Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασε την πρώτη σειρά του προηγούμενου μηνύματός μου.

ε αφού δεν βρήκες τα bugs δε σου τα λέω για να μην ξενερώσεις :lol: αφού φτάσαμε στο σημείο οι πιο πολλοί χρήστες να μην βρίσκουν bugs σημαίνει ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και αξίζει να το βάλει κάποιος έναντι των wm

ΕDIT

Εδώ και λίγες ώρες δοκιμάζω στην icstosti v11 sd rom τον τελευταίο kernel 6.4d του dorimanx με ενεργοποιημένο το zram.Φαίνεται πως αυτή την φορά πέτυχε ένα άριστο αποτέλεσμα μεταξύ απόδοσης,κατανάλωσης και κολλημάτων που ειναι μηδενικά σε νορμαλ χρήση.Kατάφερα να το κολλήσω τελείως σε σημείο να βγάλω μπαταρία όταν έτρεχα παράλληλα εκτός των κλασσικών (μουσική,tapatalk,browser),dont panic,igomyway demo διαδρομή και πήγα να ανοίξω και το sygic aura :lol: κάποια στιγμή πριν ανοίξω το aura και ενώ έτρεχαν όλα τα υπόλοιπα άνοιξα το mx player για να παίξω ένα video και άργησε κάποια δευτερόλεπτα να ανοίξει αλλά τελικά άνοιξε και δεν κόλλησε και άρχισε να παίζει με μερικά σπασίματα. Μετά το έκλεισα και πήγα να ανοίξω το aura και πάγωσε...

Το μοναδικό κινητό που πέρασε από τα χέρια μου και δε κόλλησε τελείως με τέτοια χρήση ειναι το galaxy s2

 

Καλημέρα,

 

Την προτείνεις την icstosti για συνοδεία του WP7.5;

Τη super RAM version ή την απλή;

 

Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Απο τότε που έβαλα το ANDROID εχω πρόβλημα με τον ήχο ενώ πριν δεν είχα.Ειναι πολυ χαμηλος παρολο η ενταση ειναι στο full.Υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτο; Edited by petran256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Απο τότε που έβαλα το ANDROID εχω πρόβλημα με τον ήχο ενώ πριν δεν είχα.Ειναι πολυ χαμηλος παρολο η ενταση ειναι στο full.Υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτο;

 

Oπoτε ξεκινας τo κινητo πρεoει να κανεις fix permission απo τo recovery menu

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση σου.Αν μπορεις να μου εξηγησεις βημα βημα θα το εκτιμουσα
Link to comment
Share on other sites

magdlr-->ad recovery-->advanced-->fix permissions

Αφού πατησω ad recovery κάνει load γράφει 123456 go go go κ σταματάει εκει δν κάνει τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχει μπλοκάρει το recovery.Δοκίμασε να το περάσεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=987531 μέσω του λειτουργικού με την εντολή flash_image

και αν δε περάσει και έτσι τότε πρέπει να κάνεις επανεγκατάσταση των partitions και κατά συνέπεια και της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έχει μπλοκάρει το recovery.Δοκίμασε να το περάσεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=987531 μέσω του λειτουργικού με την εντολή flash_image

και αν δε περάσει και έτσι τότε πρέπει να κάνεις επανεγκατάσταση των partitions και κατά συνέπεια και της ρομ

 

Οκ καποια στιγμη θα το δοκιμασω κ θα επανελθω.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Οκ καποια στιγμη θα το δοκιμασω κ θα επανελθω.Ευχαριστω πολυ

Λοιπον το εκανα.Τωρα αφου κανω fix permissions κανω επανεκινηση η οχι?Παταω κατι συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

fix permissions και μετά μπουτάρεις στο λειτουργικό.Με ποια ρομ εισαι;

Καλημέρα,

 

Την προτείνεις την icstosti για συνοδεία του WP7.5;

Τη super RAM version ή την απλή;

 

Θενξ!

Προς το παρόν έχω την απλή.Την είχα βάλει πριν βγει η ραμ έκδοση.Εκτός από αυτη έχω και την americanandroid στην sd.Δηλαδή ειμαι triple boot μεταξύ wp7 tango,ics tosti,americanandroid

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μια ερωτηση...Βλεπω πως μου τρεχουν καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω (οι περισσοτερες απο αυτες εχουν περαστει απο εμενα απο το market) και οσες φορες και να τις σταματω αυτες επιμενουν....εκει !!! :)

προσπαθησα να δω κατι απο τις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι...

