Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μου θυμησατε!η πρωτη rom που περασα!

Εμφανισιακα το φτιαχνεις εσυ οπως θες με launchers

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εδώ και λίγες μέρες έβαλα το ginger αλλά τελευταία μου βγάζει το μήνυμα <<η διαδικασία system δεν αποκρίνεται>> και <<ο launcer pro δεν αποκρίνεται>> και ανοιγοκλείνει το κινητό.Τι μπορώ να κάνω για αυτό;Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Sent from my X8 black using Tapatalk

βασικα το μονο που θελω να αλλαξω ειναι η ωρα οπως φαινεται στη Lockscreen...

υπαρχει τροπος...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έβαλα το ginger αλλά τελευταία μου βγάζει το μήνυμα <<η διαδικασία system δεν αποκρίνεται>> και <<ο launcer pro δεν αποκρίνεται>> και ανοιγοκλείνει το κινητό.Τι μπορώ να κάνω για αυτό;Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Αν δε θες το launcher pro κατεβασε εναν αλλο launcher κ δες αντιδραση.

Θελω να βρω κ γω να αλλαξω lockscreen

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν έβγαλα την κάρτα μνήμης το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά,όταν την ξαναέβαλα μου έβγαζε πάλι το σύστημα δεν αποκρίνεται και έκανε επανεκίνηση μόνο του το κινητό. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

2 το πρωι.....καλημερα!

Εβαλα το Handcent SMS για να εχω 160 χαρακτηρες και να μπορω να διαχωριζω εισερχομενα με εξερχομενα αλλα εκτος το οτι δεν μπορω να το βρω,και στις επαφες μου αρκετες τις βλεπω σαυτο το στυλ ??????ΚΩΣΤ????? .Το ιδιο και στο Go sms pro.

Tι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν έβγαλα την κάρτα μνήμης το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά,όταν την ξαναέβαλα μου έβγαζε πάλι το σύστημα δεν αποκρίνεται και έκανε επανεκίνηση μόνο του το κινητό. Τι μπορεί να φταίει;

 

Full wipe πριν φλασαρεις εκανες σωστα;

@paulous για πηγαινε ρυθμισεις αποστολης στο handcent κ ψαξε λιγο

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Full wipe πριν φλασαρεις εκανες σωστα;

@paulous για πηγαινε ρυθμισεις αποστολης στο handcent κ ψαξε λιγο

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Πιστεύω καλά είχα κάνει full wipe δεν θυμάμαι κιόλας.Βγαίνει πάνω δεξιά και ένα σηματάκι κάρτας μνήμης με ένα θαυμαστικό μέσα.Ξαφνικά μου έβγαλε το μήνυμα,τις προηγούμενες μέρες δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.Να πω την αλήθεια την sd αυτόν τον καιρό την είχα υπερφορτώσει με εφαρμογές.Τι προτείνεις γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω καλά είχα κάνει full wipe δεν θυμάμαι κιόλας.Βγαίνει πάνω δεξιά και ένα σηματάκι κάρτας μνήμης με ένα θαυμαστικό μέσα.Ξαφνικά μου έβγαλε το μήνυμα,τις προηγούμενες μέρες δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα.Να πω την αλήθεια την sd αυτόν τον καιρό την είχα υπερφορτώσει με εφαρμογές.Τι προτείνεις γενικά;

 

Μηπως εχει καποιο προβλημα η sd σου κ τα κανε αυτα;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

προτινω να δοκιμασεις ενα full wipe..και αν δεν δουλεψει μπορει και να εχει προβλημα η καρτα σου..σου εχει πεσει κατω καμια φορα?
Link to comment
Share on other sites

2 το πρωι.....καλημερα!

Εβαλα το Handcent SMS για να εχω 160 χαρακτηρες και να μπορω να διαχωριζω εισερχομενα με εξερχομενα αλλα εκτος το οτι δεν μπορω να το βρω,και στις επαφες μου αρκετες τις βλεπω σαυτο το στυλ ??????ΚΩΣΤ????? .Το ιδιο και στο Go sms pro.

