Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν γρατζουνιστει η οθονη :X , τι κανουμε ? αλλαζει η προσοψη που κανει 10 ε πχ και ειμαστε οκ ?

Αλλαζει ολη η μπροστινη προσοψη η οποια δεν εχει 10 ευρω, αλλα 40.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχουνε μαγαζια εδω στην ελλαδα που να πουλανε το πισω καπακι του κινιτου (σε δαφορετικο χρωμα)? και ποσο παει ? 10 ευρω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο . Εχει ελληνικο Τ9? Επισης η αφή λειτουργεί απλά με άγγιγμα ή με πατημα των εικονικών κουμπιων?

Επίσης μπορώ να βάλω θεματα και παιχνίδια?

Edited by myrsine22
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο . Εχει ελληνικο Τ9? Επισης η αφή λειτουργεί απλά με άγγιγμα ή με πατημα των εικονικών κουμπιων?

Επίσης μπορώ να βάλω θεματα και παιχνίδια?

 

Καλησπερα, Τ9 δεν εχει καθως εχει πληρες πληκτρολογιο qwerty. 2) δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις γιαυτο

. 3) παιχνιδια μπορεις να βαλεις οσα θες απο το market. 4) Θεματα μπορεις να βαλεις αλλα οχι με τον κλασσικο τροπο οπως στα υπολοιπα se phones. Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Τ9 δεν εχει καθως εχει πληρες πληκτρολογιο qwerty. 2) δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις γιαυτο
. 3) παιχνιδια μπορεις να βαλεις οσα θες απο το market. 4) Θεματα μπορεις να βαλεις αλλα οχι με τον κλασσικο τροπο οπως στα υπολοιπα se phones.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Γνωριζεις αν υπαρχει καποια εφαρμογή για να χει το κινητο το κλασικο πληκτρολογιο στα ελληνικά?

Τα θεματα εννοεις οτι μπαινουν μονο με καποιο ειδους χακαρισματος?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Γνωριζεις αν υπαρχει καποια εφαρμογή για να χει το κινητο το κλασικο πληκτρολογιο στα ελληνικά?

Τα θεματα εννοεις οτι μπαινουν μονο με καποιο ειδους χακαρισματος?

 

Με το κλασσικο εννοεις οπως στα παλιοτερα κινιτα?? το εχει εαν κρατας το κινιτο σε καθετη θεση. Τα θεματα μπαινουν με καποιες εφαρμογες τις οποιες κατεβαζεις, αυτες λεγονται Launchers... (πχ LauncherPro, ADW Launcher κ.α) και αυτα σου δινουν διαφορες επιλογες.

 

*EDIT 1: δε ξερω αν υπαρχει και αλλος τροπος για τα θεματα, αν γνωριζει καποιος αλλος ας μας πει.

Edited by Kostasvr
Link to comment
Share on other sites

Με το κλασσικο εννοεις οπως στα παλιοτερα κινιτα?? το εχει εαν κρατας το κινιτο σε καθετη θεση. Τα θεματα μπαινουν με καποιες εφαρμογες τις οποιες κατεβαζεις, αυτες λεγονται Launchers... (πχ LauncherPro, ADW Launcher κ.α) και αυτα σου δινουν διαφορες επιλογες.

 

*EDIT 1: δε ξερω αν υπαρχει και αλλος τροπος για τα θεματα, αν γνωριζει καποιος αλλος ας μας πει.

 

Α το εχει? Τελειααα!!!! :) Οποτε θα χει και τ9 στο κλασικο πληκτρολογιο. Σωστα?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Α το εχει? Τελειααα!!!! :) Οποτε θα χει και τ9 στο κλασικο πληκτρολογιο. Σωστα?

 

Θεματα βαζεις αν θες και κεινουμενα.. αφου σου αρεσουν τα θεματα να αλλαζεις θα καθεσε ωρες να χαζευεις τα κινουμενα ποιο να πρωτοδιαλεξεις.. αλλα t9 δεν εχει και εγω στα απλα κινητα με t9 εγραφα αλλα τωρα με qwerty γραφεις πολυ πιο γρηγορα και μαθαινεται πολυ γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

Θεματα βαζεις αν θες και κεινουμενα.. αφου σου αρεσουν τα θεματα να αλλαζεις θα καθεσε ωρες να χαζευεις τα κινουμενα ποιο να πρωτοδιαλεξεις.. αλλα t9 δεν εχει και εγω στα απλα κινητα με t9 εγραφα αλλα τωρα με qwerty γραφεις πολυ πιο γρηγορα και μαθαινεται πολυ γρηγορα..

