Jump to content

Flasher / Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη παιδια αλλα ακομα να τα βρω με MyPhone και οπουδηποτε δω κατι κανω την ερωτηση μου. Ευχομαι να το καταλαβω :).... οπως και να εχει ειναι πολλα που δεν γνωριζω για το θηριο (N900) αλλα τα Χριστουγεννα προσπαθησα να βαλω android και δεν τα καταφερα και μετα διεγραψα κατι kernel απο το app.manager και μετα δεν ξαναναψε. Δεν ξερω πως εγινε αλλα καταφερα και το φλασαρα μεσο του laptop μου ακολουθωντας διαφορα post ειτε απο maemo.org ειτε απο νοκια.discussions τα συνδεσα και το εκανα. Τωρα πια ομως laptop δεν υπαρχει και εχω μονο pc και ειναι 32bit. και οταν ακολουθω την διαδικασια φλασαρισματος εκει που παω να του βαλο το RX-51...... μου ανοιγει ενα παραθυρο και λεει πως δεν αναγνωριζει το bin.file αρα τι φταιει δεν καταλαβω. ισως ειναι και καποια βλ...ια μου αλλα εξακολουθω να μην τη βλεπω. Συγνωμη για λιγα λογια μου
From N9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρέψου ότι έχεις αντιγράψει το .bin στο σωστό φάκελο και πως γράφεις το ακριβές όνομα του.

 

Εάν θέλεις μπορείς να μετονομάσεις το .bin σε π.χ. abc.bin

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση... Βασικα φιλε μου κανω copy-paste και απλα στο τελος προσθετω αυτο -f -R αν κανω σωστα.. το firmware μου ειναι αυτο 20.2010.36.2 ειναι το σωστο η υπαρχει νεοτερο; Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεκτικά τον οδηγό : Πως κάνω flashing στο Ν900 στο έβδομο βήμα γράφει ακριβός τι πρέπει να γράψεις. Κα'ντο copy-paste από εκεί.

 

Πρέπει να κατεβάσεις το .bin με το ίδιο όνομα.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημερα. εχω ενα N900 που εχει ενα προβλημα,ενω ολα δουλευουν σωστα δεν δουλευει το τηλεφωνο..δηλαδη μηνυματα και κλησεις..προσπαθησα να κανω flash και μου βγαζει cmt flashing failed. κατεβασα την global την UK τις τελευταιες εκδοσεις αλλα και τις προηγουμενες αλλα τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα δοκίμαζα να κάνω την διαδικασία σε άλλο υπολογιστή..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...