Tι μπορει να φταιει?

 

εχεις εγκαταστησει το greek pack language; στις ρυθμισεις αποστολης εχει επιλογη "ειδικη υποστηριξη 160 χαρακτηρων για sms στα Ελληνικα"

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια που θα βρουμε καμια LockScreen; βαρεθηκα τις παλιες. μηπως καποιος μπορει να κλεψει ιδεες απο εδω ; : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311839
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

μετά από φιλότιμη προσπάθεια περίπου 7-8 ημερών να επανέλθω στην μητρική ρομ του Χ8, αποφάσισα ότι τα πλεονεκτήματα της ήταν ελάχιστα (απλά έχει δωρεάν το officesuite, ndrive for xperia και timescape) και ξανακύλισα στην ginger dx 019 η οποία δουλεύει ρολόι. ερώτηση: πώς μπορώ να κάνω το timescape (το εγκατέστησα από ζιπ) να φαίνεται στην αρχική οθόνη; επίσης, δεν μπορώ να επιλέξω επαφές σαν "αγαπημένα".

τα περί μπαταρίας μάλλον λύθηκαν με την 019, εκτός αν μου κάνει τα γλυκά ματάκια τις πρώτες 24 ώρες.:rolleyes::happy:

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

μετά από φιλότιμη προσπάθεια περίπου 7-8 ημερών να επανέλθω στην μητρική ρομ του Χ8, αποφάσισα ότι τα πλεονεκτήματα της ήταν ελάχιστα (απλά έχει δωρεάν το officesuite, ndrive for xperia και timescape) και ξανακύλισα στην ginger dx 019 η οποία δουλεύει ρολόι. ερώτηση: πώς μπορώ να κάνω το timescape (το εγκατέστησα από ζιπ) να φαίνεται στην αρχική οθόνη; επίσης, δεν μπορώ να επιλέξω επαφές σαν "αγαπημένα".

τα περί μπαταρίας μάλλον λύθηκαν με την 019, εκτός αν μου κάνει τα γλυκά ματάκια τις πρώτες 24 ώρες.:rolleyes::happy:

 

πατα για 1-2 δευτερολεπτα πανω στη οθονη και μετα πατα στο γραφικα στοιχεια και επελεξε το!οσο για τις επαφες εγω δεν εχω τετοιο προβλημα..εχω καμια 10αρια αποθηκευμενες εκει..

μμ..μαλλον πως σου κανει τα γλυκα ματια!!ας ειναι καλα ο jim που τη βελτιωσε!

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.... Αν βαλω το ξυπνητηρι στο X8 (gingerdx) και κλεισω το τηλεφωνο, θα κτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι;

Ρωτω γιατι το δικο μου δεν κτυπαει οταν ειναι κλειστο, μην ψαχνομαι αδικα και αρχισω να αλλαζω roms

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.... Αν βαλω το ξυπνητηρι στο X8 (gingerdx) και κλεισω το τηλεφωνο, θα κτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι;

Ρωτω γιατι το δικο μου δεν κτυπαει οταν ειναι κλειστο, μην ψαχνομαι αδικα και αρχισω να αλλαζω roms

 

Δεν ειναι θεμα rom αλλα smartphone,οτι και να βαλεις κλειστο δε θα χτυπησει.

Jimdem δουλιτσα!κανε το κινητο να βαραει κλειστο!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα rom αλλα smartphone,οτι και να βαλεις κλειστο δε θα χτυπησει.

