Jump to content

Samsung SGH-E600


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγαπητε Crist-k to E700 δεν το σουταρα αλλα το εδωσα σε συγγενικο μου προσωπο αντι καποιου ποσου το οποιο συνεβαλε και αυτο στο να παρω το Ε600!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑΑΑ!!!!! ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΧΕΙ ΗΧΟ!!! :lol: :lol: ΜΑ ΤΡΕΛΛΗ ΕΙΜΑΙ;;; ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΗΧΟ!!

 

VeCo το πλαινο πληκτρο οπως εχω πει ενεργοποιει τον φωτισμο της εξωτερικης οθονης αλλα οπως ειπες και εσυ δυστυχως δεν ειναι προγραμματιζομενο να κανει και απορριψη κλησης αν το επιλεξεις [οπως ηταν στο Ε700]. Ομως εχει προγραμματιζομενα τα δυο πληκτρα πανω και κατω του τετραγωνου συνθετου πληκτρου στο κεντρο πανω και μπορεις να αλλαξεις τις συντομευσεις σε λειτουργιες που επιθυμεις εσυ. Ε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα....

Να πω και ενα αλλο αρνητικο του Ε600 οχι βεβαια πολυ σημαντικου! Το ημερολογιο που διαθετει ειναι δυσαναγνωστο δεν ειναι ευκρινες. Δηλ. η γραμματοσειρα ειναι λεπτη και το φοντο που εχει σε καθε μηνα ειναι φωτογραφιες απο αξιοθεατα σε χωρες εξωτερικου με αποτελεσμα να δυσκολευεσαι να διακρινεις τους αριθμους του μηνα. Μονο οταν εχεις βαλει καποια υπενθυμιση και αλλαξει χρωμα ο αριθμος τοτε κατι γινεται και οι αριθμοι φαινονται καλυτερα. Αλλα ενταξει δεν ειναι και τοσο σοβαρο προβλημα. Αλλα το ημερολογιο του Ε700 ηταν πιο ομορφο και

πιο ξεκουραστο για το ματι.

αντε καληνυχτα σας!! τουλαχιστον θα κοιμηθω ηρεμη αφου επιτελους δικαιωθηκα!! σχετικα με το θεμα του ηχου στο βιντεο :confused: :lol: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.... :)

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion ( 8 Αύγ. 2004 , 00:43)

 

VeCo το πλαινο πληκτρο οπως εχω πει ενεργοποιει τον φωτισμο της εξωτερικης οθονης αλλα οπως ειπες και εσυ δυστυχως δεν ειναι προγραμματιζομενο να κανει και απορριψη κλησης αν το επιλεξεις [οπως ηταν στο Ε700].

Μα τo αριστερά πλαϊνό πλήκτρο σε περίπτωση κλήσης την απορρίπτει, χωρίς να υπάρχι επιλογή σίγασης του ήχου... :wacko:

 

Να αναφέρω ακόμα ότι χρησιμοποιώντας τα προρυθμισμένα settings των ΜΜS, ενώ δέχομαι ΜΜS δεν μπορώ να στείλω....Ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ με το wap internet, αν και υπάρχουν οι ρυθμίσεις και είναι φιξαρισμένη η επιλογή ΤΙΜ του δικτύου....Και τέλος να αναφέρω πως το λογότυπο που μου βγάζει ειναι GR TELESTET και όχι ΤΙΜ....Καμια ιδέα σχετικά με αυτά που αναφέρω;;;

:worry:

Link to comment
Share on other sites

προς :christ-k, τουλαχιστο εγω δεν μπορω να σε βοηθησω στο προβληματακι σου με το δικτυο και τα MMS Settings, απλα ηθελα να σου πω πως αν βρεις το καλωδιο για το Ε600 (δε ξερω αν ειναι ξεχωριστο η αν ειναι το ιδιο με αλλα samsung) κοιταξε μηπως καταφερεις μεσω του καλωδιου να στειλεις τα video στο pc γιατι απ'οτι ξερω κατι τετοιο γινεται... δεν ειμαι και σιγουρος ομως

 

 

και κατι αλλο προς ολους κατοχους του Ε600

ανεβαστε επιτελους και καμια καλοτραβηγμενη φωτο απο το κινητουλι....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νεώτερα από το Ε600.... :( (θα καταλαβετε αργότερα το smiley)

 

-Ατυχή αλλαγή του σημείου υποδοχής του ακουστικού από το πλάι στο πανω μέρος (για πρώτη φορά σε samsung camera phone) καθόσον εμποδίζει τη λήψη φωτό κάτι που δεν θα συνέβαινε αν παρέμενε στο πλάι...