 

Μακαρι να μαθαινεται ευκολα! Επίσης ενα αλλο θεμα ειναι να μην προσπαθω να γραψω το "Α" και να πατιεται το απο κατω εικονικο κουμπι :lol:

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα se xperia x8 και σημερα σηνεβει κατι πολυ περιεργο 2 φορεσ,εμφανηστηκε ενα παραθυρο το οποιο πρεπει να ηταν μυνημα που με εστειλε ενασ φιλοσ μου δεν υπηρχε ουτε στ μηνηματα ουτε εγραφε ποιοσ μου το εστειλε μπορει να ηταν και απο το gmail η απο το facebook αλλα εκεινη την ωρα δεν ειχα ιντερνετ

 

εχει κανεισ καμια ιδεα τι ηταν αυτο το παραθυρο???

 

επισησ με το χ8 δεν μπορεσα να καταλαβω πωσ στελνω μεσω bluetooth ena τραγουδι εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα που να λεει αποστολη μεσω bluetooth.βρηκα πωσ μπορω να μου στειλουν αλλα δεν καταλαβα πωσ στελνω επισησ κοιταξα και σε μια eφαρμογη που κατεβεσα ES FILE EXPLORER αλλα ουτε απο εκει βρηκα τιποτα

μπορεις να κανεις αναβάθμηση απο το pc manager και θα μπορεις να στέλνεις πια μεσω bluetooth!!!δοκιμασέ το !!!!!;)

 

το xperia x8 εχει τ9!!!εγω με τ9 γραφω!!!!!!ααα!!!!και για να μν πατας το <<α>> και σου βγαζει το απο κατω κουμπι μπορεις να γυρισεις το κινητο σου οριζόντια!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω ρυθμίσει να με ειδοποιεί για ένα συμβάν στο ημερολόγιο, για κάποιο λόγο κολλάει και εμφανίζεται η ειδοποίηση ξανά και ξανά και ξανά για πολλές φορές μέχρι τελικά να σταματήσει.

Είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αυτό ή κάνω εγώ κάτι λάθος; Έχω δοκιάσει να κλείνω την ειδοποίηση με το μεσαίο κουμπί, με το δεξιά κουμπί, έχω δοκιμάσει επίσης να πατάω επεξεργασία και μετα αποθήκευση, που κάποιες φορές πιάνει αλλά όχι πάντα...:blink:

 

Καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Θέλει η κοπέλα μου να πάρει το X8 και μπήκα εδώ για πληροφορίες.

1. Αν κατάλαβα καλά θα φοράει το 2.1 από τη μάνα του ή από μετά από αναβάθμιση, σωστά;

2. Υπάρχει θέμα με τη λίστα επαφών και τους ελληνικούς χαρακτήρες ή όχι και πως διορθώνεται;

3. Εγώ έχω iPhone - jailbreak, παίζει κάτι παρόμοιο στο android τύπου Cydia / installous κλπ;

4. Η μπαταρία είναι ικανοποιητική;

5. Ελληνικές εφαρμογές υπάρχουν αρκετές στην 2.1?

6. Για να μην σας κουράσω άλλο, τα θετικά εύκολα τα βρίσκεις, μπορείτε να πείτε τα αρνητικά της συσκευής; (κάτι για καπάκι διάβασα)

 

Ευχαριστώ

Edited by alexal32
Link to comment
Share on other sites

Aπο ραδιο και απο αποδοση ηχου πως παει το συγκεκριμενο κινητο?

Επισης αππ σερφαρισμα εχει ικανοποιτικες ταχυτητες και αν υπαρχει ενσωματομενος μετρητης για τα mb που ξοδευουμε.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν κατάλαβα καλά θα φοράει το 2.1 από τη μάνα του ή από μετά από αναβάθμιση, σωστά;

2. Υπάρχει θέμα με τη λίστα επαφών και τους ελληνικούς χαρακτήρες ή όχι και πως διορθώνεται;

3. Εγώ έχω iPhone - jailbreak, παίζει κάτι παρόμοιο στο android τύπου Cydia / installous κλπ;

4. Η μπαταρία είναι ικανοποιητική;

5. Ελληνικές εφαρμογές υπάρχουν αρκετές στην 2.1?

