Jump to content

[Eφαρμογές] Προσφορές / Προτάσεις


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έγγραφα που θα φτιάξω με το documents to go θα μπορω να τα περάσω στο pc μέσω iTunes?(και αντίστροφο;)γιατί είδα στο YouTube ότι τα περνάς μέσω wifi!!:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα έγγραφα που θα φτιάξω με το documents to go θα μπορω να τα περάσω στο pc μέσω iTunes?(και αντίστροφο;)γιατί είδα στο YouTube ότι τα περνάς μέσω wifi!!:D

 

Μόλις εγκαταστήσεις την εφαρμογη στο iPad θα δεις στις οδηγίες που περιέχονται να σου προτείνει να κατεβασεις στον υπολογιστη σου ένα προγραμματακι.

Μέσω αυτου θα επιλέγεις τους φακέλους (στον υπολογιστη) που περιέχουν αρχεία office.

Κατόπιν κάθε φορα που θα κανεις συγχρονισμο μέσω αυτου του προγράμματος, όχι του iTunes, θα συγχρονιζονται τα αρχεία ώστε ότι αλλαγές έχεις κάνει στον υπολογιστη να περνάνε στο iPad και το αντίστροφο.

Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος. Σ ένα λεπτό έχεις ενημερωμένα τα πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκαταστήσεις την εφαρμογη στο iPad θα δεις στις οδηγίες που περιέχονται να σου προτείνει να κατεβασεις στον υπολογιστη σου ένα προγραμματακι.

Μέσω αυτου θα επιλέγεις τους φακέλους (στον υπολογιστη) που περιέχουν αρχεία office.

Κατόπιν κάθε φορα που θα κανεις συγχρονισμο μέσω αυτου του προγράμματος, όχι του iTunes, θα συγχρονιζονται τα αρχεία ώστε ότι αλλαγές έχεις κάνει στον υπολογιστη να περνάνε στο iPad και το αντίστροφο.

Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος. Σ ένα λεπτό έχεις ενημερωμένα τα πάντα.

:thanks: το χεις κ συ αυτο το app γι' αυτο κ γνωρίζεις τόσα έτσι?για ταινίες κατέβασα το buzz player το οποίο είναι αρκετα εύχρηστο!απλά θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να περνάω ταινίες σε καλύτερη ανάλυση!!πέρασα ένα βιντεοκλιπ το οποίο το εμφανίζε σε χαμηλή ανάλυση!!:(

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:whistle: να προτείνω κ γω δυο app : το PDF sheet music reader κ το Artrange 3!!!το Πρωτο είναι για οσους ασχολούνται με τη μουσική( εγω είμαι καθηγήτρια πιάνου κ έχω περάσει τις παρτιτούρες που χρειάζομαι κ δεν χρειάζεται να έχω βιβλία μαζί μου) το δεύτερο είναι για ζωγραφική( διαλέγεις μια φωτό απο το library κ τη ζωγραφιζεις!!αρκετα ενδιαφέρον!!):D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου προτείνει κάποιο παιχνίδι για το iPad?κάτι σε ραλλυ?:happy:thanks!:lol:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ που θέλω να μπορώ να μπορώ να κατεβάζω αρχεία xls από mail και να τα επεξεργάζομαι και έπειτα να τα στέλνω με mail ή και άλλους τρόπους ποιό να επιλέξω; iWork, Quickoffice ή Docs2Go;

 

Επίσης, την έχω καταβρεί με το Virtuoso και έχω μάθει να παίζω το Trouble των Coldplay στο πιανό και νιώθω περήφανος :D :p

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, την έχω καταβρεί με το Virtuoso και έχω μάθει να παίζω το Trouble των Coldplay στο πιανό και νιώθω περήφανος :D :p

 

Άξιος!!:clap::yahoo: δοκίμασε κ το GarageBand είναι τέλειο!!!:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Άξιος!!:clap::yahoo: δοκίμασε κ το GarageBand είναι τέλειο!!!:D:D:D

 

Ευχαριστώ, ευχαριστώ :bow: :p

 

Ερώτηση προς κατόχους Documets2Go: Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να κάνεις paste σε πολλά κελιά; Εννοώ να έχω π.χ. ένα κείμενο από Safari το οποίο στο κανονικό excel όταν το κάνεις paste, μπαίνει από μόνο του στην ίδια γραμμή αλλά σε διαφορετικές στήλες.

