Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωστός επιστρέφει από Κορέα σε λίγες μέρες όπου έχει πάει επαγγελματικό ταξίδι στη Samsung.

 

Αξίζει να μου φέρει το tab ρε παιδιά?

Μήπως δεν έχει Αγγλικά το μηχανάκι?

 

Επίσης ποια είναι μια καλή τιμή για να του πω να το πάρει?

 

Φαντάζομαι ότι θα του το δώσουν τιμή κόστους εκεί μέσα από την μαμά εταιρία

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το βρεις σε τιμη κατω απο 450-500E γιατι όχι?? Πάντως το βλέπω δύσκολο στα κεντρικά να εχουν διαθέσιμοτητα καταναλωτικών προιόντων, εκτος αν υπαρχει καποιο ειδικό shop, ποτέ δε ξερεις ομως!

Υπαρχει βεβαια και ο κινδυνος του τελωνειου οπως θα περναει ο γνωστός σου αλλα ισως μπορέσει να το αποφύγει.

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin θα φαει ποδι μου φαινεται.

Κατέβασα απο εδω την εκδοση firefox για android http://www.mozilla.com/el/m/beta

Παιζει μια χαρά, αρκετα ευχρηστο και το κυριοτερο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ bookmarks (με λογαριασμο) μεταξυ ολων των firefox οπου και αν εχεις εγκατεστημένο!. Pinch to zoom κανονικά και φυσικά πολλα πολλα addons για πληρεες σχεδόν customιzation!!!

Το μειονεκτημα του ειναι οτι δεν παει σφεντόνα αλλα δεν ειναι ενοχλητικό ακομα, εξαλλου σε beta εκδοση ειναι και μονο βελτιώσεις θα βλέπουμε!

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

'Οποιος ενδιαφέρεται το Πλαίσιο έχει φέρει βάσεις αυτοκινήτου για το Galaxy Tab (αυθεντική από Samsung). Μετατρέπει το Galaxy Tab σε έναν από τους καλύτερους πλοηγούς που έχετε δει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ο dolphin θα φαει ποδι μου φαινεται.

Κατέβασα απο εδω την εκδοση firefox για android http://www.mozilla.com/el/m/beta

Παιζει μια χαρά, αρκετα ευχρηστο και το κυριοτερο ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ bookmarks (με λογαριασμο) μεταξυ ολων των firefox οπου και αν εχεις εγκατεστημένο!. Pinch to zoom κανονικά και φυσικά πολλα πολλα addons για πληρεες σχεδόν customιzation!!!

Το μειονεκτημα του ειναι οτι δεν παει σφεντόνα αλλα δεν ειναι ενοχλητικό ακομα, εξαλλου σε beta εκδοση ειναι και μονο βελτιώσεις θα βλέπουμε!

 

 

Φίλε έχει βγει ο Dolphin mini σε beta μορφή ακόμη, που υποστηρίζει pinch to zoom στο firmware που έχουμε. Αν σ αρέσει ο συγκεκριμένος browser, δοκίμασε τον.

Επίσης και ο opera πάει πραγματικά σφαίρα, με οn air συγρονισμό των favorites αλλά χωρίς υποστήριξη flash

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

 

 

Φίλε έχει βγει ο Dolphin mini σε beta μορφή ακόμη, που υποστηρίζει pinch to zoom στο firmware που έχουμε. Αν σ αρέσει ο συγκεκριμένος browser, δοκίμασε τον.

Επίσης και ο opera πάει πραγματικά σφαίρα, με οn air συγρονισμό των favorites αλλά χωρίς υποστήριξη flash

 

Τα ελεγα για τον οπερα.

Οπως τρεχει ο οπερα στο tab, ετσι τρεχει ο dolphin στο μιλεστονε. Απιστευτο?

 

Τελοσπαντων, ο οπερα ειναι η καλυτερη λυση αυτη τη στιγμη νομιζω, αλλα χωρις φλας.

