Jump to content

Έχετε απατήσει ποτέ τον/την σύντροφό σας;


vampyre
 Κοινοποίηση

Εχετε απατήσει ποτέ τον/την συντροφό σας;  

360 members have voted

  1. 1. Εχετε απατήσει ποτέ τον/την συντροφό σας;

    • Ναι, όμως μόνο μία φορά συνέβη
      74
    • Ναι, εύκολα. Το κάνω συνέχεια και τη βρίσκω
      52
    • Οχι , ποτέ
      137
    • Οχι , αλλά έφτασα στο παρά πέντε
      67
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      30


Recommended Posts

Kι εγώ το έχω κάνει δύο φορές με το ίδιο άτομο, επειδή νόμιζα ότι τον γούσταρα πολύ. Κι΄έτσι ήταν τότε, ήμουν και μικρότερη, ήταν κι ας πούμε 'επώνυμος' μου άρζε γενικά κι από μακριά, είχα φάει κι ένα κόλλημα (από μονη μου χωρίς να τον έχω γνωρίσει) και η μοιρα τον έφερε στο δρόμο μου και μάλιστα μου την έπεσε... Τι να έκανα; Τέλος πάντων, δυο φορές έγινε ό,τι έγινε, θα μπορούσε να τραβήξει κι άλλο, αλλά δεν ήθελα. Τελικά όλα μια ιδέα είναι... σε αυτό το συμπέρασμα κάτέληξα. Δεν μπορούσα, όμως, να συνεχίζω να είμαι με τον άνθρωπο που ήμουν μαζί ένα χρόνο, αν και εκείνον ήθελα και τον άλλον τον είχα γραμμένο. Του το είπα γιατί δεν ήθελα και δεν μπορούσα να το κρύβω. Αφού έγιναν διάφορα και πέρσαε ένα διαστημα, μού είπε ότι θέλει να είμαστε και πάλι μαζί. Συνεχίσαμε κι η σχέση μας ήταν καλύτερη από πριν, αλλα τελικά με προβλημάτιζε που το δέχτηκε, μου έκατσε κάπως, ότι δηλαδή δεν έχει καθόλου εγωισμό, ότι έχει τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση ενώ είναι μια χαρά παιδί κι άνετα θα μπορούσε να βρει κι άλλη, σκεφτόμουν αν είναι δυνατόν να το κάνει επειδή με αγάπησε τόσο κλπ... Γενικά δεν το περίμενα από αυτόν, κι έπεσε λίγο στα ματια μου. Θα μου πείτε, μιλάς για ξεπεσμό εσύ που τον κεράτωσες... και θα έχετε δίκιο, αλλά διαπίστωσα ότι είχα σχηματίσει λαθος εικόνα για υτόν, όπως κι εκείνος για μένα μάλλον.

 

Για να το δέχτηκε τόσο απλά : ή στην είχε κάνει και αυτός κάποτε ή είναι Μ .......... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα δε μου φανηκε περιεργο το οτι καποια κερατωσε τον φιλο της 3 φορες με καποιον αλλο

 

μου φανηκε ασχημο και ανηθικο.

Κοπελιά καταρχάς μην μας το παίζεις τόσο ηθική εσύ!!! Δεύτερον δεν σημαίνει ότι επειδή γουστάρα να αλλάξω παραστάσεις ότι θα άφηνα την σχέση μου... Κ έπειτα κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να ώθησε έναν άνθρωπο στην απιστία... Σίγουρα όμως στο να απιστήσει κάποιος δεν σημαίνει ότι περνάει κ καλά με την σχέση του αλλά και να χωρίσεις μια σχέση 2 χρόνων για ένα πήδημα είναι λιγάκι δύσκολο και χαζομάρα...

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με το κομμάτι σεξ με τον άλλον δεν ήταν μου άρεσε τόσο όσο με την σχέση μου... Άλλα υπήρχε λόγος και έτσι μου βγήκε την δεδομένη στιγμή.... :)

 

δλδ αν του εβγαινε και του αλλου καποια δεδομενη στιγμη δε θα σε πειραζε?

