Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μην με αφορα αλλα διαβαζοντας τα σχολια μπηκα στην περιεργια τι ετοιμαζεστε να κανετε :P

 

Edit:Διαβασα στους xda οτι την παρασκευη αργα το βραδυ κατα της 12 ερχετε Ice Cream Sandwich Port to Xperia X8 v04 με πολλα fix

 

κατι εξαιρετικο!!εχει κανει φοβερη δουλεια ο superuser..jim κρατα αυτο το framework..!!ειναι πολυ καλυτερο οπτικα και αισθητικα απ της gingerDX!

πλακα πλακα με την 020 το κινητο παει αρκετα καλα!!πρεπει να αλλαξε πραγματα ο doixanh!εν αναμονη του tweak..

και μαλιστα μολις εκανα μια μετρηση με το quandrant(αν και δεν λενε κατι τα νουμερα),χτυπησα 1253!το μεγαλυτερο μου ως τωρα!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορει να μην με αφορα αλλα διαβαζοντας τα σχολια μπηκα στην περιεργια τι ετοιμαζεστε να κανετε :P

 

Edit:Διαβασα στους xda οτι την παρασκευη αργα το βραδυ κατα της 12 ερχετε Ice Cream Sandwich Port to Xperia X8 v04 με πολλα fix

 

Ειναι ετοιμη να φτιαξουν τη gingersandwich:p

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τι στο@%$%#!!!

Η SD μου διαγράφτηκε όλη!!

Είναι τελείως κενή μέχρι και το Fat 32 διαγράφτηκε

Πάνε τα αρχεία μου, τα backup,ολα:(

5gb αρχεία...

@ Jim

Λες να είναι απο το script;αλλά δεν νομίζω

Εγω λεω οτι είχα ιο στην SD..

Αντε να τα ξαναβάλω όλα πάλι από την αρχή:mad:

Link to comment
Share on other sites

κατι εξαιρετικο!!εχει κανει φοβερη δουλεια ο superuser..jim κρατα αυτο το framework..!!ειναι πολυ καλυτερο οπτικα και αισθητικα απ της gingerDX!

πλακα πλακα με την 020 το κινητο παει αρκετα καλα!!πρεπει να αλλαξε πραγματα ο doixanh!εν αναμονη του tweak..

και μαλιστα μολις εκανα μια μετρηση με το quandrant(αν και δεν λενε κατι τα νουμερα),χτυπησα 1253!το μεγαλυτερο μου ως τωρα!!

 

Και ποτε εκτιμνανε να ειναι ετοιμο αυτο?

 

Τι στο@%$%#!!!

Η SD μου διαγράφτηκε όλη!!

Είναι τελείως κενή μέχρι και το Fat 32 διαγράφτηκε

Πάνε τα αρχεία μου, τα backup,ολα:(

5gb αρχεία...

@ Jim

Λες να είναι απο το script;αλλά δεν νομίζω

Εγω λεω οτι είχα ιο στην SD..

Αντε να τα ξαναβάλω όλα πάλι από την αρχή:mad:

 

superuser_78;3878208 μην απελπιζεσαι αν θες καποια βοηθεια που μπορω να δωσω πες μου το

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τοτε οπου βγαινει και ics για χ8 v04

 

ναι αν και δεν νομιζω να κολλαει καπου αυτο..δεν νομιζω να ασχοληθει πολυ με ics περα απο το framework..

Link to comment
Share on other sites

ναι αν και δεν νομιζω να κολλαει καπου αυτο..δεν νομιζω να ασχοληθει πολυ με ics περα απο το framework..

 

και τι διαφορετικο θα δουμεξερεις?

Link to comment
Share on other sites

και τι διαφορετικο θα δουμεξερεις?

 

διαφορετικο framework..δηλαδη διαφορετικη γραμματοσειρα,εικονιδια,εφαρμογες κτλπ..αυτα φαινονται τουλαχιστον..για αλλα που δεν φαινονται πιο αρμοδιος ειναι ο superuser!

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικο framework..δηλαδη διαφορετικη γραμματοσειρα,εικονιδια,εφαρμογες κτλπ..αυτα φαινονται τουλαχιστον..για αλλα που δεν φαινονται πιο αρμοδιος ειναι ο superuser!

 

ακουγεται τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!αντε να ερθει το σαββατο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ακουγεται τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!αντε να ερθει το σαββατο!!!!!!!!!!!

 

θα το εχω ετσι μεχρι το σαββατο (μεχρι να βγει το tweak του jim) εκ πρωτης οψεως ειναι πολυ ωραιο!!αν και πιστευω οτι θα το κανει ετσι και ο Jim..

