαριστώ Αργύρη

Εχει Ελληνκό πληκτρολόγιο και swype? σε παρακαλώ πολύ επειδή εχω μπερδευτεί στο Odin3 v1.7 τι αρχεία βάζω και τί τσεκάρω, απο τά τετραγωνάκια που εχει?

Στό tab κάνω εκκίνηση με volume- και power, επιλέγω τίποτε αλλο?

Βάζω στο PDA το Roto-JMI-Full-v2.tar, τα αλλά χρειάζονται? Addon-JME-Modem.tar, και P1_add_hidden.pit?

Αφαιρώ την Micro SD και SIM ?

 

Αν θέλω να ξαναγυρίσω σε αυτην που εχω γίνεται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αργύρη

Εχει Ελληνκό πληκτρολόγιο και swype? σε παρακαλώ πολύ επειδή εχω μπερδευτεί στο Odin3 v1.7 τι αρχεία βάζω και τί τσεκάρω, απο τά τετραγωνάκια που εχει?

Στό tab κάνω εκκίνηση με volume- και power, επιλέγω τίποτε αλλο?

Βάζω στο PDA το Roto-JMI-Full-v2.tar, τα αλλά χρειάζονται? Addon-JME-Modem.tar, και P1_add_hidden.pit?

 

Αν θέλω να ξαναγυρίσω σε αυτην που εχω γίνεται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Βαζεις αυτα τα 3 αρχεια που ειπες, μπαινεις σε downloanding mode, συνδεεις τη συσκευη στον υπολογιστη, περιμενεις να την αναγνωρισει, πατας start και περιμενεις να τελειωσει.

Ελληνικα πληκτρολογια δεν εχει, ή τα ξαναπερνας και τα δυο ή εναλλακτικα βαζει το smart keyboard pro

 

Nα ξαναγυρισεις πισω δεν νομιζω να γινεται ή τουλαχιστον εγω δεν ξερω.

Αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα θελεις να ξαναγυρισεις:)

 

Αφαιρεις σιμ, SD και το repartition πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο, τα αλλα αστα οπως ειναι

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις αυτα τα 3 αρχεια που ειπες, μπαινεις σε downloanding mode, συνδεεις τη συσκευη στον υπολογιστη, περιμενεις να σου αναγνωρισει τη συσκευη πατας start και περιμενεις να τελειωσει.

Ελληνικα πληκτρολογια δεν εχει, ή τα ξαναπερνας και τα δυο ή εναλλακτικα βαζει το smart keyboard pro

 

Nα ξαναγυρισεις πισω δεν νομιζω να γινεται ή τουλαχιστον εγω δεν ξερω.

Αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα θελεις να ξαναγυρισεις:)

 

Sorry Αργύρη σε τρέλλανα, και τα 3 αρχεία? γιατί βλέπω στο site

Flash using Odin, using PDA button for any file you flash. If you need/want to flash the addons too, use the PHONE and CSC buttons, they all do the same thing.

 

Και το κυριότερο, ποιά νταμάκια τσεκάρω στο ODIN? Repartition, auto reboot,F reset time,Dump, Phone EFS clear, Phone Bootloader Upgrade,PIT, PDA, PHONE, CSC?

Ελληνικά σαν Locale εχει?

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Sorry Αργύρη σε τρέλλανα, και τα 3 αρχεία? γιατί βλέπω στο site

Flash using Odin, using PDA button for any file you flash. If you need/want to flash the addons too, use the PHONE and CSC buttons, they all do the same thing.

 

Και το κυριότερο, ποιά νταμάκια τσεκάρω στο ODIN? Repartition, auto reboot,F reset time,Dump, Phone EFS clear, Phone Bootloader Upgrade,PIT, PDA, PHONE, CSC?

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Φιλε σου γραφω απο το tab και μου ειναι δυσκολο να ειμαι πιο αναλυτικος, να σου δωσω link κλπ.

