Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς να κάνεις αντιγραφή τα partitions fat32 και sd-ext της παλιάς κάρτας στην νέα με το mini tool
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως κατά την εγκατάσταση της ρομ από τον aroma επέλεξες να εγκατασταθεί στο sd-ext; Αν ναι,τότε έχεις στην nand την v2.6 και στο sd-ext με την μέθοδο Nativesd την v2.7

 

Κάποια χαζομάρα έκανα σίγουρα, δεν υπήρχε ο aroma, δεν μου έδωσε τη δυνατότητα να επιλέξω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κουφά σε εμένα συμβαίνουν.

Είχα την NexusHD 2.6, και λέω να βάλω από πάνω την 2.7. Την flashάρω κανονικά, ξεκινάει, και βλέπω ότι εξακολουθώ να έχω την 2.6.

Πως στο καλό το κατάφερα αυτο?

 

Την 2.7 έχεις.....αν παρατηρήσεις στις "ρυθμίσεις-->σχετικα με το τηλέφωνο" θα το δεις..

Κατέβα όμως κάτω κάτω :p.

Link to comment
Share on other sites

Την 2.7 έχεις.....αν παρατηρήσεις στις "ρυθμίσεις-->σχετικα με το τηλέφωνο" θα το δεις..

Κατέβα όμως κάτω κάτω :p.

 

Έλα όμως που δεν την έχω.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή της εικόνας βλέπω gt-9100.Μήπως έχεις βάλει εκείνο το build.prop που είχα δώσει για την v2.6 και έκανε το hd2 να φαίνεται ως s2 στο play?

Oπότε έχεις την 2.7 αλλά είναι "μασκαρεμένη" ως 2.6

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή της εικόνας βλέπω gt-9100.Μήπως έχεις βάλει εκείνο το build.prop που είχα δώσει για την v2.6 και έκανε το hd2 να φαίνεται ως s2 στο play?

Oπότε έχεις την 2.7 αλλά είναι "μασκαρεμένη" ως 2.6

 

Μπράβο, αυτό είναι, είπα και εγώ τόσο λάθος έκανα. Μήπως μπορείς να ανεβάσεις ενα built για την 2.7?

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το "μασκάρεμα" της v2.7

Edit

Οσοι χρησιμοποιούμε ρομ με 2.3 ή ics 4.0 είμαστε επιρρεπείς σε hard reset μέσω του internet browser.Δειτε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32055468#post32055468 και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4312534#post4312534

το δοκίμασα στην cm9ight και όντως εμφανίζεται ο dialer και αυτόματα το imei της συσκευής.Λυση ειναι η χρήση άλλου dialer.Εγώ έτσι και αλλιώς χρησιμοποιώ ray dialer στον οποίο αντί για το imei φάνηκε ο κώδικας *#06# όταν πήγα στην παραπάνω σελίδα.Η paranoid v2.13 φαινεται πως δεν έχει αυτό το bug.Βασικά επιτρέπει στην σελίδα να στείλει την εντολή στον dialer αλλά δεν την εκτελεί αυτόματα,όπως γίνεται στην cm9 και στην cm7.Προσοχή λοιπόν για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεων.Και φυσικά καλό είναι να κάνουμε και κανένα nandroid backup κάπου-κάπου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το "μασκάρεμα" της v2.7

 

Ευχαριστώ, αυτό το "μασκαρεμα" όμως δεν μου δίνει full access στο market ενώ το προηγούμενο δούλευε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ το πάλι και ξαναδοκίμασε.Μου είχε ξεφύγει ένα htc σε μια παράμετρο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτό το "μασκαρεμα" όμως δεν μου δίνει full access στο market

 

Βάλε το προηγούμενο της 2.6 τότε

 

Καλύτερα να περιμένει τις απόκριες....:lol: :lol:

 

Το build.prop της 2.6 δουλεύει στην 2.7, ή να περιμένω και εγώ τις απόκριες? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

240 ειναι για τις συσκευές με wvga οθόνη και ίσως και το 160.Οτιδήποτε άλλο δεν ειναι 100% συμβατό για συσκευές με wvga οθόνη

Edit

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για ota update της paranoid v2.13 σε v2.15 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1817793

και επίσης έβγαλε και νέα aokp jb

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

240 ειναι για τις συσκευές με wvga οθόνη και ίσως και το 160.Οτιδήποτε άλλο δεν ειναι 100% συμβατό για συσκευές με wvga οθόνη

Edit

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για ota update της paranoid v2.13 σε v2.15 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1817793

και επίσης έβγαλε και νέα aokp jb

βαζουμε και αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1769081 και ειμαστε κομπλε :D
Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό δούλεψε.

