Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα δεν παιζει ο LauncherPro Πεταει αναγκαστικο κλεισιμο. κανενας αλλος καλος Launcher? ://

 

go launcher,adw launcher..μπες στη σελιδα του μαρκετ και γραψε στην αναζητηση launcher..θα σου βγαλει αρκετους!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τιποτα δεν παιζει ο LauncherPro Πεταει αναγκαστικο κλεισιμο. κανενας αλλος καλος Launcher? ://

 

Εγω παντα ειχα το go launcher κ ημουν απολυτα ευχαριστημενος

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους μα ολους για την βοηθεια σας! Τελικα καταφερα να κανω το κινιτο μου GingerDX. Ειναι καταπλικτικη και δουλευουν τα παντα! Ευχαριστω!!! :thanks::respect: Μια ερωτιση τωρα. Εχω δει οτι το χ8 μπορει να γινει moultitiuch. Η οχι ακριβως αλλα κατι τετοιο;;; Και αν ναι μπορει να γινει και στο δικο μου τωρα που εχω την GingerDX;;;
Link to comment
Share on other sites

Το battery wipe είναι ακριβώς το reset battery stats με άλλη ονομασία..γι αυτή τη δουλειά κατέβασε το battery calibration απ το μάρκετ και ακολουθα τις οδηγίες που σου λέει μέσα..battery leak είναι ουσιαστικά ο όρος ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία!!

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

ναμαι πάλι!

 

έκανα battery calibration και η εξέλιξη μας είναι η εξής: μετά πό 14 ώρες με μπαταρία, περίπου 3-5' συνομιλίας, κανένα ςμς, widgets: market, interent, calndar, walkman, google και από εφαρμογές το battery defender και 2-3 παίγνια (επειδή κάποιος φίλος ρώτησε τι έχω βάλει) η μπαταρία έχει ήδη πάει στο 57%.

 

υπάρχει κάτι άλλο να κάνω; μήπως αν επαναφέρω το τηλέφωνο στις ρυθμίσεις της σόνυ επανέλθει; ή χριεάζεται 1-2 αποφορτίσεις για να επανέλθει η μπαταρία μετά το calbration?

Link to comment
Share on other sites

παιδια...................!!!!!! ριξτε μια ματια εδω...!! ειναι αυτο που φανταζομαι.....; http://www.cyanogenmod.com/blog/cyanogenmod-7-1-released

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια...................!!!!!! ριξτε μια ματια εδω...!! ειναι αυτο που φανταζομαι.....; http://www.cyanogenmod.com/blog/cyanogenmod-7-1-released

Ναι αυτό είναι! :D Όποιος θέλει να τη δοκιμάσει ας πάει εδώ. Εγώ θα τη βάλω αργότερα και θα πω εντυπώσεις! Έκδοση stable κιόλας!!! Λένε οτι η προτιμώμενη εγκατάσταση είναι μέσω του προγράμματος rom manager που υπάρχει στο μάρκετ

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι! :D Όποιος θέλει να τη δοκιμάσει ας πάει εδώ. Εγώ θα τη βάλω αργότερα και θα πω εντυπώσεις! Έκδοση stable κιόλας!!!

 

με xrecovery την βαζω....;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με xrecovery την βαζω....;

Όχι με ClockworkMod Recovery! Αν θές μέσω Rom Manager ορίστε οδηγίες:

 

 

  1. Launch RomManager. Optional: Choose the first option in the app, Flash ClockworkMod Recovery to update to the latest version.
  2. Select the Download ROM option from the main menu in the ROM Manager.
  3. Select the CyanogenMod option, and then choose the latest version of CyanogenMod from the menu. Optional: When you select the latest version of CyanogenMod, check the Google Apps* option.
  4. Once the ROM is finished downloading, it asks if you would like to Backup Existing ROM and Wipe Data and Cache.
  5. If Superuser prompts for root permissions check to Remember and then Allow.

Link to comment
Share on other sites

Όχι με ClockworkMod Recovery! Αν θές μέσω Rom Manager ορίστε οδηγίες:

 

 

  1. Launch RomManager. Optional: Choose the first option in the app, Flash ClockworkMod Recovery to update to the latest version.
  2. Select the Download ROM option from the main menu in the ROM Manager.
  3. Select the CyanogenMod option, and then choose the latest version of CyanogenMod from the menu. Optional: When you select the latest version of CyanogenMod, check the Google Apps* option.
  4. Once the ROM is finished downloading, it asks if you would like to Backup Existing ROM and Wipe Data and Cache.
  5. If Superuser prompts for root permissions check to Remember and then Allow.

