Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα μου φαίνεται ότι βελτιώνεται όσο πάει αλλά τα κολλήματα του τα τρώει όπως και πριν το tweak :(

Jim υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις και αυτό το ηλίθιο ραδιόφωνο να ανοίγει απευθείας στο ακουστικό και όχι στο ηχείο;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

με τι το εκανες εγκατασταση το tweak??cmw θελει...

 

Το εκανα εγκατασταση μια φορα με το clockworkMod και αλλη μια φορα με το Xrecovery

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγκατασταση μια φορα με το clockworkMod και αλλη μια φορα με το Xrecovery

 

ξαναδοκιμασε με cmw!!μπορει την πρωτη φορα κατι να μην δουλεψε σωστα!

 

Εμένα μου φαίνεται ότι βελτιώνεται όσο πάει αλλά τα κολλήματα του τα τρώει όπως και πριν το tweak :(

Jim υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις και αυτό το ηλίθιο ραδιόφωνο να ανοίγει απευθείας στο ακουστικό και όχι στο ηχείο;;;;;;

 

στο ηχειο σου ανοιγει??εμενα μου ανογει απευθειας στο ακουστικο!!1-2 φορες εχει τυχει να ανοιξει σε ηχειο!!και επειδη δεν δουλευει παντα η αλαγη απο ακουστικο σε ηχειο,εχω βρει ενα ευκολο κολπο και παντα πιανει..οπως παιζει σε ακουστικο,βγαζω και ξαναβαζω το βισμα των ακουστικων και παιζει σε ηχειο!!:PP

 

εχω παθει πλακα με τη γραμματοσειρα που εβαλες jim!!τα σπαει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμασε με cmw!!μπορει την πρωτη φορα κατι να μην δουλεψε σωστα!

 

Το ξαναεκανα λιγο πριν.........πφφφφ τι συμβαινει...και το χρειαζομαι πολυ συχνα το Wifi

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται ότι βελτιώνεται όσο πάει αλλά τα κολλήματα του τα τρώει όπως και πριν το tweak :(

Jim υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις και αυτό το ηλίθιο ραδιόφωνο να ανοίγει απευθείας στο ακουστικό και όχι στο ηχείο;;;;;;

 

Εντάξει δεν άλλαξα ούτε ram ούτε cpu :p Απλά απο πρίν είναι καλύτερο. Σας άρεσε η γραμματοσειρά Ice Cream Sandwich?

Το εκανα εγκατασταση μια φορα με το clockworkMod και αλλη μια φορα με το Xrecovery

Δοκίμασε να κάνεις restore στο backup που είχες κάνει και ξαναπέρασέ το. Δεν γνωρίζω τι μπορεί να πήγε στραβά. Για να είναι μεμονωμένο το πρόβλημα κάτι στραβό είχε ή το κινητό ή η rom

 

Edit: Έτοιμο το installation instructions όποιος θέλει το κατεβάζει (δεν είναι και τίποτα τρομερό :P)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν άλλαξα ούτε ram ούτε cpu :p Απλά απο πρίν είναι καλύτερο. Σας άρεσε η γραμματοσειρά Ice Cream Sandwich?

 

ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις restore στο backup που είχες κάνει και ξαναπέρασέ το. Δεν γνωρίζω τι μπορεί να πήγε στραβά. Για να είναι μεμονωμένο το πρόβλημα κάτι στραβό είχε ή το κινητό ή η rom

 

To προβλημα παραπαμενειι καποια αλλη ιδεα για λυση?

 

Eπειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει λυση ξανακανω την ρομο εγκατασταση

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα παραπαμενειι καποια αλλη ιδεα για λυση?

