Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το 8άρι ασχολήθηκα γιατί δεν το υποστήριζαν σε αναβαθμίσεις οπότε δεν είχα άλλη λύση!!!Στη πορεία όμως μ΄άρεσε να το πειράζω και κόλλησα!

Το neo v θα έχει ήδη 2.3 και μετά θα πάει σε 4.0 οπότε για ποιο λόγο να περάσω custom;!

Το Δήμητρη να δω τι θα κάνει με το iphone;!

Νομίζω είναι κλειστό λογισμικό το ios,εκεί τι θα πειράξεις Δημήτρη;;;;;

 

δυσκολο να πειραξεις ios..ειναι πολυ καλα κλειδωμενο..αλλα δεν νομιζω να ρισκαρει το iphone του!!

οι υπολοιποι που εχουν κινητα που εχουν αναβαθμιστει σε 2.3 και θα αναβαθμιστουν σε 4.0 (βλεπε galaxy s2, htc sensation) γιατι εχουν περασει custom roms???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δυσκολο να πειραξεις ios..ειναι πολυ καλα κλειδωμενο..αλλα δεν νομιζω να ρισκαρει το iphone του!!

οι υπολοιποι που εχουν κινητα που εχουν αναβαθμιστει σε 2.3 και θα αναβαθμιστουν σε 4.0 (βλεπε galaxy s2, htc sensation) γιατι εχουν περασει custom roms???

Κάτι θα βρω να πειράξω και εκεί :P αλλά μόνο ακίνδυνα και επιφανειακά πράγματα για να μην κλαίω τα λεφτά μετά :P

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα βρω να πειράξω και εκεί :P αλλά μόνο ακίνδυνα και επιφανειακά πράγματα για να μην κλαίω τα λεφτά μετά :P

 

χαχαχα..ακριβως αυτο εννοω και εγω!!να μην κλαις μετα τα λεφτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την εμφάνιση είστε ευχαριστημένοι? Επειδή κανα δυο στο xda μου είπαν οτι δεν θέλουν οπτικές αλλαγές, σκέφτομαι τώρα να βγάζω το tweak με όλα τα καλά αλλα με stock εμφάνιση και ένα addon που το εγκαθιστάς και αλλάζει η εμφάνιση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την εμφάνιση είστε ευχαριστημένοι? Επειδή κανα δυο στο xda μου είπαν οτι δεν θέλουν οπτικές αλλαγές, σκέφτομαι τώρα να βγάζω το tweak με όλα τα καλά αλλα με stock εμφάνιση και ένα addon που το εγκαθιστάς και αλλάζει η εμφάνιση

 

εμενα μου αρεσει ετσι..τωρα αν θες θα ηταν καλη ιδεα και αυτο για οποιον δεν θελει τις οπτικες αλλαγες!!

 

jim εχω ελευθερη ραμ ιδια με αυτη που ειχα με stock gdx..τι παιζει??ειχα συνηθισει να εχω τουλαχιστον αλλα 30-35 mb ελευθερα με το tweak σου...

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει ετσι..τωρα αν θες θα ηταν καλη ιδεα και αυτο για οποιον δεν θελει τις οπτικες αλλαγες!!

 

jim εχω ελευθερη ραμ ιδια με αυτη που ειχα με stock gdx..τι παιζει??ειχα συνηθισει να εχω τουλαχιστον αλλα 30-35 mb ελευθερα με το tweak σου...

Μην αγχώνεσαι όταν τα χρειαστείς θα σου τα δώσει ;) Και δεν θα κάνει kill σημαντικές εφαρμογές

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι όταν τα χρειαστείς θα σου τα δώσει ;) Και δεν θα κάνει kill σημαντικές εφαρμογές

 

(Προστέθηκαν και donation buttons στις σελίδες μου)

 

you know better!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα βρω να πειράξω και εκεί :P αλλά μόνο ακίνδυνα και επιφανειακά πράγματα για να μην κλαίω τα λεφτά μετά :P

Εντελώς φιλικα θα σου έλεγα πάντως να κοιτάξεις και το γαλαξία τον δεύτερο . Εχω φτιάξει 3 και πραγματικά πυροβόλανέ. Φίλος με Iphone με ευγνώμωνέΐ που δεν τον αφησα να πάρει Iphone

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την εμφάνιση είστε ευχαριστημένοι? Επειδή κανα δυο στο xda μου είπαν οτι δεν θέλουν οπτικές αλλαγές, σκέφτομαι τώρα να βγάζω το tweak με όλα τα καλά αλλα με stock εμφάνιση και ένα addon που το εγκαθιστάς και αλλάζει η εμφάνιση

 

