Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.

 

Πριν από 5 λεπτά έδειχνε 50% και τώρα 24. Πάει τρελάθηκε το εργαλείο....

 

χαχαχα

φορτισε την και βαλε streak mod recovery

μπες μεσα και εχει ενα reset battery stats καπως ετσι εγω ετσι ελυσα αυτο το προβλημα στο streak του κολλητου

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαχαχα

φορτισε την και βαλε streak mod recovery

μπες μεσα και εχει ενα reset battery stats καπως ετσι εγω ετσι ελυσα αυτο το προβλημα στο streak του κολλητου

 

Αυτό σβήνει το batterystats.bin? Για να μη βάζω το Streakmod

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σβήνει το batterystats.bin? Για να μη βάζω το Streakmod

 

δεν ξερω ακριβως τι κανει :p ειχα βρει της οδηγιες στο ιντερνετ

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ακριβως τι κανει :p ειχα βρει της οδηγιες στο ιντερνετ

 

Ευχαριστώ φίλε για την προσπάθεια. Βασικά δεν θέλω να φλασάρω την StreakMod. Θέλω να βρω το batterystats.bin το οποίο δεν βρίσκεται μέσα στο system/data.

 

Θα το σβήσω όταν το βρω και βλέπουμε.

 

Μετά από calibration (battery calibration και σβήσιμο του batterystats.bin) η λειτουργία της μπαταρίας έχει ως εξης από χθες το βράδυ:

 

00.00 --> 100%

6.00 --> 62%

10.00 --> 20%

13.00 --> 50%

14.20 --> 62%

 

Ρε παιδιά τι να κάνω? τι παλαβομάρες βγάζει!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ καλή μπαταρία -αν και ακριβή- είναι αυτή: http://www.mugen-power-batteries.com/dell/dell-streak/mugen-power-4800mah-extended-battery-for-dell-streak-m01m.html μόνο που το Dell Streak έχει μια ειδική εσωτερική ρύθμιση που επιτρέπει την αναγνώριση μόνο της original μπαταρίας των 1530 mAh με αποτέλεσμα μετά από χρήση της Mugen μπαταρίας για περίπου 8 - 10 ώρες βγαίνει μια προειδοποίηση ότι η μπαταρία είναι στο 1% αλλά έχει ρεύμα για ακόμα άλλες 7-8 ώρες περίπου...

 

Eρώτηση: Πως βάζουμε δικό μας ringtone?

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σας , πήρα και εγώ ενα για τον γιο μου , ήθελε tablet και κινητό και έτσι τα συνδύασα και τα 2 , τώρα σαν άσχετος που είμαι το κινητό είναι στη 2.2.2 ,τι πρέπει να κάνουμε από δω και πέρα ,γιατι κάποια παιχνιδάκια που π να βάλει του έγραψε η συσκευή είναι σε άλλη εκδοσή η τέλος κάτι τέτοιο , εαν κάποιος από σας δεν βαριέται και έχει λίγη όρεξη να βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμον . Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. ανοίγω ένα παλιό θέμα και μάλλον δεν θα πάρω απάντηση :P .και θα ήθελα την βοήθεια σας.

διάβαζα αρκετά ποστ και να σας πω την αλήθεια δεν τα πολύ κατάλαβα ήταν κάπως ποιο < ψαγμένα >:wacko:

θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα άξιζε η απόκτηση αυτού του κινητού μετά από τόσο καιρό.

αυτά που θα ήθελα να κάνει τ κινητό εινια κάπως απλά,

ταινίες σερφάρισμα .και κάνα δυο τρεις απλές εφαρμογές όπως SKYPE, VIBER,FACEBOOK TOP ELEVEN:p.

να πω ότι χρησιμοποιώ πολύ 3g.και επίσης άμα βοηθάει σαν gps. ευχαριστώ. :)

Edited by LAtwnis
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε ψαχνεις καποια πιο προσφατη συσκευη?

