Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα και καλη χρονια.

Ξερει κανενας σας μηπως αν μπορω να αλλαξω τη μπαταρια,με καποια μεγαλυτερη?Να μου κραταει περισσοτερο δηλαδη?

 

Όχι, οι προδιαγραφες είναι μόνο για την standard μπαταρια

 

συγγνώμη για την ερώτηση αυτή αλλά έχουν σπάσει τα νεύρα μου!ακούστε λοιπόν τον πόνο μου και αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει θα χαιρόμουν πολύ!λοιπόν εδώ και κάποιες μέρες όταν με παίρνουν τηλέφωνο και θέλω να το κλείσω,αντί να ειναι στην οθόνη της κλήσης είναι στο μενού!και το ίδιο συμβαίνει φυσικά και όταν κλειδώνω το κινητό μου και μετά το ξεκλειδωνω!δηλαδή με βγάζει πάλι στην οθόνη του μενού...καμιά ιδεά?ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Update service

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με δεδομένο ότι έχεις δοκιμάσει άλλες μεθόδους (επανεκκίνηση,κάποια εφαρμογή που να κατέβασεσ και μετά να σου δημιούργησε αυτό το πρόβλημα) τότε μόνο αυτό βρίσκω σαν τελική λύση. Αν τελικά κανείς αναβάθμιση μην ξεχάσεις να κανείς back-up
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι έχεις δοκιμάσει άλλες μεθόδους (επανεκκίνηση,κάποια εφαρμογή που να κατέβασεσ και μετά να σου δημιούργησε αυτό το πρόβλημα) τότε μόνο αυτό βρίσκω σαν τελική λύση. Αν τελικά κανείς αναβάθμιση μην ξεχάσεις να κανείς back-up

 

 

προχώρησα ήδη στην αναβάθμιση καθώς δεν έχω και τίποτα να χάσω.το τηλέφωνο είναι καινούριο και δεν είναι φορτωμένο.μου φάνηκε η καλύτερη λύση.

το πρόβλημα fixαρε τελικά και είναι όλα gg!έχασα βέβαια την πρόοδο μου στο angry birds αλλά χαλάλι!σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαβάζοντας το το "Sony Ericsson Developer Blog" συνάντησα αυτό το ενδιαφέρον άρθρο

http://blogs.sonyericsson.com/developerworld/2011/01/06/use-your-sony-ericsson-phone-with-ant-enabled-health-and-fitness-products/#more-1247

 

Πέρα από τη χρησιμότητα της τεχνολογίας ΑΝΤ+ θα τονίσω την παρακάτω πρόταση

 

The ANT+ support will also be introduced in Sony Ericsson Xperia™ X8, Xperia™ X10 mini, and Xperia™ X10 mini pro through software upgrades in Q1 2011.

 

διαβάζοντας περαιτέρω για την τεχνολογία ΑΝΤ+ κάπου πήρε το μάτι μου ότι (μάλλον) θα χρεάζεται έκδοση android μεγαλύτερη από την 2.1 που τρέχουμε τώρα, όπως και "αρπάζοντας" τις λέξεις του developer παρατήρησα ότι χρησιμοποίησε την λέξη software upgrade και όχι software update

 

λέτε να ισχύει κάτι τέτοιο και τελικά να δούμε το Χ8 μας να τρέχει 2.3 ή 2.4?

 

Οψώμεθα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε τα έκανα όλα όσα είπες και δεν έγινε τίποτα...Το κινητό δεν φόρτωνε...Και αναγκάστηκα να ξαναγυρίσω στο 1,6....Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται πάλι root και δε μπορώ να το αναβαθμίσω στην ericsson στο 2.1.....Τώρα??????????????????Καμια Ιδέα???????????
Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας περαιτέρω για την τεχνολογία ΑΝΤ+ κάπου πήρε το μάτι μου ότι (μάλλον) θα χρεάζεται έκδοση android μεγαλύτερη από την 2.1 που τρέχουμε τώρα, όπως και "αρπάζοντας" τις λέξεις του developer παρατήρησα ότι χρησιμοποίησε την λέξη software upgrade και όχι software update

 

λέτε να ισχύει κάτι τέτοιο και τελικά να δούμε το Χ8 μας να τρέχει 2.3 ή 2.4?

 

Οψώμεθα...

http://www.xperiax10.net/2011/01/06/official-xperia-x10-family-will-not-receive-upgrade-to-froyo-or-beyond/

Χαζομάρες... Βγάζουν ότι τους κατέβει αντί να κάτσουν να βγάλουν μια αναβάθμιση. Άσε που το βιντεάκι για το ANT+ μου θύμησε τα αντίστοιχα της apple και τα πήρα... Μάλλον η sony ericsson εξελίσσεται στην apple του android.

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να δουλέψω το GPS πρέπει το κινητό να είναι στο internet; προσπαθώ να την αποφύγω την σύνδεση στο ιντερνετ γιατί είναι κόλλημα...
Link to comment
Share on other sites

3. Μέσω ADB δώστε τις εντολές με τη σειρά:

 

 

 

Πως το κάνω αυτό ρε φίλε, εξηγησέ το λίγο.

Έχω κάνει όλα τα προηγούμενα και έχω 1,6 rooted.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να δουλέψω το GPS πρέπει το κινητό να είναι στο internet; προσπαθώ να την αποφύγω την σύνδεση στο ιντερνετ γιατί είναι κόλλημα...

