Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια...λοιπον το κινητο μου 2 φορες παρακαλω κολλησε και το εκανα επανεκιννηση..οταν το ανοιξα ειχε σβησει τα παντα απο εφαρμογες μεχρι και το playstore ευτυχως δεν εσβησε επαφες εικονες και ηχους...εχει συμβει σε κανεναν αλλον?ξερετε απο τι μπορει να προκληθηκε αυτο?

 

αγνωστε οι βουλε του κυριου.

τουμπα?σκαλιζες καρτα μνημης?βαλε-βγαλε?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω περασμέμξ την 10.2 του Κυριλλου

 

Απ' ότι βλέπω την έχεις από τον Μάϊο περασμένη τη 10.2. Άρα το πιό πιθανό είναι να έχεις κατεβάσει εφαρμογή(ές) που να σου δημιούργησε(αν) πρόβλημα.Αν δε βρείς τις εφαρμογές που σου δημιουργούν θέμα ξαναπέρασε τη ρομ (αν δε κάνω λάθος είναι στη 10.6). Να συμβουλευτείς τον οδηγό του Αστροναύτη πριν ξαναφλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

αγνωστε οι βουλε του κυριου.

τουμπα?σκαλιζες καρτα μνημης?βαλε-βγαλε?

 

 

απο τουμπες αλλο τιποτα...ουκ ολιγες..δεν ξερω πραγματικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hellooooooo

Παιδια μας κανει "δωρο" μια εταιρεια αυτο το κινητο.... Εχετε γραψει πολλεεεες σελιδες! Τελικα αξιζει το κοπο???

Αποτι λετε μολις το παρουμε θελει αναβαθμιση κλπ κ αγχωθηκα........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: μου εμφανίζει ότι η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης, με αποτέλεσμα να μην μπορώ ούτε update να κάνω σε εφαρμογές επειδή δεν βρίσκει χώρο να κατεβάσει τα αρχεία. Όταν πατήσω πάνω στην ειδοποίηση, βλέπω ότι σε εκτέλεση είναι μόνο εφαρμογές του android (σύνολο ~ 1,5ΜΒ !!) ενώ ότι έχω βάλει δικό μου είναι στην κάρτα SD.

Nα τονίσω εδώ ότι ούτε πολλά sms έχω ούτε πάρα πολλές επαφές (το κινητό είναι σχεδόν άδειο!). Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να χρησιμοποιεί το κινητό την SD; (θα με βόλευαν και custom λύσεις για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο μια και καλή).. Επίσης τι στο καλό έχει γεμίσει την μνήμη του;

Σώστε με παιδιά γιατί το κινητό μου φλερτάρει έντονα με τον τοίχο! :D

 

firmware: 2.2

Έκδοση βασικού φάσματος: Ι5800ΧΧJP4

Έκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@SE-S608 #1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: μου εμφανίζει ότι η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου είναι πλήρης, με αποτέλεσμα να μην μπορώ ούτε update να κάνω σε εφαρμογές επειδή δεν βρίσκει χώρο να κατεβάσει τα αρχεία. Όταν πατήσω πάνω στην ειδοποίηση, βλέπω ότι σε εκτέλεση είναι μόνο εφαρμογές του android (σύνολο ~ 1,5ΜΒ !!) ενώ ότι έχω βάλει δικό μου είναι στην κάρτα SD.

Nα τονίσω εδώ ότι ούτε πολλά sms έχω ούτε πάρα πολλές επαφές (το κινητό είναι σχεδόν άδειο!). Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να χρησιμοποιεί το κινητό την SD; (θα με βόλευαν και custom λύσεις για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο μια και καλή).. Επίσης τι στο καλό έχει γεμίσει την μνήμη του;

Σώστε με παιδιά γιατί το κινητό μου φλερτάρει έντονα με τον τοίχο! :D

 

firmware: 2.2

Έκδοση βασικού φάσματος: Ι5800ΧΧJP4

Έκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@SE-S608 #1

 

Κι εγω σε παρομοια κατασταση ειμαι. 3 εφαρμογες στη μνηνη τηλεφωνου και η εσωτερικη μνημη σχεδον γεματη...

Μπορεις να κανεις ενα partition στην SD σου, ωστε το κινητο να τη βλεπει σαν εσωτερικη μνημη. Βεβαια εγω δεν εχω ασχοληθει με τη συγκεκριμενη διαδικασια για να σου πω λεπτομερειες, αλλα δε νομιζω να ειναι και πολυ δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον.. κάποιος να μας ρίξει τα φώτα του?

 

Διάβασε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Περνα μια ρομ του κυριλλου που ειναι και πολυ καλες και ακολουθώντας τις οδηγιες θα δεις πως να κανεις partition την sd για να την χρησιμοποιει το κινητο για τις εφαρμογες... Η εκδοση 9.x ειναι βασισμένη στην 2.2 ενω η εκδοση 10.x ειναι βασισμενη στη cm και αντιστοιχα ειναι αν θυμαμαι καλα android 2.3.x αλλα υπαρχουν μερικα θεματακια που δεν λειουργουν ολα... Μπες στο αντιστοιχο thread και δες τα απο εκει..

Kyrillos rom 9.7.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Kyrillos rom 10.6 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431393

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα περιεργο προβλημα δεν ξερω αν το εχει και καποιος αλλος. Η διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι μια χαρα, μπορω να παιρνω βιντεο,να σερφαρω και να παιζω παιχνιδια και η μπαταρια αδειαζει μετα απο δυο μερες... Αλιμονο ομως αν μιλησω πανω απο 2 λεπτα στο τηλεφωνο, η μπαταρια μπαινει στα κοκκινα... :-(

 

Καμια ιδεα???

