Jump to content

Εξόφληση λογαριασμών ΔΕΗ σε καταστήματα WIND


DemetreKre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ανακοίνωση πως θα ξεκινήσουν τα καταστήματα να εξοφλούν λογαριασμούς της ΔΕΗ.

Περιμένουμε για νεώτερα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανακοίνωση πως θα ξεκινήσουν τα καταστήματα να εξοφλούν λογαριασμούς της ΔΕΗ.

Περιμένουμε για νεώτερα...

 

με προμηθεια η χωρις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλά είναι αν σκεφτείς οτι τα ΕΛΤΑ και οι τράπεζες(οι πιο φτηνές) πέρνουν 0,80 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλά είναι αν σκεφτείς οτι τα ΕΛΤΑ και οι τράπεζες(οι πιο φτηνές) πέρνουν 0,80 ευρώ.

 

ειναι λιγο καταντια η εγω το βλεπω ετσι; θα μπαινεις να πληρωσεις την δεη και θα σου κανουν και μια πλυση εγκεφαλου για την τελας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό βλέπω να πουλάνε και τσιχλόφουσκες και χαρτομάντηλα.

 

Εδώ ΓΕΡΜΑΝΟΣ πουλάει tickets για συναυλίες.

Ακούγεται καλή ιδέα θα μπει σε καταστήματα νεός κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάποιους λόγους θα είχαν και το έκαναν, είτε για το μάρκετινγκ ή ακόμα και για την προμήθεια, ποιός ξέρει.

 

Πάντως θέλω να δω πώς θα εφαρμοστεί αυτό σε ορισμένα καταστήματα σε νευραλγικά σημεία, οι υπάλληλοι των οποίων, για παράδειγμα, ακούνε «ταυτοποίηση» και παθαίνουν αναφυλαξία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αν τους βάλουν "στόχους" για τις "ΔΕΗ" θα τους αρέσει όμως!!! χεχε!!

(αν δεν κάνω λάθος έχω δει αντίστοιχες διαφημίσεις και σε καταστήματα Vodafone)

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν τους βάλουν "στόχους" για τις "ΔΕΗ" θα τους αρέσει όμως!!! χεχε!!

(αν δεν κάνω λάθος έχω δει αντίστοιχες διαφημίσεις και σε καταστήματα Vodafone)

να σου πω κι εγω...εχω δει σε καταστημα βονταφον να λεει εξοφλουνται λογαριασμοι δεη!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση θα ήταν αν μπορούσαμε να τους ξοφλάμε και με τις κάρτες bonus, που μέχρι πρότεινος μας ζάλιζαν να τις εκδώσουν...μιλάμε για καλούς πόντους

μέχρι πριν 20 μέρες δεν έπαιζε...για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση θα ήταν αν μπορούσαμε να τους ξοφλάμε και με τις κάρτες bonus, που μέχρι πρότεινος μας ζάλιζαν να τις εκδώσουν...μιλάμε για καλούς πόντους

μέχρι πριν 20 μέρες δεν έπαιζε...για να δούμε..

 

Δεν πρόκειται να το δεις αυτό!

Είναι λίγο περίεργα τα πράματα με τη ΔΕΗ.

 

Απλώς, καλό θα ήταν οι εταιρίες όπως βρήκαν εναλλακτικές λύσεις σταθερής τηλεφωνίας (εκτός ΟΤΕ) να βρουν και κάποια λύση για το ρεύμα (εκτός ΔΕΗ).

Δεν νομίζω πως είματσε μακριά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το δεις αυτό!

Είναι λίγο περίεργα τα πράματα με τη ΔΕΗ.

 

Απλώς, καλό θα ήταν οι εταιρίες όπως βρήκαν εναλλακτικές λύσεις σταθερής τηλεφωνίας (εκτός ΟΤΕ) να βρουν και κάποια λύση για το ρεύμα (εκτός ΔΕΗ).

Δεν νομίζω πως είματσε μακριά!

 

Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι πως θα είναι η ζωή μας αν η εταιρείες ρεύματος είναι όπως η wind/tellas

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το δεις αυτό!

Είναι λίγο περίεργα τα πράματα με τη ΔΕΗ.

 

σε τηλεφωνική επικοινωνία πάντως με το 1268 (με χρέωση:whip:) ο υπάλληλος με διαβεβαίωνε πως δεν υπάρχει εντολή να ΜΗΝ γίνεται αυτό...όταν βέβαια στο τέλος καταλήξαμε ότι είναι θέμα καταστήματος και τον ρώτησα αν πρέπει να τα πάρω με τη σειρά για να εξυπηρετηθώ με τον τρόπο που θέλω, κατάλαβε ότι έλεγε απίθανα πράγματα και συμφώνησε στο ότι το θέμα πρέπει να προωθηθεί και να βγει σχετική ανακοίνωση σε όλους για το αν γίνεται ή όχι...