 

αν απενεργοποιήσεις την επιλογή "χρήση ασύρματων δικτύων" στις ρυθμίσεις - τοποθεσία και ασφάλεια λειτουργεί μόνο το gps της συσκευής και δεν συνδέεται στο internet

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά,φίλε nikos ακρη δε βρήκα ακόμη με τις αποσυνδέσεις του wifi.. εσύ κατάφερες τίποτα;

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορω να κατεβάσω το igo για android με Ελληνικούς χάρτες; Κι αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα navigation για android που να είναι καλό; Ευχαριστώ παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό ρε φίλε, εξηγησέ το λίγο.

Έχω κάνει όλα τα προηγούμενα και έχω 1,6 rooted.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Φίλε δε στο προτείνω...Το έκανα και εγώ και πιστεψε με το κινητό μου δεν δούλεψε...Δε στο συνιστώ καθόλου...Αυτή τη στιγμή δεν κάνει ούτε update στη Sony Ericsson...Δλδ είμαι στην 1.6 έκδοση αφού για να δουλέψει το κινητό μετά απ'ολη την διαδικασία που έκανα το ξαναφλάσαρα στην 1.6...Μην το τολμήσεις καν...Όσοι το έχουν κάνει πάλι έχουν προβλήματα με το λογισμικό που προκύπτει...Περίμενε έναν πιο εύκολο τρόπο.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε στο προτείνω...Το έκανα και εγώ και πιστεψε με το κινητό μου δεν δούλεψε...Δε στο συνιστώ καθόλου...Αυτή τη στιγμή δεν κάνει ούτε update στη Sony Ericsson...Δλδ είμαι στην 1.6 έκδοση αφού για να δουλέψει το κινητό μετά απ'ολη την διαδικασία που έκανα το ξαναφλάσαρα στην 1.6...Μην το τολμήσεις καν...Όσοι το έχουν κάνει πάλι έχουν προβλήματα με το λογισμικό που προκύπτει...Περίμενε έναν πιο εύκολο τρόπο.....

 

δυστυχως τελικα αφου εχασα μια μερα πσαχνωντας και λιωνωντας στο pc καταφερα να χασω ολες μ της εφαρμογες γυρνωντας στο 2.1(eclair) χωρις καμια επιτυχια να το κανω root

Υ.Γ. Ειναι αληθεια οτι υπαρχει εφαρμογη στο market που ξεκλειδωνει ολες τις full edition των εφαρμογων>?

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!! σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος! εδώ και μέρες γράφω αλλά δε μου απαντάει κανείς! Έκανα την αναβάθμιση σε 2.1 και εχασα ολες τισ εφαρμογες από το μάρκετ. Γίνεται να τις επανακτήσω? Επίσης, τώρα κλειδώνει μόνο του και πρέπει να πατάω το ασπρο πάνω κουμπί που έχει στην κορυφή για να κσεκλειδώνει και να σέρνω τη μπάρα στην οθόνη. Δε γίνεται να μη συμβαίνει αυτό όπως πριν την αναβάθμιση???
Link to comment
Share on other sites

ξαναβάλτες από την αρχή τις εφαρμογές. έτσι ξεκλειδώνει μετά την αναβάθμιση
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!! σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος! εδώ και μέρες γράφω αλλά δε μου απαντάει κανείς! Έκανα την αναβάθμιση σε 2.1 και εχασα ολες τισ εφαρμογες από το μάρκετ. Γίνεται να τις επανακτήσω? Επίσης, τώρα κλειδώνει μόνο του και πρέπει να πατάω το ασπρο πάνω κουμπί που έχει στην κορυφή για να κσεκλειδώνει και να σέρνω τη μπάρα στην οθόνη. Δε γίνεται να μη συμβαίνει αυτό όπως πριν την αναβάθμιση???

Αν δεν είχες κάνει backup όχι δεν γίνεται να τις επαναφέρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες κάνει backup όχι δεν γίνεται να τις επαναφέρεις

 

Είχα κάνει back up!! Μήπως ξέρεις αν γίνεται να κατεβάσω διαφορετικά στυλ πληκτρολογίου?? πχ άλλο χρώμα κτλ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα το update 2.1 δεν υπαρχει επιλογη ωστε να απενεργοποιηθουν οι εθνικοι χαρακτηρες και αναγκαζομαι να γραφω greeklis...πειτε καμια λυση

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΤΟ Χ8 ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΦΛΑΣ, ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.... ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ 1 ΜΗΝΑ....

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτησω κάτι... Το Χ8 το έχει πάρει η κοπελιά μου (της το πήρα εγώ δωρο τα Χριστούγεννα) και ενω εχει καρτοκινητό έχει παρατηρήσει ότι της "τρώει" ευρώ. Της είπα πως μάλλον έχει αφήσει ενεργοποιημένο το 3g και μπαίνει μέσω vodafone... Που βρίσκετε η απενεργοποίηση του 3g να της το πω? Γιατί δεν το έχω μπροστά μου το κινητό να το ψάξω, και αυτή δεν είναι και τοσο της τεχνολογίας:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την κινηση δεδομενων θα πας : ρυθμισεις.ασυρματο κ δυκτια.δικτυα κινητης τηλεφωνιας και θα ξετικαρεις την επιλογη κινηση δεδομ.

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την κινηση δεδομενων θα πας : ρυθμισεις.ασυρματο κ δυκτια.δικτυα κινητης τηλεφωνιας και θα ξετικαρεις την επιλογη κινηση δεδομ.

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, το κατάφερε και δούλεψε :) και πάλι σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε root για 2,1 απ'ότι φαίνεται χωρίς να χρειάζεται να επιστρέψουμε στην 1,6.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10436874#post10436874

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811457&page=33

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...