 

-Φωνητική κλήση εδώ δεν υπάρχει (αν και αυτή συνοδεύει πολύ φθηνότερα μοντέλα της)

 

- Έλλειψη επαναληπτικού ξυπνητηριού....

 

-Μη δυνατότητα τοποθέτησης φωτογραφιών που έχουν ληφθεί από ΜΜS ή wap σαν φωτό κλήσης, δεδομένου ότι αποθηκεύονται σε άλλο φάκελο, χωρίς την δυνατότητα αυτή...

 

- Στην εκτροπή κλήσης , όταν δέχεται εκτρεπόμενη κλήση, εμφανίζεται φλας για 2 sec η λέξη "εκτροπή", που αν δεν την δείς άμεσα χάνεις τη δυνατότητα να γνωρίζεις αν η κλήση είναι από εκτροπή ή όχι, καθόσον δεν υπάρχει κανένα σημάδι εκ των υστέρων (μετά τα 2 sec) που να δέιχνει από που προέρχεται η κλήση....

 

Αλλά το χειρότερο είναι πως όταν η εκτροπή γίνεται από το Ε600 σέ άλλο νούμερο, δεν υπάρχει κανένα σημάδι που να δείχνει ότι το τηλέφωνο βρίσκεται υπο εκτροπή και αυτό επαφίεται στην καλή μνήμη του κατόχου και μόνο.... :wacko:

 

- Υπολογισμός ισοτιμίας χωρίς να κατακρατά η μνήμη του τη βασική ισοτιμία, που κάθε φορά πρέπει να ξαναμπαίνει πριν τον τελικό υπολογισμό....

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα κατάφερα.... :up:

 

Όποιος θέλει να δεί wap και mms με ΤΙΜ, θα πρέπει να κάνει τις εξής διορθώσεις:

 

Α. WAP OVER GPRS.....

 

Διορθώστε από τα μενού ψυχαγωγία--> wap browser -->ρυθμίσεις --> επιλογή ΤΙΜ ή ΤΕΛΕΣΤΕΤ ---> ΑΡΝ : Αντί για gnet.b-online.gr βάλτε --> gwap.b-online.gr

 

B. MMS

 

MMS--> προφιλ ΜΜS--> ΤΙΜ ή ΤΕΛΕΣΤΕΤ --> Σύνδεση URL και αντί γιά http://mms βάλτε http://192.168.200.95/servlets/mms Ενδεχομένως χρειαστεί να συμπληρωθεί το username kai password με τη λεξη mms.... ;)

 

Πιστεύω να βοήθησα τους κατόχους samsung kai TIM....Καληνύχτα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε τίποτα σχετικά με USB καλώδιο για σύνδεση με PC για Ε 600;;; Έχω βρει καλώδιο που κάνει για Ε 700 κλπ., δεν γνωρίζω όμως αν υποστηρίζει και τους drivers του Ε 600, και κατά πόσο είναι συμβατό μ' αυτό.... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει αν μετά απο αποστολή μηνύματος έρχεται και αναφορά ? Για το e600 ρωτάω φυσικά. Ευχαριστώ.

Όσο για το καλώδιο που λέτε παίρνει το ίδιο με το 700 απότι άκουσα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satrianios (10 Αύγ. 2004 , 03:28)

 

Γειά σας παιδιά! Μπορεί κάποιος να μου πει αν μετά απο αποστολή μηνύματος έρχεται και αναφορά ? Για το e600 ρωτάω φυσικά. Ευχαριστώ.

Όσο για το καλώδιο που λέτε παίρνει το ίδιο με το 700 απότι άκουσα...

 

Nαι, έχει αναφορά και στα SMS & MMS....

