Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο το handsent sms υποστηρίζει 160 χαρακτήρες και είναι απόλυτα αξιόπιστο και εύχρηστο

 

όντως. το δοκίμασα κι εγώ. να'σαι καλά φίλε:up:. έστελνα απ'το go sms τόσο καιρό και δεν είχα καταλάβει ότι για 4 γραμμές με χρέωνε 3 μηνύματα. έλεος :chair:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια παιδια θα ηθελα να ρωτησω αμα γινεται σε 2.1 να περναω της εφαρμογες μου στην sd και πως και κατι αλλο οποιος εχει η ξερει το αμα υπαρχει εφαρμογη msn για το android να μου πει :) !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια θα ηθελα να ρωτησω αμα γινεται σε 2.1 να περναω της εφαρμογες μου στην sd και πως και κατι αλλο οποιος εχει η ξερει το αμα υπαρχει εφαρμογη msn για το android να μου πει :) !!!

 

Οχι,πρέπει να το κάνεις αναβαθμιση σε 2.2 μέσω kies.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

όντως. το δοκίμασα κι εγώ. να'σαι καλά φίλε:up:. έστελνα απ'το go sms τόσο καιρό και δεν είχα καταλάβει ότι για 4 γραμμές με χρέωνε 3 μηνύματα. έλεος :chair:

 

Και το GoSMS εχει επιλογη για να στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες.. Εγω αυτο χρησιμοποιω απο την αρχη. Απλα πρεπει να ενεργοποιησεις την υποστηριξη για τοπικες ρυθμισεις για ελληνικα απο τις ρυθμισεις... Σε περιπτωση που σε βολευει περισσοτερο το GoSMS.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Και το GoSMS εχει επιλογη για να στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες.. Εγω αυτο χρησιμοποιω απο την αρχη. Απλα πρεπει να ενεργοποιησεις την υποστηριξη για τοπικες ρυθμισεις για ελληνικα απο τις ρυθμισεις... Σε περιπτωση που σε βολευει περισσοτερο το GoSMS.

 

 

:D. το ξανά έβαλε σήμερα, το έψαξα και το έκανα:O. ανάθεμα τα τσάμπα μην που χρεωνόμουν:rtfm: τόσο καιρό. ευχαριστώ. θα συνεχίσω με το GoSMS:!:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις κατι αλλο που θα ηθελα να μαθω οταν γινει 2.2 το κινητο γινεται να μπενει internet απο το οταν το συνδεω στο pc me to usb μπορω να μπαινω ιντερνετ γιατι κατι εχω διαβασει αλλα αμα γινεται μποριτε να μου πειτε αμα πρεπει να κανω κατι η απλως με το που γινει 2.2 θα γινεται να μπαινω ιντερνετ ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το i5800 με περασμένο το Froyo μέσω Kies

(απ' όταν κυκλοφόρησε η επίσημη...). Θα ήθελα να

ρωτήσω τους φίλους που έχουν το ίδιο μοντέλο

τι έχουν δει σε σχέση με το Skype πρωτίστως

(αλλά και με το Fring επίσης). Όταν τα δοκίμασα

η απόδοση ήταν τραγική. Με το Fring κάνοντας

το echo test δεν είχα καθόλου επιστροφή στη φωνή

ενώ με το Skype η υστέρηση στην επιστροφή

ήταν τόσο μεγάλη που θα ήταν φύσει αδύνατο να έχει κανείς

μια φυσιολογική συνδιάλεξη. Συγκριτικά μόνο,

το cSIPSimple δουλεύει άψογα, παρότι είναι κλάσμα

του μεγέθους του Skype. :confused:

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι συμβαίνει τελικά

με το Flash. Όλες οι επίσημες πηγές διαβεβαιώνουν ότι ΔΕΝ

δουλεύει στο Galaxy 3 διότι έχει ARMv6 επεξεργαστή κι'όχι ARMv7

που χρειάζεται. Εγώ δεν το βλέπω καν σαν εφαρμογή στο Android Market.