φανταζομαι πως θα επιρεαζουν την μπαταρια,μνημη κτλ.

υπαρχει κανενας τροπος να μην γινετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Απο τότε που έβαλα το ANDROID εχω πρόβλημα με τον ήχο ενώ πριν δεν είχα.

 

Oπoτε ξεκινας τo κινητo πρεoει να κανεις fix permission απo τo recovery menu

 

fix permissions και μετά μπουτάρεις στο λειτουργικό.Με ποια ρομ εισαι;

 

Όντως ποια ρομ έχεις?? Δεν έχει εμφανιστεί αυτό το θέμα, όποια ρομ και να έχω περάσει τους τελευταίους μήνες (και είναι πολλές ;) ).

Ούτε fix permissions χρειάστηκε να κάνω ποτέ, από την παλαιολιθική εποχή της typhoon :happy:...

Γιατί δε βάζεις μία από τις πολλές, τουλάχιστον τέλειες, που υπάρχουν?

Δεν υπάρχει και κάποιο πρόγραμμα volume+ ή κάτι τέτοιο, που ευτυχώς, ποτέ δε μου χρειάστηκε προσωπικά. Από ένταση, καμπάνα (και στο κλίμα της μεγαλοβδομάδας :lol:) ! !

Απλά το έχω διαβάσει από κάποιους που το αναφέρουν εδώ μέσα και είπα να το πω, ε, για να πω κάτι και εγώ :lol: :p :lol:....

EDIT: την official 3.14 εννοείς?? Άλλαξε την επειγόντως.....κινδυνεύεις!!!!!!!!!

 

EDIT2: dogola: advanced task killer ή κάποιο αντίστοιχο....για κάτι πιο μόνιμο, δηλαδή να μη φορτώνονται καν... bbbb βοήθα τον :p

 

EDIT 3: Καλά bbbb....δε σε προλαβαίνω και δε με προλαβαίνεις ..... χα χα χα χα χα

 

ουφ..... EDIT4: Γίνεται βρε bbbb.... το είδα....το είπαν την Πρωταπριλιά... που ήσουν εσύ??? (χα χα χα sorry για την @@ που πέταξα..... είμαι περιορισμένης ευθύνης...δεν έχω εντρυφήσει ακόμα στο αντικείμενο... απ' έξω απ' έξω το χω πιάσει)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μια ερωτηση...Βλεπω πως μου τρεχουν καποιες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω (οι περισσοτερες απο αυτες εχουν περαστει απο εμενα απο το market) και οσες φορες και να τις σταματω αυτες επιμενουν....εκει !!! :)

προσπαθησα να δω κατι απο τις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι...

φανταζομαι πως θα επιρεαζουν την μπαταρια,μνημη κτλ.

υπαρχει κανενας τροπος να μην γινετε αυτο?

 

Mια λύση είναι από την στιγμή που δεν χρησιμοποιείς τις εφαρμογές αυτές,να τις απεγκαταστήσεις

Εναλλακτικά μπορείς για την περίπτωση που κάποια σπάνια στιγμή θα χρειαστείς την εφαρμογή,να την κάνεις freeze με κάποιο πρόγραμμα π.χ. antek app manager που ειναι free ή με την donate έκδοση του titanium και αν και όποτε την χρειαστείς την "ξεπαγώνεις" και την χρησιμοποιείς

επίσης υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που ξεκινούν με την εκκίνηση της συσκευής.Για αυτή την περίπτωση υπάρχει το autostarts,το gemini app manager που ειναι δωρεάν κτλ και μπορείς να ρυθμίσεις να μην ξεκινά αυτόματα η εφαρμογή.

 

EDIT: την official 3.14 εννοείς?? Άλλαξε την επειγόντως.....κινδυνεύεις!!!!!!!!!

Μα πως γίνεται να έχει magldr και την επίσημη wm rom;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

Μα πως γίνεται να έχει magldr και την επίσημη wm rom;

 

Τα χουμε μπλέξει....