 

Καλύτερα να περιμένει τις απόκριες....:lol: :lol:

 

Το build.prop της 2.6 δουλεύει στην 2.7, ή να περιμένω και εγώ τις απόκριες? :lol: :lol: :lol:

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση και το "μασκάρεμα" της v2.7 με το αρχείο που ανέβασα χθες.Δουλεύει κανονικά όπως και η προηγούμενη έκδοση.Μετά την αλλαγή του build.prop κάνατε εκκαθάριση δεδομένων στο play store? Μήπως έχετε ενεργοποιημένα τα softkeys?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση και το "μασκάρεμα" της v2.7 με το αρχείο που ανέβασα χθες.Δουλεύει κανονικά όπως και η προηγούμενη έκδοση.Μετά την αλλαγή του build.prop κάνατε εκκαθάριση δεδομένων στο play store? Μήπως έχετε ενεργοποιημένα τα softkeys?

 

Με πρόλαβες, μετά από εκκαθάριση δεδομένων όντως έπαιξε και η "μάσκα" της 2.7.

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες, μετά από εκκαθάριση δεδομένων όντως έπαιξε και η "μάσκα" της 2.7.

 

ας γυρίσουμε στα πολύ βασικά...:lol:

με τον es file explorer πως θα βρω το build.prop στη συσκευή?

και τι το κάνω το αρχείο που υπάρχει στο box του sport bbbbily: copy-paste και αντικατάσταση στη συσκευή?

παίζει απ' ότι διάβασα παραπάνω να φταίει η ανάλυση που την έχω στα 200, που δε βλέπω κάποιες εφαρμογές στο play?:worry:

θα το ψάξω...εμπρός λοιπόν καλό μου λαγωνικοοοοοοοο (αυτός είναι ο σαϊνης).

 

Εdit: που είναι το αρχείο sport bbbbily?? το box είναι άδειο....

Edit2: το dpi έφταιγε....βρήκα το kmlz μου!!!

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Αφού δώσεις πρόσβαση root στον es θα πας /system/build.prop

Τα 200dpi σίγουρα είναι πρόβλημα όπως και τα soft keys - τις τα θέλετε;

 

Άργησες το βγαλε ο άνθρωπος...

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Το ξανανέβασα εδώ

Aμα θέλετε να αλλάζετε dpi και να μην έχετε προβλήματα με το market,η λύση λέγεται paranoid rom.Μόνο που η συγκεκριμένη αναπτύσσεται πλέον μόνο για jb και η τελευταία ics ειναι από 29-6

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τα windows 7.8 και τώρα δεν έχω recovery ....

 

τι να το κάνεις το recovery άμα έχεις windows 7.8?? :lol: :w00t: :dizzy: :lol:

Link to comment
Share on other sites

To recovery χρειάζεται για να βάλεις nativesd android rom

Ναι έτσι γίνεται.Τώρα θα τρέχεις το recovery απο την κάρτα.Βάζεις στo fat32 κομμάτι της κάρτας το recovery recovery_4EXT2.2.7_leo_sd.zip που θα κατεβάσεις από http://goo.im/devs/Xylograph/Various/Recoveries/SD

αποσυμπιέζεις,βάζεις στην sd στο fat32 το φάκελο 4extrecovery και μετά πας magldr--->services--->ad sd dir και επιλέγεις το φάκελο 4extrecovery.Επειτα πας magldr--->boot ad sd και ξεκινάει το recovery

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κατεβάσει το google2gps από το play στο κινητό του??

ή gps2google?:lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...