6. Για να μην σας κουράσω άλλο, τα θετικά εύκολα τα βρίσκεις, μπορείτε να πείτε τα αρνητικά της συσκευής; (κάτι για καπάκι διάβασα)

 

Ευχαριστώ

1) Σωστά

2) Υπάρχει ένα θέμα με τις επαφές αλλά κάνεις τη δουλειά σου.

3) Το αντίστοιχο στο android είναι το root και γίνεται στο X8.

4) Αρκετά

5) Αρκετές. Αλλά γιατί μόνο Ελληνικές;

6) Μετά από μερικά ανοίγματα έχει αναφερθεί πρόβλημα με το καπάκι.

 

Aπο ραδιο και απο αποδοση ηχου πως παει το συγκεκριμενο κινητο?

Επισης αππ σερφαρισμα εχει ικανοποιτικες ταχυτητες και αν υπαρχει ενσωματομενος μετρητης για τα mb που ξοδευουμε.

 

Υπάρχει σχετική εφαρμογή για αυτό (netcounter αν θυμάμαι καλά)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις αναβάθμηση απο το pc manager και θα μπορεις να στέλνεις πια μεσω bluetooth!!!δοκιμασέ το !!!!!;)

 

το xperia x8 εχει τ9!!!εγω με τ9 γραφω!!!!!!ααα!!!!και για να μν πατας το <<α>> και σου βγαζει το απο κατω κουμπι μπορεις να γυρισεις το κινητο σου οριζόντια!!!!

 

Ευχαριστω για την απαντηση!!!

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα για να μετραω τα δεδομενα απο τον παροχο κινητης ωστε να μην ξεπερασω το πακετο data χωρις ομως να μετραει μαζι και τα δεδομενα απο το wifi που μπορει να χρησιμοποιω καποιες φορες?

 

τελικα δοκιμασα το netcounter. πολυ καλο και βολικο .

 

αυτο το παιχνιδι crazy penguin που εχει μεσα απο το κουτι του γιατι δεν μπορω να το σβησω? ειναι δυνατον να μπορεις να δοκιμασες 200.000 εφαρμογες και να εχω 'παντρευτει' μια. και να πεις οτι ειναι κανενα tetris η το φιδακι απο τα νοκια παει στο καλο.

 

Καλησπέρα κι από εμένα. Θέλει η κοπέλα μου να πάρει το X8 και μπήκα εδώ για πληροφορίες.

1. Αν κατάλαβα καλά θα φοράει το 2.1 από τη μάνα του ή από μετά από αναβάθμιση, σωστά;

2. Υπάρχει θέμα με τη λίστα επαφών και τους ελληνικούς χαρακτήρες ή όχι και πως διορθώνεται;

3. Εγώ έχω iPhone - jailbreak, παίζει κάτι παρόμοιο στο android τύπου Cydia / installous κλπ;

4. Η μπαταρία είναι ικανοποιητική;

5. Ελληνικές εφαρμογές υπάρχουν αρκετές στην 2.1?

6. Για να μην σας κουράσω άλλο, τα θετικά εύκολα τα βρίσκεις, μπορείτε να πείτε τα αρνητικά της συσκευής; (κάτι για καπάκι διάβασα)

 

Ευχαριστώ

 

1) φοραει 2.1 εκτος και αν αγορασεις καποιο που εχει ξεμεινει με 1.6 αλλα και παλι σε 5 λεπτα εχεις περασει την 2.1

2) γινεται δουλεια μια χαρα.

3) ναι ,λεγετε root

4) κραταει μια μερα +- περιπου με νορμαλ χρηση.

5) καμια 100 (εχει και αλλες 30 που ειναι μεταφρασεις σε λεξικα δηλαδη, ελληνογαλλικο ελληνογερμανικο ελληνοσουαχιλι ελληνο .. κλπ κλπ)

6)εγω που εχω το μαυρο (που ακομα δεν εχω καταλαβει την ιστορια του μιας και η s.e. δεν το βγαζει λεει σε μαυρο) τριζει λιγο οταν το πιανεις και το πιεζεις στο κατω μερος .

