Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok, ευχαριστω θα το κανω FORMAT τωρα να δω...

Εχω εκει και το mls destinator ελπιζω να μπορω υστερα να το εγκαταστησω παλι!!!!!

 

αντίγραψε τον φάκελο intriκατι στο pc σου να τον έχεις. γιατί είναι του mls.

 

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω!!! Σημερα κατι πρεπει να εσβησα απο την SD και συνεχεια μου βγαζει <Λυπουμαστε. Η Διεργασια com.android.phone τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα.>

Παταω το Αναγκαστικο κλεισιμο που μου βγαζει και ψαχνει εκ νεου και βρισκει το δικτυο ( vodafone) και ετσι δουλευει οκ για λιγο μεχρι που εμφανιζεται ξανα το ιδιο!!!!

Αυτο που παθαινει δηλ. χανει το δικτυο για λογο που δεν καταλαβαινω.

Εκανα Factory Reset επανηλθε στη αρχικη μορφη αλλα παλι τα ιδια!!!!!

Αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει.

Ευχαριστω

 

λοιπόν βγάλε την sd, κλείσε το κινητό, βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτη σε 15 δεύτερα, άνοιξε το κινητό, κάνε Factory reset... γράψε αν δουλέψει.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα οτι μου ειπατε αλλα το προβλημα παραμενει με την καρτα Vodafone.Σκεφτηκα και εβαλα μια Cosmote και δεν εχει προβλημα με αυτη!!!!!!!!Τι κολπο ειναι αυτο τωρα ,μπορει καποιος να το καταλαβει???????

Μολις εβαλα πισω την Vodafone αρχισε τα ιδια......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα οτι μου ειπατε αλλα το προβλημα παραμενει με την καρτα Vodafone.Σκεφτηκα και εβαλα μια Cosmote και δεν εχει προβλημα με αυτη!!!!!!!!Τι κολπο ειναι αυτο τωρα ,μπορει καποιος να το καταλαβει???????

Μολις εβαλα πισω την Vodafone αρχισε τα ιδια......

 

δοκίμασε να κάνεις factory reset χωρίς κάρτα sim... και βάλτην μετά.

Link to comment
Share on other sites

. Πρώτον πρέπει να κάνεις root το κινητό (δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880), και μετά δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880&page=11

 

Με απλα Ελληνκα τι σημαινει να κανεις root το κινητο ????

Δεν ειναι και ολοι κατεχοντες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας και ειδικα Kyrillos.

Τελικα μετα απο ολονυχτιες προσπαθειες κ πειραματισμους σκεφθηκα να κανω Factory reset με την καρτα cosmote με την οποια δεν μου παρουσιαζε το προβλημα και οχι με την vodafone!!!!!!Τελικα αυτο επιασε και αφου εβαλα την καρτα μου vodafone δουλευει τωρα οκ.Ομως τωρα δεν μπορω να ξαναφορτωσω το mls destinator μαλλον το εχουν κλειδωσει για μια φορα, ετσι θα τους επισκεφθω σημερα να μου το φορτωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Με απλα Ελληνκα τι σημαινει να κανεις root το κινητο ????

Δεν ειναι και ολοι κατεχοντες

 

Δες εδώ τι λέει ο Alex και θα καταλαβεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

P.S. (άσχετο)....Χτες εφτιαχνα το νέο LG optimus one P500 που πήρα στη γυναίκα μου. Δεν θα πω σχόλια τα οποία μόνο θετικά είναι, απλά μετά από χρήση καμμιάς ώρας με το LG, ο οθόνη (ανάλυση-φωτεινότητα) του Galaxy 3 μου φαινόταν 3 σκάλες κάτω σε σχέση με του LG :-) . Anyway I love my Samsung για αυτο και δεν το σκάντζαρα...

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι λέει ο Alex και θα καταλαβεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

P.S. (άσχετο)....Χτες εφτιαχνα το νέο LG optimus one P500 που πήρα στη γυναίκα μου. Δεν θα πω σχόλια τα οποία μόνο θετικά είναι, απλά μετά από χρήση καμμιάς ώρας με το LG, ο οθόνη (ανάλυση-φωτεινότητα) του Galaxy 3 μου φαινόταν 3 σκάλες κάτω σε σχέση με του LG :-) . Anyway I love my Samsung για αυτο και δεν το σκάντζαρα...

