Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα και από μένα , πολύ καλή η v023 , το ημερολόγιο που πήγε oεo ; όπως και ο file manager ;

 

Hμερολογιο εχω την εντυπωση πως υπαρχει κανονικα. Τον file manager τον αλλαξε με το root browser.

Δευτερη μερα με τη 023b και μπορω να πω πως το κινητο ειναι πιο smooth απο ποτε. Πολυ καλη δουλεια απο τον developer. Ειναι απο τις λιγες φορες που το χρησιμοποιω και δε μου σπαει τα νευρα με μικροκοληματα. Δε ξερω πως ειναι στοκ η 023 ομως, γιατι εγω μολις την εγκατεστησα περασα απο πανω απευθειας το lite tweak του Δημητρη.

Link to comment
Share on other sites

το root browser δεν δούλευε μέχρι πριν λίγο , δεν ξέρω τι έγινε και δουλεύει τώρα !!! το ημερολόγιο όμως δεν δουλεύει και γραφή υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή τις εφαρμογής ημερολόγιο ( διαδικασία com.android.calendar ) , να βάλω ένα άλλο από το play store ; να πω ότι δεν έχω βάλει ακόμα το tweak του jimdem
Link to comment
Share on other sites

το root browser δεν δούλευε μέχρι πριν λίγο , δεν ξέρω τι έγινε και δουλεύει τώρα !!! το ημερολόγιο όμως δεν δουλεύει και γραφή υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή τις εφαρμογής ημερολόγιο ( διαδικασία com.android.calendar ) , να βάλω ένα άλλο από το play store ; να πω ότι δεν έχω βάλει ακόμα το tweak του jimdem

 

Oντως βγαζει fc στο ημερολογιο.

Αν βαλεις το tweak, βαλε το lite.

Link to comment
Share on other sites

Αψογη η 023b! Ειχα και εγω στην αρχη προβλημα με το ημερολογιο αλλα λυθηκε με full wipe. Εβαλα και το πακετακι που εχει ιδια σελιδα για την 023b το stock kernel modules για να δουλευει το dual touch.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το stock kernel modules πως το περναμε ; οπως περναμε την rom ;

 

Ναι οπως περναμε την rom μεσω CWM (clockworkMod)

Link to comment
Share on other sites

κι'άλλη ερώτηση ! από το root browser βλέπω ότι κάτω-κάτω υπάρχουν και τα zip από τις παλαιότερες rom v012-v021-v022 και κάποια tweak , αυτά μπορώ να τα σβήσω άφοβα ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει βγει μηπως καμια αναβαθμιση? εχω τν 2.3.7 gingerDX

 

GingerDX v023b. Ειναι η τελευταια που εχει βγει..

 

αυτο το stock kernel modules πως το περναμε ; οπως περναμε την rom ;

 

Μπορεις να βαλεις το lite tweak του Jim που τα περιεχει ολα αυτα..

Ναι μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

GingerDX v023b. Ειναι η τελευταια που εχει βγει..

 

 

 

Μπορεις να βαλεις το lite tweak του Jim που τα περιεχει ολα αυτα..

Ναι μπορεις..

 

αλκη εγω περασα και τα modules που ειχε το site της gdx και το lite του jim(καλα εκανα η μπορει να υπαρχει καμια επιπλοκη?)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει το tweak του jim(και έχετε stock kernel) προτείνω να ξαναπεράσετε τα addons για την v23..

Είναι διαφορετικα

Και κατά την γνώμη μου η 7.2 δεν χρειάζεται tweaks

 

Επίσης αυτό το theme είναι πιο light: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonny.theme.ics

 

Και επίσης φλασάρετε και αυτό: http://db.tt/5kR4HWyK

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ Χ8 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.3.7 ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΜΙΝΙCM7κατι. ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΕΚΑΝΑ FULL WIPE ΑΠΟ ΤΟ XRECOVERY ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗ ΜΙΝΙ. ΠΑΤΗΣΑ REBΟΟΤ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΗ ΟΘΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ SONY. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ XRECOVERY ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ Χ8 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.3.7 ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΜΙΝΙCM7κατι. ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΕΚΑΝΑ FULL WIPE ΑΠΟ ΤΟ XRECOVERY ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗ ΜΙΝΙ. ΠΑΤΗΣΑ REBΟΟΤ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΗ ΟΘΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ SONY. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ XRECOVERY ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ?

 

Πόση ώρα περιμένεις στο logo;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αρκετη θα ελεγα

Μόνο xrecovery έχεις;

Cwm έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μόνο xrecovery έχεις;

Cwm έχεις;

 

οχι μονο xrecovery. με αυτο περασα και την 2.3.7

τωρα νομιζω πως δεν εχω τιποτα ομως...