εκτιμώ ότι πρόβλημά τους είναι η ενσωμάτωση της προμήθειας στο σύστημα πληρωμής...και νομίζω σύντομα θα δωθεί λύση...:)

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, γίνεται να πληρώνεται ο λογ/μός της ΔΕΗ σε κατάστημα wind με χρέωση μέσω πιστωτικής κάρτας; Όχι πάγια εντολή :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, γίνεται να πληρώνεται ο λογ/μός της ΔΕΗ σε κατάστημα wind με χρέωση μέσω πιστωτικής κάρτας; Όχι πάγια εντολή :)

 

Μόνο μετρητά!

Κανένα κατάστημα δεν δέχεται πιστωτική σε λογαριασμούς ΔΕΗ.

 

Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι πως θα είναι η ζωή μας αν η εταιρείες ρεύματος είναι όπως η wind/tellas

 

Έχουν ξεκινήσει και άλλοι εναλλακτικοί πάροχοι ρεύματος δειλά δειλά.

Καλά τόσα χρόνια πληρώνομαι τόσα λεφτά στον ΟΤΕ.

Δεν λέω οτι προσφέρουν και τις καλύτερες υπηρεσίες, αλλά οτι πληρώνεις παίρνεις.

 

Τουλάχιστον θα υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις.

Αύξηση ζήτησης - μείωση τιμών

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο ΟΤΕ σου έκανε 5 χρόνια να σου βάλει σταθερό!!! Μόλις ήρθε ο ανταγωνισμός από την κινητή , τότε άριχσε να βγάζει υπηρεσίες (καρτοτηλέφωνα, ISDN κτλ)

Μόλις μπήκε και ο ανταγωνισμός στη σταθερή , έβγαλε απεριόριστα προς σταθερά , τα οποία αν τα χρεωνόσουνα κανονικά θα πλήρωνες πολύ υψηλά ποσά....

 

Όσο για το θέμα της ΔΕΗ η προσωπική μου άποψη είναι ότι είμαστε ακόμη πολύ μακριά από την εξόφληση λογαριασμών της μέσω πιστωτικής κάρτας (και είμαστε στην Ευρώπη του 2010)

 

Η μόνη περίπτωση αυτό να συμβεί είναι να έρθει κάποια οδηγία από Βρυξέλλες όπως έγινε στα κινητά με την μείωση τελών τερματισμού κλήσης ή την μείωση εξόδων περιαγωγής...

Αλλιώς η ΔΕΗ σιγά μη τη νοιάξει να εξυπηρετήσει τον πελάτη της....

Ο ΟΤΕ όμως όταν πια δεν ήταν μονοπώλιο το έκανε!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γνωρίζει κανείς γιατί όταν κάνουμε εξοφλήσεις ΔΕΗ μας ζητάνε και αριθμό σταθερού τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν κάνουμε εξοφλήσεις ΔΕΗ μας ζητάνε και αριθμό σταθερού τηλεφώνου;

 

καταχωρειται στο συστημα τους ώστε να σε καλουν εκεί όταν έχεις ληξιπρόθεσμους λογ/σμους!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε καλούν στον αριθμό που δίνεις για να σε ενημερώσουν για ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς κινητής ή σταθερής γραμμής αν έχεις;;;;

 

Ή λες πως σε καλούν για ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς ΔΕΗ αν έχεις;

 

Νομίζω πως καταχωρείται για την περίπτωση που γίνει κάποιο λάθος με λογαριασμό της ΔΕΗ για να μπορουν να σε βρουν! Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι online με τη ΔΕΗ για αυτό δεν μπορούν να εξοφλήσουν και λογαριασμούς που έχουν λήξει ή να βάλουν διαφορετικό ποσό από αυτό που λέει το χαρτί!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πλήρωσα κι εγώ για πρώτη φορά έναν λογαριασμό ΔΕΗ σε κατάστημα Wind μιας και μου ήρθε σχεδόν παράλληλα με λογαριασμό της Wind πριν λίγες μέρες. Χρήσιμη ευκολία, να μην περιμένεις και στην ουρά στην ΔΕΗ..

Δεν μου ζήτησαν κάποιο σταθερό.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Παιδια μπορουμε να πληρωνουμε και λογαριασμους δεη που εχουν ληξει;

Όχι, ληγμένους δεν γίνεται.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλά είναι αν σκεφτείς οτι τα ΕΛΤΑ και οι τράπεζες(οι πιο φτηνές) πέρνουν 0,80 ευρώ.

 

Με alfa web banking που είχα ρωτήσει δεν κρατάνε προμήθεια ..εκτός αν δώσεις πάγια εντολή

Ισχύει αυτό η φίδια μου έλεγαν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...