Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια τι μου κανετε πως ειστε? παει καιρος απο την τελευταια φορα επειτελους τελιωσα και εγω με τις πανελλινιες.........!!! και αυξανονται οι εξελιξεις απο τι ειδα . . . μπορει καποιος να κανει ενα γρηγορο φλας μπακ για το τι εγινε μετα την dx v24 ακομα εκει εμεινα. . :/

 

Παρακαλώ τον zxr να μην ενώσει αυτό το ποστ με το από πάνω για να ανανεωθεί το θέμα...

 

 

Λοιπόν. Τα παρακάτω αρχεία είναι απαραίτητα για το ξεκλείδωμα του bootloader και εγκατάσταση custom kernel..

S1tool--->Εδώ

msm7227--->Εδώ

Flashtool--->Εδώ

Ακολουθούμε τις οδηγίες από εδώ. Είναι πολύ αναλυτικές και εύκολος ο τρόπος.

Να τονίσω ότι για να ξεκινήσετε τη διαδικασία πρέπει να δείτε την ημερομηνία παραγωγής του κινητού σας. Κλείστε το κινητό, ανοίξτε το πίσω καπάκι, βγάλτε τη μπαταρία και κοιτάξτε στο πίσω μέρος για να βρείτε μια ημερομηνία. Θα έχει μορφή 11W29. Αν το κινητό σας έχει ημερομηνία μετά από αυτή (πχ 11W30) μην προσπαθήσετε τη διαδικασία γιατί μπορεί να brickαρει το κινητό σας.. Καλή επιτυχία

Φυσικά δε φέρω καμία ευθύνη για ότι πάθει το κινητό σας. Εγώ απλά δίνω τα αρχεία για τη διαδικασία (να το τονίσουμε και αυτό!:p)

φιλε μ alki αξιζει ο κοπος να το κανω ??? και επισης εμενα γραφει πισω 10w41 . ..??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας. εχουν ρε παιδια το Χ8 τα παιδια μου και παιζουν το παιχνιδι ''ΛΕΧΕΙΣ" αλλα σερνεται κολαει σαν PC που του εχεισ βαλει καποιο βαρυ παιχνιδι αλλα αυτο δεν μοιαζει βαρυ. Καμια ιδεα τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τι μου κανετε πως ειστε? παει καιρος απο την τελευταια φορα επειτελους τελιωσα και εγω με τις πανελλινιες.........!!! και αυξανονται οι εξελιξεις απο τι ειδα . . . μπορει καποιος να κανει ενα γρηγορο φλας μπακ για το τι εγινε μετα την dx v24 ακομα εκει εμεινα. . :/

 

 

φιλε μ alki αξιζει ο κοπος να το κανω ??? και επισης εμενα γραφει πισω 10w41 . ..??

 

Mε κλειστά μάτια φίλε!:)

 

Γεια σας. εχουν ρε παιδια το Χ8 τα παιδια μου και παιζουν το παιχνιδι ''ΛΕΧΕΙΣ" αλλα σερνεται κολαει σαν PC που του εχεισ βαλει καποιο βαρυ παιχνιδι αλλα αυτο δεν μοιαζει βαρυ. Καμια ιδεα τι να κανω?

 

Προφανώς έχει μεγάλες απαιτήσεις και δε το σηκώνει το X8...

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως σταμάτησε το battery drain ξαφνικά χτες.. Δε ξέρω πως αλλά δεν ξανάνοιξαν οι εφαρμογές android που έτρωγαν τη μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως σταμάτησε το battery drain ξαφνικά χτες.. Δε ξέρω πως αλλά δεν ξανάνοιξαν οι εφαρμογές android που έτρωγαν τη μπαταρία..

 

facebook app και dsp manager τρεχουν συνεχεια. εχω watchdog lite και advanced task manager, αλλα αυτα τρεχουν συνεχεια...

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

facebook app και dsp manager τρεχουν συνεχεια. εχω watchdog lite και advanced task manager, αλλα αυτα τρεχουν συνεχεια...

 

Kαι γιατί δε τα διαγράφεις; Ειδικά το FB apk έχει να μπει στο κινητό πολλούς μήνες και ο dsp manager φεύγει αμέσως μετά από κάποιο update..

Link to comment
Share on other sites

γιατι φασομπουκι μπαινω που και που απο το κινητο, μουσικη ομως δεν παιζει ν'ακουσω γιατι εχω mp3 player...

 

δεν καταλαβαινω γιατι το facebook ειναι συνεχω ανοικτο...

 

πως κανω uninstall ενα app?

 

οκ μπηκα στον file explorer και τη βρηκα την ακρη...

Edited by ElectroFunk
Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

Eίναι θέμα της εφαρμογής. Συνέχεια τρέχει από πίσω..

Σε λιγάκι θα περάσω το τελευταίο Update της MiniCM9..

Link to comment
Share on other sites

πανω στη gdx θα το βαλεις?

 

Φλασάρισμα του σωστού kernel αρχικά και μετά full wipe, εγκατάσταση MiniCM9 και gapps.. Και μετά στήσιμο..

