Jump to content

BlackBerry 9780


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.blackberry-experts.net/sites/default/files/imagecache/full_image/big.jpgmages of the BlackBerry 9780, which is also known as the Onyx II or Bold2, have leaked. This time, they clearly show the presence of RIM’s new BlackBerry OS 6.0 onboard.

 

Thought to be the successor to the BlackBerry 9700 Bold, the BlackBerry 9780 is a much awaited phone that has been in the works for a while. Other specifications revealed by the leak are as follows: 480x320 (HVGA) screen, 2G and 3G GSM as well as WiFi b/g connectivity, 512MB RAM (surprising, as that’s twice its predecessor), and a 5MP camera.

 

Of course, these specifications might change before the phone launches, which is quite often the case with devices that don’t even have their names officially confirmed.

 

 

Το 9780 το ακούγαμε καιρό και τώρα έγινε και επίσημο. Το νέο μέλος της οικογενειας bold και αντικαταστάτης του 9700, οπως προδίδει το όνομα του, πρόκειται να κυκλοφορήσει σύντομα στην Αμερική. Για την ακρίβεια λίγο μετά τη κυκλοφορία του 9800 δηλαδή σε μια βδομάδα (μιλάμε πάντα για ΗΠΑ)

 

Το 9780 διαθέτει 512MB μνήμη, 5MP camera και παίζει σε ολα τα δίκτυα. Η εμφάνιση είναι ακριβώς ίδια με το 9700 με μια μικρή διαφορά στο πλάι.

 

ΠΗΓΗ

Edited by moment_v

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

http://*****berry.com/blackberry-bold-9780-gets-vodafone-uk-pricing

 

http://*****berry.com/blackberry-bold-9780-set-arrive-virgin-mobile-october-21st

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι..Ειμαι ετοιμος για αγορα ενος νεου bb. Ελεγα για το 9700 αλλα απο ακρη που εχω απο ενα μαγαζι, με πληροφορισαν οτι εχουν καποια λιγα κομματια απο το νεο και αναμενωμενο ΒΒ 9780 με το νεο λογισμικο (6) που ειναι κ πιο γρηγορο κ ανανεωμενο απτο κλασσικο 9700 με 5αρα καμερα κ 512 ραμ. Το θεμα ειναι οτι οπως μου ειπαν επειδι ακομη στο εμποριο δεν εχει κυκλοφορησει επισημα ουτε καν στην αμερικη υπαρχουν καποια λιγα κομματια που εχουν τα οποια ειναι μεν σφραγισμενα σε σακουλακια με τα ακουστικα τους κτλ αλλα δε συνοδευονται απο συσκευασια δηλαδη κοινως ειναι χυμα και οχι σε κουτι κλπ..Τους ειπα δηλαδη σας το φερνουν χυμα σε σακουλα του σουπερ μαρκετ επειδη με ξενισε το γεγονως αλλα με διαβεβαιωσαν οτι κ οι ιδιοι οι καταστηματαρχες εχουν το εν λογω κινητο κ το απεκτησαν κ αυτοι ετσι..Μαλιστα κ με ελληνικο πληκτρολογιο,και μου δινουν κανονικα αποδειξη κλπ για εγγυηση αλλα και οτι στο λογισμικο του κινητου καπου το γραφει πια ειναι η εκδοση του λογισμικου αλλα και πιο μοντελο ειναι..Αυτο βεβαια σε ερωτηση μου μηπως ειναι καμια μαιμουδια..Τωρα τι να κανω σας ερωτω?? Μηπως ξερει καποιος φιλος αν υφιστανται ολα αυτα? Αν ειναι να παω να το παρω μιας κ το βρισκω 400ευρω!!! Ευχαριστω για οσους φιλους με συμβουλευσουν..αμεσα γιατι το χω καψουρευτει...:D
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όντως επίσημα δεν έχει κυκλοφορήσει εδώ (σε άλλες χώρες υπάρχει στα χαρτιά όμως) και γενικά δεν έχω ακούσει ποτέ για τέτοιες πρακτικές από τη RIM - ίσα ίσα που, ειδικά για τα blackberry, έχουν πολλές φορές οδηγίες στα καταστήματα να μην ανοίγουν για κανένα λόγο τη συσκευασία, ούτε καν για επίδειξη σε υποψήφιο αγοραστή.

