Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sorry που παρεμβαίνω

Από την στιγμή που οι Doixanh έβγαλε kernel

Κάποιες πριν νορμάλ λειτουργίες τις έχει περάσει στον kernel

Π.Χ. όπως reboot options...

Δεν φταίει το update του jim

Το έχω ξαναπεί, πολύ μπερδεμένη rom

Αν και έχει το xrecovery μέσα, δεν δουλεύει

Και ας υποστηρίζει ο ίδιος ότι δουλεύει..

 

Απλώς από ότι διάβασα τελευταία..έγινε μπαμπάς!!

Και δικαιολογείται. για όποια λάθη...

 

Έχει προσφέρει τόσα πολλά όσο κανείς...

 

Σαν τώρα θυμάμαι το πρώτο του thread...

 

Εντάξει ο τύπος είναι και user..

Δεν είναι υπάλληλος της sony ericsson όπως ο the_laser:X

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οταν ειμαι στην οθονη για ξεκλειδωμα εχω βαλει να δειχνει μπαταρια,εκει δειχνει οτι φορτιζει.

Κατι αλλο τωρα,ειχα περασει το tweak κ μετα περασα το fix εκανα καλα?το λεω αυτο γιατι η διαθεσιμη μνημη παει στο 30 απο 50 που ειχα σταθερα

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμαι στην οθονη για ξεκλειδωμα εχω βαλει να δειχνει μπαταρια,εκει δειχνει οτι φορτιζει.

Κατι αλλο τωρα,ειχα περασει το tweak κ μετα περασα το fix εκανα καλα?το λεω αυτο γιατι η διαθεσιμη μνημη παει στο 30 απο 50 που ειχα σταθερα

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Γενικό bug είναι. Αγνόησέ το. Τώρα για το hotfix ναι μια χαρά το έβαλες. Εγώ έχω πάνω απο 60 mb ελεύθερη μνήμη. Κάνε κανένα restart, clear cache/dalvik cache και λογικά θα στρώσει. Πάντα στα 50mb ήμουν μέγιστο. Τώρα (φαίνεται σε ένα απο τα screenshots) μέχρι και 74mb έφτασα! Πιάνω δουλειά για το 20.4 ;)

Link to comment
Share on other sites

για να μην περναω τα hotfix επειδη βαριεμαι λιγο,θα βγαλεις το απογευματακι νεα εκδοση με ολα τα hotfixes και τις οπτικες διορθωσεις εε jim??
Link to comment
Share on other sites

για να μην περναω τα hotfix επειδη βαριεμαι λιγο,θα βγαλεις το απογευματακι νεα εκδοση με ολα τα hotfixes και τις οπτικες διορθωσεις εε jim??

Ναι ναι. Οι οπτικές διορθώσεις θα είναι πάρα πολλές (και λεπτομερείς)

 

@ilias. Βρήκα το πρόβλημα με την εικόνα. Γενικά είναι bug του framework. Έχει 2 ίδιες εικόνες και για φόρτιση και αποφόρτιση. Τώρα κάνω μια δικιά μου εικόνα για αποφόρτιση και θα είναι όλα οκ δε θα σου δείχνει στο άκυρο οτι φορτίζει ;)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Οι οπτικές διορθώσεις θα είναι πάρα πολλές (και λεπτομερείς)

 

@ilias. Βρήκα το πρόβλημα με την εικόνα. Γενικά είναι bug του framework. Έχει 2 ίδιες εικόνες και για φόρτιση και αποφόρτιση. Τώρα κάνω μια δικιά μου εικόνα για αποφόρτιση και θα είναι όλα οκ δε θα σου δείχνει στο άκυρο οτι φορτίζει ;)

 

ωραια!!το περιμενουμε πως και πως!!!

Link to comment
Share on other sites

Πο πο δύο μέρες είχα να μπω και γίνεται χαμός! Ακόμα είχα την 19 γιατί δεν υπήρχε το tweak του jimdem :p Μόλις βγει το 20.4 θα κάνω update, αλλά να ρωτήσω αυτο με το αργό ξύπνημα της οθόνης διορθώθηκε τελικά?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πο πο δύο μέρες είχα να μπω και γίνεται χαμός! Ακόμα είχα την 19 γιατί δεν υπήρχε το tweak του jimdem :p Μόλις βγει το 20.4 θα κάνω update, αλλά να ρωτήσω αυτο με το αργό ξύπνημα της οθόνης διορθώθηκε τελικά?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Προσωπικά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Οπότε αναβάθμισε άφοβα.

 

Uploading 20.4.............

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Οπότε αναβάθμισε άφοβα.

 

Uploading 20.4.............