 

 

με ClockworkMod λεω να την βαλω... παιζει να δωσεις οδηγειες γιατι ουτε καν ξερου που να βρω αυτο το προγραμμα? θα κοιταστω στο μαρκετ τωρα... πω ρε ****το δινω και 2 μαθηματα αυριο...! παλι καψιμο....!!!:p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με ClockworkMod λεω να την βαλω... παιζει να δωσεις οδηγειες γιατι ουτε καν ξερου που να βρω αυτο το προγραμμα? θα κοιταστω στο μαρκετ τωρα... πω ρε ****το δινω και 2 μαθηματα αυριο...! παλι καψιμο....!!!:p

Στο μάρκετ το βρίσκεις το πρόγραμμα. Άντε να μας πεις εντυπώσεις αν όλα δουλεύουν καλά! (Ακόμα δίνετε? Εμείς αρχίσαμε ήδη μαθήματα κ τώρα κατάληψη :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Στο μάρκετ το βρίσκεις το πρόγραμμα. Άντε να μας πεις εντυπώσεις αν όλα δουλεύουν καλά! (Ακόμα δίνετε? Εμείς αρχίσαμε ήδη μαθήματα κ τώρα κατάληψη :wacko:)

παταω εκει που λες flashcloworkMOd αλλα δεν βρισκω το χ8. εχω την στοκ ρομ τωρα να παω εκει π λεει install rom from sd card?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παταω εκει που λες flashcloworkMOd αλλα δεν βρισκω το χ8. εχω την στοκ ρομ τωρα να παω εκει π λεει install rom from sd card?

Μήπως αντί για "X8" λέει "Shakira"?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντί για "X8" λέει "Shakira"?

δεν βλεπω να λεει shakira καπου....εχει ολες τις αλλες μαρκες ελεος..! κατεβασα το rom manager πατησα στην πρωτη επιλογη που γραφει και ο μινι οδηγος που ανεβασες αλλα δεν βλεπω το μοντελο... αν πατησω να εγκατασταθει με το xrecovery δεν γινεται ε...; οδηγιες please.... newbie here...!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Μόνο με clockwork γίνεται. Gingerdx δεν έχεις τώρα?

 

oxi την 2.1 εχω....ειμαι rooted και τα σχετικα.... :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους μα ολους για την βοηθεια σας! Τελικα καταφερα να κανω το κινιτο μου GingerDX. Ειναι καταπλικτικη και δουλευουν τα παντα! Ευχαριστω!!! :thanks::respect: Μια ερωτιση τωρα. Εχω δει οτι το χ8 μπορει να γινει moultitiuch. Η οχι ακριβως αλλα κατι τετοιο;;; Και αν ναι μπορει να γινει και στο δικο μου τωρα που εχω την GingerDX;;;

 

μπορει να γινει Multi-touch πατα στο λινκ.. =>http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1004740

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

oxi την 2.1 εχω....ειμαι rooted και τα σχετικα.... :/

Λοιπόν! Αν στο πρόγραμμα που σου είπα να κατεβάσεις πάτησες install clockworkmod recovery, δοκίμασε να κλείσεις το κινητό, να το ανοίξεις και να πατάς πολλές φορές την οθόνη (όπως στο xrecovery πατούσες πολλές φορές το κουμπί "πίσω") Αν ανοίξει recovery τότε είσαι ok. Εγκαθιστάς όπως ξέρεις και με το xrecovery. Backup, install from zip, wipe αν θες και μετά restore! Τώρα αν δεν ανοίξει recovery πάει να πει οτι δεν είναι εγκατεστημένη. Οδηγίες να την εγκαταστήσεις θα βρεις εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1119456

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Αν στο πρόγραμμα που σου είπα να κατεβάσεις πάτησες install clockworkmod recovery, δοκίμασε να κλείσεις το κινητό, να το ανοίξεις και να πατάς πολλές φορές την οθόνη (όπως στο xrecovery πατούσες πολλές φορές το κουμπί "πίσω") Αν ανοίξει recovery τότε είσαι ok. Εγκαθιστάς όπως ξέρεις και με το xrecovery. Backup, install from zip, wipe αν θες και μετά restore! Τώρα αν δεν ανοίξει recovery πάει να πει οτι δεν είναι εγκατεστημένη. Οδηγίες να την εγκαταστήσεις θα βρεις εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1119456

δεν την εχω εγκαταστισει... πατησα στο λινκ αλλα δεν λεει οδηγιες εγκαταστασης... :/ και δεν εχει και λινκ για να την κατεβασω....