Αν δεν βαλεις modem δεν θα εχεις τηλεφωνο, επομενως βαζεις pit, pda, modem.

Βαζοντας αυτα νομιζω οτι ειναι τσεκαρισμενο το reparition αν δεν ειναι το τσεκαρεις οποσδηποτε, τα υπολοιπα κουτακια που ειναι διπλα τα αφεινεις οπως ειναι.

 

Αν φοβασαι να το κανεις τωρα, στειλε μου αυριο το απογευμα pm να ειμαι μπροστα στον υπολογιστη για να μπορεσω να σε βοηθησω καλυτερα

 

Ελληνικο μενου εχει πληκτολογια δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σου γραφω απο το tab και μου ειναι δυσκολο να ειμαι πιο αναλυτικος, να σου δωσω link κλπ.

Αν δεν βαλεις modem δεν θα εχεις τηλεφωνο, επομενως βαζεις pit, pda, modem.

Βαζοντας αυτα νομιζω οτι ειναι τσεκαρισμενο το reparition αν δεν ειναι το τσεκαρεις οποσδηποτε, τα υπολοιπα κουτακια που ειναι διπλα τα αφεινεις οπως ειναι.

 

Αν φοβασαι να το κανεις τωρα, στειλε μου αυριο το απογευμα pm να ειμαι μπροστα στον υπολογιστη για να μπορεσω να σε βοηθησω καλυτερα

 

Ελληνικο μενου εχει πληκτολογια δεν εχει

 

Εντάξει Αργύρη σε ευχαριστώ για ολα, δεν βιάζομαι το ψάχνω, αυριο οταν εισαι στο υπολογιστή και το θυμιθείς, γράψε μου αν θές τίποτα αν χρειάζεται να κάνω

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους

Οταν λαμβάνω καποια email που ειναι σταλμένα απο windows PC, με το stock πρόγραμμα email, αντί Ελληνικά λαμβάνω ???????????. Αυτά απο οτι διαπίστωσα ειναι κωδικοποιημένα σε ISO 8859-7 , η Windows 1253 ( Greek encoding ).

Αν κάνω cut το email, και το κάνω save as text, και το ανοίξω με το ThinkFreeOffice που υπάρχει στο Tab, και επιλέξω μια απο τίς παραπάνω κωδικοποιησεις το κείμενο εμφανίζετε κανονικά Ελληνικά. Και ειναι το μόνο πρόγραμμα στο TAB που εχει την επιλογή για το text encoding.

Υπάρχει τίποτε να βάλω στο ΤΑΒ, fonts η κάτι αλλο για να βλέπω τα email κανονικά?

Υπ οψιν αν αλλάξω τα default fonts με τα υπόλοιπα που εχει το TAB υπάρχει το ιδιο πρόβλημα

Τα Αγγλικά φαίνονται κανονικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σου γραφω απο το tab και μου ειναι δυσκολο να ειμαι πιο αναλυτικος, να σου δωσω link κλπ.

Αν δεν βαλεις modem δεν θα εχεις τηλεφωνο, επομενως βαζεις pit, pda, modem.

Βαζοντας αυτα νομιζω οτι ειναι τσεκαρισμενο το reparition αν δεν ειναι το τσεκαρεις οποσδηποτε, τα υπολοιπα κουτακια που ειναι διπλα τα αφεινεις οπως ειναι.

 

Αν φοβασαι να το κανεις τωρα, στειλε μου αυριο το απογευμα pm να ειμαι μπροστα στον υπολογιστη για να μπορεσω να σε βοηθησω καλυτερα

 

Ελληνικο μενου εχει πληκτολογια δεν εχει

 

 

την πέρασα και γω την συγκεκριμένη έκδοση και παρόλο που ξανά πέρασα τις ίδιες εφαρμογές με πριν παρατηρώ ότι το tab είναι 2 φορές πιο γρήγορο από ότι με το firm της voda! Όντως αξίζει η αλλαγή!