Jimdem δουλιτσα!κανε το κινητο να βαραει κλειστο!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

χαχα εδώ όλες οι εταιρίες δεν μπορούν να το κάνουν στα smartphones εγώ θα το κάνω? :lol: Αν δε θέλετε να τρώει μπαταρία βάλτε το σε flight mode όταν πάτε για ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Ωστε τελικα ετσι συμβαινει με ολα τα smartphones. Πολυ σωστα το flight mode ειναι η λυση στο προβλημα μου, δεν θα τρωει μπαταρια, αλλα το σημαντικοτερο δεν θα εχω "παρενοχλησεις" οταν κοιμαμαι και θα εχω και το ξυπνητηρι χαχα
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν ανοιγουμε ενα thread με ολες τις ρομ που εχουν βγει κατακαιρους για το x8 μας...ουτε οδηγιες για κατεβασμα ουτε τιποτα...! μιας και αυτο το θεμα δλδ root ,xrecover κτλ εχει εξαντληθει απειρες φορες μεσα σε αυτες τις σελιδες...

ισως μπορουμε να δημιουργησουμε ενα ελληνικο thread και λεω ελληνικο λεγοντας πως βγαζουμε τα ματια μας με τους xda πολλες φορες καθως ουτε και αυτοι δεν μιλανε αγγλικα αγγλικα..!! να λεμε πχ για αυτη την ρομ τα υπερ τα κατα εμπειριες διαφορα προβληματα και παει λεγοντας..αποκλειστικα για τις ρομ και την χρηστικοτητα τους και οχι για το πως τις περναμε ,ρουταρουμε κτλ...τι λετε..; εγω πιστευω θα πιασει το θεμα..και θα μπορεσουμε να καλουπιασουμε τις πληροφοριες.!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με το ξυπνητηρι στα smartphones ειναι πολυ χαζο..ηθελα να ξερα τους ειναι τοσο δυσκολο να το καταφερουν??

σας τρωει μπαταρια το βραδυ??εμενα σε ολο το βραδυ αντε να πεφτει 2-3%..οταν δεν το χρησιμοποιω βασικα δεν καιει καθολου..οταν το πιασω ομως δεν σταματαει να κατεβαινει αυτη η ριμαδα...:p

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με το ξυπνητηρι στα smartphones ειναι πολυ χαζο..ηθελα να ξερα τους ειναι τοσο δυσκολο να το καταφερουν??

σας τρωει μπαταρια το βραδυ??εμενα σε ολο το βραδυ αντε να πεφτει 2-3%..οταν δεν το χρησιμοποιω βασικα δεν καιει καθολου..οταν το πιασω ομως δεν σταματαει να κατεβαινει αυτη η ριμαδα...:p

 

Oταν βαζω ξυπνητηρι το βαζω flight,αν δε βαλω μπορει να το κλεισω.αν το αφησω ανοιχτο 3-4% κατω

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με το ξυπνητηρι στα smartphones ειναι πολυ χαζο..ηθελα να ξερα τους ειναι τοσο δυσκολο να το καταφερουν??

σας τρωει μπαταρια το βραδυ??εμενα σε ολο το βραδυ αντε να πεφτει 2-3%..οταν δεν το χρησιμοποιω βασικα δεν καιει καθολου..οταν το πιασω ομως δεν σταματαει να κατεβαινει αυτη η ριμαδα...:p

 

Προσφατα αγορασα το X8, δεν εδωσα σημασια ποσο τοις εκατο πεφτει οταν το αφησω ανοικτο ολο το βραδυ. Το σιγουρο ειναι οτι θελει φορτισμα καθε μερα. Δεν ειναι και ασχημο μια φορα την μερα φορτισμα...Εχει καποιους που το φορτιζουν δυο φορες την μερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα το X8, δεν εδωσα σημασια ποσο τοις εκατο πεφτει οταν το αφησω ανοικτο ολο το βραδυ. Το σιγουρο ειναι οτι θελει φορτισμα καθε μερα. Δεν ειναι και ασχημο μια φορα την μερα φορτισμα...Εχει καποιους που το φορτιζουν δυο φορες την μερα :lol:

 

αυτο εκανα καποτε..μιλαγα πανω απο 5 ωρες τη μερα στο τηλεφωνο και αναγκαστικα ηθελε 2 φορες τη μερα φορτιση..αλλα πλεον το φορτιζω 1 φορα καθε 2 μερες!βεβαια εμεις εχουμε και custom roms οποτε καταναλωνει περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...