Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα αυτά τα παλιά jiayu. Αρκετά προβλήματα έχουν βγάλει

Υποθέτω λες το γνωστό Star N9500. Μια χαρά συσκευή πέρα απ το διακοσμητικό led flash

 

Κάλεσε *#*#3646633#*#*, και στις ρυθμίσεις, κάπου θα βρεις ένα sound, εκεί πες μου τι έχει, να σου πω που θα βρεις τις ρυθμίσεις έντασης του ακουστικού.

 

Καλημέρα δεν κάνει τίποτα με τον κωδικό που μου έδωσες. Αν σου λέει τίποτα έχει android 4.2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα αυτά τα παλιά jiayu. Αρκετά προβλήματα έχουν βγάλει

Υποθέτω λες το γνωστό Star N9500. Μια χαρά συσκευή πέρα απ το διακοσμητικό led flash

 

Καλη σου μερα.

 

Για αυτο εδω λεω : http://www.bigboxsave.com/s4-gt-n9500-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-smartphone-with-5-0-ips-1280-720px-screen-dual-sim-3-0mp-front-camera.html

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια λυση για το 1....βαζεις το νουμερο της κοπελιας σου στον καταλογο fdn (call settings> fixed dialling numbers) της σιμ που εχεις για την κοπελια σου.....

 

μετα οριζεις για ολους προεπιλεγμενο το αλλο νουμερο....

 

οταν περνεις την κοπελια σου θα σε ρωταει πια σιμ και μαλιστα θα σου συνιστα να παρεις απο αυτην που εχεις για αυτο το σκοπο....

 

για τους αλλους δεν θα σε ρωταει....

 

το δοκιμασα το κολπο στο levovo a820 :)

Σε ευχαριστώ, αλλά...πού είναι αυτός ο κατάλογος;

 

Δεν βρίσκω καν το "call settings", πόσο μάλλον το "fixed dialling numbers" που αναφέρεις.

 

Βρίσκω μόνο την επιλογή SIM Management στο Settings (που όμως δεν έχει τέτοιες προχωρημένες ρυθμίσεις), και επίσης υπάρχουν και κάποια groups στα contacts, όπου μπορείς να προσθέσεις επαφές, αλλά δεν έχω βρει τρόπο για να μπορέσεις να ορίσεις ότι "τις επαφές του τάδε group θα τις καλείς μόνο από μια συγκεκριμένη SIM"

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα σε μια επαφη και δες αν υπαρχει η επιλογη συσχετιση καρτας σιμ.απο ρυθμισεις sim management θα ορισεις την προεπιλεγμενη για ολους σιμ και σε οσες επαφες κανεις συσχετιση καρτας σιμ θα σε ρωταει και εμπρος απο την συσχετισμενη σιμ θα εχει ενα αστερακι για να ξεχωριζεις οτι ειναι η συσχετισμενη σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αλλά...πού είναι αυτός ο κατάλογος;

 

Δεν βρίσκω καν το "call settings", πόσο μάλλον το "fixed dialling numbers" που αναφέρεις.

 

Βρίσκω μόνο την επιλογή SIM Management στο Settings (που όμως δεν έχει τέτοιες προχωρημένες ρυθμίσεις), και επίσης υπάρχουν και κάποια groups στα contacts, όπου μπορείς να προσθέσεις επαφές, αλλά δεν έχω βρει τρόπο για να μπορέσεις να ορίσεις ότι "τις επαφές του τάδε group θα τις καλείς μόνο από μια συγκεκριμένη SIM"

 

λοιπον σου λεω πως ειναι στο δικο μου α820...καπως ετσι θα ειναι και στο δικο σου....

 

πατας το εικοδιο με τις επαφες....αυτο που εχει το ανθρωπακι....

 

στα κατω εικονιδια πατας το δεξι αυτο με τα 4τετραγωνα....

 

το μενου call settings.....μεσαιο πανω σειρα...το πατας

 

κατω τελευταιο ειναι το υπομενου fixed dialling numbers.....

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα σε μια επαφη και δες αν υπαρχει η επιλογη συσχετιση καρτας σιμ.απο ρυθμισεις sim management θα ορισεις την προεπιλεγμενη για ολους σιμ και σε οσες επαφες κανεις συσχετιση καρτας σιμ θα σε ρωταει και εμπρος απο την συσχετισμενη σιμ θα εχει ενα αστερακι για να ξεχωριζεις οτι ειναι η συσχετισμενη σιμ.

Δεν υπάρχει επιλογή συσχέτισης κάρτας sim

 

λοιπον σου λεω πως ειναι στο δικο μου α820...καπως ετσι θα ειναι και στο δικο σου....

 

πατας το εικοδιο με τις επαφες....αυτο που εχει το ανθρωπακι....