 

Eπίσης έχω να πω ότι δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά έχω πραγματικά μείνει μ...ς με το Flipboard το οποίο είναι πραγματικά εξαιρετική ιδέα και σου δίνει μια εικόνα του πως θα είναι η ενημέρωσω του μέλλοντος. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφέρουσα και χρήσιμη εφαρμογή.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ευκολο ιντερνετ, τα βίντεο και ο νέος τρόπος να διαβάζεις τα νέα, βλ. flipboard είναι ο ουσιαστικός λόγος για να έχεις ipad, για μένα, και νομίζω ότι προς την ανάπτυξη εφαρμογών που έχουν αν κάνουν με τα παραπάνω θα κινηθούν στο μέλλον.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλο μεγαλοβδομαδο σε όλους!:D υπάρχει κάποιος τρόπος να τυπωσω κάτι απο τις σημειώσεις??
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλο μεγαλοβδομαδο σε όλους!:D υπάρχει κάποιος τρόπος να τυπωσω κάτι απο τις σημειώσεις??
air print ;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Που μπορώ να βρω εφαρμογές απο Ελλάδα τόσο για iPad όσο και για iPhone?

Ευχαριστώ

 

Τι ενοεις που μπορω να βρω?

 

Μπες στο itunes app store και τα εχει ολα εκει μπροστα.free και pay.

Aν θες εφαρμογες απο αλλο store τοτε πρεπει να κανεις εγγραφη,υπαρχει οδηγος που σου εξηγει πως.

 

p.s welcome to the magic world of iOS....it was about time m8 ;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

air print ;)

 

Εφαρμογή απο το AppStore είναι; Χρειάζεται ασύρματο εκτυπωτη;:O:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή απο το AppStore είναι; Χρειάζεται ασύρματο εκτυπωτη;:O:O

 

Όχι, είναι δυνατότητα του iOS

Αλλά πρέπει να έχεις (ή να πάρεις) έναν από τους εκτυπωτές που έχει κάτω κάτω στη σελίδα αυτή για να το χρησιμοποιήσεις

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι δυνατότητα του iOS

Αλλά πρέπει να έχεις (ή να πάρεις) έναν από τους εκτυπωτές που έχει κάτω κάτω στη σελίδα αυτή για να το χρησιμοποιήσεις

 

:lol: Α ναι έχεις δίκιο είναι δυνατότητα του 4.3 iOS που εχει το ipad2!!:lol::lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερωνόμαστε για τις προσφορές μέσω του itunes ? ή κάποιου άλλου site ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

:lol: Α ναι έχεις δίκιο είναι δυνατότητα του 4.3 iOS που εχει το ipad2!!:lol::lol:

 

Hi :D γνωρίζετε καμία εφαρμογη για αρχιτέκτονες??

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Hi :D γνωρίζετε καμία εφαρμογη για αρχιτέκτονες??

 

AUTOCAD ΣΙΓΟΥΡΑ....καποια στγμη εψαχνα με την κοπελα μου να βρουμε κατι αλλο μα δεν θυμαμαι το ονομα......της το ρωταω και μολις μου πει σου το ανεβαζω..... ;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη στο AppStore είναι η εφαρμογή για iPad GeoQuizGreece από την LSoft.

 

Με αυτή την εφαρμογή - παιχνίδι μπορείτε να ελέγξετε τις γνώσεις σας πάνω στη γεωγραφία της Ελλάδας.

