Jump to content

[Οδηγός] Sony Ericsson P900/P910 Web Update


porcupine
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την βοηθεια σας. Αρχιζω την αναβαθμιση και στο πρωτο σταδιο (prepare) με ρωταει αν εχω κλειστο το τηλεφωνο απαντω οκ και μετα οταν αρχιζει την διαδικασια initalization το τηλεφωνο αναβει και φαινεται στην οθονη το σημα της sonyericsson οποτε μου λεει οτι υπαρχει λαθος στην επικοινωνια με το τηλεφωνο και να βγαλω την μπαταρια να την ξαναβαλω και να ξανακανω την διαδικασια. Τα κανω ολα αυτα και καταληγω στα ιδια. παρακαλω την βοηθεια σας
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tassos (25 Ιούλ. 2004 , 21:44)

 

Exw dokimasei me 3 browsers, me teleytaia java, me sp1, ektos vasis, entos vasis kleisto, entos vasis anoixto, de doulevei me tipota.

Exw valei to teleytaio PC Suite, paw sto site, krataw ti selida anoixti, trexw to seus115.exe kai molis paei sto 100% menei ekei. Ayto sumvainei me olous tous syndiasmous. Kapou eida oti prepei na exei sto location tou regional settings "UK" anti gia greece, to ekana kai ayto, pali tipota. Evala teleytaia java (1.4.0.2_04) ekana 100 restart, pali tipota. To provlima mallon einai sto seus_setup115.exe. H vasi epikoinwnei me to pc, sync ginetai kanonika, alla update me tipota. Den mporw na katalavw ti allo mporei na ftaiei, exw asxolithei 4 wres me ayto to pragma... Pantws akoma kai AN yparxei lysi, h SE einai aparadekth. De ginetai na feroume to PC mas toumpa gia na mpoune 30 mb sto kinito.... siga tin diadikasia pia pou prepei na kleisoume kai ta firewalls....

Eimai pisw apo NAT, diladi vgainoume 5-6 pc apo tin idia ip. Einai dynaton na ftaiei ayto? To 60% twn pc sto internet etsi vgainoun pantws...

 

---Edit----

Episis i sindesi sto internet einai cable 1mbit.

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ SONY-KO!!! ΣΤΑ WINDOWS XP (ΜΕ SP1) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ!!!! ΜΟΝΟ ΣΤΑ WIN98 ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ UPDATE!!!

 

P.S.: Να σαι καλα Sony με τις μ....ς σου!!!! :mad: :angry: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tp! (12 Σεπ. 2004 , 18:20)

 

@stamdd oxi file egw me xp sp1 eimai kai exw kanei 6 se synolo kapou allou einai to problhma!

 

Τοτε κάπου αλλού θα ναι το πρόβλημα! Θα "πέθαινα" πάντως να μάθω τι φταίει!!! :wacko: :blink: :alien:

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φταίει ότι αντί η SE να μας δίνει ένα αρχείο, να το κατεβάζουμε και να το τρέχουμε, θέλει να το κάνει αυτή remotely για να ελέγχει τι μπαίνει στο κινητό... Έβαλα SP2 και θα ξαναδοκιμάσω. :mad:

 

--Edit---

Φυσικά και ΔΕΝ δούλεψε για άλλη μια φορά. Σκέφτομαι να το κάνω σε άλλο pc αλλά έχει μόνο usb1.1, λέτε να έχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tassos (26 Σεπ. 2004 , 00:07)

 

Φταίει ότι αντί η SE να μας δίνει ένα αρχείο, να το κατεβάζουμε και να το τρέχουμε, θέλει να το κάνει αυτή remotely για να ελέγχει τι μπαίνει στο κινητό... Έβαλα SP2 και θα ξαναδοκιμάσω. :mad:

 

--Edit---

Φυσικά και ΔΕΝ δούλεψε για άλλη μια φορά. Σκέφτομαι να το κάνω σε άλλο pc αλλά έχει μόνο usb1.1, λέτε να έχει πρόβλημα;

 

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα,κι εγώ με usb 1.1 κάνω update. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (25 Οκτ. 2004 , 01:27)

 

Έχω CDA 162003/4 R6A01.

Έχει βγει πιο καινούρια; :wacko:

 

 

Που τη βρήκες αυτή την έκδοση? Για CDA 162003/4 μου δείχνει ως τελευταία την R5B02. Έχεις κάποιο άλλο link? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος diofot (25 Οκτ. 2004 , 08:19)

 

Που τη βρήκες αυτή την έκδοση? Για CDA 162003/4 μου δείχνει ως τελευταία την R5B02. Έχεις κάποιο άλλο link? ;)

 

 

Μόλις το αγόρασα και έχει αυτήν μέσα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dr_Michael (25 Οκτ. 2004 , 10:27)

 

Μόλις το αγόρασα και έχει αυτήν μέσα. :blink:

 

 

Φαντάσου πόσο καινούρια είναι που δεν την έχουν βγάλει ακόμα στο Update site :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος diofot (25 Οκτ. 2004 , 11:17)

 

Φαντάσου πόσο καινούρια είναι που δεν την έχουν βγάλει ακόμα στο Update site :)

 

 

Πολύ περίεργο... :eek:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Λοιπόν έχω δοκιμάσει τα πάντα στον υπολογιστή μου για να κάνω την αναβάθμιση από το Update Service της Sony-Ericsson.

 

1) Windows XP με SP1  Τίποτα

2) Windows XP με SP2  Τίποτα

3) Απεγκατάσταση του Pc Suite και όλων των drivers και ξανά εγκατάσταση  Τίποτα

4) Αναβάθμιση της Java (1.4.2.06)  Τίποτα

5) Απενεργοποίηση Firewall και Antivirus  Τίποτα

 

Κάθε φορά το ίδιο. Με το που κάνει initialize τη συσκευή μου πετάει το ίδιο μήνυμα. “Error in communication with the device”, “Remove the battery and reinsert it”.

