Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

full wipe εκανα πριν να φλασαρω!προσπαθω να ξεκλειδωσω το bootloader μεσω flashtool αλλα δε τα καταφερνω..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο bootloader ξεκλειδώνει μέσω του msm7227.. Μπορείς να το βρεις στην υπογραφή μου..

 

το εκανα μεσω flashtool..στην υπογραφη σου τα links δεν ισχυουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε με την ημερομηνία κατασκευής σχετικά με τον bootloader...

 

Κάτι κάνεις λάθος γι αυτό κολάει

Για τον stock kernel θα χρειαστείς CWMrecovery (και όχι xrecovery) και αυτή την rom εδώ

Boot to cwm/wipe cache partition/wipe dalvik cache(για σιγουριά)/install v29/full wipe(factory reset)/reboot system

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα.περασα την gingerDX v029 με alfsv09a κερνελ.το κινητο ανοιγει και δουλευει κανονικα.εχω ενα θεμα μονο με την οθονη..μετακινειται χωρις λογο εκει που γραφω κατι δεν ειναι σταθερη..ειναι καποιο bug αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα του v09a. Ανέβασε το Min χρονισμό στα 245 και τον Max όσο θες.. Έτσι θα το μειώσεις αισθητά..
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα του v09a. Ανέβασε το Min χρονισμό στα 245 και τον Max όσο θες.. Έτσι θα το μειώσεις αισθητά..

 

που ειναι η ρυθμιση γι αυτο?

αν περασω τον vo8 θα εχω παλι αυτο το προβλημα?

Edited by rs280ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Performance - ρυθμίσεις CPU.

Ο v08a δεν έχει αυτό το πρόβλημα αλλά εγώ όταν τον δοκίμασα με την 029, κόλλαγε στο logo του κερνελ και δε προχώραγε παρακάτω..

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Performance - ρυθμίσεις CPU.

Ο v08a δεν έχει αυτό το πρόβλημα αλλά εγώ όταν τον δοκίμασα με την 029, κόλλαγε στο logo του κερνελ και δε προχώραγε παρακάτω..

 

περασα τον v08a και ολα καλα..ευχαριστω παιδια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά!

 

έφτασε στα χέρια μου ένα x8 και λέω να το πουλήσω.. πως θα του κάνω hard reset χωρίς να έχω καταφέρει να περάσω την αρχική οθόνη κλειδώματος?? όχι το pin αλλά το κλείδωμα της συσκευής.. υπάρχει συνδιασμός hard buttons? επίσης, δεν θέλω να το κάνω root

 

edit: έγινε η δουλειά μέσω του προγράμματος αναβάθμισης της SE..

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εδω και λιγο καιρο κατα λαθος διεγραψα εντελως το λογισμικο (ουτε αναβει ουτε φορτιζει)μπορω να εγκαταστησω ξανα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μετά την εγκατάσταση της GDX δεν μου βλέπει την κάρτα μνήμης, όταν το ανοίγω μου γράφει ότι η κάρτα μνήμης μπορεί να αφαιρεθεί με ασφάλεια, τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ, εχω ενα x8 sony, δεν αναβει το led του, δεν ανοιγει, δεν το αναγνοριζει το pc, δεν φορτιζει, τι μπορω να το κανς για να το φτιαξω, προσπαθησα να βαλω jeally bean 4.1.1 αλλα χεχασα να κανω wipe σε ολα και το εκανα ξανα 2.1 μεσου seus, προσπαθησα ξανα να το κανω jeally bean 4.1.1, εκανα το rom και καταλαθος πατησα το msm7227_setool2 κατι εγραψε και μετα απο αυτο δεν ανοιγε, δεν εκανε τπτ απο τα πρωτα π εγραψα, περιμενω απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση για την μπαταρία. Ποιος είναι ένας νορμάλ χρόνος αποφόρτισης της μπαταρίας;

Στης γυναίκας μου δεν κρατάει πάνω από μία ημέρα, με πολύ μικρή χρήση.