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειαααα.εβαλα μια καινουρια προστασια οθονης και ξαφνικα το κινητο δεν ανταποκρινεται πληρως στην αφη!!!δεν πατιουνται ολα τα κουμπια και αφου το εκλεισα και εβγαλα την μπαταρια παλι δεν πατιουνται.ελπιζω να μην εκανα καμμια !#@*@
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειαααα.εβαλα μια καινουρια προστασια οθονης και ξαφνικα το κινητο δεν ανταποκρινεται πληρως στην αφη!!!δεν πατιουνται ολα τα κουμπια και αφου το εκλεισα και εβγαλα την μπαταρια παλι δεν πατιουνται.ελπιζω να μην εκανα καμμια !#@*@

 

Ε, βγάλτην ^^

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ωρες (επαναφορα εργοστασιακων-unroot-περασμα σε eclair) to προβλημα παραμενει ως προσ το γραμμα -π-.υπαρχει καμμια μεθοδος να ξανασεταρουμε την οθονη κατι σαν calibration? Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα στα χερια μου και την ψαχνω με το Sasmung Galaxy 3!

 

Διαβασα καποιες απο τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν εβγαλα ακρη..

 

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις:

 

1)Για την προστασια της οθονης χρειαζομαι καποιο καλυμα ή δε θα δουλευει το συστημα αφης?Γενικα αλλα αξεσουαρ που να χρειαζομαι?Το hands free-δε με βολευουν στα αφτια τα ακουστικα του καθολου!

 

2)Εχω wifi σπιτι και μονο 100 mb για δεδομενα το μηνα οποτε,θελω να μπαινω μονο απο ασυρματο δικτυο wifi και οχι απο 3g.Γινεται καποια απενεργοποιηση του 3g ωστε να μπαινω μονο οταν θελω?Επισης δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα αλλα δικτυα gsm κτλ.

 

3)Ποιες εφαρμογες android προτεινετε για κατεβασμα?

 

4)Χρειαζομαι καποιο firmware/update για καλυτερη λειτουργια?

 

Γενικα οτι αλλα tips/advices καλοδεχουμενα:)

Edited by john1987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα στα χερια μου και την ψαχνω με το Sasmung Galaxy 3!

 

Διαβασα καποιες απο τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν εβγαλα ακρη..

 

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις:

 

1)Για την προστασια της οθονης χρειαζομαι καποιο καλυμα ή δε θα δουλευει το συστημα αφης?Γενικα αλλα αξεσουαρ που να χρειαζομαι?Το hands free-δε με βολευουν στα αφτια τα ακουστικα του καθολου!

 

2)Εχω wifi σπιτι και μονο 100 mb για δεδομενα το μηνα οποτε,θελω να μπαινω μονο απο ασυρματο δικτυο wifi και οχι απο 3g.Γινεται καποια απενεργοποιηση του 3g ωστε να μπαινω μονο οταν θελω?Επισης δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα αλλα δικτυα gsm κτλ.

 

3)Ποιες εφαρμογες android προτεινετε για κατεβασμα?

 

4)Χρειαζομαι καποιο firmware/update για καλυτερη λειτουργια?

 

Γενικα οτι αλλα tips/advices καλοδεχουμενα:)

 

1) μεμβράνη αγόρασα μέσω ebay από

http://www.protectionfilms24.com/home.html?langId=en&sf24=a62ea1453c2cfbeeef5d6544678cd8c5

λειτουργεί άψογα.

 

2) εγκαθιστάς την εφαρμογή mobile data από το market και απενεργοποιείς το 3g

με ένα άγγιγμα.

3) και 4) διάβασε λίγο τις προηγούμενες σελίδες και θα ενημερωθείς σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα στα χερια μου και την ψαχνω με το Sasmung Galaxy 3!

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις:

 

3)Ποιες εφαρμογες android προτεινετε για κατεβασμα?

 

4)Χρειαζομαι καποιο firmware/update για καλυτερη λειτουργια?

 

 

Γενικα οτι αλλα tips/advices καλοδεχουμενα:)

 

3) κάποιες καλές εφαρμογές/παιχνίδια είναι:

-camera360: για πιο ωραίες φωτογραφίες.

-quick settings: μπορείς πιο εύκολα να ανοιγοκλείνεις wifi, bluetooth, gps, να αυξομειώνεις φωτεινότητα και ήχο.

-ωραία παιχνίδια: angry birds, iBasket, Paper Toss, Alchemy, Falling Ball, Doodle Jump, unblock me.