 

ακόμα να προσθέσω οτι εμένα μου εμφάνισε και τα ελληνικά πληκτρολόγια χωρίς να κάνω κάτι, απλά στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου έβαλα γλώσσα ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα και γω την συγκεκριμένη έκδοση και παρόλο που ξανά πέρασα τις ίδιες εφαρμογές με πριν παρατηρώ ότι το tab είναι 2 φορές πιο γρήγορο από ότι με το firm της voda! Όντως αξίζει η αλλαγή!

 

ακόμα να προσθέσω οτι εμένα μου εμφάνισε και τα ελληνικά πληκτρολόγια χωρίς να κάνω κάτι, απλά στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου έβαλα γλώσσα ελληνικά!

 

Εμένα εχει την Euro και απο οτι γράφουν ειναι ποιό γρήγορη απο της Vodafone, γενικά εχει ολες τίς εφαρμογές που ειχε το tab? ( τίς ενσωματομένες? ) οχι αυτές που πέρασες, εχει τα φόντα στο home screen που ειχε, εχει τίποτε αλλο? δώσε καμμια πληροφορία.

Αυτο που με ενδιαφέρει ειναι το widget της εποπτείας συστηματος το εχει?

Το θέμα ειναι οτι δεν υπάρχει γυρισμός στο stock firmware, και αν υπάρξει καμμία αναβάθμηση δεν θα μπορέσουμε να την πάρουμε....

Δώσε καμμιά επιπλέον πληροφοεία για το ROTO Firmware, κανένα screenshot

( Eκτος την διαφορά ταχύτητος ), το stock email application ειναι το ιδιο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την XWJMI απο samfirmware έχει και ελληνικό swype, είμαι root με SuperOneClickv1.5.5-ShortFuse όλα γρήγορα και καλά, αλλά πως θα περάσω το clockwork recovery δεν ξέρω ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εχει την Euro και απο οτι γράφουν ειναι ποιό γρήγορη απο της Vodafone, γενικά εχει ολες τίς εφαρμογές που ειχε το tab? ( τίς ενσωματομένες? ) οχι αυτές που πέρασες, εχει τα φόντα στο home screen που ειχε, εχει τίποτε αλλο? δώσε καμμια πληροφορία.

Αυτο που με ενδιαφέρει ειναι το widget της εποπτείας συστηματος το εχει?

Το θέμα ειναι οτι δεν υπάρχει γυρισμός στο stock firmware, και αν υπάρξει καμμία αναβάθμηση δεν θα μπορέσουμε να την πάρουμε....

Δώσε καμμιά επιπλέον πληροφοεία για το ROTO Firmware, κανένα screenshot

( Eκτος την διαφορά ταχύτητος ), το stock email application ειναι το ιδιο?

Ευχαριστώ

 

εκτος της ταχυτητας ολα ιδια με την voda ειναι δν ειδα διαφορα αλλη. Εχει και καποιες εξτρα εφαρμογες αυτα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να βρουμε micro sd 16gb η 32gb της samsung κ αν ναι απο που?

 

εγω βρικα της toshiba απο το eshop 16 giga

Link to comment
Share on other sites

Mετά από 3 μήνες με το tab και πολλές δοκιμες με διαφορετικές rom JME.JMG,JMI,συν την MoDACo . δυστυχώς το μηχάνημα έχει πολλά μείον και λίγα συν ,στα θετικά συγκαταλέγω το ότι μπορείς να διάβασης βιβλία άνετα ,και να δεις ταινίες ή video από το δίκτυο . Σε όλα τα αλλα από μέτρια έως άστα να πάνε,αλλα αυτό που πραγματικά με κάνει να το έχω αντιπαθήσει είναι η αίσθηση ότι έχεις ένα μεγάλο κινητό και τίποτε άλλο .