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά καταρχάς μην μας το παίζεις τόσο ηθική εσύ!!! Δεύτερον δεν σημαίνει ότι επειδή γουστάρα να αλλάξω παραστάσεις ότι θα άφηνα την σχέση μου... Κ έπειτα κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να ώθησε έναν άνθρωπο στην απιστία... Σίγουρα όμως στο να απιστήσει κάποιος δεν σημαίνει ότι περνάει κ καλά με την σχέση του αλλά και να χωρίσεις μια σχέση 2 χρόνων για ένα πήδημα είναι λιγάκι δύσκολο και χαζομάρα...

 

κοπελια(:p) δε αναφερομαι σε σενα συγκεκριμενα με τον ορο ανηθικη.

το κερατο για μενα προσωπικα δεν ειναι δειγμα ηθους και ΝΑΙ σε αυτο το θεμα το παιζω ηθικη γιατι ειμαι.

το να χωρισεις μια σχεση 2 ετων για ενα πηδημα ειναι οντως βλακεια,αλλα πιο σωστο δεν θα ηταν να μην κανεις καν το πηδημα?υπαρχουν 1002 τροποι να ανενεωσεις σεξουαλικα την σχεση σου.

δεν ειπες ομως...εσενα θα σου αρεσε να σε κερατωνε η σχεση σου?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δλδ αν του εβγαινε και του αλλου καποια δεδομενη στιγμη δε θα σε πειραζε?

 

Το ίδιο πράγμα σκέφτηκα και εγώ..Δλδ οτι εσύ καλά την κάνεις την κουτσουκέλα σου και καλά είσαι ας πούμε από πάνω ότι έγινε για χ,ψ,ω λόγους...Αν το έκανε ο άλλος την ίδια αντίδραση θα είχες? (δεν μιλάω συγκεκριμένα αλλά γενικά)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα σκέφτηκα και εγώ..Δλδ οτι εσύ καλά την κάνεις την κουτσουκέλα σου και καλά είσαι ας πούμε από πάνω ότι έγινε για χ,ψ,ω λόγους...Αν το έκανε ο άλλος την ίδια αντίδραση θα είχες? (δεν μιλάω συγκεκριμένα αλλά γενικά)

Εαν υπήρχε λόγος και τον θεωρούσα σοβαρό και το έκανε κ μου το έλεγε κ ήθελε να τον συγχωρέσω θα το έκανα... Άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε... Εγω πάντως του το είχα πει και με συγχώρεσε...

Link to comment
Share on other sites

κοπελια(:p) δε αναφερομαι σε σενα συγκεκριμενα με τον ορο ανηθικη.

το κερατο για μενα προσωπικα δεν ειναι δειγμα ηθους και ΝΑΙ σε αυτο το θεμα το παιζω ηθικη γιατι ειμαι.

το να χωρισεις μια σχεση 2 ετων για ενα πηδημα ειναι οντως βλακεια,αλλα πιο σωστο δεν θα ηταν να μην κανεις καν το πηδημα?υπαρχουν 1002 τροποι να ανενεωσεις σεξουαλικα την σχεση σου.

δεν ειπες ομως...εσενα θα σου αρεσε να σε κερατωνε η σχεση σου?

Ειλικρινά ελπίζω να έχεις την ίδια άποψη πάνω στην απιστία σε όλη σου την ζωη.. Βέβαια στα λόγια όλα καλά φαίνονται κ ειδικά αν είσαι έξω από τον χορό... Όμως δεν είναι όλα τόσο παραμυθένια γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν ο συντροφός σου κάποια στιγμή σε έχει απατήσει, ειδικά αν δεν θέλει να διαλύσει την σχέση και δεν σου δώσει δικαιώματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα σκέφτηκα και εγώ..Δλδ οτι εσύ καλά την κάνεις την κουτσουκέλα σου και καλά είσαι ας πούμε από πάνω ότι έγινε για χ,ψ,ω λόγους...Αν το έκανε ο άλλος την ίδια αντίδραση θα είχες? (δεν μιλάω συγκεκριμένα αλλά γενικά)

΄Και κουτσουκέλα λέγεται όταν το κάνεις και το κρύβεις... Εαν το είχα κρύψει σίγουρα θα αισθανόμουνα πολύ άσχημα ...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ελπίζω να έχεις την ίδια άποψη πάνω στην απιστία σε όλη σου την ζωη.. Βέβαια στα λόγια όλα καλά φαίνονται κ ειδικά αν είσαι έξω από τον χορό... Όμως δεν είναι όλα τόσο παραμυθένια γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν ο συντροφός σου κάποια στιγμή σε έχει απατήσει, ειδικά αν δεν θέλει να διαλύσει την σχέση και δεν σου δώσει δικαιώματα!!!

