Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα δεν εχω ακουσει καποιο κινητο περα του Nokia N8 να υποστηριζει κατι τετοιο (εχει και καποιο χαρακτηριστικο σε αποκλειστικοτητα το symbian)... Ενδεχωμενως να γινεται και να το γνωριζει καποιος αλλος...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το θεωρω σουπερ αν γινεται κατι τετοιο, αναμενουμε λοιπον αν καποιος γνωριζει ας μα πει

σε sgs2 Edited by ALANOPAIDO
Link to comment
Share on other sites

screen off 600-83-ondemand

Εχω επίσης βάλει και temp>44, battery<10%

 

σε ευχαριστω εστρωσε.

 

Δεν είναι καθόλου απίθανο! Σκέψου ότι αρχές Δεκέμβρη έχω αυτονομία 4 μέρες. Τέλη Δεκέμβρη με ακριβώς την ίδια χρήση 1 μέρα. Και τώρα κλείνω τα δεδομένα κι επανέρχομαι στις 4 μέρες! Κάτι δεν πάει καλά! Θα το δοκιμάσω και με wind, μπορεί και αύριο και θα επανέλθω...

τελικα δεν μας ειπες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω εστρωσε.

 

 

τελικα δεν μας ειπες.

 

Με τη Rom του Κύριλλου και ανοιχτά τα δεδομένα διάρκεια μπαταρίας 1 μέρα και κάτι ακόμα. Με κλειστά τα δεδομένα σχεδόν 4 μέρες.

 

Με τη KyoraRom και ανοιχτά τα δεδομένα κρατάει 2 μέρες και κάτι ενώ με κλειστά πρέπει να φτάνει τις 5 μέρες. Σήμερα είναι η πέμπτη μέρα και είναι στο 25%.

 

Από αύριο θα βάλω wind για να δοκιμάσω τη διάρκεια. Πάντως, μέχρι τέλη Νοεμβρίου - αρχές Δεκεμβρίου (πάντα με Vodafone) το κινητό μου κρατούσε περίπου 4 μέρες με ανοιχτά δεδομένα, ομιλία κλπ. Ξαφνικά άρχισε η πτώση χωρίς να μπορώ να καταλάβω το γιατί. Σκέψου ότι νόμισα ότι τα έπαιξε η μπαταρία και παρήγγειλα καινούρια, και ξαφνικά κλείνοντας τα δεδομένα επανήρθε στις 4 μέρες! Δεν ξέρω τι να πω. Φίλος που έχει ίδιο κινητό στη wind με official froyo, κρατάει 3-4 μέρες γεμάτες. Θα δοκιμάσω και στο δικό μου και από βδομάδα θα επανέρθω με νέα στοιχεία. :)

Edited by theta
Link to comment
Share on other sites

...λέγοντας δεδομένα εννοείς 3G ή WiFi ή και τα 2?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

...λέγοντας δεδομένα εννοείς 3G ή WiFi ή και τα 2?

 

Συνήθως δεδομένα εννοούμε το 3G...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

...λέγοντας δεδομένα εννοείς 3G ή WiFi ή και τα 2?

 

Εγώ μιλάω για 2G στην προκειμένη περίπτωση. Με 3G τα πράγματα για την μπαταρία είναι χειρότερα!

 

WiFi χρησιμοποιώ κάνοντας μια μέση χρήση όπως όλοι.

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το wpa μετα μου δειχνει πανω το σημα του wifi (εχει κανει δηλαδη επιτυχη συνδεση) αλλα δεν μπαινει ουτε σε browser ουτε οι εφαρμογες μπαινουν στο ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το wpa μετα μου δειχνει πανω το σημα του wifi (εχει κανει δηλαδη επιτυχη συνδεση) αλλα δεν μπαινει ουτε σε browser ουτε οι εφαρμογες μπαινουν στο ιντερνετ

ισχύει ό,τι και σε σύνδεση σε PC: αυτό θα ήταν κλασσικό σφάλμα έλλειψης DNS. Επίσης, DHCP από που δίνει το δίκτυό σου?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και εγω κατι σχετικο με το πανω μπενω κανονικα wi-fi μπαινει μου πιανει διχνει οτι συνδεται αλλα οταν μπω στο ιντερνετ δεν λειτουργει γιατι ετσι ?? τι θα πρεπει να κανω? λεω μιπως γιατι εχω εχει γεμησει η sd card? λεω μηπως!!! παρακαλω απαντηστε μου :)
Link to comment
Share on other sites

Συνδεθειτε και μπεοτε ρυθμισείς wifi.δεοτε ip kai dns τι γραφει.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εγω το εφιαξα !! ρε παιδια μηπως καπια εφαρμογη που να αλαζει τη φωνη οταν μιλας στο τηλεφωνο με αλλον να τιν κανει ποιο παχια πιο λιχνι εε;D
Link to comment
Share on other sites

Με τη Rom του Κύριλλου και ανοιχτά τα δεδομένα διάρκεια μπαταρίας 1 μέρα και κάτι ακόμα. Με κλειστά τα δεδομένα σχεδόν 4 μέρες.