Link to comment
Share on other sites

θα το εχω ετσι μεχρι το σαββατο (μεχρι να βγει το tweak του jim) εκ πρωτης οψεως ειναι πολυ ωραιο!!αν και πιστευω οτι θα το κανει ετσι και ο Jim..

 

δηλαδη μπορω να το δοκιμασω και εγω εστω και χωρις το tweak του τζιμ?

Link to comment
Share on other sites

θα το εχω ετσι μεχρι το σαββατο (μεχρι να βγει το tweak του jim) εκ πρωτης οψεως ειναι πολυ ωραιο!!αν και πιστευω οτι θα το κανει ετσι και ο Jim..

 

Τη περασμενη φορα λεγαμε για το xperia neo V,πηγα απο voda μερια κ το δα..αξιολατρευτο!

Οπως ειχα πει δυσκολοι οικονομικοι καιροι,σε κανα 2 μηνες προστιθεται νεο μελος στην οικογενεια κ ειμαι σε διλημμα...

Να το τσιμπησω οσο προλαβαινω σκεφτομαι.200€ ειναι σουπερ τιμη για το συγκεκριμενο κ το οριο που εχω θεσει για κινητο.

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τη περασμενη φορα λεγαμε για το xperia neo V,πηγα απο voda μερια κ το δα..αξιολατρευτο!

Οπως ειχα πει δυσκολοι οικονομικοι καιροι,σε κανα 2 μηνες προστιθεται νεο μελος στην οικογενεια κ ειμαι σε διλημμα...

Να το τσιμπησω οσο προλαβαινω σκεφτομαι.200€ ειναι σουπερ τιμη για το συγκεκριμενο κ το οριο που εχω θεσει για κινητο.

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

οπ..μπραβο ρε θηριο..με το καλο!!:):):)

οντως δυσκολοι καιροι..αλλα αν μπορεις να το παρεις τωρα πηγαινε γιατι τοσο χαμηλα δεν το βρισκεις πουθενα αλλου...

Link to comment
Share on other sites

οπ..μπραβο ρε θηριο..με το καλο!!:):):)

οντως δυσκολοι καιροι..αλλα αν μπορεις να το παρεις τωρα πηγαινε γιατι τοσο χαμηλα δεν το βρισκεις πουθενα αλλου...

 

Thnx:):)

Δε ξερω αν θα το φερει κ κανενα αλλο καταστημα περα απο τη voda!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Thnx:):)

Δε ξερω αν θα το φερει κ κανενα αλλο καταστημα περα απο τη voda!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

και να το φερει λογικα θα αργησει και δεν νομιζω να ειναι σε τοσο χαμηλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

και να το φερει λογικα θα αργησει και δεν νομιζω να ειναι σε τοσο χαμηλη τιμη!

 

Παντως το παλικαρι που ρωτησα ειπε οτι δε ξερει ποσο καιρο ακομη θα το φερνουν αλλα η τιμη του θα ειναι η ιδια.

Αν το αλλαξω θα το παρει η συζυγος κ το θελει οπως ηταν,αργοοοο!

Πριν της το δωσω λες να ξεκλειδωσω το bootloader να πειραματιστω με οοολεεες τι ρομ που υπαρχουν:p:p

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

iliasx8 με το καλό εύχομαι! Να είναι γερό. Ας επανέλθουμε όμως στο θέμας μας μιας και την κουβέντα για το Neo V μπορείτε να την κάνετε στο αντίστοιχο topic. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

iliasx8 με το καλό εύχομαι! Να είναι γερό. Ας επανέλθουμε όμως στο θέμας μας μιας και την κουβέντα για το Neo V μπορείτε να την κάνετε στο αντίστοιχο topic. :)

 

Ευχαριστω πολυ να'σαι καλα!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τι στο@%$%#!!!

Η SD μου διαγράφτηκε όλη!!

Είναι τελείως κενή μέχρι και το Fat 32 διαγράφτηκε

Πάνε τα αρχεία μου, τα backup,ολα:(

5gb αρχεία...

@ Jim

Λες να είναι απο το script;αλλά δεν νομίζω

Εγω λεω οτι είχα ιο στην SD..

Αντε να τα ξαναβάλω όλα πάλι από την αρχή:mad:

 

Τώρα στο άκυρο διαγράφηκε ή αμέσως μετά το update? Δε νομίζω να φταίει κανένα script, ιος πάλι λίγο δύσκολο. Στο pc βλέπει τα αρχεία?