Χθες που της έβαλα έναν launcher σε μισή μέρα τέλος η μπαταρία.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μία ερώτηση για την μπαταρία. Ποιος είναι ένας νορμάλ χρόνος αποφόρτισης της μπαταρίας;

Στης γυναίκας μου δεν κρατάει πάνω από μία ημέρα, με πολύ μικρή χρήση.

Χθες που της έβαλα έναν launcher σε μισή μέρα τέλος η μπαταρία.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Όχι δεν είναι ειδικά αν μιλάνε για χρόνο αδράνειας. Έχεις ανοιχτό 3g, Κίνηση δεδομένων, Wi-Fi, Bluetooth, widgets με δυναμικό περιεχόμενο, ζωντανές ταπετσαρίες, αυτόματο συγχρονισμό, Προγράμματα που συνδέονται στο ίντερνετ συχνά, υψηλή φωτεινότητα ή υπηρεσίες τοποθεσίας; Όλα αυτά καταναλώνουν ενέργεια οπότε καλύτερα να χρησιμοποιούνται και μετά να απενεργοποιούνται (όσα γίνεται) για να μην τρέχουν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ειδικά αν μιλάνε για χρόνο αδράνειας. Έχεις ανοιχτό 3g ναι, Κίνηση δεδομένων ναι, Wi-Fi όχι, Bluetooth όχι, widgets με δυναμικό περιεχόμενο όχι, ζωντανές ταπετσαρίες όχι, αυτόματο συγχρονισμό όχι, προγράμματα που συνδέονται στο ίντερνετ συχνά ναι (καιρός), υψηλή φωτεινότητα όχι ή υπηρεσίες τοποθεσίας; ναι Όλα αυτά καταναλώνουν ενέργεια οπότε καλύτερα να χρησιμοποιούνται και μετά να απενεργοποιούνται (όσα γίνεται) για να μην τρέχουν συνέχεια.

 

Κάποια από αυτά ναι, αλλά και πάλι δεν νομίζω να είναι κάτι υπερβολικό. Η χρήση που κάνει είναι από μέτρια ως ελάχιστη.

Συνήθως με τέτοια χρήση πόσο πρέπει να κρατάει η μπαταρία στο Χ8;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θελω να φλασαρω την μανισια 2.1 να το στειλω πισω στο service. Εχω βρει τη διαδικασια αλλα δεν βρισκω την ρομ, εχει κανεις κανενα λινκ που να δουλευει με τη μανισια 2.1 ή εστω 1.6? ευχαριστω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θελω να φλασαρω την μανισια 2.1 να το στειλω πισω στο service. Εχω βρει τη διαδικασια αλλα δεν βρισκω την ρομ, εχει κανεις κανενα λινκ που να δουλευει με τη μανισια 2.1 ή εστω 1.6? ευχαριστω

 

Γιατί παιδευεσαι;!

Σύνδεσε το με το pc companion κ θα περάσει μόνο του τη 2.1

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη gingerbread DX, θες να μου πεις οτι συνδεοντας μονο το κινητο θα περασει τη μανισια 2.1 ?

 

επισης οταν το συνδεω μου το βγαζει σαν vivaz?!

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη gingerbread DX, θες να μου πεις οτι συνδεοντας μονο το κινητο θα περασει τη μανισια 2.1 ?

 

επισης οταν το συνδεω μου το βγαζει σαν vivaz?!

 

Σαν vivaz;!Αν μπορείς κατέβασε το sus από το site της Sony κ κάντου update.

Ναι αν συνδέσεις κ κάνεις τα κατάλληλα βήματα περνάει τη 2.1

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μπορω αυτη την στιγμη να ψαξω το φορουμ,μπορει καποιος να μου πει πως να κανω ρουτ το χ8 και πως να βαλω μια rom σε στυλ ics αλλα να δουλευουν ολα αψογα και να μην εχει λαγκ?
Link to comment
Share on other sites

αφού δεν μπορείς αυτή τι στιγμή να ψάξεις όπως λες , ψάξε κάποια άλλοι στιγμή που θα μπορείς ( πλακα έχετε μερικοί εδώ μέσα )

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286524&highlight=rout+x8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...