 

ειχα βαλει μια ρομ ελιελινουξ λεγοταν καπως ετσι και οταν πατησα για το xrecovery αυτη μου εβγαλε free xperia recovery εδω το thread αναφερει πως ειναι το ιδιο νομιζω... :/

 

 

Dual Mode Recovery

 

CWM recovery <-----> FreeXperia Recovery

 

 

σαλατα τα εχω κανει στο μυαλο μου.. :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Jimdem το wipe battery κανει πολυ καλη δουλεια..απο χθες το εχω ανοικτο sms/κλησεις 30λεπτα-40. παιχνιδια κανα 10λεπτο. wi-fi open 2εφαρμογες εγκατεστησα και κοιταξα κατι στο ιντερνετ 20-30λεπτα.μουσικη λιγο το βραδυ 20λεπτο και η μπαταρια ειναι ακομα στο 60%:):D τι καλα..με αποτελεσμα να μην το φορτισω κιολας..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγκατεστησα το recovery και πατησα install custom zip from sd card επελεξα αυτο που ηθελα αλλα μετα μου εγραψε aborted...τι βλακεια εχω κανει...; μηπως πρεπει να κατεβασω το update-binary που δινει...; και αυτο πως το περναω στο recovery..?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Jimdem το wipe battery κανει πολυ καλη δουλεια..απο χθες το εχω ανοικτο sms/κλησεις 30λεπτα-40. παιχνιδια κανα 10λεπτο. wi-fi open 2εφαρμογες εγκατεστησα και κοιταξα κατι στο ιντερνετ 20-30λεπτα.μουσικη λιγο το βραδυ 20λεπτο και η μπαταρια ειναι ακομα στο 60%:):D τι καλα..με αποτελεσμα να μην το φορτισω κιολας..

Είδες όταν λέω εγώ? Και άσε τους αλλους να κάνουν πειράματα με φορτίσεις-αποφορτίσεις και ξόρκια:p Μια φορά αρκεί. Enjoy!

λοιπον εγκατεστησα το recovery και πατησα install custom zip from sd card επελεξα αυτο που ηθελα αλλα μετα μου εγραψε aborted...τι βλακεια εχω κανει...; μηπως πρεπει να κατεβασω το update-binary που δινει...; και αυτο πως το περναω στο recovery..?

Δεν γνωρίζω τι έγινε λάθος μπερδεύτηκες πολύ ενώ δεν έπρεπε γιατί είναι κάτι πολύ απλό. Να υποθέσω busybox έχεις εγκατεστημένο ήδη ε?

Link to comment
Share on other sites

Είδες όταν λέω εγώ? Και άσε τους αλλους να κάνουν πειράματα με φορτίσεις-αποφορτίσεις και ξόρκια:p Μια φορά αρκεί. Enjoy!

 

Δεν γνωρίζω τι έγινε λάθος μπερδεύτηκες πολύ ενώ δεν έπρεπε γιατί είναι κάτι πολύ απλό. Να υποθέσω busybox έχεις εγκατεστημένο ήδη ε?

 

εχω ενα busybox εγκατεστημενο την πρωτη φορα τοτε που εκανα τις απαραιτητες ενεργειες για να περασω to xrecovery...χρειαζεται αλλο...?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα busybox εγκατεστημενο την πρωτη φορα τοτε που εκανα τις απαραιτητες ενεργειες για να περασω to xrecovery...χρειαζεται αλλο...?

Δε νομίζω. Το clockworkmod recovery πώς το εγκατέστησες? Φλάσαρες μέσω xrecovery το αρχείο CWM-recovery-4.0.1.5-e15-Amend.zip?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Το clockworkmod recovery πώς το εγκατέστησες? Φλάσαρες μέσω xrecovery το αρχείο CWM-recovery-4.0.1.5-e15-Amend.zip?

 

ναι ναι...το το περασα xrecovery πατησα custom zip και περασα το παραπανω αρχειο..και μετα πηγα να περασω το cm7.1 κτλ..αλλα μου εβγαλε aborted ολο Product device kai product name elege...ton rom manager απο το market δεν το εχω χρησιμοποιεισει καθολου..

 

μηπως φταει που εχω στοκ ρομ..; να περασω thn gingerdx και μετα στο καπακι το zip cm.7.1...... ?

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι...το το περασα xrecovery πατησα custom zip και περασα το παραπανω αρχειο..και μετα πηγα να περασω το cm7.1 κτλ..αλλα μου εβγαλε aborted ολο Product device kai product name elege...ton rom manager απο το market δεν το εχω χρησιμοποιεισει καθολου..

Για περίμενε λίγο. Έβαλες μέσω xrecovery το zip παραπάνω. Όλα καλά! Το zip της rom κι αυτό μέσω xrecovery το έβαλες???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...