 

Αποτελείται από 5 διαφορετικά παιχνίδια:

 

-ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΠΟΛΗ. Εμφανίζεται ο χάρτης της Ελλάδας και εσείς πρέπει να κάνετε tap όσο πιο κοντά μπορείτε στο σημείο που πιστεύετε ότι βρίσκεται η ζητούμενη πόλη.

 

-ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ. Εμφανίζεται πάλι ο χάρτης της Ελλάδας και κάνετε tap στο σημείο που πιστεύετε ότι βρίσκεται το εμφανιζόμενο αξιοθέατο.

 

-ΟΝΟΜΑΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ. Εμφανίζεται ένα σημείο στο χάρτη και εσείς θα πρέπει να βρείτε σε πια πόλη αντιστοιχεί.

 

-ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕ ΤΟ ΝΟΜΟ. Εμφανίζεται το περίγραμμα του νομού και εσείς πρέπει να τον αναγνωρίσετε.

 

-ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΕΙΣ. Εμφανίζονται έξι πόλεις και εσείς πρέπει να βρείτε ποιες από αυτές ανήκουν στη ζητούμενη περιφέρεια.

 

Το παιχνίδι υποστηρίζει πλήρως το Game Center και μπορείτε να μοιραστείτε τα σκορ και τα επιτεύγματά σας.

 

Καλή διασκέδαση.

 

http://www.ireadbooks.eu/geo/geo2.jpg

 

http://www.ireadbooks.eu/geo/geo4.jpg

 

http://www.ireadbooks.eu/geo/geo5.jpg

 

http://www.ireadbooks.eu/geo/geo6.jpg

 

http://www.ireadbooks.eu/geo/geo7.jpg

 

http://www.ireadbooks.eu/geo/geo8.jpg

Link to comment
Share on other sites

διάβασα ότι το αμερικάνικο app store είναι το πιο ενημερωμένο

η ερώτηση είναι αν στο αμερικάνικο app store μπορούν να βρεθούν και ελληνικές εφαρμογές (πχ in.gr)

ή μήπως οι ελληνικές υπάρχουν μόνο στο ελληνικό app store

(οπότε θα χρειάζεται κάποιος να έχει από ένα account στο καθένα για να έχει πρόσβαση σε όλα)

 

επειδή δεν είχα κάποια απάντηση στην παραπάνω ερώτηση την παραθέτω ξανά

κι επίσης άλλη μία ερώτηση!

υπάρχει κάποιος τρόπος να τρέχει μια εφαρμογή στην αρχική οθόνη?

να υπάρχει παράδειγμα κάτι σαν widget που να δείχνει πχ τον καιρό ή κάτι άλλο

γίνεται αυτό σε iphone / ipad ?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη:)!!χρόνια πολλά σε όλους!!υγεία κ ευτυχία!!το FIFA 11 HD για iPad εχει 0,79€( πρέπει να είναι σε προσφορά γιατί κάποια στιγμή που κοίταγα ήταν πιο ακριβό!!)

:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη:)!!χρόνια πολλά σε όλους!!υγεία κ ευτυχία!!το FIFA 11 HD για iPad εχει 0,79€( πρέπει να είναι σε προσφορά γιατί κάποια στιγμή που κοίταγα ήταν πιο ακριβό!!)

:D:D:D

Νομίζω πως γενικά τίτλοι της EA είναι σε προσφορά. Κάπου διάβαζα για ανάλογη τιμή και στο Dead Space.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υπάρχει Skype έκδοση για iPad;

Υπάρχει κάποιο εναλλακτικό;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Viber και FaceTime

 

Mάλλον δεν το έθεσα σωστά.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο υποκατάστατο τoυ official skype (το οποίο δουλεύει βέβαια και στο ipad απλά σε μικρότερη ανάλυση) το οποίο όμως να χρησιμοποιεί τη skype διεύθυνσή και επαφές σου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...