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον.. κάποιος να μας ρίξει τα φώτα του?

 

Πας εδώ εκεί που μιλάει για partition. Η συσκευή σου πρέπει να είναι root.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα και Καλη Χρονια σε Ολους.Φιλοι να ρωτησω κατι..ενας φιλος εχει την συγκεκριμενη συσκευη και του δημιουργηθηκε το εξης προβλημα:Ξεκινησε να κανει update για να παρει την 2.2 μεσω Kies(υπολογιστης) αλλα στο 38% σταματησε και του κολλησε το κινητο και απο εκει και μετα οταν το ανοιγει μενει στην αρχικη οθονη με την ονομασια της συσκευης και κολλαει εκει.Μηπως γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανει για να το επαναφερει το κινητο ?

Το κινητο δεν ειναι root και ειναι με factory rom.

Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Χρονια σε Ολους.Φιλοι να ρωτησω κατι..ενας φιλος εχει την συγκεκριμενη συσκευη και του δημιουργηθηκε το εξης προβλημα:Ξεκινησε να κανει update για να παρει την 2.2 μεσω Kies(υπολογιστης) αλλα στο 38% σταματησε και του κολλησε το κινητο και απο εκει και μετα οταν το ανοιγει μενει στην αρχικη οθονη με την ονομασια της συσκευης και κολλαει εκει.Μηπως γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανει για να το επαναφερει το κινητο ?

Το κινητο δεν ειναι root και ειναι με factory rom.

Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ.

 

Μπορεί να βάλει την 2,2 την ελληνική με άλλο πρόγραμμα (odin) κατεβάζοντας την από εδώ: http://www.hotfile.com/dl/176056596/b7f5178/I5800XWJPI_I5800EURJP1_EUR.zip.html Έχει εδώ έναν αναλυτικό οδηγό στα αγγλικά http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=873645

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάλει την 2,2 την ελληνική με άλλο πρόγραμμα (odin) κατεβάζοντας την από εδώ: http://www.hotfile.com/dl/176056596/b7f5178/I5800XWJPI_I5800EURJP1_EUR.zip.html Έχει εδώ έναν αναλυτικό οδηγό στα αγγλικά http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=873645

 

Ευχαριστω Kyrillos13...να δουμε πως θα τα καταφερει ο φιλος γιατι μαλλον δεν εχει ιδεα απο αυτα!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδω κ λιγες μερες πηρα απο ενα φιλο μου το συγκεκριμενο τηλεφωνο, το οποιο το είχεαδούλευτο. Εγκατέστησα την έκδοση 2.2 I5800XXJP4 και λειτουργεί πολύ καλα, αφου εγκατεστησα κ προγράμματα. Εχω πρόβλημα ότι στο bluetooth δεν παιζει MP3, όπως επισης αντιμετωπιζω προβλημα με το Cyberon Voice Commander το οποιο λειτουργει τελεια αλλα οταν συνδεσω το bluetooth δεν με ακουει ουτε παιζει τον ηχο του στο ακουστικο. Εχει κανεις σας ιδια προβληματα; Την αναβαθμιση την εκανα με το Odin επειδη για καποιο λογο το τηλεφωνο κολησε στην αναβαθμιση μεσω Kies. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα την 10,6 του Κύριλλου (πρώτη φορά μετά από 2 χρόνια official), συγχαρητήρια Κύριλλε πολύ καλή δουλειά.

 

Επειδή το έχω δώσει στη γυναίκα μου, δεν τη βολεύει το qwerty πληκτρολόγιο.

 

Υπάρχει κάποιο απλό (όπως το official 3x4)?

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν θυμαμαι στην official μπορω να κανω partition μια sdcard?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν θυμαμαι στην official μπορω να κανω partition μια sdcard?

 

Μπορεις αλλα δε δουλευει το a2sd.μονο το link2sd

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αλλα δε δουλευει το a2sd.μονο το link2sd

 

οκ δεν με πειραζει αυτο..Με το superoneclick προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οκ δεν με πειραζει αυτο..Με το superoneclick προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω.

 

Partition γινεται απο recovery η υπολογιστη. Αυτο που λες δεν ειναι για να γινεις root?

Link to comment
Share on other sites

Partition γινεται απο recovery η υπολογιστη. Αυτο που λες δεν ειναι για να γινεις root?

 

Επειδη μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα τις ροοταρισμενες εκδοσεις του Κυριλλου, τωρα εβαλα την επισημη 2.2 . Ροοτ τελικα εκανα απλα μου μπλοκαρε καποια αρχεια του superoneclick το antivirus. Τωρα θελω να κανω παρτισιον αλλα στο recovery δεν εχει καμια επιλογη τετοια...

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα τις ροοταρισμενες εκδοσεις του Κυριλλου, τωρα εβαλα την επισημη 2.2 . προσπαθησα να μπω recovery αλλα μαλλον δεν εχει..Εγω το μονο που θελω να κανω ειναι παρτισιον στην καρτα μνημης.

 

Η επισημη δεν εχει. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις την καρτα sd σε ενα cardreader η να συνδεσεις το κινητο με usb με τον υπολογιστη και να κανεις partition με προγραμμα στον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη δεν εχει. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις την καρτα sd σε ενα cardreader η να συνδεσεις το κινητο με usb με τον υπολογιστη και να κανεις partition με προγραμμα στον υπολογιστη.

 

οκ μαλλον αυτο θα κανω με βολευει.Αφου ορισω το παρτισιον μετα θα το αναγνωρισει το κινητο ή θα πρεπει να κανω επικολληση καποια αρχει στην καρτα μνημης.?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...