θετικα ειναι οτι γενικα δινεις 200 e εχεις λειτουργικο με χιλιαδες εφαρμογες μια γνωστη μαρκα (s.e.) και αν παθει κατι οπως βουτια σε νερο δεν το κλαις οπως σε ενα ακριβοτερο κινητο (πχ 700 e iphone) και για κοπελα το ασπρο ειναι μια χαρα πιστευω που το θελεις.

τωρα αρνητικα μιας και το εχω λιγες μερες δεν εχω βρει κατι ακομα.

ενα που με ενοχλει ειναι οτι αγοραζεις μια συσκευη που δεν μπορει να περνει ολες τις τελευταιεσς εκδοσεις.

πχ εχω ενα gps garmin 4 χρονια και μεχρι και σημερα περναω δωρεαν ενημερωσεις το ιδιο και με το λαπτοπ μπορεις να βαλεις wintows nt,xp,me,2000,vista , 7 με μειωση της ταχυτητας του επεξεργαστη.. αλλα μπορεις . αυτο με τα κινητα δεν το εχω καταλαβει ακομα ..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι κι εγω να παρω αυτο το κινητο (βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το blade) και παρολο που εχω διαβασει πολλες σελιδες του thread και κατατοπίστικα σε πολλα, εχω τις εξης 3 αποριες: πρωτον, υπαρχει τροπος να ξεφορτωθουμε το μαμα μενου και να ειναι pure android (ή καποια καλη custom rom?) ουτως ωστε να εχουμε και πολλαπλα widgets σε μια οθονη? (ξερω οτι οι launchers κανουν δουλεια, αλλα φοβαμαι πως θα κολλανε, ισως καταναλωνουν και περισσοτερη ενεργεια, και σε βιντεακια στο youtube παρατηρησα οτι ανοιγοντας μια εφαρμογη βγαινει για απειροελαχιστο χρονο και το μπλε ui το original του κινητου).

επιπλεον, σκεφτομαι να το παρω απο ενα καταστημα που υποψιαζομαι τα φερνει ολα "παραεισαγωγης", θα εχω καποιο προβλημα με αυτο?

και κατι τελευταιο ακυρο (αλλα για μενα χρηστικο). εχει καποιο λεντακι που ειδοποιει οταν εχει ερθει π.χ. καποιο μηνυμα?

Edited by maximillian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Θέλει η κοπέλα μου να πάρει το X8 και μπήκα εδώ για πληροφορίες.

2. Υπάρχει θέμα με τη λίστα επαφών και τους ελληνικούς χαρακτήρες ή όχι και πως διορθώνεται;

4. Η μπαταρία είναι ικανοποιητική;

5. Ελληνικές εφαρμογές υπάρχουν αρκετές στην 2.1?

6. Για να μην σας κουράσω άλλο, τα θετικά εύκολα τα βρίσκεις, μπορείτε να πείτε τα αρνητικά της συσκευής;

 

2. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τις επαφές. Το μόνο που μπορώ να αναφέρω είναι ότι στο μενού των επαφών αν τραβήξεις την μπάρα στα πλάγια κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζει σε ένα μικρό εικονίδιο το αρχικό γράμμα που βρίσκεσαι (πχ Α, Β, Γ) αλλά αυτό γίνεται μόνο στα αγγλικά ενώ στα ελληνικά μένει στο Α.

4. Η μπαταρία με κλειστό 3g αλλά φωτεινότητα τέρμα και συχνή χρήση παιχνιδιών και wi fi αντέχει περίπου 1,5 μέρα. Στην καλύτερη μου έχει βγάλει 3 μέρες (με τις ανάλογες ρυθμίσεις κ airplane mode το βράδυ)

5. Υπάρχουν αρκετές χρήσιμες ελληνικές εφαρμογές αλλά και πολλές γνωστές ξένες είναι μεταφρασμένες στα ελληνικά

