Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια τι κανετε? βλεπω το κουραγιο σας συνεχειζει ακομα για το χ8 :D!! εμενα με κανει κατι λαδιες τωρα τελευταια οταν το κλεινω και το ανοιγο δν μου βρισκει καρτα σιμ δν ξερω γιατι. . .! μεχρι στιγμης μου το εκανε 3 φορες!! καμια ιδεα. . .? (οσο και γαματο να ειναι παντως το χ8 δν αντεξα και πηρα iphone) !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σερφάρεις μπορείς; Μήπως απλά δεν έχεις ελεύθερο χώρο;

 

ελεγξε τον αποθηκευτικο σου χωρο...αν και νομιζω πως θα εβγαζε ειδοποιηση και για αυτο

εμμ μηπως φταει ο λογαριασμος?τον εχεις και σε αλλα τηλεφωνα?

εγκατασταση εφαρμογης μπορεις να κανεις?

 

Για εγκατάσταση εφαρμογής δε θυμάμαι, γιατί δε προσπάθησα. Αποθηκευτικός χώρος υπάρχει σίγουρα γιατί της έχω βάλει 5-6 εφαρμογές μόνο, κι αυτές πολύ μικρές. Ο λογαριασμός είναι μόνο στο συγκεκριμένο κινητό τηλέφωνο...

Πάντως δε ξεκινάει καν τη λήψη kb/mb, γράφει "λήψη", δείχνει οτι "προετοιμάζεται", με την μπάρα να κάνει τα γνωστά αλλα σταματάει μετά απο λίγα δευτερόλεπτα και λέει πως "η λήψη δεν ήταν δυνατή" κλπ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

 

To κινητάκι μου είναι root, έχω βάλει μύρια πράγματα μεσα κ δούλευε ρολόι (η σχεδόν ρολοι). Τα πολλά πειράματα όμως κάνουν κακό.. Την πρώτη φορα διεγραψα καταλάθος το market (που να ξερα οτι ήταν το vending.apk?) αλλά το λυσα οταν το καταλαβα. Τώρα εχω χάσει την συνδεση μου στο ιντερνετ. Αδυνατη η εκκινηση του wifi κ το νετ δεν εχει σημα παροτι ειναι on (εχω στην οθόνη τα βελάκια). Απ οτι ειδα ομως λειπει το apn οποτε λογικό. Πηγα , ομως, να βαλω το apn της Q αλλά δεν αποθηκεύεται. Την προηγ. μερα διεγραψα καποια system app αλλα εντελως αχρηστα κ υστερα απο μεγαλη προσοχη. Αν φταιει αυτο , ποιο apk είναι υπευθυνο για την λειτουργία της συνδεσης του ιντερνετ;;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις τα add-ons για stock kernel. Δε μπορώ τώρα να βρω λινκ γιατί μπαίνω από κινητό..

 

Όχι!

τα addons είναι για τον alfs(custom kernel)

 

Αν τα φλασαρει θα διαγραφούν τα modules,wifi drivers,adreno libs,και το ramdisk.tar(το οποίο έχει το path για τον stock kernel),με αποτέλεσμα να μην bootάρει η rom

 

1.install την 28b

2.full wipe (factory reset)

3.reboot

 

edit:

Κάποιος φίλος πιο πάνω έκανε μια ερώτηση για τον dialer..

στο thread,εννοεί ότι αν η rom έχει στο σύστημα και odex files,πρέπει να διαγραψεις τον phone odex file στο system/app για να δουλέψει...

Επίσης ο συγκεκριμένος είναι για cm 7.1 δεν ξέρω αν είναι συμβατός με cm 7.2

δοκίμασε...

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι πρέπει να φλασαρεις κάποια add-ons και για stock kernel αλλά μπορεί και να έκανα λάθος...
Link to comment
Share on other sites

battery keeps on draining! διαβασα σ'ενα ξενο φορουμ οτι πολλοι ειχαν προβλημα και αντικατεστησαν τις συσκευες τους.

 

το δικο μου πινει μπαταρια ακομα κι οταν ειναι σβηστο... :lol:

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

battery keeps on draining! διαβασα σ'ενα ξενο φορουμ οτι πολλοι ειχαν προβλημα και αντικατεστησαν τις συσκευες τους.

 

το δικο μου πινει μπαταρια ακομα κι οταν ειναι σβηστο... :lol:

 

Κ ανησύχησα,λέω που χάθηκε!

Εμένα πάλι τα πάει καλύτερα από πριν,δε τη ρουφάει γρήγορα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα..εχω λιγο καιρο το χ8 και θα θελα να με βοηθησεται να περασω την ics..υπαρχει καποιο link με οδηγιες που να εξηγει πως???
Link to comment
Share on other sites

Όχι!