Κατα τα αλλα, η euro rom που με τη βοηθεια σου εβαλα ειναι πολυ καλη, σαφως πιο γρηγορη απο της vodafone, πιο ανετη δηλαδη.

Ο browser εχει βελτιωθει πολυ, αλλα κατα τη γνωμη μου ακομη εχει δρομο μεχρι το επιθυμητο αποτελεσμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα ελεγα για τον οπερα.

Οπως τρεχει ο οπερα στο tab, ετσι τρεχει ο dolphin στο μιλεστονε. Απιστευτο?

 

Τελοσπαντων, ο οπερα ειναι η καλυτερη λυση αυτη τη στιγμη νομιζω, αλλα χωρις φλας.

Κατα τα αλλα, η euro rom που με τη βοηθεια σου εβαλα ειναι πολυ καλη, σαφως πιο γρηγορη απο της vodafone, πιο ανετη δηλαδη.

Ο browser εχει βελτιωθει πολυ, αλλα κατα τη γνωμη μου ακομη εχει δρομο μεχρι το επιθυμητο αποτελεσμα.

 

Γεια σου Γιάννη.

Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος απο τη ρομ και δεν σε πήρα στο λαιμό μου...:lol:

Όσο για τον opera είχες δίκιο τελικά. Αν δεν σου χρειάζεται το flash είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω και τον opera (τον κανονικο φανταζομαι οχι τον mini), ουτε η αλεπου εχει flash αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι ο συγχρονισμος των bookmarks.... γινεται? Edited by pentraks
Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω και τον opera, ουτε η αλεπου εχει flash αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι ο συγχρονισμος των bookmarks.... γινεται?

 

Nαι βέβαια, δες εδώ ένα οδηγό

http://antonis-news.blogspot.com/2010/11/bookmarks-opera-browser-opera-link.html

 

 

A! και κάτι άλλο

 

Ρίξτε μια ματιά http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Chargers/Samsung-Desk-Dock-for-Galaxy-Tab-ECR-D980BEGSTD.htm

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το σημειο πρεπει να αναφέρω 2 προγραμμα που τα βρισκω απαραιτητα (Για μενα) και μου εχουν λυσει τα χερια απο το ανοιξε κλεισε wifi ανοιξε κλεισε 3g..

 

ειναι το AutoAP και το AutoWifi enabler

 

Απλα το ρυθμίζεις και μολις εισαι στην εμβέλεια γνωστου wifi δικτυου ανοιγει το wifi και συνδέεται αυτόματα ενω ταυτόχρονα μπαινει σε flight mode (κλεινει το 3g). Αντιστοιχα μολις βγεις εκτος εμβελειας wifi, το απενεργοποιεί και ανοιγει το 3g!

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

 

Πωω καταστροφη κι αλλα εξοδα????

πληρης γκαμα στο πλαισιο

http://www.plaisio.gr/Search.aspx?keyword=galaxy%20tab

 

εγω περιμένω αυτο πάντως!!

http://www.expansys.com.gr/samsung-camera-connection-kit-for-samsung-galaxy-tab-201990/

 

PS. Σημερα παρατηρησα οτι το android market αλλαξε οψη, εγινε ακομα ποιο ευχρηστο!!!!

Edited by pentraks
Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το σημειο πρεπει να αναφέρω 2 προγραμμα που τα βρισκω απαραιτητα (Για μενα) και μου εχουν λυσει τα χερια απο το ανοιξε κλεισε wifi ανοιξε κλεισε 3g..

 

ειναι το AutoAP και το AutoWifi enabler

 

Απλα το ρυθμίζεις και μολις εισαι στην εμβέλεια γνωστου wifi δικτυου ανοιγει το wifi και συνδέεται αυτόματα ενω ταυτόχρονα μπαινει σε flight mode (κλεινει το 3g). Αντιστοιχα μολις βγεις εκτος εμβελειας wifi, το απενεργοποιεί και ανοιγει το 3g!