ωραιο ειναι. απλως αν γινεται προσπαθησε να βαλεις Arc ξεκλειδωμα. και η μπαρα να ειναι και λιγο διαφανη :Ρ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

πεδια εχω το x8 και το εκανα format apo to xrecovery και τωρα οταν το ανοιγω μου βγαζει το λογοτυπο Sony Ericsson και μενει εκει τι πρεπει να κανω help
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς φιλικα θα σου έλεγα πάντως να κοιτάξεις και το γαλαξία τον δεύτερο . Εχω φτιάξει 3 και πραγματικά πυροβόλανέ. Φίλος με Iphone με ευγνώμωνέΐ που δεν τον αφησα να πάρει Iphone

 

Sent from my X8 using Tapatalk

;) Στα χαρτιά σκίζει αλλά δε μ'αρέσει. Το δοκίμασα πολλές φορές και δεν είναι απόλυτα smooth. Όλο και θα εμφανιστεί κανένα μικροlag, λίγο choppy το scrolling, άσε που το android είναι κακάσχημο :p

 

ωραιο ειναι. απλως αν γινεται προσπαθησε να βαλεις Arc ξεκλειδωμα. και η μπαρα να ειναι και λιγο διαφανη :Ρ

Οκ, αλλά πολύ λίγο διάφανη γιατί αν είναι πολύ με νευριάζει που φαίνονται τα πράγματα στο φόντο

πεδια εχω το x8 και το εκανα format apo to xrecovery και τωρα οταν το ανοιγω μου βγαζει το λογοτυπο Sony Ericsson και μενει εκει τι πρεπει να κανω help

Full wipe! (θα χάσεις όλα τα δεδομένα όμως)

Link to comment
Share on other sites

και το ειχα απορια γιατι δεν το ειχες κανει μεχρι τωρα

Παιδιά απο την εμφάνιση είστε ευχαριστημένοι? Επειδή κανα δυο στο xda μου είπαν οτι δεν θέλουν οπτικές αλλαγές, σκέφτομαι τώρα να βγάζω το tweak με όλα τα καλά αλλα με stock εμφάνιση και ένα addon που το εγκαθιστάς και αλλάζει η εμφάνιση

Θα συμφωνησω με τον Αλκη. Και εμενα μου αρεσει ετσι. Αλλα δεν με πειραζει αν θες να το σπασεις στα 2. Τι να περναμε 1 tweak, τι 2...

;) Στα χαρτιά σκίζει αλλά δε μ'αρέσει. Το δοκίμασα πολλές φορές και δεν είναι απόλυτα smooth. Όλο και θα εμφανιστεί κανένα μικροlag, λίγο choppy το scrolling, άσε που το android είναι κακάσχημο :p

Για smooth εμπειρία, 2 επιλογές έχεις : iphone ή windows phone. Στην τελική, είναι θέμα χρημάτων και προτίμησης

Οπότε μέχρι να αλλάξω κινητό, θα φτάσω σε ένα επίπεδο το tweak που δεν θα δέχεται άλλες βελτιώσεις (ήδη ταχύτητα-σταθερότητα-διάρκεια μπαταρίας δεν βελτιώνονται άλλο, μόνο λίγες οπτικές αλλαγές έμειναν) και απο εκεί και πέρα ο,τι rom βάλετε όσες gingerdx και να βγούν πάντα θα είναι συμβατό ;)

Jim, εκλεισα 24 ωρες χρησιμοποιωντας το κινητό οπως συνήθως, και η μπαταρια μου επεσε ΜΟΝΟ 5%!!!

[Αν η ενδειξη ειναι ο,τι-να-ναι δεν ξέρω....Ξέρω οτι ΔΕΝ μου εχει ξανατυχει οσο καιρο εχω το Χ8!!!]

E-X-C-E-L-L-E-N-T

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

και το ειχα απορια γιατι δεν το ειχες κανει μεχρι τωρα

Είπα να στρώσει πρώτα και μετά, γιατί είναι και λίγο παράξενοι έξω. Νόμιζα με το που θα το δημοσίευα θα έβγαιναν οι "αγράμματοι δικηγόροι" που υπερασπίζονται τον doixanh και θα έλεγαν "πήρες άδεια"? "τον ρώτησες"? Τί τους νοιάζει αυτούς???? Έτσι κι αλλιώς Open source την έχει o doixanh! Άσε που σε όσους τα έλεγαν αυτά, ήδη ο doixanh δεν είχε πρόβλημα :p Δεν εμφανίστηκε κανείς όμως στο post μου αν εμφανιστεί θα τον πάρει ο διάολος χαχα θα γελάσουμε. Προς το παρών μόνο θετικά σχόλια αποσπώ.

