Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μαυρο εχω

Απλα με προβληματιζει που φαινεται σε μενα μονο και οχι σε αλλα κινητα.

 

Μα σου λέω φίλε μου ότι και στο δικό μου 4αρι ανάβει. Σε σκοτεινό μέρος αν πάρεις τηλέφωνο κάπου ανάβει.

Μόλις τώρα το τσέκαρα και στο Galaxy S III μου και ανάβει και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε μένα ανάβει! Μετά από τόσο καιρό που έχω το μαύρο iPhone σήμερα το πρόσεξα! Και το πρόσεξα επειδή το είπατε. Διαφορετικά ουτέ καν θα το ήξερα.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.γιατι οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο και ακουω μουσικη οταν ερχεται μηνυμα μαυριζει μερικες φορες η οθονη για ενα δευτερολεπτο και μετα ανοιγει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το iphone μου σχεδόν 2 χρόνια και κάτι, αλλά τις τελευταίες 4-5 φορτίσεις μου παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει δραματικά απότομα.... Δηλαδή το φορτίζω το βράδυ, και κατά τις 7 που ξυπνάω, χωρίς να έχω κλήσεις αλλά και σε sleep mode, πέφτει στο 70!!! Λέτε να τα έπαιξε η μπαταρία? Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το iphone μου σχεδόν 2 χρόνια και κάτι, αλλά τις τελευταίες 4-5 φορτίσεις μου παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει δραματικά απότομα.... Δηλαδή το φορτίζω το βράδυ, και κατά τις 7 που ξυπνάω, χωρίς να έχω κλήσεις αλλά και σε sleep mode, πέφτει στο 70!!! Λέτε να τα έπαιξε η μπαταρία? Τι να κάνω?

 

καποια εφαρμογη σου κανει την ζημια, οτι εγκατεστησες τωρα τελευταια αφαιρεσε το

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη σου κανει την ζημια, οτι εγκατεστησες τωρα τελευταια αφαιρεσε το

 

εβγαλα ότι νέα εφαρμογή είχα βάλει το τελευταίο διάστημα, αν και δεν ειχα βάλει τίποτα ιδιαίτερο, ένα memory application είχα βάλει όλο κ όλα αυτόν τον καιρό... Λέτε να θέλει αναβάθμιση? Εχω μεσα την 6.0.1... Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βλέπει αν έχει όντως η μπαταρία πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα ότι νέα εφαρμογή είχα βάλει το τελευταίο διάστημα, αν και δεν ειχα βάλει τίποτα ιδιαίτερο, ένα memory application είχα βάλει όλο κ όλα αυτόν τον καιρό... Λέτε να θέλει αναβάθμιση? Εχω μεσα την 6.0.1... Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βλέπει αν έχει όντως η μπαταρία πρόβλημα?

 

φιλε αυτο που σου προτεινω αφου δεν φταιει οπως λες καποια εφαρμογη να κανεις αναβαθμιση στην 6.1.2 αλλα να κανεις setup as new, για να καθαρισουν ολα και να περασεις οτι χρειαζεσαι απο την αρχη, στην θεση σου αυτο θα εκανα, στην 6.1.2 εχει καλυτερα αποτελεσματα η μπαταρια, αλλα να ξερεις κατα 80% ειναι καποια εφαρμογη, αν τελικα αποφασισεις να κανεις setup as new να κρατησεις μπακαπ επαφες απο icloud και εφαρμογες απο itunes, οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε :)

 

edit τωρα αν εχεις κανει jb υπαρχει εφαρμογη που σου λεει πανω κατω σε τι κατασταση ειναι η μπαταρια σου

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο που σου προτεινω αφου δεν φταιει οπως λες καποια εφαρμογη να κανεις αναβαθμιση στην 6.1.2 αλλα να κανεις setup as new, για να καθαρισουν ολα και να περασεις οτι χρειαζεσαι απο την αρχη, στην θεση σου αυτο θα εκανα, στην 6.1.2 εχει καλυτερα αποτελεσματα η μπαταρια, αλλα να ξερεις κατα 80% ειναι καποια εφαρμογη, αν τελικα αποφασισεις να κανεις setup as new να κρατησεις μπακαπ επαφες απο icloud και εφαρμογες απο itunes, οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε :)

 

edit τωρα αν εχεις κανει jb υπαρχει εφαρμογη που σου λεει πανω κατω σε τι κατασταση ειναι η μπαταρια σου

 

έχω κάνει jb φίλε μου, και εκεί κολλάω, γιατί εαν κάνω αναβάθμιση δεν θα μπορώ να το κάνω jb πάλι... Ποιο προγραμμα σου λέει για την κατάσταση της μπαταρίας? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει jb φίλε μου, και εκεί κολλάω, γιατί εαν κάνω αναβάθμιση δεν θα μπορώ να το κάνω jb πάλι... Ποιο προγραμμα σου λέει για την κατάσταση της μπαταρίας? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου

 

κανε αναβαθμιση 6.1.2 και εκει μπορεις να κανεις jb , αλλα προσεχε στο τελος της αναβαθμισης και οταν ενεργοποιηθει το κινητο να κανεις setup as new , και μετα το σπας κανονικα :D , οσο αφορα το προγραμμα αυτο που εχω εγω λεγετε batterydetective