 

Ωπ.. αυτό με ενδιαφέρει για το galaxy s, θα το δοκιμάσω:)

 

Σημερα παρατηρησα οτι το android market αλλαξε οψη, εγινε ακομα ποιο ευχρηστο!!!!

 

Το έχω βάλει εδώ και μια βδομάδα στο ταμπ, εντάξει το γραφικο περιβάλλον αλλάζει, αλλά αλλάζει η δυνατότητα της απεγκατάστασης και επιστροφής χρημάτων, από 24 ώρες μειώνεται στα 15 λεπτά

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Ωπ.. αυτό με ενδιαφέρει για το galaxy s, θα το δοκιμάσω:)

 

 

 

Το έχω βάλει εδώ και μια βδομάδα στο ταμπ, εντάξει το γραφικο περιβάλλον αλλάζει, αλλά αλλάζει η δυνατότητα της απεγκατάστασης και επιστροφής χρημάτων, από 24 ώρες μειώνεται στα 15 λεπτά

 

Στο galaxy S Μπορει να μη σε βολεψει μιας και θα κλεισει και το τηλεφωνο οταν βρει wifi...

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό τι ακριβώς κάνει; :blink:

συνδέεις φωτ μηχανή σαμσουγκ στο ταμπ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι ακριβώς κάνει; :blink:

συνδέεις φωτ μηχανή σαμσουγκ στο ταμπ;

 

δινει USB HOST στο tab οπότε συνδεεις στικακια, σκληρο με εξωτερικη τροφοδοσια κτλ κτλ ;)

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

δινει USB HOST στο tab οπότε συνδεεις στικακια, σκληρο με εξωτερικη τροφοδοσια κτλ κτλ ;)

 

Αν ισχύει αυτό είναι ΓΑΜΑΤΟ!! Δε το χα πάρει είδηση, αλλά το βλέπω για μετά τις γιορτές αφού δε ξέρουν καν τιμή ^^

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιάννη.

Χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένος απο τη ρομ και δεν σε πήρα στο λαιμό μου...:lol:

Όσο για τον opera είχες δίκιο τελικά. Αν δεν σου χρειάζεται το flash είναι μονόδρομος

 

Οχι απλα μου αρεσει, αλλα ειναι πολυ καλη!! Πραγματικη μεταμορφωση για το tab! :-):-)

Μιας και εχεις και το sgs κανε μια συγκριση, ποιο ειναι πιο γρηγορο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα μου αρεσει, αλλα ειναι πολυ καλη!! Πραγματικη μεταμορφωση για το tab! :-):-)

Μιας και εχεις και το sgs κανε μια συγκριση, ποιο ειναι πιο γρηγορο?

 

Γιάννη όταν πήρα το galaxy s τον Ιούνιο η κατάσταση ήταν τραγική, lag, lag, lag και πάλι lag. Η χρήση lagfix και γιατροσόφια με εγκατάσταση autokiller και autostarts ήταν όχι απλά αναγκαία αλλά επιβεβλημένη. Μεταγενέστερες ανεπίσημες ρομ eclair και froyo βελτίωναν κάπως την κατάσταση αλλά δεν εξάλειφαν το πρόβλημα που το δημηιουργούσε το filesystem που επέλεξε να χρησιμοποεί η σαμσουγκ.

Θα συνέκρινα τις επιδόσεις και την αίσθηση που προκαλεί αυτή τη στιγμή η ρομ του ταμπ που έχουμε με μία froyo με lagfix και autokiller του galaxy s.

Όλα αυτά μέχρι τις αρχές Δεκέμβρη, όταν και κυκλοφόρησε μια ανεπίσημη froyo2.2.1

εκεί τα πράγματα αλλάζουν η συσκευή απογειώθηκε, είναι πραγματικά αέρας, χωρίς lagfix, autokiller, autostarts και τα συναφή τα πάντα ανοίγουν και τρέχουν αστραπιαία που το ταμπ μπροστά του φαίνεται βαρύ.