 

 

@ dogola : εγώ χρησιμοποιώ auto killer memory, αλλά αυτό είναι εγγενες στα android, συνήθως κάτι Google maps κλπ ανοίγουν μόνα τους με μικρή επίπτωση στην κατανάλωση. Αν εγκαθιστάς πολλές εφαρμογές θα το έχεις αυτό.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν έχει αποτέλεσμα.απλά τα κλείνει την συγκεκριμένη χρονική στιγμή.κάνε κάτι από αυτά που πρότεινα στο προηγούμενο ποστ μου
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος την Team Blue Droid V3.7;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24609524&postcount=1032

από ότι φαινεται με τον νέο magldr μάλλον πάμε για triple boot wp7,wm και android !!!:dance:

Respect στον cotulla :up:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24609524&postcount=1032

από ότι φαινεται με τον νέο magldr μάλλον πάμε για triple boot wp7,wm και android !!!:dance:

Respect στον cotulla :up:

 

Τι άλλο θα δούμε από τον cotulla???:respect:

Tελικά ακόμα δεν έχει πεθάνει το Leo. Και ίσως επιστρέψουν και κάποιοι developers που έχουν αποχωρήσει από το Leo???

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ελπίζω και εγώ.Ο cotulla δε νομίζω να κάτσει να ασχοληθεί με το full hwa στην ics (άλλωστε έχει δηλώσει ότι ειναι υπέρ των wp7) αλλά θέλω να πιστεύω ότι με τον νέο magldr θα δώσει κίνητρο σε μερικούς παλιούς kernel developers να ασχοληθούν πάλι και να έχουμε και μια πλήρη ics

Εdit

Από ότι φαίνεται ένας ήδη παλιός developer o danijel με αρκετή συμμετοχή (π.χ. χάρη σε αυτόν πρωτοείχαμε λειτουργικό gps στο android) επιστρέφει https://twitter.com/#!/dan1j3l

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.5 και ειμαι σχετικα ικανοποιημενος(εαν εξαιρεσουμε καποια αυθαιρετα reboots). Επιδη εχω ενα κολημα με τις φωτογραφιες στις επαπαφες(το κολημα το εχω εγω, οχι η συσκευη), θα ηθελα να εχω φωτογραφιες στις αγαπημενες επαφες (στις επαφες εχω φωτογραφιες κανονικα, στις αγαπημενες επαφες δεν εχω), χρησιμοποιωντας το υπαρχον συστημα(οχι go contacts, touchpal contacts κ.λ.π.). Μπορει καποιος να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

από ότι φαινεται με τον νέο magldr μάλλον πάμε για triple boot wp7,wm και android !!!:dance:

Ποιος στη χάρη σου..... αν δεν έχεις 5-6 λειτουργικά στο κινητό, θα ....... σκάσεις :p.....

Δηλαδή από ότι λέει ο κοτούλας θα κάνουμε τέτοια διαμόρφωση στην κάρτα η οποία θα είναι χωρισμένη σε πολλά partitions??

Και θα μπουτάρεις από όπου θέλεις?

Επειδή δε μου χει κάνει καθόλου περιέργεια για τις ρομ που τρέχουν από sd, αξίζουν τον κόπο? Εννοώ τρέχουν αξιοπρεπώς σε σχέση με τις nand??

 

...................καποια αυθαιρετα reboots)........... κολημα με τις φωτογραφιες στις επαπαφες

Φίλε για τα αυθαίρετα μην ανησυχείς... διαβάζω στο ΥΠΕΚΑ πως με το Νόμο 4014/2011 τα..... τακτοποιείς για 30 χρόνια...μετά βέβαια έχεις το φόβο ότι μπορεί να σου ξαναεμφανιστούν...... ε τότε βλέπεις τι κάνεις.......:lol: :lol: :lol:.

Και όσον αφορά το κόλλημα που λες, νομίζω πως δεν το έχεις με τις φωτογραφίες.... έχω την εντύπωση πως άμα σβήσεις το ένα "πα" στο επαπαφές, θα εξαφανιστεί το πρόβλημα του κολλήματος :lol: :p :lol: .

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι θα ειναι το σύστημα με τα partitions.Αν το κινητό δε τρέχει πάνω από ένα λειτουργικό δε λέει.Ισως να ειμαι από τους λίγους που προτίμησαν να πουλήσουν το s2 έναντι του hd2 γιατί μου φαινόταν βαρετό να τρέχει μόνο ένα λειτουργικό και ας πήγαινε σφαίρα.

Σε ότι αφορά στις sd roms vs nand. Οι sense nand roms ειναι σαφώς γρηγορότερες από τις αντίστοιχες sd.Oι άλλες οι απλές cm7/ics/aosp δεν έχουν την τεράστια διαφορά σε ταχύτητα αλλά οι sd έχουν αρκετό lag κατά την ώρα που εγκαθιστάς μια εφαρμογή από το play store.Μετά από μερικά δευτερόλεπτα από το τέλος της εγκατάστασης,στρώνει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...