 

Με τη KyoraRom και ανοιχτά τα δεδομένα κρατάει 2 μέρες και κάτι ενώ με κλειστά πρέπει να φτάνει τις 5 μέρες. Σήμερα είναι η πέμπτη μέρα και είναι στο 25%.

 

Από αύριο θα βάλω wind για να δοκιμάσω τη διάρκεια. Πάντως, μέχρι τέλη Νοεμβρίου - αρχές Δεκεμβρίου (πάντα με Vodafone) το κινητό μου κρατούσε περίπου 4 μέρες με ανοιχτά δεδομένα, ομιλία κλπ. Ξαφνικά άρχισε η πτώση χωρίς να μπορώ να καταλάβω το γιατί. Σκέψου ότι νόμισα ότι τα έπαιξε η μπαταρία και παρήγγειλα καινούρια, και ξαφνικά κλείνοντας τα δεδομένα επανήρθε στις 4 μέρες! Δεν ξέρω τι να πω. Φίλος που έχει ίδιο κινητό στη wind με official froyo, κρατάει 3-4 μέρες γεμάτες. Θα δοκιμάσω και στο δικό μου και από βδομάδα θα επανέρθω με νέα στοιχεία. :)

 

Επανέρχομαι στο θέμα: Με Wind και ανοιχτά τα δεδομένα κρατάει 4 μέρες. Με την ίδια πάνω κάτω χρήση όπως και όταν έχω την κάρτα της Vodafone. Το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι για τη ραγδαία πτώση της μπαταρίας φταίει το δίκτυο δεδομένων της Vodafone, τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση.

 

Σήμερα ήρθε και η νέα μπαταρία που παράγγειλα από ebay, δείτε εδώ, η οποία είναι 2340mAh σε αντίθεση με τα 1500mAh που είχε από τη μαμά του. Θα τη φορτίσω δυο τρεις φορές για να ξεκινήσει να αποδίδει καλά και θα επανέλθω. :cool:

Link to comment
Share on other sites

θηκη-βεντουζα για το αυτοκινητο?

ειχα μια απο ebay αλλα δεν κολλαει πια.

καμια προταση?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα: Με Wind και ανοιχτά τα δεδομένα κρατάει 4 μέρες. Με την ίδια πάνω κάτω χρήση όπως και όταν έχω την κάρτα της Vodafone. Το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι για τη ραγδαία πτώση της μπαταρίας φταίει το δίκτυο δεδομένων της Vodafone, τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση.

 

Σήμερα ήρθε και η νέα μπαταρία που παράγγειλα από ebay, δείτε εδώ, η οποία είναι 2340mAh σε αντίθεση με τα 1500mAh που είχε από τη μαμά του. Θα τη φορτίσω δυο τρεις φορές για να ξεκινήσει να αποδίδει καλά και θα επανέλθω. :cool:

 

Περιμένουμε εντυπώσεις απο την μπαταρια :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια με την 9.3 του κυριλλου και 20% φωτεινωτητα οθονης μου κραταει 1,5-2μερες μαξιμουμ.. τι παιζει να φταει?να πω οτι αυτο γινεται με μετρια χρηση και χωρις να χρισιμοποιω δεδομενα(3g) μονο λιγο wifi κανα παιχνιδακι και κανα τηλεφωνο..

αμα ας πουμε αγωραζα αλλη μπαταρια θα υπηρχε βελτιωση ή ειναι κατασκευαστικο το θεμα στο δικο μου συγκεκριμενα κινητο(γιατι ξερω και αλλους με το ιδιο κινητο και τους κραταει 3+ μερες)?και με οφφισιαλ 2.2 το ιδιο γινοταν....

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις απο την μπαταρια :)

 

εγω ρε παιδια με την 9.3 του κυριλλου και 20% φωτεινωτητα οθονης μου κραταει 1,5-2μερες μαξιμουμ.. τι παιζει να φταει?να πω οτι αυτο γινεται με μετρια χρηση και χωρις να χρισιμοποιω δεδομενα(3g) μονο λιγο wifi κανα παιχνιδακι και κανα τηλεφωνο..

αμα ας πουμε αγωραζα αλλη μπαταρια θα υπηρχε βελτιωση ή ειναι κατασκευαστικο το θεμα στο δικο μου συγκεκριμενα κινητο(γιατι ξερω και αλλους με το ιδιο κινητο και τους κραταει 3+ μερες)?και με οφφισιαλ 2.2 το ιδιο γινοταν....

 

Οι πρώτες εντυπώσεις από την καινούρια μπαταρία:

ΧΩΡΙΣ να την έχω φορτίσει και ΧΩΡΙΣ να έχω κάνει calibration, απλώς έβγαλα την παλιά κι έβαλα την καινούρια, σήμερα είναι η τρίτη συνεχόμενη μέρα και από την πρώτη που ήταν 35% σήμερα είναι 31% !!! :)

 

Θέλω να επισημάνω ότι σίγουρα θα χρειαστεί να την φορτίσω πλήρως δυο τρεις φορές και οπωσδήποτε να κάνω clibration για να πάρω ακριβή αποτελέσματα.

