Jump to content

GeForce 3D Vision


AntonisPsar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, έψαξα στο forum αλλά δεν βρήκα κάτι για το θέμα μου. Ακούστε λοιπόν και δώστε μου τα φώτα σας αν μπορείτε παρακαλώ. Αγόρασα κάρτα γραφικών nvidia geforce 240GT που από ότι λέει είναι για 3d vision μαζί πήρα πακέτο το kit της nvidia GEFORCE 3D VISION (με τα γυαλιά και το transmitter που έχει). Σήμερα πήρα λοιπόν και την SAMSUNG SyncMaster 2233 που από ότι λέει ειναι 3d vision ready. Το θέμα μου λοιπόν είναι ότι ενώ έχω όλα όσα λέει δεν μπορώ να δω 3D.... :( . Έχω win 7 και με το cd που έχουν τα γυαλιά μου έλεγε ότι η εγκατάσταση είναι για προγενέστερη έκδοση των win αλλά βρήκα από το site της nvidia drivers για win 7. Στην διαχείριση συσκευών των win δεν διαβάζει την οθόνη σαν Samsung αλλά την κλασική που έχει πάντα. Τι κάνω λάθος παιδιά? Ή τι δεν έχω κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το test που έχει η nvidia στο control panel της δεν παιζει.... Και σε παιχνιδι δοκίμασα το age of empires 3....
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη πρέπει να έχει μαζί της κάποιο utility, νομίζω ότι οι Samsung έχουν το MagicTune, που πρέπει να εγκαταστήσεις λογικά. Επίσης πρέπει να υπάρχει και κάποιος driver για την οθόνη ώστε να την αναγνωρίζει κανονικά και να μην εμφανίζεται σαν generic monitor.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η οθόνη πρέπει να έχει μαζί της κάποιο utility, νομίζω ότι οι Samsung έχουν το MagicTune, που πρέπει να εγκαταστήσεις λογικά. Επίσης πρέπει να υπάρχει και κάποιος driver για την οθόνη ώστε να την αναγνωρίζει κανονικά και να μην εμφανίζεται σαν generic monitor.

 

γενικα εχει driver η οθονη αλλα εκτος απο αυτο, η συγκεκριμενη εχει και κουμπακι νομιζω το οποιο αλλαζει απο 2D σε 3D

μηπως εχεις επιλεγμενο το 2D?

Link to comment
Share on other sites

Επισης να συνδεσεις το μονιτορ μεσω της DVI θυρας, η hdmi που ισως να εχει δεν μπορει να υποστηριξει τα 120Hz που χρειαζεται το 3D vision.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...