 

Το καλώδιο είναι το ίδιο, όμως δεν υπάρχουν ακόμα οι drivers....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (10 Αύγ. 2004 , 07:52)

 

Nαι, έχει αναφορά και στα SMS & MMS....

 

Το καλώδιο είναι το ίδιο, όμως δεν υπάρχουν ακόμα οι drivers....

 

Ευχαριστώ!Λοιπόν απότι μούπε ο ξάδερφός μου που το πήρε, χρησιμοποιεί το ίδιο καλώδιο με αυτό που είχε πρίν. Όσο για τους drivers αν εννοείς το software για μεταφορά δεδομένων απο το κινητό σου στο pc χρησιμοποιεί ακόμη το προηγούμενο...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα με ποιό τρόπο θα δείς ποιά έκδοση firmware έχεις ώστε να κάνεις αναβάθμιση: "* # 1 2 3 4 #" (χωρίς τα αυτάκια εννοείται)νομίζω η τελευταία είναι η E600XXDD3...Μετά μπορείς να πας στην επίσημη σελίδα της Samsung και να κατεβάσεις το firmware.Εναλλακτικά υπάρχει και αυτό το site: http://www.avi-stuff.de/samsung/e600.htm

Αν "drivers" εννοούσες το firmware...

Επίσης βρήκα και τους εξής κωδικούς που ίσως σας-εσάς τους τυχερούς κατόχους του e600- φανούν χρήσιμοι(ίσως βέβαια και να τους ξέρετε)

 

Battery status/temperature:

* # 9 9 9 8 * 2 2 8 #

 

 

Alarm test:

* # 9 9 9 8 * 2 8 9 #

 

 

Vibra test:

* # 9 9 9 8 * 8 4 2 #

 

Για ringtones , java κλπ βρήκα αυτά τα sites που ανοίγουν και με τον explorer. Δεν ξέρω βέβαια αν λόγω του οτι είναι ξένα καθυστερούν στο κατέβασμα. Τσεκάρετέ το:

wap.ranova.org

wap.rousso.net

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satrianios (10 Αύγ. 2004 , 11:49)

 

Επίσης βρήκα με ποιό τρόπο θα δείς ποιά έκδοση firmware έχεις ώστε να κάνεις αναβάθμιση: "* # 1 2 3 4 #" (χωρίς τα αυτάκια εννοείται)νομίζω η τελευταία είναι η E600XXDD3...Μετά μπορείς να πας στην επίσημη σελίδα της Samsung και να κατεβάσεις το firmware.Εναλλακτικά υπάρχει και αυτό το site: http://www.avi-stuff.de/samsung/e600.htm

Αν "drivers" εννοούσες το firmware...

Επίσης βρήκα και τους εξής κωδικούς που ίσως σας-εσάς τους τυχερούς κατόχους του e600- φανούν χρήσιμοι(ίσως βέβαια και να τους ξέρετε)

 

Battery status/temperature:

* # 9 9 9 8 * 2 2 8 #

 

 

Alarm test:

* # 9 9 9 8 * 2 8 9 #

 

 

Vibra test:

* # 9 9 9 8 * 8 4 2 #

 

Για ringtones , java κλπ βρήκα αυτά τα sites που ανοίγουν και με τον explorer. Δεν ξέρω βέβαια αν λόγω του οτι είναι ξένα καθυστερούν στο κατέβασμα. Τσεκάρετέ το:

wap.ranova.org

wap.rousso.net

 

Σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες σου... :)

 

Αν γνωρίζεις τώρα κανένα wap ή και κανονικό site με free ringtones με δόνηση (μάλλον για samsung) ας το αναφέρεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος γνωρίζει... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (10 Αύγ. 2004 , 16:43)

 

Σε ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες σου... :)

 

Αν γνωρίζεις τώρα κανένα wap ή και κανονικό site με free ringtones με δόνηση (μάλλον για samsung) ας το αναφέρεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος γνωρίζει... :rolleyes:

 

Δεν κάνει τπτ.Άλλωστε και γω ετοιμάζομαι να πάρω το E600 αρα αν χρειαστω κάτι πιστεύω οτι μπορώ να βασιστώ σε σας ;) :p Όσο για τα free ringtones δεν εχω βρεί ακόμη site κι αυτό γιατί δεν περιλαμβάνει κανείς την Ελλάδα ανάμεσα στις χώρες που μπορούν να κατεβάσουν και εχουν σπάσει τα νεύρα μου :mad: :mad: . Ειδικά ringtones με δόνηση...

