Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να λες πιο νεα εκδοση σημαινει πως ηδη εχεις καποια. Πρεπει να απεγκαταστασεις αυτην που εχεις και μετα να βαλεις την πιο νεα.

 

δε γινεται.. μου λεει μονο αναγκαστικη διακοπη. οχι απεγκατασταση ;/

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δε γινεται.. μου λεει μονο αναγκαστικη διακοπη. οχι απεγκατασταση ;/

 

Απεγκατασταση δε γινεται γιατι τη δινει ο developer μαζι με τη rom.

Πριν κανω battery calibration απο τη στιγμη που το φορτιζα μεσα σε μιση ωρα πηγαινε στο 95% κ ψιλοκαθοτανε εκει.

Σημερα εκανα calibration κ παλι τα ιδια..

Με το που ανοιγω το κιν ή το ιντερνετ τρεχουν αυτοματα καποιες εφαρμογες.ποια εφαρμογη ειναι καλη ωστε να διαχειριζομαι εγω ποιες να ξεκινανε;

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση δε γινεται γιατι τη δινει ο developer μαζι με τη rom

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

και τωρα τι θα κανω ;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

και τωρα τι θα κανω ;

 

Πρεπει να μπεις με το file manager στο system/app κ να τη σβησεις απο κει.πηγα να το σβησω κ γω αλλα απετυχα.δε ξερω αν καποιος αλλος εχει καποιο αλλο τροπο

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και τωρα τι θα κανω ;

 

Πρεπει να μπεις με το file manager στο system/app κ να τη σβησεις απο κει.πηγα να το σβησω κ γω αλλα απετυχα.δε ξερω αν καποιος αλλος εχει καποιο αλλο τροπο

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Αρχικά (εάν έχετε μόνο τον launcher pro μέσα) κατεβάστε έναν δεύτερο launcher (πχ ADW) και εγκαταστήστε τον. Έπειτα, με το root explorer, κάντε mount το system ως rw. Μετά, στο system/app, βρείτε το launcherpro και διαγράψτε το. Ύστερα κάντε μια επανεκκίνηση και wipe dalvink cache για καλό και για κακό. Τέλος, ανοίξτε το κινητό και περάστε τον launcher pro απο το market! :) (Αφού τελειώσετε τη διαδικασία μπορείτε να διαγράψετε τον άλλο launcher που βάλατε)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν λιγο εγκατεστισα μια ρομ floyo νομιζω 20 δεν θυμαμαι καλα..το κακο ειναι πως εχει καποιες εφαρμογες τις οποιες θελω να απεγκαταστισω...πως μπορω...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν λιγο εγκατεστισα μια ρομ floyo νομιζω 20 δεν θυμαμαι καλα..το κακο ειναι πως εχει καποιες εφαρμογες τις οποιες θελω να απεγκαταστισω...πως μπορω...;

 

κανε καταργηση μεσω του linda manager..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πριν λιγο εγκατεστισα μια ρομ floyo νομιζω 20 δεν θυμαμαι καλα..το κακο ειναι πως εχει καποιες εφαρμογες τις οποιες θελω να απεγκαταστισω...πως μπορω...;

Όπως είπα παραπάνω. Είτε με root explorer είτε με titanium backup.

 

Συμβουλή! Πριν εγκαταστήσετε μια ρομ μπορείτε με το winrar να ανοίξετε το αρχείο και να σβήσετε απο το system/app ο,τι δε χρειάζεστε. Έπειτα αφού την εγκαταστήσετε δεν θα έχει περιττές εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..!! υπαρχει καποιος περιηγητης για το κινητο μας που μαε επιτρεπει να βλεπουμε και βιντεο..; γιατι το κλασικο δεν μου τα εμφανιζει..πηγα να κατεβασω το flash player αλλα το μαρκετ δεν με αφηνει....

 

επισης δεν μπορω να στειλω να λαβω αρχεια μεσω bluetooth.. :/ γινεται η συνδεση με τον υπολογιστη αλλα λιγο πριν ολοκληρωθει η ληψη διακοπτεται... :/ τι μπορει να φταει..;

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..!! υπαρχει καποιος περιηγητης για το κινητο μας που μαε επιτρεπει να βλεπουμε και βιντεο..; γιατι το κλασικο δεν μου τα εμφανιζει..πηγα να κατεβασω το flash player αλλα το μαρκετ δεν με αφηνει....

 

επισης δεν μπορω να στειλω να λαβω αρχεια μεσω bluetooth.. :/ γινεται η συνδεση με τον υπολογιστη αλλα λιγο πριν ολοκληρωθει η ληψη διακοπτεται... :/ τι μπορει να φταει..;

 

 

Στο φιλο παραπανω 2.1 η τελευταια εκδοση.

Wipe dalvink τι ειναι;τι σβηνει;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία επίσημη έκδοση του android για τη συσκευή;

 

Τελευταια επισημη εκδοση android για το x8 ειναι η 2.1..δεν αναβαθμιζεται επισημα αλλο...

 

καλημερα..!! υπαρχει καποιος περιηγητης για το κινητο μας που μαε επιτρεπει να βλεπουμε και βιντεο..; γιατι το κλασικο δεν μου τα εμφανιζει..πηγα να κατεβασω το flash player αλλα το μαρκετ δεν με αφηνει....