Έχω την εντύπωση - αν δεν κάνω λάθος - ότι σε custom ROM που είναι

διαδεδομένες, το Flash λειτουργεί. Το περίεργο είναι ότι έχω μιλήσει

με ανθρώπους που ισχυρίζονται ότι το Flash λειτουργεί ακόμα και

στην επίσημη έκδοση του Froyo. Τελικά, έχω μείνει με την απορία.

Δουλεύει ή δεν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι συμβαίνει τελικά

με το Flash. Όλες οι επίσημες πηγές διαβεβαιώνουν ότι ΔΕΝ

δουλεύει στο Galaxy 3 διότι έχει ARMv6 επεξεργαστή κι'όχι ARMv7

που χρειάζεται. Εγώ δεν το βλέπω καν σαν εφαρμογή στο Android Market.

Έχω την εντύπωση - αν δεν κάνω λάθος - ότι σε custom ROM που είναι

διαδεδομένες, το Flash λειτουργεί. Το περίεργο είναι ότι έχω μιλήσει

με ανθρώπους που ισχυρίζονται ότι το Flash λειτουργεί ακόμα και

στην επίσημη έκδοση του Froyo. Τελικά, έχω μείνει με την απορία.

Δουλεύει ή δεν δουλεύει;

Οχι η συσκευή μας ΔΕΝ υποστηρίζει flash:( ο,τι ρομ και να βάλεις.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι οταν το κινητο ειναι 2.2 σου βγαζει στα ασυρματα δυκτια tethering τι ειναι αφτο:) και ξερω οτι το κινητο μπορει να γινει wifi hot spot πως γινεται!!!¨:)
Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι οταν το κινητο ειναι 2.2 σου βγαζει στα ασυρματα δυκτια tethering τι ειναι αφτο:) και ξερω οτι το κινητο μπορει να γινει wifi hot spot πως γινεται!!!¨:)

http://en.wikipedia.org/wiki/Tethering

 

Tethering είναι η τεχνολογία που επιτρέπει την χρήση ενός κινητού τηλεφώνου ως ενδιάμεσου (ως access point) για την παροχή πρόσβασης στο Ίντερνετ σε μια άλλη συνδεδεμένη συσκευή, είτε μέσω καλωδίου είτε ασύρματα. Έτσι, όταν ο χρήστης έχει πρόσβαση στο Ίντερνετ από το κινητό του τηλέφωνο (δηλαδή, συνδρομή στην ανάλογη υπηρεσία data του δικτύου κινητής τηλεφωνίας), μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση στο Ίντερνετ και από τον (φορητό ή μη) υπολογιστή, ιδιαίτερα όταν δεν έχει άλλη επιλογή mobile broadband ή Wi-Fi. Η σύνδεση του κινητού με την άλλη συσκευή, π.χ. το λάπτοπ, μπορεί να είναι εφικτή είτε μέσω καλωδίου USB είτε ασύρματα μέσω Bluetooth (αν και, σε αυτή την περίπτωση, μάλλον θα «ξελιγώσετε» το κινητό σας και η ταχύτητα της σύνδεσης μάλλον θα αποδειχτεί πιο αργή σε σχέση με την σύνδεση μέσω USB). Καθώς η χρήση του Διαδικτύου μέσω λάπτοπ οδηγεί στην διακίνηση περισσότερων δεδομένων, ενδέχεται να υπάρχει επιπλέον χρέωση από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Το tethering μπορεί να υποστηρίζεται εγγενώς από το κινητό τηλέφωνο (συνήθως smartphone), ενώ υποστήριξη απαιτείται και από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (και το σχετικό συμβόλαιο) του συνδρομητή.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εδω και μερες αντιμετωπιζω ενα πόβλημα μου λέει το δύκτιο δεδομενων δεν είναι διαθέσιμο τι σημαινει αυτό μπορεί να οφείλεται στη συσκεή στην sim η στην cosmote την ίδια ?????
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εδω και μερες αντιμετωπιζω ενα πόβλημα μου λέει το δύκτιο δεδομενων δεν είναι διαθέσιμο τι σημαινει αυτό μπορεί να οφείλεται στη συσκεή στην sim η στην cosmote την ίδια ?????