 

Με έχουν απατήσει 1 φορά (τουλάχιστον αυτή ξέρω τώρα για άλλες φορές δεν μπορώ να πω)..Ο τότε φίλος μου δεν ήθελε να διαλύσει την σχέση μας αλλά απλά το έκανε γιατί του κουνήθηκε μία...Πάνω σε μια άσχετη συζήτηση του ξέφυγε ή ίσως και να το είπε γιατί δεν άντεχε άλλο (αυτο δεν το ξέρω να το πω με σιγουριά)..Πόνεσα τόσο πολύ γιατί ήταν μια σχέση 2 χρόνων και είχα προσπαθήσει αρκετά για να είμαστε μαζί λόγω απόστασης που είχαμε για κάποιο χρονικό διάστημα..Όπως και η Freakούλα παραπάνω έτσι και εγώ έχω υποσχεθει οτι αν θέλω να κάνω κάτι τέτοιο να χωρίσω με τον άλλον πρώτα..Για αυτό δεν μπορώ εγώ προσωπικά να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να είναι με κάποιον ένα τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα και να μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο ή να υποκύπτει σε κάτι τέτοιο..

 

΄Και κουτσουκέλα λέγεται όταν το κάνεις και το κρύβεις... Εαν το είχα κρύψει σίγουρα θα αισθανόμουνα πολύ άσχημα ...

 

Δεν ξέρω την κυριολεκτική σημασία της λέξης..Απλά την χρησιμοποιούμε αρκετά στην περιοχή και την λεμε συχνά πυκνά

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν απατήσει 1 φορά (τουλάχιστον αυτή ξέρω τώρα για άλλες φορές δεν μπορώ να πω)..Ο τότε φίλος μου δεν ήθελε να διαλύσει την σχέση μας αλλά απλά το έκανε γιατί του κουνήθηκε μία...Πάνω σε μια άσχετη συζήτηση του ξέφυγε ή ίσως και να το είπε γιατί δεν άντεχε άλλο (αυτο δεν το ξέρω να το πω με σιγουριά)..Πόνεσα τόσο πολύ γιατί ήταν μια σχέση 2 χρόνων και είχα προσπαθήσει αρκετά για να είμαστε μαζί λόγω απόστασης που είχαμε για κάποιο χρονικό διάστημα..Όπως και η Freakούλα παραπάνω έτσι και εγώ έχω υποσχεθει οτι αν θέλω να κάνω κάτι τέτοιο να χωρίσω με τον άλλον πρώτα..Για αυτό δεν μπορώ εγώ προσωπικά να καταλάβω πως μπορεί κάποιος να είναι με κάποιον ένα τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα και να μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο ή να υποκύπτει σε κάτι τέτοιο..

 

 

 

ακριβως.το παν ειναι τι σχεση εχεις με τον αλλον.αν καποια πραγματα τα ξεκαθαριζεις απο την αρχη δεν εχεις λογο να σκυβεις οταν περνας κασες...

τωρα αν καποιος σκεφτεται "ας κερατωσω εγω για να μην με κερατωσει ο αλλος πρωτος" ειναι λιγο αστειο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπισκοτουλα μου υπαρχει διαφορα

στο μεν κερατο ο ενας συχνα αγνοει την υπαρξη τριτου προσωπου.στις δε swing σχεσεις οπου αναφερεται ο κοστακης-7 ολοι εχουν γνωση του τι συμβαινει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

BE OPEN MIND!!!!! Την απιστία δεν την πρωτοακούσαμε το 2008!!! Κ κάποιες φορές η έκφραση που λέμε " ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΤΟΥ" είναι σοφή....
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να κερατώσεις για να καλύψεις τις σεξουαλικές σου ορμές και άλλο επειδή συναισθηματικά αισθάνεσαι χάλια... Πίστεψε με μετά το κέρατο ξύπνησε πάρα πολύ και κατάλαβε και αυτός τα λάθη του... Μερικές φορές είναι καταστροφή και άλλες φάρμακο για μια σχέση....

