Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχα. Την τρέχω με nAa και περιμένω να βγει έκδοση και για Alfs..

 

Link για flashαρισμα!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Που είσαι;;;!!!βοήθεια!!!τι έκανες τελικά;

Έχω κ γω battery drain!!!το φορτισε η γυναίκα μου το απόγευμα κ σε 20λεπτά μου είπε πήγε στο 85% χωρίς χρήση!

Αυτή τη στιγμή ειναι στο 60% μόνο με ελάχιστα SMS!

 

αμα κοιταξει το ποστ που μου εκανες quote, θα δεις οτι αλλαξα κατι apk. ε αυτα το μονο που εκαναν, ηταν να μετατοπισουν το battery drain σε αυτα τα αππ. δλδ μιλαω τηλ 5 λεπτα και πεφτει πολυ...

 

και με στοκ 2.1 τα ιδια ειχα. 14 ωρες με παει η μπαταρια με ελαχιστη χρηση. δεν εχει νοημα. καλυτερα να παρω ενα μτχ με κουμπια που κραταει 42 μηνες...

 

αλκη lewa καλη ή να δοκιμασω gdx027?? (Stock kernel, locked bootloader)

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

αμα κοιταξει το ποστ που μου εκανες quote, θα δεις οτι αλλαξα κατι apk. ε αυτα το μονο που εκαναν, ηταν να μετατοπισουν το battery drain σε αυτα τα αππ. δλδ μιλαω τηλ 5 λεπτα και πεφτει πολυ...

 

και με στοκ 2.1 τα ιδια ειχα. 14 ωρες με παει η μπαταρια με ελαχιστη χρηση. δεν εχει νοημα. καλυτερα να παρω ενα μτχ με κουμπια που κραταει 42 μηνες...

 

αλκη lewa καλη ή να δοκιμασω gdx027?? (Stock kernel, locked bootloader)

 

Κατάλαβα...μάλλον το πείραξαν τα πολλά flashαρισματα που του έκανα:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αλκη lewa καλη ή να δοκιμασω gdx027?? (Stock kernel, locked bootloader)

 

Η lewa δε παίζει με stock kernel οπότε δε μπορείς να την περάσεις. Πάντως είναι ίδιο, ίσως και λίιιιιγο καλύτερη από τη GDX...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Λιάκο! Γιορτάζεις και αύριο!

 

Ωραίος ο φίλος μου!

Μου κάνες δωράκι το link!ευχαριστώ:p

Θα ασχοληθώ το μεσημεράκι αν μείνει χρόνος!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι είδα για την LEWA ετοιμάζεται έκδοση που θα υποστηρίζει stock kernel ή κάνω λάθος ?

 

Θα βγάλει σε λίγες μέρες την έκδοση για Alfs.. Για stock δεν είδα κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω και λάθος

Εδώ το είδα :

LEWA ROM_RDX FOR X8 V3 [uPDATED 18.07.12] (Alfs and Stock Kernel)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1627884

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω και λάθος

Εδώ το είδα :

LEWA ROM_RDX FOR X8 V3 [uPDATED 18.07.12] (Alfs and Stock Kernel)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1627884

 

Άλλη lewa είναι αυτή. Αυτή που χρησιμοποιώ εγώ είναι η 2η του ίδιου developer..

Link to comment
Share on other sites

αλκη, εγω που ειμαι με gdx και στοκ κερνελ και κλειδωμενο bootloader, τι ακριβως πρεπει να κανω για να περασω τη lewa?

 

πες μου 1-1 τα βηματα μην κανω καμια πατατα και τρεχω παλι με sus...

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

αλκη, εγω που ειμαι με gdx και στοκ κερνελ και κλειδωμενο bootloader, τι ακριβως πρεπει να κανω για να περασω τη lewa?

 

πες μου 1-1 τα βηματα μην κανω καμια πατατα και τρεχω παλι με sus...

 

Τσέκαρε την υπογραφή μου!;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ακυρο. διαβασα πολλα απο κατω και δεν θελω να δωσω τη χαρα σε καποιο software να μου το κολλησει. προτιμω να το σπασω εγω!

 

θα κοιταξω για τη gdx 027...

 

δλδ οπως ειμαι, χτυπαω full wipe και βαζω τη 027? τα settings δεν μπορω να τα κρατησω ε?

Edited by ElectroFunk
Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Τελικά βρέθηκε τρόπος για να ξεκλειδώσουμε το bootloader για τα κινητά που έχουν ημερομηνία παραγωγής 11W30, 11W31,... κοκ; Ευχαριστώ. Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο ένα μήνα δοκιμής GDX 028 απο 026 που είχα με stock kernel έχω να πώ ότι η μπαταρία κρατούσε το μισό και έτσι με προβλημάτιζε. Ξαναγύρισα στην 026 και έχω κατανάλωση μπαταρίας ανα ημέρα 15%-20%.:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Τελικά βρέθηκε τρόπος για να ξεκλειδώσουμε το bootloader για τα κινητά που έχουν ημερομηνία παραγωγής 11W30, 11W31,... κοκ. Ευχαριστώ.