δηλαδη μπορω να το δοκιμασω και εγω εστω και χωρις το tweak του τζιμ?

Μόλις βγάλω το tweak, εκτός απο τις όσες αλλαγές έχω μέχρι τώρα που αφορούν την απόδοση, θα βάλω και τα αρχεία του framework (οπτικές αλλαγές) που πήρε ο superuser απο την xgin. Στην ουσία θα είναι το γνωστό tweak με όλες τις βελτιώσεις ως τώρα + bonus οπτικές αλλαγές. Εκτιμώμενη ημερομηνία: 3/12 (Μπορεί αργότερα, μπορεί και νωρίτερα)

 

@iliasx8 Με το καλό και το νέο μέλος! Για το κινητό τσίμπα το όσο προλαβαίνεις! Όσο να πεις είναι και εορταστική περίοδος εκτός απο δώρο στον εαυτό σου λογικά θα το κάνεις και γρήγορα απόσβεση ;)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στο άκυρο διαγράφηκε ή αμέσως μετά το update? Δε νομίζω να φταίει κανένα script, ιος πάλι λίγο δύσκολο. Στο pc βλέπει τα αρχεία?

 

Μόλις βγάλω το tweak, εκτός απο τις όσες αλλαγές έχω μέχρι τώρα που αφορούν την απόδοση, θα βάλω και τα αρχεία του framework (οπτικές αλλαγές) που πήρε ο superuser απο την xgin. Στην ουσία θα είναι το γνωστό tweak με όλες τις βελτιώσεις ως τώρα + bonus οπτικές αλλαγές. Εκτιμώμενη ημερομηνία: 3/12 (Μπορεί αργότερα, μπορεί και νωρίτερα)

 

εβαλα προς το παρων την v20 μαζι με το update του superuser μπορω να πω οτι ειναι αρκετα γρηγορο αποδιδει αψογα και δεν εχει ουτε καν tweak πιστευω οτι οταν το ετοιμασεις θα ειναι απο τις πιο γρηγορες rom για το χ8

Link to comment
Share on other sites

@jim

Είχα ιό στην sd..ξαφνικά εκεί που έπινα καφέ άρχισε να κρασάρει τον κινητό και άρχισε να τρώει fc..

Διέγραψε μέχρι και το Fat32

Επειδή είναι από τις καλύτερες δεν έπαθε τίποτα... την έκανα μέσο pc ένα format σε Fat32 και όλα οκ

Έχασα όλα τα αρχεία μου βέβαια αλλά τα έχω σκορπισμένα

Άλλα στο pc άλλα στο net άλλα στο μυαλό μου..

Το σπαστικό είναι να ξαναδημιουργήσω πάλι τους φακέλους..

Anyway...

 

Σας άρεσε το update;

Link to comment
Share on other sites

@jim

Είχα ιό στην sd..ξαφνικά εκεί που έπινα καφέ άρχισε να κρασάρει τον κινητό και άρχισε να τρώει fc..

Διέγραψε μέχρι και το Fat32

Επειδή είναι από τις καλύτερες δεν έπαθε τίποτα... την έκανα μέσο pc ένα format σε Fat32 και όλα οκ

Έχασα όλα τα αρχεία μου βέβαια αλλά τα έχω σκορπισμένα

Άλλα στο pc άλλα στο net άλλα στο μυαλό μου..

Το σπαστικό είναι να ξαναδημιουργήσω πάλι τους φακέλους..

Anyway...

 

Σας άρεσε το update;

 

εμενα παρα πολυ...αρκετα γρηγορο και ομορφο πιστευω οτ μαζι με το tweak δεν θα παιζεται καθολου το κινητο

Link to comment
Share on other sites

 

@iliasx8 Με το καλό και το νέο μέλος! Για το κινητό τσίμπα το όσο προλαβαίνεις! Όσο να πεις είναι και εορταστική περίοδος εκτός απο δώρο στον εαυτό σου λογικά θα το κάνεις και γρήγορα απόσβεση ;)

Ευχαριστω Δημητρη!

Αυτο λεω κ γω γιορτουλες ερχονται!!εχω βαλει κατω το προυπολογισμο του σπιτιου:p

Edit:super το update zip του superuser!!μπραβο μπραβο!

Αναμενουμε τη συνεργασια με jindem:)

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

force close στο root explorer...! εχω την 2.5.1 version...!

πως μπορω να το διορθωσω...; εχω κατεβασει το fix permissions

απο τo market αλλα τιποτα...το μετεφερα και στην καρτα,δεν ειχα αποτελεσμα... :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...