 

is it uploaded??:):)

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

4/12/2011

Έκδοση 20.4

-(FIX) Settings.apk, DeskClock.apk, Browser.apk, Calendar.apk

-New menu background

-Various effect changes

-New notification background

-(FIX) Minor graphic glitches

-(FIX) Battery icon in lockscreen

>>Easter egg: Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο (Πιέστε πολλές φορές το "Έκδοση Android" και "Mod version"!!!)

 

Στο Link της υπογραφής μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

4/12/2011

Έκδοση 20.4

-(FIX) Settings.apk, DeskClock.apk, Browser.apk, Calendar.apk

-New menu background

-Various effect changes

-New notification background

-(FIX) Minor graphic glitches

-(FIX) Battery icon in lockscreen

>>Easter egg: Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο (Πιέστε πολλές φορές το "Έκδοση Android" και "Mod version"!!!)

 

Στο Link της υπογραφής μου ;)

 

downloading!!!easter egg???να δουμε τι ειναι αυτο παλι!!:p:p

δεν θα μεινω στις αισθητικες διαφορες,που οντως ειναι πολυ ωραιες,αλλα στην αποκριση..μετα το 19.1 πιστευα οτι δεν μπορει να γινει ακομα πιο αμεσο στην αποκριση αλλα τελικα εγινε..μπραβο ρε jim!!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Changelog:

4/12/2011

Έκδοση 20.4

-(FIX) Settings.apk, DeskClock.apk, Browser.apk, Calendar.apk

-New menu background

-Various effect changes

-New notification background

-(FIX) Minor graphic glitches

-(FIX) Battery icon in lockscreen

>>Easter egg: Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο (Πιέστε πολλές φορές το "Έκδοση Android" και "Mod version"!!!)

 

Στο Link της υπογραφής μου ;)

 

ολα ενταξη εκανα αυτο που λες στο τελος με το easter egg και μου εβγαλε και στο εκδοση android και στο mod version την εικονα που λεει jimdemdroid και μετα πατησα πανω και εγραψε κατι γραμματακια

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξη εκανα αυτο που λες στο τελος με το easter egg και μου εβγαλε και στο εκδοση android και στο mod version την εικονα που λεει jimdemdroid και μετα πατησα πανω και εγραψε κατι γραμματακια

Αυτό είναι το easter egg. Το logo του JimdemDroid. :p Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το easter egg. Το logo του JimdemDroid. :p Enjoy!

 

χαχα..και περιμενα να δω κανενα αυγο να πεταγεται!!:p:p

παντως,αυτες τις μερες,θα ταιριαζε πιο πολυ η ονομασια christmas tree!!

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

4/12/2011

Έκδοση 20.4

-(FIX) Settings.apk, DeskClock.apk, Browser.apk, Calendar.apk

-New menu background

-Various effect changes

-New notification background

-(FIX) Minor graphic glitches

-(FIX) Battery icon in lockscreen

>>Easter egg: Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο (Πιέστε πολλές φορές το "Έκδοση Android" και "Mod version"!!!)

 

Στο Link της υπογραφής μου ;)

 

Super jimdem:)

Πιο ωραιο τελικα το λιγο πιο σκουρο!

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

jimdem congratulation! ! !πολυ καλη δουλεια...;)....:)

 

 

 

επισης παιδια ας μου πει καποιος πως μπορω να στειλω με bluetooth?(μετα απο το ροοτ που ειχα κανει δεν μπορω να στειλω!!)

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Πάει τέλεια η 20+!!!

Μόνο το htc_ime δεν βάζει με τίποτε.... Έχει σχέση με αυτά που έλεγε ο jim για το πληκτρολόγιο; Δεν την παλεύω με το κανονικό...

Link to comment
Share on other sites

Πάει τέλεια η 20+!!!

Μόνο το htc_ime δεν βάζει με τίποτε.... Έχει σχέση με αυτά που έλεγε ο jim για το πληκτρολόγιο; Δεν την παλεύω με το κανονικό...

 

Εκει που γραφεις μηνυμα π.χ(στο ασπρο κενο),πατα παρατεταμενα μεχρι να βγει η μεθοδος εισοδου.

Edit:δεν βρηκα το htc ime παρα μονο το πληκτρολογιο android

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εκει που γραφεις μηνυμα π.χ(στο ασπρο κενο),πατα παρατεταμενα μεχρι να βγει η μεθοδος εισοδου.

Edit:δεν βρηκα το htc ime παρα μονο το πληκτρολογιο android

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

τοτε πιθανοτατα ο jim δεν το συμπεριελαβε στο tweak!!αλλα δεν με πειραζει προσωπικα..μετα απο καμια 20αρια μηνυματα συνηθισα το κανονικο!

Link to comment
Share on other sites

Πάει τέλεια η 20+!!!

Μόνο το htc_ime δεν βάζει με τίποτε.... Έχει σχέση με αυτά που έλεγε ο jim για το πληκτρολόγιο; Δεν την παλεύω με το κανονικό...