Στο ελληνικό site της samsung fun club έκανες register?http://gr.samsungmobile.com/index.jsp

Θα χρειαστεί μόνο να τους δώσεις τον κωδικό της συσκευής σου(για απόδειξη οτι αγόρασες το κινητό τους). Εγω δεν τοχω πάρει ακόμη άρα...

Βρήκα και αυτη την ULR όπου και κει χρειάζεται να κάνεις register: http://www.zedge.no/?side=phones&id2=-1&id=184&b=0

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε τέλος (μιάς και πέρασαν τα 5760 sec του edit), πώς δεν δίνει αυτόματο άνοιγμα στην κλήση που πραγματοποιείται με handsfree, ενώ ο κατάλογος με τις καταχωρήσεις καθυστερεί αδικαιολόγητα να εμφανιστεί κατά την έναρξη λειτουργίας του τηλεφώνου (πάνω από ένα λεπτό!!!)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αυτός ο εκνευριστικός ήχος που ακούγεται όποτε τραβάς μια photo δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί με κάποιον τρόπο? Δεν είναι ανάγκη σε κάθε photo να μας πέρνουν χαμπάρι όλοι, έτσι δεν είναι? :)))
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Να ρωτήσω κάτι?το πορτάκι είναι ενεργό?

Thanx..

 

@christ-k

αυτό που λες για την διαφορά στη θέση του γραμματος με Τ9 και χωρίς,δεν είναι παγκόσμια 1η του Ε600.το κάνει και το SX1 μου!!είχα γελάσει πολύ όταν το πρόσεξα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satrianios (11 Αύγ. 2004 , 18:09)

 

Να ρωτήσω κάτι? Αυτός ο εκνευριστικός ήχος που ακούγεται όποτε τραβάς μια photo δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί με κάποιον τρόπο? Δεν είναι ανάγκη σε κάθε photo να μας πέρνουν χαμπάρι όλοι, έτσι δεν είναι? :)))

 

Δεν απενεργοποιείται ακόμα και στη δόνηση, μόνο μπορέι να αλλάξει τόνο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lordelesar (11 Αύγ. 2004 , 19:07)

 

Καλησπέρα!

Να ρωτήσω κάτι?το πορτάκι είναι ενεργό?

Thanx..

Ναί, χωρίς επιλογή απενεργοποίησης..... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (11 Αύγ. 2004 , 19:40)

 

Δεν απενεργοποιείται ακόμα και στη δόνηση, μόνο μπορέι να αλλάξει τόνο... ;)

 

Ναι? Ε, κατι θα σκαρφιστώ έστω με διαφορετικό τόνο ;)

Λοιπόν αν ενδιαφέρεσαι ακόμη για polyphonic ringtones με δόνηση, βρήκα κάποια. Δώσε μου mail να στα στείλω. Δεν τα δοκίμασα ακόμη. Αυριο παω να αγοράσω το κινητό (αν δεν έχουν έλλειψη στις αποθήκες :( ) και μπορείς να περιμένεις να δω αν δουλεύουν. Ότι θέλεις!

Βρήκα και κάπου 450-500 polyphonics χωρίς όμως δόνηση!...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..

το σκεφτομαι και εγώ σαν 2ο τηλ και σχεδόν έχω καταλήξει.Στην τιμή του έχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε?

Thanx και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lordelesar (12 Αύγ. 2004 , 11:02)

 

Ευχαριστώ..

το σκεφτομαι και εγώ σαν 2ο τηλ και σχεδόν έχω καταλήξει.Στην τιμή του έχετε κάποιο άλλο να μου προτείνετε?

Thanx και πάλι..