 

Έστειλα Mail στη Sony-Ericsson και μου είπαν πως κάποια άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί το port του Station. Έβγαλα ότι συσκευές έχω συνδεδεμένες στο PC μου, απενεργοποίησα ότι εφαρμογές έτρεχαν και μαντέψτε  ΤΙΠΟΤΑ.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Το μόνο που μου έμεινε είναι να δοκιμάσω σε άλλο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

file emavroge egw shmera eipa na dokimasw me xp sp2 na kanw mia anabathmishs kai to idio kai se mena

“Error in communication with the device”, “Remove the battery and reinsert it”

den kserw ti paizei prin me xp sp1 ekana 5 fores anabathmish kai den eixa kanena problhma

:?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

 

Αρχίζω να πιστεύω πως πρέπει να φταίει κάποιο update που έχω κάνει στα Windows. Όπως και να ’χει θα δοκιμάσω σε άλλον υπολογιστή και ελπίζω να γίνει η δουλειά. Εκτός αν προκύψει κάποια λύση μέσα από το myphone.

Link to comment
Share on other sites

ksana dokimasa kai katafera kai ekana anabathmish xwris na piraksw tipota ston ypologisth mou twra ti paizei kai mou ebgale prin 3 fores ayto to message kai den mporousa na kanw den kserw na pw!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emavroge (25 Οκτ. 2004 , 18:16)

 

Καλησπέρα σας

 

Λοιπόν έχω δοκιμάσει τα πάντα στον υπολογιστή μου για να κάνω την αναβάθμιση από το Update Service της Sony-Ericsson.

 

2) Windows XP με SP2  Τίποτα

3) Απεγκατάσταση του Pc Suite και όλων των drivers και ξανά εγκατάσταση  Τίποτα

4) Αναβάθμιση της Java (1.4.2.06)  Τίποτα

5) Απενεργοποίηση Firewall και Antivirus  Τίποτα

 

Κάθε φορά το ίδιο. Με το που κάνει initialize τη συσκευή μου πετάει το ίδιο μήνυμα. “Error in communication with the device”, “Remove the battery and reinsert it”.

 

Έστειλα Mail στη Sony-Ericsson και μου είπαν πως κάποια άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί το port του Station. Έβγαλα ότι συσκευές έχω συνδεδεμένες στο PC μου, απενεργοποίησα ότι εφαρμογές έτρεχαν και μαντέψτε  ΤΙΠΟΤΑ.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Το μόνο που μου έμεινε είναι να δοκιμάσω σε άλλο υπολογιστή.

 

 

Same here :mad: :cry:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο prob μου είχε παρουσιάσει κι εμένα όταν είχα κάνει την "έξυπνη" κίνηση να βάλω το sp2!Δε μπορούσε να κάνει update με τίποτα.

Αφού όμως γύρισα σε sp1 κανένα πρόβλημα 3 φορές έχει γίνει update χωρίς να "κολλήσει" κάπου η διαδικασία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 4 Νοέ. 2004 , 16:45)

 

Το ίδιο prob μου είχε παρουσιάσει κι εμένα όταν είχα κάνει την "έξυπνη" κίνηση να βάλω το sp2!Δε μπορούσε να κάνει update με τίποτα.

Αφού όμως γύρισα σε sp1 κανένα πρόβλημα 3 φορές έχει γίνει update χωρίς να "κολλήσει" κάπου η διαδικασία.

 

 

Παντως αυτη την στιγμη που γραφω, κανω αναβαθμηση και εχω WinXp Corp Svp2. Με ενεργοποιημενο NIS 2005 και παει μια χαρα ! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θυμάται κανείς άν μετά το Update, ο κωδικώς κλειδώματος(ασφαλείας) επιστρέφει στον default;;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα εδω και πολυ καιρο.Μου εδειχνε το ιδιο μηνυμα οπως και στα υπολοιπα παιδια.Αμεσως μετα απο καποια αποτυχημενη προσπαθεια πηγα στο Yahoo να παιξω ενα μπιλιαρδο το οποιο μου ανοιξε μια εφαρμογη που εχει σχεση με Java.Μολις τελειωσα ειπα να ξαναπροσπαθησω και χωρις να πειραξω τιποτα στον υπολογιστη ως δια μαγειας ολα πηγαν ρολοι.Μπορει να ηταν τυχαιο αλλα ειπα να το αναφερω μηπως και βοηθησω μερικους φιλους.

Εχω Windows XP και δεν εχω βαλει ακομα το sp2

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 4 Νοέ. 2004 , 19:47)

 

Παντως αυτη την στιγμη που γραφω, κανω αναβαθμηση και εχω WinXp Corp Svp2. Με ενεργοποιημενο NIS 2005 και παει μια χαρα ! :D

 

 

 

NIS 2005????? Τι ακριβώς είναι αυτό???

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μηπως ξερει κανεις επειδη ειμαι πρωταρα να μου πει πως γινεται η ιαδικασια αναβαθμισης για το P-900 μου ? εχω κολησει.

κατεβασα το αρχειο αναβαθμισης μου το εβαλε στο c:\grams\sonyericsson μετα τι κανω για να το τρεξω ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antdouk (11 Νοέ. 2004 , 18:13)

 

NIS 2005????? Τι ακριβώς είναι αυτό???

 

 

NIS - Norton Intenet Security :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Sony Ericsson P900/P910 Web Update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...