 

edit τωρα μολις ειδα οτι βγηκε η 6.1.3 περιμενε μην αναβαθμισεις ακομα να δουμε αν ισυει το jb και εκει

 

edit 2 αφου εισαι jb πες μου τ αποτελεσματα απο την εφαρμογη στην επιλογη battery info

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

κανε αναβαθμιση 6.1.2 και εκει μπορεις να κανεις jb , αλλα προσεχε στο τελος της αναβαθμισης και οταν ενεργοποιηθει το κινητο να κανεις setup as new , και μετα το σπας κανονικα :D , οσο αφορα το προγραμμα αυτο που εχω εγω λεγετε batterydetective

 

edit τωρα μολις ειδα οτι βγηκε η 6.1.3 περιμενε μην αναβαθμισεις ακομα να δουμε αν ισυει το jb και εκει

 

edit 2 αφου εισαι jb πες μου τ αποτελεσματα απο την εφαρμογη στην επιλογη battery info

 

το κατέβασα το batterydetective, αν και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω:lol: Εκανα τεστ και έβγαλε -15mA. Μετά από λίγο έβγαλε 0mA. Δεν ξέρω όμως τι σημαίνει... Α, και το έχω εκτός πρίζας..

 

 

Φίλε μου το βρήκα το προγραμματάκι που έτρωγε την μπαταρία. Δυστυχώς το διέγραψα χωρίς να το σημειώσω για να σας το πω... Μιλάμε πρέπει να "δουλευε" συνέχεια και ας το έκλεινα... Ευχαριστώ πάντως για όλα

Edited by TheSmiths
Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα το batterydetective, αν και δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω:lol: Εκανα τεστ και έβγαλε -15mA. Μετά από λίγο έβγαλε 0mA. Δεν ξέρω όμως τι σημαίνει... Α, και το έχω εκτός πρίζας..

 

 

Φίλε μου το βρήκα το προγραμματάκι που έτρωγε την μπαταρία. Δυστυχώς το διέγραψα χωρίς να το σημειώσω για να σας το πω... Μιλάμε πρέπει να "δουλευε" συνέχεια και ας το έκλεινα... Ευχαριστώ πάντως για όλα

 

εμ αφου σου το ειπα απο την αρχη :p, τεσπα αφου βρηκες τον ενοχο μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, όσο "φορτώνεις" με apps το "μήλο", προφανώς και αρχίζει σιγά-σιγά να "γονατίζει" (όχι δραματικά, απλά να μην είναι υπερηχητικό όπως πριν) και φυσικά η μπαταρία πέφτει δραματικά. Επίσης, με JB έχεις ένα 5% γρηγορότερη πτώση της μπαταρίας (όχι όμως ιδιαίτερα περισσότερο). Προφανώς, εάν έχεις περάσει "πειρατικές" (σπασμένες) εφαρμογές, αφ' ενός θα σου παρουσιάζει προβλήματα το κινητό και αφ' εταίρου θα δεις την μπαταρία να πέφτει δραματικότατα!

 

Και τέλος... ό,τι και να κάνει κανείς... όσο ΑΠΛΑ να το 'χει και να το κοιτά (δίχως JB), μετά από 2-3 χρόνια ζωής ΟΛΕΣ οι μπαταρίες αρχίζουν και "ρετάρουν". Εγώ πχ., στο 2,5ο χρόνο ζωή του κινητού, σκέπτομαι σοβαρά να του αλλάξω την μπαταρία - και επί ευκαιρία, ίσως να του βάλω κι ένα κανονικό μεταλλικό back-cover.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το ριψοκυνδινεψω κιολας.Μπορει να κανω καμια ******* εγω.Αν το παω σε μαγαζι ποσο;

 

Ειναι τοσο απλο που δεν φανταζεσαι! Η ολη δουλεια ειναι η αφαιρεση 3 βιδων! Δυο στο εξωτερικο της συσκευης και μια που ασφαλιζει την μπαταρια! Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο! Δες το site http://ifixit.com για να δεις λεπτομερεις οδηγιες!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εχει αυθεντικες εκει;

 

Επισης μις ερωτηση..ειχα φορτιση πληρως το κινητο μου στα 100% χρησιμοποιησα το 3g για μιση ωρα οταν κλειδωσα το κινητο ελεγε παλι 100% και μολις το ξεκλειδωνω ελεγρ 95%..αυτο με το σκαλωμα ειχε γινει αλλη μια φορα.γιατι γινετε;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ απλό, να αλλάξεις μόνος μπαταρία.

Όσο για αγορά νέας, τσεκάρετε ΚΑΙ ΕΔΩ από Ελλάδα, υπάρχουν - το γνωρίζω σίγουρα. Απλά δεν ξέρω ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ τις κοστολογούν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις πολλά, για να σε βοηθήσω...

Πχ. δεν λες αν έχεις κάνει JB και ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ από το Cydia (αυτό είναι το σημαντικό, όχι φυσικά ότι έχεις κάνει απλά JB). Δεν λες επίσης τί έχεις κάνει με customizing (themes κτλ), τί "τρέχεις" στο background, τί ΕΚΔΟΣΗ iOS έχεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 6.1.2 εκδοση δεν χρησιμοποιω ουτε jb ουτε τρεχω περιεργες εφαρμογες και ουτε επισης εχω κανα αλλο θεμα.. Edited by ventic
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...