 

Eπειδη βλεπω οτι δεν υπαρχει λυση ξανακανω την ρομο εγκατασταση

Λύση δεν ξέρω. Μένει μόνο να κάνεις clean install (χωρίς restore) και μετά αφού περάσεις το tweak να δεις τι γίνεται, ή να παραμείνεις στο 17.2

Link to comment
Share on other sites

Λύση δεν ξέρω. Μένει μόνο να κάνεις clean install (χωρίς restore) και μετά αφού περάσεις το tweak να δεις τι γίνεται, ή να παραμείνεις στο 17.2

 

Ενταξη ξανακανωντας εγκατασταση την ρομ εφτιαξε :)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη ξανακανωντας εγκατασταση την ρομ εφτιαξε :)

Δηλαδή τώρα έχεις τη rom, όλα σου τα αρχεία, + το tweak και δουλεύει κανονικά χωρίς full wipe? Αν ναι τότε τέλεια. Enjoy :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα έχεις τη rom, όλα σου τα αρχεία, + το tweak και δουλεύει κανονικά χωρίς full wipe? Αν ναι τότε τέλεια. Enjoy :D

 

με Full wipe αλλα δεν πειραζει

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα δουλευουν μεχρι στιγμις..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκατε κάποιο πρόβλημα? Καμιά πρόταση για μελλοντική αναβάθμιση?

 

Τωρα θα περασω τη 17.3...

Προταση για s.e theme...

Τι αλλο να θελουμε περα απο το σβελτο κινητο...

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα περασω τη 17.3...

Προταση για s.e theme...

Τι αλλο να θελουμε περα απο το σβελτο κινητο...

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Για πέρνα την και πες αν δεις καμιά βελτίωση. Δεν περίμενα να είχε τόση απήχηση πάντως :p

 

Για SE theme νομίζω όχι. Καίγομαι για ice cream sandwich οπότε θα προσπαθήσω να κολλήσω ένα καλό theme και θα είμαστε good ;) Τώρα που έβαλα και τα fonts!

Link to comment
Share on other sites

Για πέρνα την και πες αν δεις καμιά βελτίωση. Δεν περίμενα να είχε τόση απήχηση πάντως :p

 

Για SE theme νομίζω όχι. Καίγομαι για ice cream sandwich οπότε θα προσπαθήσω να κολλήσω ένα καλό theme και θα είμαστε good ;) Τώρα που έβαλα και τα fonts!

 

Ics ε;;;καλο ακουγεται!

Βελτιωση...μου δινει την αισθηση οτι ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο!!

Η γραμματοσειρα ναι μ'αρεσει αν κ ειμαι δυσκολος στο να αλλαζω γραμματοσειρες!

Παμε στο θεμα μπαταριας που καταλαβαινεις οτι με καει!

Στις 18:00 το αφησα με 12% με πολυ χρηση 3g,μηνυματα κ τηλ!γυρισα σπιτι 23:00 με 11% με αρκετα μηνυματα αλλα χωρις internet!πιστευω αψογα!

Προταση αλλη δε μου ερχεται στο μυαλο!

Ηθελα ενα κινητο γρηγορο,με ελευθερη μνημη κ καλη αποδοση μπαταριας κ συ το καταφερες!

Απηχηση;;;;με τετοιες βελτιωσεις Δημητρη που καταφερες με κοπο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην ειχε απηχηση κ οπως ειδες ολοι σε επιλεξαμε!

Αμομη κ ο Θανασης(mpa3)εκανε υπερβαση κ πηγε στη Gingerdx v17 :-P

Το φοντο που εχεις στο κινητο σου ποιο ειναι;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας αρέσει. Όπως το είπες επιτέλους το κινητό τα έδωσε όλα είναι σούπερ και χωρίς μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Θα προσπαθώ να το βελτιωνω κι άλλο. Το φόντο το εχω μήνες ολόκληρους και δεν το αλλάζω κανένα άλλο δεν μου κάθεται τόσο καλά όσο αυτό. Το επισυναπτω και ήρθε η ώρα να αποσυρθώ! Αύριο έχει δουλειές. Enjoy your phone. Καλό βράδυ[ATTACH]22287[/ATTACH]

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας αρέσει. Όπως το είπες επιτέλους το κινητό τα έδωσε όλα είναι σούπερ και χωρίς μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Θα προσπαθώ να το βελτιωνω κι άλλο. Το φόντο το εχω μήνες ολόκληρους και δεν το αλλάζω κανένα άλλο δεν μου κάθεται τόσο καλά όσο αυτό. Το επισυναπτω και ήρθε η ώρα να αποσυρθώ! Αύριο έχει δουλειές. Enjoy your phone. Καλό βράδυ[ATTACH]22287[/ATTACH]

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Φοβερο φοντο!