 

Επισης ποσο το βρισκεις?

 

 

γιατι δεν διαθετο και πολλα λευτα.και στα χαρακτιριστικα που θελω βρηκα αυτο.180 ευρο με ακομα 1 χωρις να δουλευει η οθονι 4 φορτιστες 4 μπαταριες.και πριν ειχα galaxy s 2 αρα πρεπει να βρω κατι που να εινια καπως ισαξια...

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να παρεις ξανα το s2. Λιγο πανω απο 200 κοστιζει μεταχειρο και 270 του κουτιου!

 

Το στρεακ με το σ2 δεν εχουν καμια μα καμια σχεση!

Το πρωτο ειναι πολυ κατωτερο και επισης το βρισκεις πολυ ακριβα στα 180! Με 100 και θα το σκεφτομουν

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να παρεις ξανα το s2. Λιγο πανω απο 200 κοστιζει μεταχειρο και 270 του κουτιου!

 

Το στρεακ με το σ2 δεν εχουν καμια μα καμια σχεση!

Το πρωτο ειναι πολυ κατωτερο και επισης το βρισκεις πολυ ακριβα στα 180! Με 100 και θα το σκεφτομουν

 

με ενθουσιαζει ωμος η μεγαλη του οθονη...και γενικα 1gb ram....καλο μου ακουγοταν τωρα δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

512 ραμ εχει.

Η οθονη του ειναι μεγαλη, αλλα εχει μικρη αναλυση.

Επισης εχει παρει μεχρι froyo 2.2! Tragic...

 

Εσυ ξερεις τι σε βολευει και τι οχι ;) γνωμη μου ειναι να δεις καποιο αλλο η να ριξεις την τιμη αυτου που βρηκες

Link to comment
Share on other sites

512 ραμ εχει.

Η οθονη του ειναι μεγαλη, αλλα εχει μικρη αναλυση.

Επισης εχει παρει μεχρι froyo 2.2! Tragic...

 

Εσυ ξερεις τι σε βολευει και τι οχι ;) γνωμη μου ειναι να δεις καποιο αλλο η να ριξεις την τιμη αυτου που βρηκες

 

οκ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα αυτο δουλευω σαν καθημερινο κινητο το ιδιο και αλλα 4 ατομα που ξερω(κολλητοι) ολοι φοραμε dsc rom 2,2 2,3 κλπ με android 2,3,3 ολοι μας πεταξαμε της γνησιες μπαταριες γιατι ηταν μαπα και εχουμε κινεζικες η οποιες συμπεριφερονται πολυ καλητερα, το προβλημα με το ξεκλειδωμα της οθονης δεν υπαρχει στην dsc ουτε το προβλημα με το wifi, εχει κανονικα ελληνικα οχι οπως την Olleh Που επρεπε να βαλεις αρχειο με τα ελληνικα, με μερικες ρυθμισεις καταφερνεις να εχεις 2 μερες μπαταρια under voltage κλπ, εγω πλεον το εχω ενα χρονο στα χερια μου σαν καθημερινο κινητο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αφου με παιδεψε λιγο στην αρχη. επισης ψαχνω να αγοράσω και αλλο.
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα αυτο δουλευω σαν καθημερινο κινητο το ιδιο και αλλα 4 ατομα που ξερω(κολλητοι) ολοι φοραμε dsc rom 2,2 2,3 κλπ με android 2,3,3 ολοι μας πεταξαμε της γνησιες μπαταριες γιατι ηταν μαπα και εχουμε κινεζικες η οποιες συμπεριφερονται πολυ καλητερα, το προβλημα με το ξεκλειδωμα της οθονης δεν υπαρχει στην dsc ουτε το προβλημα με το wifi, εχει κανονικα ελληνικα οχι οπως την Olleh Που επρεπε να βαλεις αρχειο με τα ελληνικα, με μερικες ρυθμισεις καταφερνεις να εχεις 2 μερες μπαταρια under voltage κλπ, εγω πλεον το εχω ενα χρονο στα χερια μου σαν καθημερινο κινητο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, αφου με παιδεψε λιγο στην αρχη. επισης ψαχνω να αγοράσω και αλλο.