 

Να κάνεις κλήση μπορείς; Επίσης όταν σε καλούν χτυπάει ή σου έρχεται αργότερα με μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το i5800 με περασμένο το Froyo μέσω Kies

(απ' όταν κυκλοφόρησε η επίσημη...). Θα ήθελα να

ρωτήσω τους φίλους που έχουν το ίδιο μοντέλο

τι έχουν δει σε σχέση με το Skype πρωτίστως

(αλλά και με το Fring επίσης). Όταν τα δοκίμασα

η απόδοση ήταν τραγική. Με το Fring κάνοντας

το echo test δεν είχα καθόλου επιστροφή στη φωνή

ενώ με το Skype η υστέρηση στην επιστροφή

ήταν τόσο μεγάλη που θα ήταν φύσει αδύνατο να έχει κανείς

μια φυσιολογική συνδιάλεξη. Συγκριτικά μόνο,

το cSIPSimple δουλεύει άψογα, παρότι είναι κλάσμα

του μεγέθους του Skype. :confused:

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι συμβαίνει τελικά

με το Flash. Όλες οι επίσημες πηγές διαβεβαιώνουν ότι ΔΕΝ

δουλεύει στο Galaxy 3 διότι έχει ARMv6 επεξεργαστή κι'όχι ARMv7

που χρειάζεται. Εγώ δεν το βλέπω καν σαν εφαρμογή στο Android Market.

Έχω την εντύπωση - αν δεν κάνω λάθος - ότι σε custom ROM που είναι

διαδεδομένες, το Flash λειτουργεί. Το περίεργο είναι ότι έχω μιλήσει

με ανθρώπους που ισχυρίζονται ότι το Flash λειτουργεί ακόμα και

στην επίσημη έκδοση του Froyo. Τελικά, έχω μείνει με την απορία.

Δουλεύει ή δεν δουλεύει;

 

Δοκίμασε αυτό το flash player: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18446002 Είναι μια μονταρισμένη έκδοση που δουλεύει στο κινητό μας :)

Link to comment
Share on other sites

μερικεες φορες μπορω λες μ ερχεται σε μυνημα αλλά αλλοτε εχω σημα αλλώτε οχι .

 

Αν έχεις custom rom ξαναφλάσαρε. Μου είχε συμβεί και μένα παλαιότερα και όταν ξαναπέρασα τη rom όλα οκ.

 

EDIT:

Και μια δικιά μου ερώτηση. Η εφαρμογή facebook σέρνεται σε όλους ή μόνο σε μένα;;;

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ενα προβληματάκι με το Galaxy 3 μου, και χρειάζομαι τη βοηθειά σας!!

Έχω λογισμικό froyo με αποτέλεσμα οι εφαρμογές που έχω στην εσωτερική μνήμη του κινητού να είναι πολύ λίγες και μικρό μέγεθος... συνολικά δεν είναι πάνω απο 22 Megabytes. Παρ' όλα αυτα μου βγαίνει συνεχώς η ειδοποίηση οτι ο χώρος εσωτερικής αποθήκευσης είναι περιορισμένος!! Μπορείτε να μου πείτε τι άλλο μπορεί να δεσμεύει τόσο χωρό στο κινητό εκτος απο τις εφαρμογές;; Δεν ξέρω τι να διαγράψω έτσι ώστε να έχω ελεύθερο χώρο!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Κι εγώ που έχω froyo (περασμένο μέσω kies) έχω το ίδιο πρόβλημα.