Αν βγάλουν και στο ταμπ μια αντίστοιχη ρομ τοτε θα είναι ένα άλλο μηχάνημα

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη όταν πήρα το galaxy s τον Ιούνιο η κατάσταση ήταν τραγική, lag, lag, lag και πάλι lag. Η χρήση lagfix και γιατροσόφια με εγκατάσταση autokiller και autostarts ήταν όχι απλά αναγκαία αλλά επιβεβλημένη. Μεταγενέστερες ανεπίσημες ρομ eclair και froyo βελτίωναν κάπως την κατάσταση αλλά δεν εξάλειφαν το πρόβλημα που το δημηιουργούσε το filesystem που επέλεξε να χρησιμοποεί η σαμσουγκ.

Θα συνέκρινα τις επιδόσεις και την αίσθηση που προκαλεί αυτή τη στιγμή η ρομ του ταμπ που έχουμε με μία froyo με lagfix και autokiller του galaxy s.

Όλα αυτά μέχρι τις αρχές Δεκέμβρη, όταν και κυκλοφόρησε μια ανεπίσημη froyo2.2.1

εκεί τα πράγματα αλλάζουν η συσκευή απογειώθηκε, είναι πραγματικά αέρας, χωρίς lagfix, autokiller, autostarts και τα συναφή τα πάντα ανοίγουν και τρέχουν αστραπιαία που το ταμπ μπροστά του φαίνεται βαρύ.

Αν βγάλουν και στο ταμπ μια αντίστοιχη ρομ τοτε θα είναι ένα άλλο μηχάνημα

 

Θέμα χρόνου είναι να βρούν και τέτοιες ρομ για το τάμπ. Πάντως είναι εμφανές εδώ και πολλά πολλά χρόνια που παρακολουθώ αυτή την εταιρία (η σάμσουγκ είναι από τις πολύ αγαπημένες μου εταιρίες) ότι έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα στο software κομμάτι.

 

Αλήθεια, αν τυχόν χτύπα ξύλο, χρειαστούμε εγγύηση τι κάνουμε? Μπορούμε να ξαναπεράσουμε τη ρομ της vodafone ή κάποια επίσημη της σαμσουγκ και από πού???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, αν τυχόν χτύπα ξύλο, χρειαστούμε εγγύηση τι κάνουμε? Μπορούμε να ξαναπεράσουμε τη ρομ της vodafone ή κάποια επίσημη της σαμσουγκ και από πού???

 

 

Ελπίζω να μην τη χρειαστουμε γιατί την κάστσαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χμ, που ακριβώς λέει ότι απαγορεύεται να αλλάξουμε ρόμ? :rolleyes::D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ, που ακριβώς λέει ότι απαγορεύεται να αλλάξουμε ρόμ? :rolleyes::D

 

Βρε Γιάννη εδώ ρουτ κάνεις και είσαι εκτός εγγύησης όχι να του βάλεις και άλλη ρομ...

Στο milestone αν αλλάξεις ρομ έχεις εγγύηση;

Τώρα χωρίς πλάκα αν πάθει κάτι η συσκευή θα ψάξω να βρώ τρόπο να τh μπρικάρω και να ελπίζω να μην καταλάβουν τίποτα, παιδιά με S που μπρίκαραν το τηλέφωνο σε φλασάρισμα δεν κατάλαβαν κάτι στο service.

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Γιάσας, να ρωτήσω αν το Skype λειτουργεί στο Galaxy tab?

 

Φυσικά και λειτουργεί! (δίχως video calling)

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μου κανει κατι τρελα η φωτεινοτητα στο tab.Χωρις να αλλαξει τιποτα απο την ενταση του φωτισμου στο δωματιο η οθονη αυξομειωνει τη φωτεινοτητα οποτε της ερθει κεφι.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...