τα addons είναι για τον alfs(custom kernel)

 

Αν τα φλασαρει θα διαγραφούν τα modules,wifi drivers,adreno libs,και το ramdisk.tar(το οποίο έχει το path για τον stock kernel),με αποτέλεσμα να μην bootάρει η rom

 

1.install την 28b

2.full wipe (factory reset)

3.reboot

 

Έχει και add on για τον default kernel.

Ξέρει κάποιος τι κάνω με το update binary?

Επίσης όταν μπουτάρει η ρομ, μετά το pin, ζητάει ένα δεύτερο pin για το δίκτυο. Τι είναι αυτό και πώς απενεργοποιειται?

Link to comment
Share on other sites

Έχει και add on για τον default kernel.

Ξέρει κάποιος τι κάνω με το update binary?

Επίσης όταν μπουτάρει η ρομ, μετά το pin, ζητάει ένα δεύτερο pin για το δίκτυο. Τι είναι αυτό και πώς απενεργοποιειται?

 

1.Έχει για προηγούμενες εκδόσεις διότι η rom έβγαινε κατευθείαν για custom και επειδή οι χρήστες μπερδευόντουσαν,τώρα βγαίνει κατευθείαν για stock

2.Το κάνεις update(είναι για τον superuser)

3.δεν βάζεις pin,απλώς πατάς παράβλεψη

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

εχουν κατι φιλοι μου αυτο το τηλεφωνο (που ειναι ασχετοι απο τεχνολογια) και θελουν να τους κατεβασω κατι εφαρμογες απο το play store, παω να κανω συνδεση στο store γραφωντας gmail και στο οταν παταω συνδεση γραφει οτι δεν γινεται το κινητο να επικοινωνισει με τους διακομιστες της google και κατι τετοια.. ξερετε τι φταει?
Link to comment
Share on other sites

1.Έχει για προηγούμενες εκδόσεις διότι η rom έβγαινε κατευθείαν για custom και επειδή οι χρήστες μπερδευόντουσαν,τώρα βγαίνει κατευθείαν για stock

2.Το κάνεις update(είναι για τον superuser)

3.δεν βάζεις pin,απλώς πατάς παράβλεψη

 

Δηλαδή στην 028 δεν φλασαρουμε add on?

Πως το κάνω update?

Παράβλεψη πατάω αλλά έλεγα μήπως γίνετε να μην βγαίνει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην 028 δεν φλασαρουμε add on?

Πως το κάνω update?

Παράβλεψη πατάω αλλά έλεγα μήπως γίνετε να μην βγαίνει καθόλου.

 

1.Όχι αν έχεις τον stock kernel

2.Μόλις σου εμφανίσει ειδοποίηση στην status bar,κατέβασε την και τικαρε την ειδοποίηση να γίνει αυτόματα το update..υπόψην ότι πρέπει να είσαι on line για να γίνει

3.Δεν το έχω ψάξει αν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους , νέο ατομικό ρεκόρ με την 028b , 140 ώρες συνεχούς λειτουργίας με την μπαταρία ακόμα στο 8% . Kαι μια ερώτηση , Screenshots πως παίρνουμε στο x8 ;
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις...;

Πατημένο το power button σου βγάζει λίστα επιλογές τηλεφώνου/screenshot

 

Βρήκα έναν flash player που νομίζω ότι δουλεύει καλά

 

Download: http://db.tt/yPFxwxur

 

install στην εσωτερική

 

 

 

Edit:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1836116

 

Τι να την κάνεις όταν το πιο σημαντικό feature(project butter και triple buffering) της jb δεν δουλεύει στο x8;

Δώρο άδωρον...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

!!! όλο το βραδυ αυτό σκεφτόσουν ; χαχαχα.... , 18 λεπτά ομιλία όχι συνεχόμενα βεβαια , καμια 25 μηνύματα , wifi άγνωστο το πολύ 10 λεπτά και λίγο σκάλισμα εδώ και εκει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αρκετο καιρο να μπω λογω οτι δεν ειχα pc..καποιο νεο ή κατι που θα χρειαζοταν να γνωριζω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 028b πια έκδοση jimdroid πρέπει να περάσω ?

 

εγω περασα την 21.3 και φαινεται οτι δουλευει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου! Έχω ένα θεματάκι με το κινητό.. όταν γράφω μήνυμα, χωράει μόνο 60 χαρακτήρες αντί για 160 που είναι το κανονικό.. αυτό μόνο όταν γράφω Ελληνικά, στα Αγγλικά είναι οκ.. έχω βάλει Ginger Dx και για πληκτρολόγιο το GO Keyboard.. αυτό μου το έκανε και πριν αλλάξω την εφαρμογή πληκτρολόγησης... γνωρίζει κανείς σας τι μπορεί να φταίει;

 

Κατέβασε το Handcent SMS και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...