 

επισης δεν μπορω να στειλω να λαβω αρχεια μεσω bluetooth.. :/ γινεται η συνδεση με τον υπολογιστη αλλα λιγο πριν ολοκληρωθει η ληψη διακοπτεται... :/ τι μπορει να φταει..;

 

Δυστυχως το κινητο μας δεν υποστηριζει flash player γι αυτο και δεν μπορεις να κατεβασεις τον επισημο flash player απο την adobe..οποτε δεν μπορεις να δεις βιντεο απο το site του ant1 η του mega πχ..υπαρχει καποιο προγραμμα για armv6 processors οπως ειναι το κινητο μας αλλα στο δικο μου δεν δουλεψε ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τον opera..

Στο φιλο παραπανω 2.1 η τελευταια εκδοση.

Wipe dalvink τι ειναι;τι σβηνει;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Wipe Dalvik είναι καλό να γίνεται τουλάχιστον μετά απο κάθε αλλαγή ρομ. Στην ουσία οι εφαρμογές χρησιμοποιούν την dalvik cache και οταν απεγκατασταθούν ίσως μείνουν πίσω απομεινάρια. Γι αυτό μερικές φορές δεν μπορείτε να κατεβάσετε μεγάλα αρχεία απο το market ή σας λέει το κινητό οτι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος.

 

Για να κάνετε αυτό το wipe, απλά μπείτε σε xrecovery, πατήστε advanced options και μετά wipe dalvik cache. Σε λιγότερο απο 1 δευτερόλεπτο θα τελειώσει ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σχετικα με το προβλημα bluetooth που αναφερω πιο πανω..; δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα η ρομ αυτη και εχει σκαλωσει εκει... κριμα ειναι....:cry:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σχετικα με το προβλημα bluetooth που αναφερω πιο πανω..; δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα η ρομ αυτη και εχει σκαλωσει εκει... κριμα ειναι....:cry:

Floyo είπες ε? Βάλε καμιά πιο καινούρια γιατί αυτές οι παλιές είχαν πρόβλημα με το bluetooth ειδικά αν έστελνες apk

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι.. η 0.20 εχει κατσει πολυ καλα αυτη και φοβαμαι πως η αλλες θα βγαλουν περισσοτερα προβληματα.. :/ ποια εκδοση να κατεβασω...?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι.. η 0.20 εχει κατσει πολυ καλα αυτη και φοβαμαι πως η αλλες θα βγαλουν περισσοτερα προβληματα.. :/ ποια εκδοση να κατεβασω...?

Εγώ έχω την Gingerdx 014 εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα! Δεν αναβάθμισα στη νεότερη έκδοση μιας που δεν έχει κάτι ουσιαστικό ούτε ενδιαφέρομαι για custom kernel

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Gingerdx 014 εδώ και καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα! Δεν αναβάθμισα στη νεότερη έκδοση μιας που δεν έχει κάτι ουσιαστικό ούτε ενδιαφέρομαι για custom kernel

 

ενα λινκ....;:D παιζει και κανενα screenshot....? :worry:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείς ο,τι χρειάζεσαι!:D

thanks man.....!!!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια επισημη εκδοση android για το x8 ειναι η 2.1..δεν αναβαθμιζεται επισημα αλλο...

 

 

 

Δυστυχως το κινητο μας δεν υποστηριζει flash player γι αυτο και δεν μπορεις να κατεβασεις τον επισημο flash player απο την adobe..οποτε δεν μπορεις να δεις βιντεο απο το site του ant1 η του mega πχ..υπαρχει καποιο προγραμμα για armv6 processors οπως ειναι το κινητο μας αλλα στο δικο μου δεν δουλεψε ποτε...

 

Εγω ειχα κατεβασει το android7flashplayer αλλα μπα...

Οι startup manager κανουν δουλεια για να ελεγχεις ποιες εφαρμογες θα ξεκινανε ή τρωει τσαμπα μπαταρια;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κατεβασει το android7flashplayer αλλα μπα...

Οι startup manager κανουν δουλεια για να ελεγχεις ποιες εφαρμογες θα ξεκινανε ή τρωει τσαμπα μπαταρια;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

ελεγχουν ποιες εφαρμογες ξεκινουν κατα την εκκινηση αλλα προσωπικα δεν μου εχουν χρησιμευσει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά (εάν έχετε μόνο τον launcher pro μέσα) κατεβάστε έναν δεύτερο launcher (πχ ADW) και εγκαταστήστε τον. Έπειτα, με το root explorer, κάντε mount το system ως rw. Μετά, στο system/app, βρείτε το launcherpro και διαγράψτε το. Ύστερα κάντε μια επανεκκίνηση και wipe dalvink cache για καλό και για κακό. Τέλος, ανοίξτε το κινητό και περάστε τον launcher pro απο το market! :) (Αφού τελειώσετε τη διαδικασία μπορείτε να διαγράψετε τον άλλο launcher που βάλατε)

 

ευχαριστω θα το κανω!

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια αλλη σκεψη για το προβλημα bluetooth se floyo 0.20 υπαρχει..;καποιο φιξ...; αν κατεβασω προγραμμα απο το μαρκετ θα διορθωθει...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα το κανω!

 

τιποτα δεν παιζει ο LauncherPro Πεταει αναγκαστικο κλεισιμο. κανενας αλλος καλος Launcher? ://

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...