 

Και εγώ επίσης, χωρίς μοντς όμως (μόνο ρουτ τη 2.2.2) το χρησιμοποιώ και αρνούμαι να περάσω σε άλλο. Δε ξέρω, με έχει συνεπάρει και η στιβαρή κατασκευή του.

Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδες, 2 χρονια τωρα, ειμαι φουλ ικανοποιημενος.. δεν βλεπω τον λογο να αλλαξω πλεον "κινητο"..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν λιγο αλλαξα την εσωτερικη καρτα μνημης η διαδικασια παιχνιδακι πραγματικα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

hello,

 

ξερει κανεις τι εικονιδιο ειναι αυτο που φαινεται στην εικονα και πως φευγει? μου το εμφανισε ξαφνικα μια μερα κ δεν λεει να φυγει

 

http://img46.imageshack.us/img46/8085/shot000001ly.png

Link to comment
Share on other sites

hahah Θα πεθανεις μεχρι να το αναβαθμισεις σε Olleh 2.3.3 πρεπει να περασεις και ελληνικα κλπ

αν δεν εχεις ξαναασχοληθει με το θεμα θα δυσκολευτεις αρκετα

 

επισης εχει δικο του usb οπωτε παρε 5-6 καλωδια απο το ebay

 

 

 

 

Τοσο δυσκολο ειναι να περαστει νεοτερη εκδοση??

 

Το δικο μ ειναι 2.2.2 και εχει το εξης προβλημα. Ειχα βαλει ενα προγραμμα π λεγοταν titanium backup και μετα την τελευταια αναβαθμιση απο τ μαρκετ μου χαλασε στη κυριολεξια ολο το κινητο. Δεν δουλευε σχεδον καμια εφαρμογη, ουτε το ελληνικο πληκτρολογιο και οτι ανοιγα εβγαζε μηνυμα πως δεν αποκρινεται κτλ.

 

Το titanium backup πηρε ποδι αλλα το κινητο δεν συνηλθε.

επρεπε να βγαλω καθε εφαρμογη κ να την εγκαταστησω παλι.

το εκανα ομως καμια φορα παλι με πεταει.

 

πως διορθωνεται? το titanium απαιτουσε rooting και ειχε προσβαση σε ολα τα αρχεια και κατι πειραξε κ δεν νομιζω πως διορθωνεται.

 

Αν αλλαξω ρομ θα δω φως??

 

Υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος βημα-βημα στα ελληνικα γιατι στο xda ειναι τοσα που δεν βρισκω ακρη κ φοβαμαι να δοκιμασω.

 

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τοσο δυσκολο ειναι να περαστει νεοτερη εκδοση??

 

Το δικο μ ειναι 2.2.2 και εχει το εξης προβλημα. Ειχα βαλει ενα προγραμμα π λεγοταν titanium backup και μετα την τελευταια αναβαθμιση απο τ μαρκετ μου χαλασε στη κυριολεξια ολο το κινητο. Δεν δουλευε σχεδον καμια εφαρμογη, ουτε το ελληνικο πληκτρολογιο και οτι ανοιγα εβγαζε μηνυμα πως δεν αποκρινεται κτλ.

 

Το titanium backup πηρε ποδι αλλα το κινητο δεν συνηλθε.

επρεπε να βγαλω καθε εφαρμογη κ να την εγκαταστησω παλι.

το εκανα ομως καμια φορα παλι με πεταει.

 

πως διορθωνεται? το titanium απαιτουσε rooting και ειχε προσβαση σε ολα τα αρχεια και κατι πειραξε κ δεν νομιζω πως διορθωνεται.