 

4) σε κάνα μήνα, ίσως και λιγότερο, θα βγει επίσημη αναβάθμιση για το android, (από 2.1 που είναι θα γίνει 2.2) και το κινητό θα είναι πιο γρήγορο κλπ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!

 

Εχω προβλημα στα μηνυματα,πριν τα στειλω μου λεει

 

"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη.Αλλαξτε τη λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη"

 

Πηγα λοιπον εφαρμογες/ρυθμισεις/πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο/εκμαθηση συστηματος και παλι δεν το καταλαβα:mad:

 

Εγω παταγα παρατεταμενα το κουμπι "123",γινεται καπως αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα settings των μηνυμάτων και θα αλλάξεις εκεί το input method σε αυτόματο.

 

ευχαριστω παιδια!

 

Εχω προβλημα στα μηνυματα,πριν τα στειλω μου λεει

 

"το μηνυμα μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη.Αλλαξτε τη λειτουργια εισαγωγης σε αυτοματη"

 

Πηγα λοιπον εφαρμογες/ρυθμισεις/πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο/εκμαθηση συστηματος και παλι δεν το καταλαβα:mad:

 

Εγω παταγα παρατεταμενα το κουμπι "123",γινεται καπως αλλιως?

 

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) μεμβράνη αγόρασα μέσω ebay από

http://www.protectionfilms24.com/home.html?langId=en&sf24=a62ea1453c2cfbeeef5d6544678cd8c5

λειτουργεί άψογα.

 

ποιά αγόρασες ? εγώ παράγγειλα αυτή μόλις τώρα. φαίνεται πολύ καλή. http://cgi.ebay.co.uk/Vikuiti-screen-protector-Samsung-I5800-Galaxy-3-/180589229751

Edited by mirrorofsorrow
Διόρθωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

κυριλλε εσυ?παει καπου το μυαλο σου μα το θεμα μου?

 

ναι είδα τι πρόβλημα έχεις αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. θα σου πρότεινα να κλείσεις το κινητό, να καθαρίσεις καλά την οθόνη και να το ανοίξεις μετά από κανένα 8ωρο.. δοκίμασε το το βράδυ.

 

ΝΕΑ: σήμερα θα ανεβάσει νέο firmware το samfirmware.com... so everybody prepare to flash !! :)

Link to comment
Share on other sites

ναι είδα τι πρόβλημα έχεις αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. θα σου πρότεινα να κλείσεις το κινητό, να καθαρίσεις καλά την οθόνη και να το ανοίξεις μετά από κανένα 8ωρο.. δοκίμασε το το βράδυ.

 

ΝΕΑ: σήμερα θα ανεβάσει νέο firmware το samfirmware.com... so everybody prepare to flash !! :)

αν δεν εχεις ουτε εσυ...παμε για επισκεψη στο service εκτος αν κανει το θαυμα του το νεο firmware.ξερουμε που ειναι τα service τους? Υ.Σ. προσεξτε απο που και ποιες προστασιες οθονης περνεται......
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις ουτε εσυ...παμε για επισκεψη στο service εκτος αν κανει το θαυμα του το νεο firmware.ξερουμε που ειναι τα service τους? Υ.Σ. προσεξτε απο που και ποιες προστασιες οθονης περνεται......

 

:/ εγώ το είχα πάει στο γερμανό για service.. μπορείς να στείλεις λινκ τι προστασίες οθόνης πήρες?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να στείλεις λινκ τι προστασίες οθόνης πήρες?
http://cgi.ebay.com/2X-LCD-Screen-Protector-film-Samsung-i5800-Galaxy-3-/380291376150?pt=PDA_Accessories&hash=item588b21e416 αυτες πηρα κυριλλε.εχεις υποψη σου πως θα ξανασεταρω την τελευταια επισημη?την εχω ηδη απλα λεω μηπως ξεκολλησει Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/2X-LCD-Screen-Protector-film-Samsung-i5800-Galaxy-3-/380291376150?pt=PDA_Accessories&hash=item588b21e416 αυτες πηρα κυριλλε.εχεις υποψη σου πως θα ξανασεταρω την τελευταια επισημη?την εχω ηδη απλα λεω μηπως ξεκολλησει

 

δες εδώ. βήμα Γ

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ. βήμα Γ
ειπα να βαλω γιαουρτι ξανα και να ξαναδω αλλα μου γραφει cannot open usb port.τι κανω να το αποσυνδεσω το κινητο? Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...