6. Προβλήματα: Το καπάκι τρίζει αν το πιέσεις σε ένα σημείο, έχουν αναφερθεί προβλήματα με το wi fi (προσωπικά ελάχιστες φορές είχα τέτοιο πρόβλημα), δεν θα πάρει 2,2 android άρα για κάποια χαρακτηριστικά όπως το apps 2 sd θα πρέπει να συμβιβαστείς με πλάγιους τρόπους, κλειδωμένος bootloader άρα δεν υπάρχει προς το παρόν η δυνατότητα για custom rom με 2,2, μπορεί να υπάρχει lag σε ορισμένα παιχνίδια και τέλος έχω την αίσθηση ότι καμιά φορά δεν απαντάει η οθόνη στο πάτημα μου (ίσως να είναι πολύ γρήγορο το πάτημα αλλά μου έχει τύχει). Πάντως (επειδή μπορεί να φάνηκαν πολλά) με λίγο καλό σετάρισμα έχεις μια αρκετά καλή συσκευή - προσωπικά δεν έχω μετανιώσει που την αγορασα (αν και θα την ήθελα τη 2,2 :O)

 

παιδια σκεφτομαι κι εγω να παρω αυτο το κινητο (βασικα ειμαι αναμεσα σε αυτο και το blade) και παρολο που εχω διαβασει πολλες σελιδες του thread και κατατοπίστικα σε πολλα, εχω τις εξης 3 αποριες: πρωτον, υπαρχει τροπος να ξεφορτωθουμε το μαμα μενου και να ειναι pure android (ή καποια καλη custom rom?) ουτως ωστε να εχουμε και πολλαπλα widgets σε μια οθονη? (ξερω οτι οι launchers κανουν δουλεια, αλλα φοβαμαι πως θα κολλανε, ισως καταναλωνουν και περισσοτερη ενεργεια, και σε βιντεακια στο youtube παρατηρησα οτι ανοιγοντας μια εφαρμογη βγαινει για απειροελαχιστο χρονο και το μπλε ui το original του κινητου).

 

και κατι τελευταιο ακυρο (αλλα για μενα χρηστικο). εχει καποιο λεντακι που ειδοποιει οταν εχει ερθει π.χ. καποιο μηνυμα?

Άλλο πράγμα η custom rom και άλλο πράγμα το να μπορείς να βάλεις πολλά widget σε μια οθόνη. Το δεύτερο γίνεται εύκολα με κάποιο Launcher που τις περισσότερες φορές είναι πολύ πιο γρήγορος από της SE (προσωπικά χρησιμοποιώ LauncherPro και είναι τέλειος). Τώρα για αυτό που λες ότι είδες στο youtube: αν ανοίξεις κάποια εφαρμογή της SE ναι θα έχεις το μπλε. Στις υπόλοιπες όχι (τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει).

Led έχει και μπορείς να βάλεις το handcent sms που έχει επιλογή για τα μηνύματα ή το Led me know που έχει για όλα και το χρησιμοποιώ για να έχω led ειδοποίηση σε αναπάντητες κλήσεις.

Πάντως και το blade είναι πολύ καλή περίπτωση απ'ότι ακούω.

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μολις πηρα και εγω πριν απο 2μερες το χ8 εκανα και την αναβαθμιση σε 2.1 ολα οκ. μια βοηθεια ομως σημαντικη κατεβαζω απο το pc μου παιχνιδια για το κινητο το συνδεω με το pc τα περναω αλλα μετα που το ανοιγω το κινητο δεν τα βλεπω πουθενα ενω υπαρχουν στην μνημη του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μολις πηρα και εγω πριν απο 2μερες το χ8 εκανα και την αναβαθμιση σε 2.1 ολα οκ. μια βοηθεια ομως σημαντικη κατεβαζω απο το pc μου παιχνιδια για το κινητο το συνδεω με το pc τα περναω αλλα μετα που το ανοιγω το κινητο δεν τα βλεπω πουθενα ενω υπαρχουν στην μνημη του κινητου.

 

Κατέβασε από το μάρκετ έναν file manager. Πολύ καλός είναι ο astro file manager.Αυτός σου δείχνει όλα τα αρχεία που έχει μέσα η κάρτα σου. Μετά θα βρείς το αρχείο που θες θα πατήσεις επάνω του του και θα επιλέξεις το install...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Α το εχει? Τελειααα!!!! :) Οποτε θα χει και τ9 στο κλασικο πληκτρολογιο. Σωστα?