Link to comment
Share on other sites

δε θα το αντεξω αλλη μια φορα... να μου λειπει, εκτος αν αξιζει χρυσαφι :lol:

 

:lol::lol:

Άμα κάνεις τη διαδικασία να βάλεις και να βγάλεις κάμποσες roms καμία 10αρια φορές, τότε θα σου φαίνεται αστείο όλο αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει το τηλέφωνο στη γυναίκα μου,έχω περάσει τις επαφές της αλλά εμφανίζονται κ οι δικές μου όταν πάει να επιλέξει ένα όνομα,περασμένες με gmail.της έκανα λογαριασμό δικό της συγχρονισα κ τις δικές της.δε μπορώ όμως να διαγράψω το gmail μου όμως..ζητάει επαναφορά ρυθμίσεων...πως αλλιώς μπορώ να καταργησω το gmail από το κινητό;μεσω Google play ίσως;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Tώρα έκανα τη μ@κ@κια μου και πέρασα τον kernel για το x10 mini και δεν ανοίγει το κινητό αλλά για τσέκαρε στις ρυθμίσεις των επαφών. Υπάρχει ρύθμιση για το ποιες επαφές θα εμφανίζονται..
Link to comment
Share on other sites

Tώρα έκανα τη μ@κ@κια μου και πέρασα τον kernel για το x10 mini και δεν ανοίγει το κινητό αλλά για τσέκαρε στις ρυθμίσεις των επαφών. Υπάρχει ρύθμιση για το ποιες επαφές θα εμφανίζονται..

Εύγε τέκνο μου:p:D

Το κανα κ αυτό φιλαράκι μου:p

Πχ,πάει να στείλει μήνυμα,γράφει κάποια νούμερα κ εμφανίζει μεταξύ άλλων κ τα δικά μου

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εύγε τέκνο μου:p:D

Το κανα κ αυτό φιλαράκι μου:p

Πχ,πάει να στείλει μήνυμα,γράφει κάποια νούμερα κ εμφανίζει μεταξύ άλλων κ τα δικά μου

 

:lol::lol:

Πρόβλημα 5 λεπτών!:p

Δε νομίζω να αλλάζει αυτό. Και εγώ έχω σβήσει κάποιες επαφές αλλά όταν πάω να στείλω μήνυμα και γράφω το νούμερο, τις εμφανίζει...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Πρόβλημα 5 λεπτών!:p

Δε νομίζω να αλλάζει αυτό. Και εγώ έχω σβήσει κάποιες επαφές αλλά όταν πάω να στείλω μήνυμα και γράφω το νούμερο, τις εμφανίζει...

 

Χαχα έχεις κάνει διατριβή:p

Ίσως με επαναφορά ρυθμίσεων κ επιλογή το Gmail της γυναίκας μου να στρώσει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χαχα έχεις κάνει διατριβή:p

Ίσως με επαναφορά ρυθμίσεων κ επιλογή το Gmail της γυναίκας μου να στρώσει!

 

Φυσικά! Κάνω και ιδιαίτερα αμα θέλει κάποιος!:p

Μόνο έτσι θα σταματήσει να το κάνει αυτό..

 

Κυριολεκτικά τώρα σπάω ότι βρω μπροστά μου.. Δε σβήνονται από τη κάρτα μνήμης τα gapps. Είναι 0 bytes και δε με αφήνει να τα σβήσω για να περάσω το σωστό. Τα σβήνω, κλείνω το φάκελο της κάρτας μνήμης, τον ανοίγω και τα εμφανίζει πάλι μέσα.. Αν είναι δυνατόν.. Με αναγκάζει να κάνω format στην κάρτα τώρα....

 

Λύθηκε...

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

αν το εσπασες, θελω τη μπαταρια σου! :D

 

Eντάξει.. Λύθηκε και δυστυχώς δε μπορώ να σου δώσω τη μπαταρία μου!:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει το τηλέφωνο στη γυναίκα μου,έχω περάσει τις επαφές της αλλά εμφανίζονται κ οι δικές μου όταν πάει να επιλέξει ένα όνομα,περασμένες με gmail.της έκανα λογαριασμό δικό της συγχρονισα κ τις δικές της.δε μπορώ όμως να διαγράψω το gmail μου όμως..ζητάει επαναφορά ρυθμίσεων...πως αλλιώς μπορώ να καταργησω το gmail από το κινητό;μεσω Google play ίσως;

 

Δεν γίνεται Ηλία να σβήσεις ήδη υπάρχοντα λογαριασμό. Ή το παίρνει απόφαση η σύζυγος (οπότε έχεις γκρίνια!!! :p ) ή κάνεις reset (και δεν έχεις γκρίνια!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται Ηλία να σβήσεις ήδη υπάρχοντα λογαριασμό. Ή το παίρνει απόφαση η σύζυγος (οπότε έχεις γκρίνια!!! :p ) ή κάνεις reset (και δεν έχεις γκρίνια!)

 

Σορρυ για το off αλλά μου κάνει εντύπωση.. Πέφτει γκρίνια και γι αυτό;;;;;:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έπεφτε Άλκη τότε οι υπογραφές μου θα είχαν άλλο ύφος!!!! :lol: :lol: :lol: :p

End of off topic please, end of chatting, back to topic!

 

Merci boque, Danke, ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...