 

Αν αλλαξω ρομ θα δω φως??

 

Υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος βημα-βημα στα ελληνικα γιατι στο xda ειναι τοσα που δεν βρισκω ακρη κ φοβαμαι να δοκιμασω.

 

Τι να κανω?

 

θα σε βοηθησω αυριο σημερα ειμαι χαλια

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

θα σε βοηθησω αυριο σημερα ειμαι χαλια

πρώτα θα αλλάξεις το recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1000455

Κατεβασε το αρχειο, αποσυμπιεσε το ανοιξε το, και βαλε το κινητο σου σε fastboot διαλεξε στο μενου sr streakmod recovery.

 

και αυτο ηταν θα στο εγκαταστησει μονο του

 

μετα κατεβασε μια ρομ βαλτη στην sd σου προτεινω dsc ρομ και βγαζοντας την μπαταρια και κρατοντας τα δυο κουμπια της εντασης πατειμενα ανοιξε το κινητο σου για να μπει σε recovery, μετα πατα recovery θα σε βγαλει στο μενου του streakmod choose zip to install διαλεξε το ρομ, σβησε dalvik cache και εισαι οκ αν δεν καταλαβες και θες λεπτομερειες ρωτα

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

πρώτα θα αλλάξεις το recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1000455

Κατεβασε το αρχειο, αποσυμπιεσε το ανοιξε το, και βαλε το κινητο σου σε fastboot διαλεξε στο μενου sr streakmod recovery.

 

και αυτο ηταν θα στο εγκαταστησει μονο του

 

μετα κατεβασε μια ρομ βαλτη στην sd σου προτεινω dsc ρομ και βγαζοντας την μπαταρια και κρατοντας τα δυο κουμπια της εντασης πατειμενα ανοιξε το κινητο σου για να μπει σε recovery, μετα πατα recovery θα σε βγαλει στο μενου του streakmod choose zip to install διαλεξε το ρομ, σβησε dalvik cache και εισαι οκ αν δεν καταλαβες και θες λεπτομερειες ρωτα

 

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την αμεση βοηθεια :) ελπιζω να μην σε κουρασω με τις αποριες μου.

τωρα που κοιταξα με τη πρωτη ματια, ειδα πως εχει εναν Multiflasher, πολλες εκδοσεις multirecoveryflasher και ενα τριτο αρχειο

MultiBasebandFlasher.

λογικα το τελευταιο ειναι το πιο καινουργιο? δεν χρειαζονται κατι τα αλλα?

 

τα λινκ μαλλον δεν δουλευουν :-/

Edited by lamaison
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την αμεση βοηθεια :) ελπιζω να μην σε κουρασω με τις αποριες μου.

τωρα που κοιταξα με τη πρωτη ματια, ειδα πως εχει εναν Multiflasher, πολλες εκδοσεις multirecoveryflasher και ενα τριτο αρχειο

MultiBasebandFlasher.

Ποια εκδοση θα ξερω πως κανει για μενα?

 

multirecoveryflasher

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα λιγο χρονο να ασχοληθω.

κατεβασα το ζιπαρισμενο αρχειο και το αποσυμπιεσα στην επιφανεια εργασιας. Πρεπει να περαστει στη καρτα του κινητου... ή να το συνδεσω με το καλωδιο usb και να τα τρεξω απο το pc? :/

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα λιγο χρονο να ασχοληθω.

κατεβασα το ζιπαρισμενο αρχειο και το αποσυμπιεσα στην επιφανεια εργασιας. Πρεπει να περαστει στη καρτα του κινητου... ή να το συνδεσω με το καλωδιο usb και να τα τρεξω απο το pc? :/

 

τη ρομ στην καρτα μνημησ συμπιεσμενη το multirecovery το τρεχεις απο το πισι αρα το αποσυμπιεζεις

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...