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο xrecovery. με αυτο περασα και την 2.3.7

τωρα νομιζω πως δεν εχω τιποτα ομως...

 

Μήπως ήθελε η ρομ που έβαλες να της έκανες εγκατάσταση μέσω cwm κ όχι recovery;δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Για να το επαναφέρεις στη 2.1 μέσω pc companion ή seus.

Αν δεν καίγεσαι περίμενε να ξυπνήσουν τα υπόλοιπα παλικάρια μήπως σου δώσουν κάποια άλλη λύση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελε η ρομ που έβαλες να της έκανες εγκατάσταση μέσω cwm κ όχι recovery;δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Για να το επαναφέρεις στη 2.1 μέσω pc companion ή seus.

Αν δεν καίγεσαι περίμενε να ξυπνήσουν τα υπόλοιπα παλικάρια μήπως σου δώσουν κάποια άλλη λύση

 

ισως να ηθελε cwm.. προσπαθησα να το επαναφερω και με pc companion και με seus αλλα τιποτα.. κολλησει εκει.

θα περιμενω μηπως μπορεσει κανενας να βοηθησει. σ'ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

ισως να ηθελε cwm.. προσπαθησα να το επαναφερω και με pc companion και με seus αλλα τιποτα.. κολλησει εκει.

θα περιμενω μηπως μπορεσει κανενας να βοηθησει. σ'ευχαριστω παντως!

 

Σώζεται η κατάσταση.κ γω 3φορές το x8 το είχα κολλήσει κ το επανεφερα,ψάξε λιγο πίσω κ βρες την υπογραφή του jimdem582 έχει οδηγίες επαναφοράς σε στοκ

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

• Κατεβάζουμε το pc companion στο pc

•κλικάρουμε το support zone

•Θα κατεβάσει πρόγραμμα

•Ανοίγουμε το support zone

•Κλικάρουμε ενημέρωση χωρίς να συνδέσουμε το κινητό

•Θα μας πει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεμένη

•κλικάρουμε επιδιόρθωση

•Απενεργοποίηουμε το κινητό

•Και ακολουθούμε τις οδηγίες

@pantsos87 επανερχεσαι σε 2.1 και μετα εγκαθιστας απο την αρχη.

 

@superuser τι καινουργιο εχει προστεθει στα addons της 023;

Link to comment
Share on other sites

• Κατεβάζουμε το pc companion στο pc

•κλικάρουμε το support zone

•Θα κατεβάσει πρόγραμμα

•Ανοίγουμε το support zone

•Κλικάρουμε ενημέρωση χωρίς να συνδέσουμε το κινητό

•Θα μας πει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεμένη

•κλικάρουμε επιδιόρθωση

•Απενεργοποίηουμε το κινητό

•Και ακολουθούμε τις οδηγίες

@pantsos87 επανερχεσαι σε 2.1 και μετα εγκαθιστας απο την αρχη.

 

@superuser τι καινουργιο εχει προστεθει στα addons της 023;

 

@alkis_7 ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΣ

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

@alkis_7 ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΣ

 

Γραφε με μικρα γιατι απο τους ΟΠΧ δεν επιτρεπετε να γραφεις με κεφαλαια μιας και ειναι σα να φωναζεις!:)

Πως γινεται αυτο; Σε δυο x8 το εχω δοκιμασει με αυτο το τροπο και επανηλθαν κανονικα σε 2.1. Εγω αλλη λυση δε ξερω. Δες εδω για καποια αλλη λυση..

Link to comment
Share on other sites

Γραφε με μικρα γιατι απο τους ΟΠΧ δεν επιτρεπετε να γραφεις με κεφαλαια μιας και ειναι σα να φωναζεις!:)

Πως γινεται αυτο; Σε δυο x8 το εχω δοκιμασει με αυτο το τροπο και επανηλθαν κανονικα σε 2.1. Εγω αλλη λυση δε ξερω. Δες εδω για καποια αλλη λυση..

 

ελα ντε.. ποιος ξερει τι εχει γινει τωρα.. οταν περασα την 2.3.7 δεν ειχα κανενα προβλημα. τελος παντων.. θα κοιταξω να βρω λυση αλλιως..... ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κλικαρουμε support zone και πατάμε επιδιόρθωση χωρίς να έχουμε συνδεμένο το τηλέφωνο στο pc

Τότε το pc companion θα αρχίσει να κατεβάζει την rom, δεν συνδέουμε το κινητό μόνο όταν ζητηθεί από το πρόγραμμα

Και στην επιδιόρθωση το κινητό πρέπει να είναι ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...