Επίσης παρατηρώ ότι το κινητό είναι αισθητά πιο αργό απο πρίν (2.1) ενώ όλοι λένε ότι με την 2.2 είναι πιο γρήγορο, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω froyo (περασμένο μέσω kies) έχω το ίδιο πρόβλημα.

Επίσης παρατηρώ ότι το κινητό είναι αισθητά πιο αργό απο πρίν (2.1) ενώ όλοι λένε ότι με την 2.2 είναι πιο γρήγορο, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ.

βαλε custom ρομ να ΠΕΤΑΕΙ :superman::superman:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας και το νεο ndrive11...

 

απλα γιατι το navigon οταν δεν εχω ιντερνετ μου βγαζει erorr και αναγκαστικο κλεισιμο. Αν εχεις καποια λυση γι αυτο σωθηκα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενα στο κηνιτο του για να παιζει hd games αυτο: https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.cf3d&feature=search_result

 

Στην περιγραφη του διαβασα αυτο...!! Chainfire3D is for 1ghz+ devices only !!....

που σημαινει για επεξεργαστη απο 1ghz και πανω....

Εμεις εχουμε μικροτερο οποτε.......δεν νομιζω να λειτουργει.

Βεβαια αν ξερει καποιος κατι περισσοτερο περιμενουμε και δικη του γνωμη......

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανενα στο κηνιτο του για να παιζει hd games αυτο: https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.cf3d&feature=search_result

Είχα προσπαθήσει πριν κάμποσο καιρό να παίξω ένα παιχνίδι HD και καταφερα να βαλω το chainfire3D, και μέσα σε αυτό έβαλα επιλογή χαμηλών Textures και ότι άλλη χαμηλή επιλογή και το αποτελεσμα: το παιχνιδι απλα μπορεις να το παιξεις σαφως καλυτερα αλλα δεν ειναι αρκετα ομαλο να το ευχαριστηθεις.

Παρεπιπτοντως Σου προτείνω αυτό το παιχνίδι που είναι αγωνες ειναι ενα που καταφερα ισα ισα να οπολαυσω: https://market.android.com/details?id=net.osaris.turboflydemo αυτο χωρις την αλυσιδοφωτια τριων διαστασεεων... Με αυτην επαιζε λιγο πιο καλα, κατι που δικαιωσε τον κοπο να την βαλω τουλαχιστον για τον λιγο καιρο που επαιζα αυτο το παιχνιδι.

 

EDIT:Σήμερα, αφού πέρασα την Custom ROM Kyrillos Galaxy 3 v8.1 OC και το G3Mod Kernel 2.0, το TurboFly einai 99% Playable τα FPS του δλδ. σου προτείνω να βάλεις Kyrillos ROM, έλληνας το έχει φτιάξει, και πετάει το κινητό.

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το Τethering μέσω WIFI και USB οταν παω ρυθμισεις και ασυμαρτη επικοινωνια και δικτυα πηγαινω στο tethering αλλα εμενα μου εχει μονο tethering μεσω usb σε μερικα καποια αλλα κινητα εχει και portable wi-fi hot spot Πως γινεται να το εχω και γω αυτο? παρακαλω πειτε μου :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το Τethering μέσω WIFI και USB οταν παω ρυθμισεις και ασυμαρτη επικοινωνια και δικτυα πηγαινω στο tethering αλλα εμενα μου εχει μονο tethering μεσω usb σε μερικα καποια αλλα κινητα εχει και portable wi-fi hot spot Πως γινεται να το εχω και γω αυτο? παρακαλω πειτε μου :)

 

Αυτό το έχει μόνο από 2.2 έκδοση και πάνω. Πήγαινε ρυθμίσεις/πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο και δες την έκδοση firmware. Αν είναι 2.1 δεν έχει wifi hotspot, αν είναι 2.2 τότε το βρίσκεις στο ρυθμίσεις/Ασύρματη επικοινωνία/Σημείο πρόσβασης για κινητά. :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...