 

Δεν μπορώ να θεωρήσω φάρμακο για μια σχέση το κέρατο...Φάρμακο για μια σχέση θεωρω την συζήτηση, τον διάλογο, την ειλικρίνεια...

 

BE OPEN MIND!!!!! Την απιστία δεν την πρωτοακούσαμε το 2008!!! Κ κάποιες φορές η έκφραση που λέμε " ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΤΟΥ" είναι σοφή....

 

Και επειδή υπάρχει μια εκφραση δεν σημαίνει πως πρέπει να την ακολουθήσουμε ή ότι είναι σοφή..Και προτιμώ να είμαι open-minded για άλλα πράγματα αλλά όχι για το κέρατο...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να θεωρήσω φάρμακο για μια σχέση το κέρατο...Φάρμακο για μια σχέση θεωρω την συζήτηση, τον διάλογο, την ειλικρίνεια...

 

 

 

Και επειδή υπάρχει μια εκφραση δεν σημαίνει πως πρέπει να την ακολουθήσουμε ή ότι είναι σοφή..Και προτιμώ να είμαι open-minded για άλλα πράγματα αλλά όχι για το κέρατο...

Κάποιες φορές όμως όσο και να συζητάς και να μιλάς και μπουρου μπουρου μπουρου ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ, ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ, ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΛΥΣΗ! Κ έπειτα cookie μην είσαι ποτέ τόσο απόλυτη... Εδώ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας, δεν έχουμε χωριστεί σε ομάδες πιστών και άπιστων ... Με βάση της εμπειρίες και τον άνθρωπο που έχει ο άλλος δίπλα του ο καθένας μιλάει...

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω "το θελει ο κωλος του"

σε κερατο αναφερεται?:p

 

 

διαβολιτσα,αν μιλας για ενα προβλημα και δεν υπαρχει κοινα αποδεκτη λυση τοτε ή υποχωρει καποιος απο τους δυο ή συνεχιζετε ετσι και οσοσ παει,ή χωριζουν τα τσανακια σας

 

με το κερατο δλδ θα δωσεις λυση σε προβλημα που δεν λθνεται με την κουβεντα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές όμως όσο και να συζητάς και να μιλάς και μπουρου μπουρου μπουρου ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ, ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ, ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΛΥΣΗ! Κ έπειτα cookie μην είσαι ποτέ τόσο απόλυτη... Εδώ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και τις απόψεις μας, δεν έχουμε χωριστεί σε ομάδες πιστών και άπιστων ... Με βάση της εμπειρίες και τον άνθρωπο που έχει ο άλλος δίπλα του ο καθένας μιλάει...

 

Ε τότε προτιμώ να φύγω αν βλέπω ότι όσο και να μιλάω δεν καταφέρνω κάτι..Από το να μου σπάσουν τα νεύρα προτιμώ να το διαλύσω όσο και αν με πονέσει και να πάω παρακάτω..Όχι να κερατώσω τον άλλον και μετά να είμαστε μέλι γάλα ή δεν ξέρω γω τι..Και είμαι απόλυτη γιατί πολύ απλά με ξέρω..Ξέρω πόσο πονάει το να χάνεις την εμπιστοσύνη που είχες στον άλλον από 1 μλκ της στιγμής και όπως είπα δεν προτίθεμαι να κάνω τον άλλον να πονέσει με το να μάθει πως τον κεράτωσα..Προτιμώ να φύγω..

 

εγω ξερω "το θελει ο κωλος του"

σε κερατο αναφερεται?:p

 

 

διαβολιτσα,αν μιλας για ενα προβλημα και δεν υπαρχει κοινα αποδεκτη λυση τοτε ή υποχωρει καποιος απο τους δυο ή συνεχιζετε ετσι και οσοσ παει,ή χωριζουν τα τσανακια σας

 

με το κερατο δλδ θα δωσεις λυση σε προβλημα που δεν λθνεται με την κουβεντα?

 

 

Δεν το ήξερα πως η φράση αυτή αναφέρεται σε κέρατο..Κοίτα τι μαθαίνει κανείς σήμερα...Με το κέρατο εγώ θα έλεγα δημιουργείς περισσότερα προβλήματα..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...