Εμεις ευχαριστουμε για αυτα που προσφερεις!

Πωωω το ξεχασα,εχω να παω ικα αυριο!!!καλο βραδυ!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

jimdem έβαλα το tweakpack σου και μέχρι στιγμής φαίνεται μια χαρά στην απόκρισή του, το μόνο που μου φαίνεται περίεργο είναι αυτό εδώ το συμβολάκι δίπλα στη δύναμη του σήματος

 

http://i71.photobucket.com/albums/i130/agriojohn/screenshot-1319535174244.png

 

το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά με αυτό,

 

εγκατέστησα το tweakpack σου βέβαια όχι σε stock kernel αλλά με τον LinuxDX kernel v. 004, ίσως να φταίει αυτό... anyway καμία ιδέα τι μπορεί να είναι?

 

Edit:

Έφυγε το συμβολάκι, μπήκα σε flight mode και ξαναγύρισα normal και εξαφανίστηκε το σύμβολο αυτό...

Edited by agriojohn
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο καλό σας έκανε η SE που σας άφησε μέχρι την 2.1. Αν σας έδινε στο πιάτο την 2.3 δεν θα ψαχνόσασταν τόσο! :lol: :D

 

Μπράβο σας πάντως!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

jimdem έβαλα το tweakpack σου και μέχρι στιγμής φαίνεται μια χαρά στην απόκρισή του, το μόνο που μου φαίνεται περίεργο είναι αυτό εδώ το συμβολάκι δίπλα στη δύναμη του σήματος

 

 

 

το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά με αυτό,

 

εγκατέστησα το tweakpack σου βέβαια όχι σε stock kernel αλλά με τον LinuxDX kernel v. 004, ίσως να φταίει αυτό... anyway καμία ιδέα τι μπορεί να είναι?

 

Edit:

Έφυγε το συμβολάκι, μπήκα σε flight mode και ξαναγύρισα normal και εξαφανίστηκε το σύμβολο αυτό...

Αυτό είναι το ποσοστό % μπαταρίας που έχει απομείνει. Για να το ξαναβάλεις πας, ρυθμίσεις cyanogen, διεπαφή, tweaks μπάρας κατάστασης και επιλέγεις το ποσοστό μπαταρίας. Ευχαριστημένος με τις αλλαγές? (Thanks και για το feedback με το kernel. Τελικά απαιτείται μόνο gingerdx 017. Kernel όποιον θέλει κανείς)

 

Τελικά μόνο καλό σας έκανε η SE που σας άφησε μέχρι την 2.1. Αν σας έδινε στο πιάτο την 2.3 δεν θα ψαχνόσασταν τόσο! :lol: :D

 

Μπράβο σας πάντως!

Κάθε εμπόδιο για καλό :) Πιστεύω στο σημείο που φτάσαμε με σταθερότητα, ταχύτητα και ευκολία δεν νομίζω να θέλει κανείς πλέον official δε θα έχει κάτι άλλο να προσφέρει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο καλό σας έκανε η SE που σας άφησε μέχρι την 2.1. Αν σας έδινε στο πιάτο την 2.3 δεν θα ψαχνόσασταν τόσο! :lol: :D

 

Μπράβο σας πάντως!

 

Πες το ψεματα!τελικα καθε εμποδιο για καλο οντως!

Καλυτερα με custom!

Τα μπραβο για το Δημητρη για τη πολυ καλη δουλεια του!

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω καποιοι και εχουν BRAVIA Engine τι ειναι αυτο?που χρισιμευει?και πως μπαινει?

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...