 

Τώρα για την 9.4 του Κύριλλου, η αλήθεια είναι ότι καταναλώνει την μπαταρία γρήγορα. Μπορείς να περάσεις την KyoraRom που, σε εμένα τουλάχιστον, κάνει καλύτερη διαχείριση της ενέργειας και η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο. Όλα δουλεύουν άψογα και πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια θα βγει κα θολου αναβαθμιση σε 2,3 για το galaxy 3 δεν θελω να μπλεξω με root κ τετοια γι αυτο ρωταω.

 

Αν ποτέ βγει αν το τονίζω δεν προκειτε να την δούμε πριν το καλοκαίρι του 2018!!!!

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και 2 μερες να rootαρω το κινητο μου (2.2 froyo) μεσω superoneclick αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα! Εχω κατεβασει την πιο προσφατη εκδοση της εφαρμογης (2.3.3), συνδεω το κινητο με επιλεγμενο τον εντοπισμο σφαλματων και μολις παταω root στο superoneclick ξεκιναει η διαδικασια που γραφει

"Killing ADB Server...

Starting ADB Server..." και εκει κολλαει το προγραμμα και δεν προχωραει παρακατω. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να το κλεισω απο τη διαχειριση εργασιων. Τι μπορω να κανω για να γινει επιτελους το root??

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και 2 μερες να rootαρω το κινητο μου (2.2 froyo) μεσω superoneclick αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα! Εχω κατεβασει την πιο προσφατη εκδοση της εφαρμογης (2.3.3), συνδεω το κινητο με επιλεγμενο τον εντοπισμο σφαλματων και μολις παταω root στο superoneclick ξεκιναει η διαδικασια που γραφει

"Killing ADB Server...

Starting ADB Server..." και εκει κολλαει το προγραμμα και δεν προχωραει παρακατω. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να το κλεισω απο τη διαχειριση εργασιων. Τι μπορω να κανω για να γινει επιτελους το root??

 

Δοκιμασε παλιοτερη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Προτεινεις καποια συγκεκριμενη? Α και κατι ακομα! πρωτα παταω root και οταν βγει το waiting for device συνδεω το κινητο ή το κινητο πρεπει να ειναι συνδεμενο απο την αρχη? Βρηκα οδηγιες απο αρκετα site και το καθενα ηταν διαφορετικο...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα με την 1.7 και ιδου τα αποτελεσματα:

 

SuperOneClick v1.7.0.0

Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing rageagainstthecage...

15 KB/s (5392 bytes in 0.343s)

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

 

OK

 

Running rageagainstthecage...

ROOTED

 

Pushing busybox...

692 KB/s (1062992 bytes in 1.500s)

 

OK

 

chmod busybox...

 

OK

 

Getting mount path...

/dev/block/stl6

OK

 

Reading OS Version properties...

Version: 2.2

OK

 

Remounting system with read-write access...

 

OK

 

Pushing su-v2...

164 KB/s (26264 bytes in 0.156s)

 

OK

 

chmod su...

 

OK

 

Creating /system/xbin...

mkdir failed for /system/xbin, File exists

 

 

OK

 

Copying busybox (/system/xbin/)...

cp: write error: No space left on device

 

 

OK

 

Pushing Superuser.apk...

failed to copy 'C:\Documents and Settings\ok\Τα έγγραφά μου\Ληφθέντα αρχεία\SuperOneClick_v1.7\Superuser.apk' to '/system/app/Superuser.apk': No space left on device

 

OK

 

Pushing Superuser.apk... (/data/app)

failed to copy 'C:\Documents and Settings\ok\Τα έγγραφά μου\Ληφθέντα αρχεία\SuperOneClick_v1.7\Superuser.apk' to '/data/app/Superuser.apk': Permission denied

 

OK

 

Remounting system with read-only access...

 

OK

 

Running a SU test...

Success!

 

Φανταζομαι οτι θα επρεπε να εχει γινει το root, αλλα δεν εμφανιστηκε το superuser στις εφαρμογες μου.

Link to comment
Share on other sites

θηκη-βεντουζα για το αυτοκινητο?

ειχα μια απο ebay αλλα δεν κολλαει πια.

καμια προταση?

 

Κανεις?????

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

θηκη-βεντουζα για το αυτοκινητο?

ειχα μια απο ebay αλλα δεν κολλαει πια.

καμια προταση?

 

Από Media έχω δοκιμάσει (τις φτηνές, αν θυμάμαι καλά γύρω στα 17€) αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος..... όλες μετά το καυτό Ελληνικό καλοκαίρι ξεραίνονται τώρα χρησιμοποιώ μια θήκη για τις γρίλιες του εξαερισμού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...