 

αυτο τι ειναι , ερωτηση ;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Τελικά βρέθηκε τρόπος για να ξεκλειδώσουμε το bootloader για τα κινητά που έχουν ημερομηνία παραγωγής 11W30, 11W31,... κοκ. Ευχαριστώ.[/Q

 

αυτο τι ειναι , ερωτηση ;

 

Ναι φίλε ερώτηση είναι. Συγγνώμη. Το διόρθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο!απλα θελω να ρωτησω μερικα πραγματα!

1ον)Για το bluetooth

2oν)Για την μπαταρια

3ον)Οι εφαρμογες μπορουν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης?

4ον)Εινα γρηγορο?τι γινεται με το ιντερνετ?

5ον)Τωρα με τι λογισμικο και με ποια εκδοση κυκλοφορει?

6ον)Που μπορω να κατεβασω παιχνιδια-εφαρμογες?ειναι με χρεωση?

7ον)Για μενα που δεν εχω μεγαλες απιτησεις απο ενα κινητο(π.χ. μηνυματα,φωτο,ιντερνετ,εφαρμογες και παιχνιδια με ενδιαφερουν πιο πολυ) μου το συστηνεται?αξιζει να το αγορασω?

Ευχαριστω πολυ:)

Edited by kostas97
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! λογω κολληματων με την gdx 028 περασα παλι την στοκ ρομ 2.1 με pccompanion και στη συνεχεια την 023b με το tweak του jimdem. τωρα ομως δεν εχω multitouch.. υπαρχει κανενα αρχειο zipακι για Cypress digitizer panel (multitouch)?

 

 

ακυρο παιδες. βρηκα λυση απο παλαιοτερο μηνυμα εδω μεσα!

Edited by pantsos87
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο!απλα θελω να ρωτησω μερικα πραγματα!

1ον) Για το bluetooth

2oν )Για την μπαταρια

3ον) Οι εφαρμογες μπορουν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης?

4ον) Εινα γρηγορο?τι γινεται με το ιντερνετ?

5ον) Τωρα με τι λογισμικο και με ποια εκδοση κυκλοφορει?

6ον) Που μπορω να κατεβασω παιχνιδια-εφαρμογες?ειναι με χρεωση?

7ον) Για μενα που δεν εχω μεγαλες απιτησεις απο ενα κινητο(π.χ. μηνυματα, φωτο, ιντερνετ, εφαρμογες και παιχνιδια με ενδιαφερουν πιο πολυ) μου το συστηνεται? αξιζει να το αγορασω?

Ευχαριστω πολυ:)

 

1) ναι εχει bluetooth..>στελνεις τραγουδια φωτογραφιες βιντεο

2) αμα το χρησημοποιεις ολη μερα κραταει μια μερα αλλιως με πολυ χαμηλη χρηση φτανει 3 μερεςςς

3) λογικα ναι

4) μια χαρα ειναι...το ιντερνετ θα μπορουσε να ειναι καλυτερο αλλα με αυτη την οθονη δεν μπορεις να εχεις μεγαλες απαιτησεις

5) Android 2.1

6) Play Store η αλλιως Android Market...υπαρχουν δωρεαν εφαρμογες αλλα και με χρεωση..οι περισσοτερες ειναι δωρεαν

7) οχι δεν στο συστηνω:lol:

μεχρι ποσα λεφτα δινεις??υπαρχει και το l3 το lg και το gio το samsung τα οποια ειναι καλυτερα...και εννοειται το vodafone smart καλυτερο για τα λεφτα του...τα εχω δοκιμασει και τα 3...αν θες να δωσεις 180 ευρω λεω να παρεις το neo v..;)

Edited by zxr

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο ένα μήνα δοκιμής GDX 028 απο 026 που είχα με stock kernel έχω να πώ ότι η μπαταρία κρατούσε το μισό και έτσι με προβλημάτιζε. Ξαναγύρισα στην 026 και έχω κατανάλωση μπαταρίας ανα ημέρα 15%-20%.:D:D:D

 

Μάλλον κ γω για 0.26 με βλέπω γιατί ρουφηχτρα η 028.

Να βάλω κ στοκ κερνελ:confused:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως με τον στοκ κερνελ ειμαι και δεν γινεται να αλλαξει.. ειχα την 028 με 3-4 κατεβασμενα προγραμματα +το gosms. ψιλο κολλουσε το κινητο αλλα μετα την αναβαθμιση του gosms αρχισε να κανει reboot μονο του. ετσι περασα την 023β με το tweak του jim και ολα ρολοι. και για μηνυματα εχω το handcent.
Link to comment
Share on other sites

μην ανγχωνεσαι φιλε εγω το διαβασα αν και κλεινω προς το xperia x8.ευχαριστω πολυ παντως!για να δεις οσα εγραψες πατα στην δημοσιευση μου παραθεση και το βλεπεις!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες περασα την 026 με full wipe αλλα παλι τα ιδια. η μπαταρια ψοφαει γρηγορα.

 

την ξαναπερασα απο πανω χωρις wipes, και παλι τα ιδια. :lol:

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

παιδες περασα την 026 με full wipe αλλα παλι τα ιδια. η μπαταρια ψοφαει γρηγορα.

 

την ξαναπερασα απο πανω χωρις wipes, και παλι τα ιδια. :lol:

 

Της γυναίκας μου τα ίδια..το έβγαλα χθες από το 100% κ σε 2 ώρες χωρίς χρήση στο 80% σε 3 ώρες 64%

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...