 

Eίναι το κομψότερο clamshell της αγοράς....αν σε ενδιαφέρει η αισθητική.... :rolleyes:

 

Καλύτερο σε ποιοτικά χαρακτηριστικά πιό πλήρες (εκτος από την κάμερα) και πλέον με χαμηλότερη τιμή (από 260 Ευρώ) Panasonic X70....

 

Και αν ενδιαφέρεσαι και για candy bar, κορυφάια επιλογή στα 230 περίπου ευρώ siemens CX 65 ή SHARP GX 15 λιγο χαμηλότερα, αν δεν σε ενοχλεί το vodafone live! only.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το αγόρασα! Είδα και έπαθα βέβαια αφού δεν το είχε κανείς. Όλοι έλλειψη στις αποθήκες τους. Η vodafone σταμάτησε να το πουλάει, στη θέση του έβαλε τώρα το Ε310...

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Πόσο να το φορτίσω την πρώτη φορά?Να το φορτίσω αμέσως πρίν να το χρησιμοποιήσω κι ας έχει φορτισμένη μπαταρία? Στον Γερμανό που το πήρα μούπαν 7 ώρες. Ο κατασκευαστής λεεί στο εγχειρίδιο πρίν την πρώτη χρήση να το φορτίσω. Επίσης αναφέρει πως όταν η μπαταρία είναι άδεια χρειάζονται 200 λεπτά. Δηλ. εμένα που είχε ήδη μπαταρία τι θα κάνω? Τι προτείνετε? Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το SamSung E600! Είδα και έπαθα βέβαια αφού δεν το είχε κανείς. Όλοι έλλειψη στις αποθήκες τους. Η vodafone σταμάτησε να το πουλάει, στη θέση του έβαλε τώρα το Ε310...

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Πόσο να το φορτίσω την πρώτη φορά?Να το φορτίσω αμέσως πρίν να το χρησιμοποιήσω κι ας έχει φορτισμένη μπαταρία? Στον Γερμανό που το πήρα μούπαν 7 ώρες. Ο κατασκευαστής λεεί στο εγχειρίδιο πρίν την πρώτη χρήση να το φορτίσω. Επίσης αναφέρει πως όταν η μπαταρία είναι άδεια χρειάζονται 200 λεπτά. Δηλ. εμένα που είχε ήδη μπαταρία τι θα κάνω? Τι προτείνετε? Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Fovero kinito! To pira prin liges wres kai den antexw na perimenw tin pou 8a fortistei teleiws! :)

Ποσα ειπες;;;

Oι γονεις σε βοηθουν να ξεπερασεις προβληματα που δεν θα ειχες αν εισουν ορφανος. :whistle:

Οσοι ειναι ανεγκεφαλοι να ΜΗΝ πατησουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου πατριωτη. :)

 

Αφου η συσκευη ειναι καινουργια η μπαταρια δεν ειναι φορτισμενη. Οπως και να 'χει καλο ειναι στη πρωτη φορτιση να αφηνουμε το κινητο να φορτιζει λιγο παραπανω απ'οσο τις αλλες φορες.

 

Φορτισε το 9-12 ωρες περιπου. Η ενδειξη του κινητου θα δειχνει απο πολυ πιο πριν οτι η μπαταρια ειναι φορτισμενη αλλα στη πρωτη φορτιση τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Γι'αυτο αστο να φορτισει παραπανω να εισαι σιγουρος. Οι επομενες φορτισεις να ειναι κανονικες (δλδ να ακολουθουν την ενδειξη) και να φροντιζεις να ειναι παντα πληρεις για να βοηθουν στην διαρκεια της μπαταριας. Δλδ να φορτιζεται οταν αδειασει εντελως.

 

Οτι αλλο θες περι E600 υπαρχει το επισημασμενο thread ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου και σένα πατριώτη! :) Οκ, ευχαριστώ πολύ! Όσο για το thread που λες, την ίδια ερώτηση την έγραψα και κεί (πονηρός ο κρητίκαρος ε? :D ). Σόρρυ που άνοιξα καινούριο thread εδώ. Αν θές αυτό σβήστο τώρα που πήρα την πληροφορία που ήθελα :cool: (moderator δεν είσαι? Εχω κάνει και γω :whistle:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...