 

στα κατω εικονιδια πατας το δεξι αυτο με τα 4τετραγωνα....

 

το μενου call settings.....μεσαιο πανω σειρα...το πατας

 

κατω τελευταιο ειναι το υπομενου fixed dialling numbers.....

Μπαίνω μέσα στα contacts, αλλά μετά, όταν πατάω το κουμπί που μου λες...με πετάει έξω στην αρχική σελίδα αντί να με πηγαίνει σε κάποιο άλλο μενού.

 

Ποιο κουμπάκι ακριβώς πρέπει να πατήσω; Σου βάζω μια φωτογραφία από το Α820 που έχεις, να μου δείξεις ποιο κουμπί εννοείς (αν μπορείς - σόρρυ για την ταλαιπωρία)

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/lenovo/lenovo-a820.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν κάνει τίποτα με τον κωδικό που μου έδωσες. Αν σου λέει τίποτα έχει android 4.2.0
1. Δεν έχει Android 4.2, 2.3 έχει φυσικά (ποτέ μην πιστεύεις τους κινέζους).

2. Όπως περίμενα, δεν έχει mediatek mtk6515, αλλά λογικά SpreadTrum SP6820. Δεν υπάρχει engineer μενού ώστε να ελέγξεις τις τιμές ήχου

Δε μου φορτώνει το Link. Αυτό είναι το N9500 πάντως http://www.youtube.com/watch?v=aGmFcl-sRqc http://www.aliexpress.com/item/Star-N9500-galaxy-S4-Android-4-2-Smart-Phone-5-0-IPS-Screen-1280-x-720/806388447.html

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει να ψήνομαι για 5αρι κινητό και είδα να συζητιέται το THL W8 Beyond και το Amoi A860w

 

μου άρεσε πολύ το THL αλλά η μπαταρία με προβληματίζει καθώς θέλω ένα κινητό με το οποίο να ευχαριστιέμαι το web surfing...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μηπως εχει καποιος ελληνικη rom απο το neo no2m?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχει Android 4.2, 2.3 έχει φυσικά (ποτέ μην πιστεύεις τους κινέζους).

2. Όπως περίμενα, δεν έχει mediatek mtk6515, αλλά λογικά SpreadTrum SP6820. Δεν υπάρχει engineer μενού ώστε να ελέγξεις τις τιμές ήχου

 

Κατάλαβα, έχεις καμιά ιδέα πως μπορώ να αυξήσω λίγο την ένταση της φωνής των εισερχόμενων;

Edited by navi55
διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει να ψήνομαι για 5αρι κινητό και είδα να συζητιέται το THL W8 Beyond και το Amoi A860w

 

μου άρεσε πολύ το THL αλλά η μπαταρία με προβληματίζει καθώς θέλω ένα κινητό με το οποίο να ευχαριστιέμαι το web surfing...

Δες το THL W8 τότε. Αν θες αυτονομία, μην πάρεις FHD mtk6589t με 2000mAh μπαταρία. Αν θες σούπερ αυτονομία να ευχαριστιέσαι το κινητό όλη μέρα (ή και παραπάνω :p), δες ZTE V987, Amoi A860w

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Ψαχνω κι εγω για κινεζικο κινητο και επειδη μου αρεσει το Samsung S4 κοιταζω να βρω ενα κλωνο του. Οπου ομως και να βαλω αναζητηση i9500 (πχ aliexpress) μου βγαζει τοσα πολλα μοντελα με διαφορετικα χαρακτηριστικα που εχω μπερδευτει. Το τελευταιο που βρηκα ενδιαφερον ειναι αυτο http://www.focalprice.com/MH0614W/i9500_50_Android_429_MTK6589_15GHz_3G_Smartphone_Android_Phone.html?gclid=CNToz-6867gCFfLHtAod1DoAuA αλλα δεν ξερω πως θα ειναι η αναλυση του (960*540) στις 5 ιντσες. Εχει καποιος να μου προτεινει κατι καλο αλλα σε τιμη το πολυ μεχρι 200$ (~150 €) ;;
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι και εγω για ενα δικαρτο και θα ηθελα την γνωμη σας.θα μπορουσατε να μου προτεινετε 2-3 κινητα στις κλιμακες 100-200 και 200,00-300,00 ευρω ?
Link to comment
Share on other sites

Φθηνο-αξιοπρεπες-δοκιμασμενο: http://www.minideal.net/amoi-n828-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-screen-smart-phone.html 125€

Πανεμορφο-τεραστια μπαταρια-δοκιμασμενο: http://www.minideal.net/jiayu-g3s-phone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass.html (1.5GHz CPU) 150€

και με 1.2GHz CPU http://www.minideal.net/jiayu-g3s-silver-mtk6589-quad-core-android-4-2-smart-phone.html 138€.