 

Προσωπικά δε μπορώ να σε συμβουλέψω κάτι, αφού ούτε το κατάστημα γνωρίζω ούτε πού προμηθεύτηκαν τέτοια τηλέφωνα. Το βέβαιο όμως είναι ότι εγώ δε θα το αγόραζα, ειδικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει καν στο ebay ένα τέτοιο τηλέφωνο - δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος στην Ελλάδα κατάφερε και τσίμπησε μερικά κομμάτια και τα εμπορεύεται στα 400 (!!) ευρώ, τιμή χαμηλότερη από αυτή του 9700, ενώ κανείς άλλος στο εξωτερικό δε βρήκε ούτε ένα κομμάτι για να πουλήσει στο ebay.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι..Ειμαι ετοιμος για αγορα ενος νεου bb. Ελεγα για το 9700 αλλα απο ακρη που εχω απο ενα μαγαζι, με πληροφορισαν οτι εχουν καποια λιγα κομματια απο το νεο και αναμενωμενο ΒΒ 9780 με το νεο λογισμικο (6) που ειναι κ πιο γρηγορο κ ανανεωμενο απτο κλασσικο 9700 με 5αρα καμερα κ 512 ραμ. Το θεμα ειναι οτι οπως μου ειπαν επειδι ακομη στο εμποριο δεν εχει κυκλοφορησει επισημα ουτε καν στην αμερικη υπαρχουν καποια λιγα κομματια που εχουν τα οποια ειναι μεν σφραγισμενα σε σακουλακια με τα ακουστικα τους κτλ αλλα δε συνοδευονται απο συσκευασια δηλαδη κοινως ειναι χυμα και οχι σε κουτι κλπ..Τους ειπα δηλαδη σας το φερνουν χυμα σε σακουλα του σουπερ μαρκετ επειδη με ξενισε το γεγονως αλλα με διαβεβαιωσαν οτι κ οι ιδιοι οι καταστηματαρχες εχουν το εν λογω κινητο κ το απεκτησαν κ αυτοι ετσι..Μαλιστα κ με ελληνικο πληκτρολογιο,και μου δινουν κανονικα αποδειξη κλπ για εγγυηση αλλα και οτι στο λογισμικο του κινητου καπου το γραφει πια ειναι η εκδοση του λογισμικου αλλα και πιο μοντελο ειναι..Αυτο βεβαια σε ερωτηση μου μηπως ειναι καμια μαιμουδια..Τωρα τι να κανω σας ερωτω?? Μηπως ξερει καποιος φιλος αν υφιστανται ολα αυτα? Αν ειναι να παω να το παρω μιας κ το βρισκω 400ευρω!!! Ευχαριστω για οσους φιλους με συμβουλευσουν..αμεσα γιατι το χω καψουρευτει...:D

 

Κράτα την σακούλα...θα σου χρειαστεί για τις μπανάνες!! :lol::lol:

 

Αστειεύομαι... :D

 

Φυσικά και ΜΗΝ το πάρεις, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αληθινό. Ούτε μία στο εκατομμύριο... στο υπογράφω... :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω..Και γω ετσι σκεφτηκα.Δε σου κρυβω οτι στην αρχη ψηθηκα κ το παραγγειλα αλλα μετα το ξανασκεφτηκα κ λεω πρωτον να μην ειναι κανα κινεζικο κ δευτερον κ κανονικο να ειναι πως θα το πουλησω ενδεχομενως καποια στιγμη? Χυμα? Δε λινεται..Ωστοσο παραγειλα στα σιγουρα το 9700 το οποιο θα εχω αυριο σε μαυρο γιατι ειχαν διαθεσιμα 10 λευκα κομματακια και ενα 9780 κ δε με εψησε η ιδεα..Παντως δε σου κρυβω οτι ακομη γυριζει στο μυαλο μου μηπως και χασω την ευκαιρια για το 9780 αλλα κ αν την πατησω???Πολυ μπερδεμα........
Link to comment
Share on other sites

Δε λινεται..Ωστοσο παραγειλα στα σιγουρα το 9700 το οποιο θα εχω αυριο σε μαυρο γιατι ειχαν διαθεσιμα 10 λευκα κομματακια και ενα 9780 κ δε με εψησε η ιδεα..Παντως δε σου κρυβω οτι ακομη γυριζει στο μυαλο μου μηπως και χασω την ευκαιρια για το 9780 αλλα κ αν την πατησω???Πολυ μπερδεμα........

 

Από που παράγγειλες το 9700? Site?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Από που παράγγειλες το 9700? Site?

Εγω ειχα ενα iphone και το ειχα πουλησει σε εναν τυπο που εχει μαγαζι γλυφαδα. Και μου χε πει αν θελω κατι στο μελλον να τον παρω..Τον πηρα λοιπον..Μονο αριθμο τηλεφωνου εχω..Για site δε γνωριζω κατι..Το 9700 σφραγισμενο 350ευρω με αποδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Το 9700 σφραγισμενο 350ευρω με αποδειξη.

 

!!!!!!!!!!! Και σφραγισμένο και απόδειξη και 350€!!! Πληρωμή πως έκανες? Εάν θες όταν το παραλάβεις δώσε μας περισσότερες πληροφορίες

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Παντως γιατι το εχω ψιλοψαξει το συγκεκριμενο τηλ. δεν πιστευω να παιζει αυτή η περιπτωση και ποσο μαλλον στην Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to BlackBerry 9780
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...