δυστυχώς σκέπτομαι σοβαρά να το πουλήσω

Edited by ebola75
Link to comment
Share on other sites

Mετά από 3 μήνες με το tab και πολλές δοκιμες με διαφορετικές rom JME.JMG,JMI,συν την MoDACo . δυστυχώς το μηχάνημα έχει πολλά μείον και λίγα συν ,στα θετικά συγκαταλέγω το ότι μπορείς να διάβασης βιβλία άνετα ,και να δεις ταινίες ή video από το δίκτυο . Σε όλα τα αλλα από μέτρια έως άστα να πάνε,αλλα αυτό που πραγματικά με κάνει να το έχω αντιπαθήσει είναι η αίσθηση ότι έχεις ένα μεγάλο κινητό και τίποτε άλλο .

δυστυχώς σκέπτομαι σοβαρά να το πουλήσω

 

Δεν το θεωρεις γρηγορο?

Ποια ειναι τα αρνητικα που σε ενοχλουν δηλαδη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ ειδικά απο τον Αργυρη

Εβαλα τελικά την roto rom V2, ολα καλά, εκανα full restore με το titanium backup, αλλά δεν εχω flash, δεν μπορεί να το επαναφέρει.

Μπορεί κανείς να μου πει αν ξέρει, τι version flash εχει το TAB με αυτη την rom?, και αν μπορώ να την βάλω manual?

Tα αρχεία της flash τα εχω αποθηκευμένα με το Titanium, δεν ξέρω γιατί δεν τα επαναφέρει, εκανα εγκατάσταση flash απο applanet, αλλα αν ανοίξω σελίδα με flash, ολοι οι broswer κρεμάνε. ( Ειναι 10.1 αλλά διαφορετική version )

Επίσης κατι βασικό ενω δεν ειχα ηχο με το dock στη TV μου μεσω HDMI, με αυτη την rom εχω κανονικά, τα πάντα δουλέυουν μια χαρά, εκτος απο αυτό

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ ειδικά απο τον Αργυρη

Εβαλα τελικά την roto rom V2, ολα καλά, εκανα full restore με το titanium backup, αλλά δεν εχω flash, δεν μπορεί να το επαναφέρει.

Μπορεί κανείς να μου πει αν ξέρει, τι version flash εχει το TAB με αυτη την rom?, και αν μπορώ να την βάλω manual?

Tα αρχεία της flash τα εχω αποθηκευμένα με το Titanium, δεν ξέρω γιατί δεν τα επαναφέρει, εκανα εγκατάσταση flash απο applanet, αλλα αν ανοίξω σελίδα με flash, ολοι οι broswer κρεμάνε. ( Ειναι 10.1 αλλά διαφορετική version )

Επίσης κατι βασικό ενω δεν ειχα ηχο με το dock στη TV μου μεσω HDMI, με αυτη την rom εχω κανονικά, τα πάντα δουλέυουν μια χαρά, εκτος απο αυτό

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κατεβασε το φλας απο το μαρκετ. ετσι το εκανα κι εγω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Mετά από 3 μήνες με το tab και πολλές δοκιμες με διαφορετικές rom JME.JMG,JMI,συν την MoDACo . δυστυχώς το μηχάνημα έχει πολλά μείον και λίγα συν ,στα θετικά συγκαταλέγω το ότι μπορείς να διάβασης βιβλία άνετα ,και να δεις ταινίες ή video από το δίκτυο . Σε όλα τα αλλα από μέτρια έως άστα να πάνε,αλλα αυτό που πραγματικά με κάνει να το έχω αντιπαθήσει είναι η αίσθηση ότι έχεις ένα μεγάλο κινητό και τίποτε άλλο .

δυστυχώς σκέπτομαι σοβαρά να το πουλήσω

 

Φίλε μου αλλο 3 ,4, 7,10 ιντσες το κάθε κάνει διαφορετική δουλειά.

Με ενα τηλέφωνο 3,5 ιντσες τι να κάνεις, με το tab κάνεις τα πάντα αλλά την πληρώνεις με το μέγεθος, δεν μπορεις να τα εχεις ολα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...