 

Πανω απο 150€ δεν εχω ψαξει καθως τα θεωρω ταβανι για κινεζικο, καποιος αλλος θα σου απαντησει καλυτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα αυτά τα παλιά jiayu. Αρκετά προβλήματα έχουν βγάλει

Υποθέτω λες το γνωστό Star N9500. Μια χαρά συσκευή πέρα απ το διακοσμητικό led flash

 

Για το star N 9589 λεω ειναι σε καλυτερη μοιρα απο το Ν9500?

η να κοιταξω για thl w8?

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ψάχνω για νέο Android Smartphone (τώρα έχω ένα Sony Ericsson Xperia Mini ST15i) με 150€ το πολύ. Εχω διαβάσει σε αυτό το forum πολύ καλά λόγια για το Amoi N828. Εχω όμως και τα εξής υποψήφια:

- Cubot A890

- Feiteng H9500+ http://www.geekbuying.com/item/Feiteng-H9500--5-0-Inch-IPS-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-Android-4-2-1-OS-1GB-RAM-4GB-ROM-12-6MP-Camera-3G-GPS-Grey-316931.html

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την υποστήριξη (ROMs κλπ.) που υπάρχει αλλά και σχετικά με τον συνδυασμό "μέγεθος οθόνης - ανάλυση" των 3 παραπάνω μοντέλων.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ψάχνω για νέο Android Smartphone (τώρα έχω ένα Sony Ericsson Xperia Mini ST15i) με 150€ το πολύ. Εχω διαβάσει σε αυτό το forum πολύ καλά λόγια για το Amoi N828. Εχω όμως και τα εξής υποψήφια:

- Cubot A890

- Feiteng H9500+ http://www.geekbuying.com/item/Feiteng-H9500--5-0-Inch-IPS-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-Android-4-2-1-OS-1GB-RAM-4GB-ROM-12-6MP-Camera-3G-GPS-Grey-316931.html

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την υποστήριξη (ROMs κλπ.) που υπάρχει αλλά και σχετικά με τον συνδυασμό "μέγεθος οθόνης - ανάλυση" των 3 παραπάνω μοντέλων.

 

Ευχαριστώ

ΤΟ ΑΜΟΙ ειναι καλυτερο κατα την γνωμη μου,δες το στο minideall ομως

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας

 

Για το inew i6000 ξερει κανεις? υπαρχει εικονα,το εχει καποιος?

μιλας για αυτο?

http://www.inewmobile.com/inew-i6000-advanced-full-hd-android-quad-core-mobile-phone-ram-2gb-dual-camera-32gb.html

πολυ ενδιαφερον. αξιζει? νομιζω δεν εχει hdmi και host...η Inew ποια ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μιλας για αυτο?

http://www.inewmobile.com/inew-i6000-advanced-full-hd-android-quad-core-mobile-phone-ram-2gb-dual-camera-32gb.html

πολυ ενδιαφερον. αξιζει? νομιζω δεν εχει hdmi και host...η Inew ποια ειναι?

 

Δεν ξερω εγω ειμαι ακομα ποιο ασχετος :lol: τωρα ψαχνομαι για καποιο Κινεζικο τετραπυρηνο :D

 

Παιζει και το Thl w9 αλλα δεν βρηκα κατι εδω μεσα για αυτο,αν και φλερταρω με το Thl w8 & Thl w8 beyond

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιζει και το Thl w9 αλλα δεν βρηκα κατι εδω μεσα για αυτο,αν και φλερταρω με το Thl w8 & Thl w8 beyond

απο οσο ξερω η THL ειναι απο τις μεγαλυτερες μαζι με ZOPO κλπ..και τα τηλεφωνα της ειναι πολυ αξιοπιστα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω η THL ειναι απο τις μεγαλυτερες μαζι με ZOPO κλπ..και τα τηλεφωνα της ειναι πολυ αξιοπιστα

 

Nαι απο αυτα που διαβαζω και με την λιγη γνωση μου στο θεμα αυτο εχω καταλαβει και εγω.

Αρα μαλλον για Thl με βλεπω αλλα θα περιμενω να ακουσω καποια σχολια και για το thl w9.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει ξανα-αναφερθεί αλλά σε τόσες σελίδες topic είναι λίγο δύσκολο να ψάξω...

 

Ενδιαφέρομαι κι γω για dual sim smartphone σε οικονομική τιμή ~150ε.

Δίνω βάση κυρίως στη μπαταρία και στα λιγότερα σκαλώματα [έφριξα με το xperia tipo που είχα]

Ποιό θα μου προτείνατε γενικά ως το πιο value for money;

 

απο κινέζικα έγω ξεχωρίσει τα Lenovo A820 και ZTE V967S ... which one wins? :P

 

ευχαριστώ :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...