 

Θα συμφωνησω με τον Αλκη. Και εμενα μου αρεσει ετσι. Αλλα δεν με πειραζει αν θες να το σπασεις στα 2. Τι να περναμε 1 tweak, τι 2...

Οπότε σκέφτηκα κάτι άλλο! Γιατί να ταλαιπωρώ εσάς? Αντί να βγάλω "γυμνό" το tweak και ένα addon μετά για το θέμα, θα βγάζω το tweak όπως είναι και ένα zip μετά για όποιον θέλει να βγάλει το θέμα! χαχα καλό?

 

Jim, εκλεισα 24 ωρες χρησιμοποιωντας το κινητό οπως συνήθως, και η μπαταρια μου επεσε ΜΟΝΟ 5%!!!

[Αν η ενδειξη ειναι ο,τι-να-ναι δεν ξέρω....Ξέρω οτι ΔΕΝ μου εχει ξανατυχει οσο καιρο εχω το Χ8!!!]

E-X-C-E-L-L-E-N-T

Όχι δεν είναι λάθος. Enjoy

 

Για smooth εμπειρία, 2 επιλογές έχεις : iphone ή windows phone. Στην τελική, είναι θέμα χρημάτων και προτίμησης

Ακριβώς. Τα winphone7 είναι πολύ smooth και γρήγορα αλλά προς θεού... ΚΑΚΑΣΧΗΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σκέφτηκα κάτι άλλο! Γιατί να ταλαιπωρώ εσάς? Αντί να βγάλω "γυμνό" το tweak και ένα addon μετά για το θέμα, θα βγάζω το tweak όπως είναι και ένα zip μετά για όποιον θέλει να βγάλει το θέμα! χαχα καλό?

χαχαχαχαχαχαχα

ΘΕΙΚΟ!

 

Ακριβώς. Τα winphone7 είναι πολύ smooth και γρήγορα αλλά προς θεού... ΚΑΚΑΣΧΗΜΑ!

Εννοείς σα λειτουργικό φαντάζομαι, γιατί σχεδιαστικά όλα τα smartphone λίγο-πολύ ίδια είναι

Link to comment
Share on other sites

;) Στα χαρτιά σκίζει αλλά δε μ'αρέσει. Το δοκίμασα πολλές φορές και δεν είναι απόλυτα smooth. Όλο και θα εμφανιστεί κανένα μικροlag, λίγο choppy το scrolling, άσε που το android είναι κακάσχημο :p

 

 

Οκ, αλλά πολύ λίγο διάφανη γιατί αν είναι πολύ με νευριάζει που φαίνονται τα πράγματα στο φόντο

 

Full wipe! (θα χάσεις όλα τα δεδομένα όμως)

 

ναι ρε. τωρα δοκιμαζω Fd Xperience me to tweak sou :P

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε. τωρα δοκιμαζω Fd Xperience me to tweak sou :P

 

Όλα οκ? Χαίρομαι. Γιατί θυμάμαι μου είχες ζητήσεις πριν καιρό να βγάλω και για άλλες rom ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ? Χαίρομαι. Γιατί θυμάμαι μου είχες ζητήσεις πριν καιρό να βγάλω και για άλλες rom ;)

 

χαχαχα ναι. τωρα κατεβαζω την 2.1 γιατι εκανα Install ton stock kernel και κολλησε στο bootanimation tis se το γα******. βαζω 2.1 κ δοκιμαζω. η Fd ηταν ωραια , απλως ειχε αυτο το λαγκ που τωρα με το δικο σου tweak θα φυγει :):happy:

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις??

 

Περιέχει τις βελτιώσεις σε ταχύτητα κλπ. αλλά δεν περιέχει αλλαγές στην εμφάνιση δηλ. όπως ήταν οι πρώτες εκδόσεις του tweak (γιατί παραπονέθηκαν στο xda και έτσι το έβγαλα κι εδώ για όποιον θέλει

Link to comment
Share on other sites

Περιέχει τις βελτιώσεις σε ταχύτητα κλπ. αλλά δεν περιέχει αλλαγές στην εμφάνιση δηλ. όπως ήταν οι πρώτες εκδόσεις του tweak (γιατί παραπονέθηκαν στο xda και έτσι το έβγαλα κι εδώ για όποιον θέλει

 

Που ειναι να το κανω download? :P

edit:Το βρηκα

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Με overclock είναι αυτό Θανάση;

Εγώ χωρίς oc είμαι σταθερά πάνω από 1100.

Αν είσαι με oc τόσο με βάζεις στη πρίζα να του κάνω ένα oc να δω τι σκόρο θα πιάσω.

 

ναι με oc ειναι.............δοκιμασε και εσυ να το κανεις oc και δειξε ποσο πατας..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...