 

Λοιπον, γραψε λαθος! Ουτε το ιδιο μου το κινιτο δε ξερω! και καθετα να το εχεις παλι qwerty σου βγαζει!! δε ξερω αν θπαρχει επιλογη... :X

Edited by Kostasvr
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά από τα posts του συγκεκριμένου topic, αλλά δεν έχω κατατοπιστεί πλήρως ακόμη στα εξής 4:

  1. Οι χαρακτήρες επάνω στο πληκτρολόγιο εμφανίζονται στα ελληνικά ή στα λατινικά;
  2. Η εναλλαγή γλώσσας γίνεται όπως στα παλιά S.E. ή γράφει κάποιος από τα ελληνικά στ' αγγλικά συνεχόμενα (π.χ. όπως στα ΝΟΚΙΑ);
  3. Υποστηρίζει sms των 160 χαρακτήρων;
  4. Τέλος, οι επαφές μου είναι αποθηκευμένες στη sim και έχουν γραφτεί σε συσκευή ΝΟΚΙΑ με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες. Γενικά προκύπτει κάποιο bug από τη μεταφορά τους στο android ή είναι απροβλημάτιστη;

Σας ευχαριστώ. :)

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

2.

 

Άλλο πράγμα η custom rom και άλλο πράγμα το να μπορείς να βάλεις πολλά widget σε μια οθόνη. Το δεύτερο γίνεται εύκολα με κάποιο Launcher που τις περισσότερες φορές είναι πολύ πιο γρήγορος από της SE (προσωπικά χρησιμοποιώ LauncherPro και είναι τέλειος). Τώρα για αυτό που λες ότι είδες στο youtube: αν ανοίξεις κάποια εφαρμογή της SE ναι θα έχεις το μπλε. Στις υπόλοιπες όχι (τουλάχιστον αυτό έχω παρατηρήσει).

Led έχει και μπορείς να βάλεις το handcent sms που έχει επιλογή για τα μηνύματα ή το Led me know που έχει για όλα και το χρησιμοποιώ για να έχω led ειδοποίηση σε αναπάντητες κλήσεις.

Πάντως και το blade είναι πολύ καλή περίπτωση απ'ότι ακούω.

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.. οχι δεν θελω custom rom μονο για να εχω περισσοτερα widgets ανα οθονη... θελω να εχω οσο το δυνατον περισσοτερο "καθαρο" android στο κινητο, χωρις περιττα και ενεργοβορα ui, που πολλες φορες καταναλωνουν την ισχυ του επεξεργαστη χωρις λογο...και το blade ειναι καλη συσκευη, αλλα με φρικαραν δυο ποστ που διαβασα στο αντιστοιχο νημα σχετικα με την ακτινοβολια.... επισης εμφανισιακα δεν ειναι και οτι πιο ομορφο εχω δει, ενω το x8 ειναι πιο κυριλατο..

Link to comment
Share on other sites

1. Οι χαρακτήρες επάνω στο πληκτρολόγιο εμφανίζονται στα ελληνικά ή στα λατινικά;

2. Η εναλλαγή γλώσσας γίνεται όπως στα παλιά S.E. ή γράφει κάποιος από τα ελληνικά στ' αγγλικά συνεχόμενα (π.χ. όπως στα ΝΟΚΙΑ);

3. Υποστηρίζει sms των 160 χαρακτήρων;

4. Τέλος, οι επαφές μου είναι αποθηκευμένες στη sim και έχουν γραφτεί σε συσκευή ΝΟΚΙΑ με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες. Γενικά προκύπτει κάποιο bug από τη μεταφορά τους στο android ή είναι απροβλημάτιστη;

 

1, 2) Το πληκτρολόγιο είναι qwerty οπότε φαίνονται οι όλοι οι Ελληνικοί χαρακτήρες. Υπάρχει πλήκτρο που γυρνάει το πληκτρολόγιο σε αγγλικό οπότε φαίνονται όλοι οι Λατινικοί χαρακτήρες.

 

3) Ναι

4) Λογικά όχι

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι...Εγω με τα παλια SE κινητα που ειχα εβαζα το ξυπνητηρι και εκλεινα το κινητο.Οταν ερχοταν η ωρα να χτυπησει ανοιγε και χτυπουσε.Κατι παρομοιο δν εχω δει να γινεται με το Χ8.Υπαρχει μηπως καμια σχετικη εφαρμογη???

 

PS:εχω το 2.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...