Το διέγραψα για εξοικονόμηση χώρου. Αν το θες βάλ'το απο zip προηγούμενού μου tweak (Το μεταφέρεις σε system/app)

 

Με παίδεψε πολύ η παλιο#@$$@#% statusbar! Τα κατάφερα όμως και την έκανα στυλ xperia 2011. Θα συμπεριληφθεί στην 20.5 που θα βγει μέσα στην εβδομάδα και θα έχει και άλλες αισθητικές αλλαγές σε διάφορες μεριές. Αν θέλετε να πάρετε μια γεύση της statusbar+lockscreen fix κατεβάστε το addon που έβαλα στη σελίδα του tweak ;)

Link to comment
Share on other sites

Το διέγραψα για εξοικονόμηση χώρου. Αν το θες βάλ'το απο zip προηγούμενού μου tweak (Το μεταφέρεις σε system/app)

 

Με παίδεψε πολύ η παλιο#@$$@#% statusbar! Τα κατάφερα όμως και την έκανα στυλ xperia 2011. Θα συμπεριληφθεί στην 20.5 που θα βγει μέσα στην εβδομάδα και θα έχει και άλλες αισθητικές αλλαγές σε διάφορες μεριές. Αν θέλετε να πάρετε μια γεύση της statusbar+lockscreen fix κατεβάστε το addon που έβαλα στη σελίδα του tweak ;)

 

ωραιος jim αλλα εγω θα προτιμησω την ολοκληρωμενη!!;);)

Link to comment
Share on other sites

jim, θα μπορουσες στα μηνυματα να βαλεις το φοντο που ειχε η stock? το transparent εχεις τωρα δεν βολευει στην αναγνωση...

κατα τα αλλα, αλλο ενα πολυ καλο tweak!περιμενουμε την επομενη εκδοση! :)

 

edit:

Ούτε εμένα μπαίνει όταν το επιλέξω απο το μενού reboot, απο μια έκδοση της gingerdx και μετά. Κάτι πείραξε ο doixanh. Απλά πατάω reboot και μετά μόλις εμφανιστεί το Sony Ericsson αγγίζω πολλές φορές την οθόνη

 

σ'εμενα με τη gingerdx προ-tweak επαιζε μια χαρα...μετα το tweak σταματησε να μπαινει [τωρα μολις το παρατηρησα και ειπα να το αναφερω]

ειχα τη v20 καμια εβδομαδα τωρα, και το ειχα δοκιμασει πολλες φορες. μολις τωρα εβαλα το tweak, πηγα να μπω με restart, και τιποτα

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

Το διέγραψα για εξοικονόμηση χώρου. Αν το θες βάλ'το απο zip προηγούμενού μου tweak (Το μεταφέρεις σε system/app)

 

Με παίδεψε πολύ η παλιο#@$$@#% statusbar! Τα κατάφερα όμως και την έκανα στυλ xperia 2011. Θα συμπεριληφθεί στην 20.5 που θα βγει μέσα στην εβδομάδα και θα έχει και άλλες αισθητικές αλλαγές σε διάφορες μεριές. Αν θέλετε να πάρετε μια γεύση της statusbar+lockscreen fix κατεβάστε το addon που έβαλα στη σελίδα του tweak ;)

 

δε βλεπω διαφορα στην Lockscreen :/

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

jim, θα μπορουσες στα μηνυματα να βαλεις το φοντο που ειχε η stock? το transparent εχεις τωρα δεν βολευει στην αναγνωση...

κατα τα αλλα, αλλο ενα πολυ καλο tweak!περιμενουμε την επομενη εκδοση! :)

 

edit:

 

 

σ'εμενα με τη gingerdx προ-tweak επαιζε μια χαρα...μετα το tweak σταματησε να μπαινει [τωρα μολις το παρατηρησα και ειπα να το αναφερω]

ειχα τη v20 καμια εβδομαδα τωρα, και το ειχα δοκιμασει πολλες φορες. μολις τωρα εβαλα το tweak, πηγα να μπω με restart, και τιποτα

 

Παράξενο εμένα από τότε που έβγαλε την gingerdx με kernel άρχισε να μην μπαίνει. Αυτό για τα μηνύματα είναι έτσι για λόγους συμβατότητας. Θα προσπαθήσω αντί για διαφανές να κάνω το φόντο σκούρο μπλε όπως είναι στις ρυθμίσεις. Έτσι πιστεύω θα ειναι καλύτερα. Για να βολευτεις μέχρι να το αλλάξω διάλεξε το χρώμα που σε βολεύει από τις ρυθμίσεις στην εφαρμογή μηνύματα.

 

@eu8umhc μικροαλλαγες είναι κυρίως στα χρώματα και τα ring

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...