Jump to content

Αναβάθμηση του V525 σε V600


Gousgounis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dub δεν έπρεπε να χρησιμοποιήσεις το Α αλλά το Α1 για να δουλεύει η κάμερά σου.. αυτό συμβαίνει γιατί αλλάζει η χώρα κατασκεύης του κινητού και μερικά triplets A δεν υποστηρίζουν την κάμερα.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω. Επιτέλους τα κατάφερα και εγώ !!!!Μετά έβαλα το TRIPLETS_G_0B.09.1FR_A1_full_flash.vf3

και λειτούργησε η κάμερα μια χαρά. Για τα άλλα τώρα το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

kalimera se oloys ola pane prima!!!! :))) eyxomai oloi na lynoyn ta problhmatakia toys!!!! pantos to kinhto mas einai akoma meta apo 6 mhnes sta top!!!! einai mia poly kalh kai timia epilogh me ta javakia toy ta mp3 toy, ta wallpaper toy , thn kataplhktikh foteinh ouonh toy (akoma kalyterh kai apo to gx30 kai to nec 410i - to elegxa ayto

 

kai einai poly fthno ... eno kati alles mpaxateles ton 400 kai bale eur oyte mp3 ringtone den mporoyn na paixoyn!!!!

 

poly kalh epilogh (kai h anabaumish se v600 - syn 150 eur kerdos gia opoion eixe to v525 yeaaahhh!!! :)

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ dsparagis

 

Έκανα το V525 που αγόρασα σε V600, χρησιμοποιώντας τα TRIPLETS_G_0B.09.1DR_A / SE6446AXXF10F8(Flash AND Flex) και TRIPLETS_G_0B.09.1DR_A_lang0038_reflash.

 

Όλα λειτουργούν τέλεια (αναπαραγωγή video, sms storage στη συσκευή, ελληνικά μενού, κτλ), ΕΚΤΟΣ από τον τηλ. μου κατάλογο όπου τα ονάματα δεν βγαίνουν όλα με αλφαβητική σειρά, αλλά μερικά μπλέκουν με αγγλικά ονόματα. Επίσης πατώντας τα πλήκτρα για εύρεση ονομάτων ανάλογα με το όνομα, μου βγαίνουν άλλα γράμματα!!!

 

Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο jowhn ΔΕΝ ΛΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ RESTART ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΞΑΝΑ!!!

 

dsparagis ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξες αυτά τα ονόματα ώστε ο πρώτος χαρακτήρας τους να είναι ελληνικός και όχι λατινικός; Δεν φτάνει να έχεις αλλάξει μόνο την ρύθμιση εισαγωγής...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!

 

paidia palavosa den mporw na sintonistw me tipota sto forum.exw mperdeftei teleiws.prospathw na diavasw apo thn arxh to forum ti prepei na kserw gia na kanw update sto v525 kai exw mperdeftei.kati piga na vgalw me th sumvoulh tou st@ma@th sto http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=21448&perpage=20&pagenumber=11 alla kai pali mperdeftika.eimai arxarios me auto to kinito sto diko mou to p800 exw kanei ta panta kai den exw provlima alla auto epeidi einai tis kopelias mou kai den thelw na kanw kamoia ******a tha ithela an mporousate na mou peite ti akrivos xreiazomai gia na kanw update to v525 se v600 oso poio analitika mporeite.auto to site voithaei katholou h na to ksexasw? http://www.mob453.com/phones/motorola_v600/.

euxaristw kai sorry gia thn talepwria

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tolis46 (24 Ιούν. 2004 , 11:08)

 

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ dsparagis

 

Έκανα το V525 που αγόρασα σε V600, χρησιμοποιώντας τα TRIPLETS_G_0B.09.1DR_A / SE6446AXXF10F8(Flash AND Flex) και TRIPLETS_G_0B.09.1DR_A_lang0038_reflash.

 

Όλα λειτουργούν τέλεια (αναπαραγωγή video, sms storage στη συσκευή, ελληνικά μενού, κτλ), ΕΚΤΟΣ από τον τηλ. μου κατάλογο όπου τα ονάματα δεν βγαίνουν όλα με αλφαβητική σειρά, αλλά μερικά μπλέκουν με αγγλικά ονόματα. Επίσης πατώντας τα πλήκτρα για εύρεση ονομάτων ανάλογα με το όνομα, μου βγαίνουν άλλα γράμματα!!!

 

Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο jowhn ΔΕΝ ΛΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ RESTART ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΞΑΝΑ!!!

 

dsparagis ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ?

 

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ!

Μέχρι που έγραψα όλα τα ονόματα στα αγγλικά μπας και τα βρίσκω αλφαβητικά έστω και στα αγγλικά. Πατάω το Α και βγαίνουν ονόματα από Ζ και Υ! Πολύ κουφό. Λέω να πειραματιστώ με άλλα TRIPLETS γιατί άλλαξα έκδοση flex σε SE6452AXXP10F9 και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

θα βοηθούσα οσους προσπαθούν να κάνουν την αναβάθμιση αλλά ΔΕΝ θυμάμαι ακριβώς τι έκανα !!!!! Οντως το τηλέφωνο για τα λεφτά του με την αναβάθμιση ειδικά ειναι μακράν η καλίτερη αγορά που παίζει αυτη τη στιγμή. Τα ελαττωματα του τα έχει αλλά τι να κάνεις. Πχ ακουστηκε σχεδον απο ολους πως το phonebook δεν είναι και τοσο λειτουργικο (με την αναβάθμιση είναι πάντως πανέμορφο!!!) Δεν έχει πολλαπλά πεδία. Εννοω ένα ονομα πολλες εγγραφες. Στη φωνητική κληση να λες το ονομα και να σε ρωτάει που θές να πάρεις(σταθερο,κινητο κτλ)
Link to comment
Share on other sites

στο "Ρυθμίσεις/Προσωποποίηση/Τύπος Χρωμάτων" στο "παληό" μου V525 πριν την αναβάθμιση είχε και της vodafone το οποίο μου άρεσε. Ξέρετε που μπορώ να το βρώ (η και άλλα) και πως μπορω να το ανεβάσω στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να βαλω το PST 7.1.1 ώς πιο καινούρια έκδοση απο την 6.7 για την οποία είναι γρμμένοι όλοι οι guides αναβάθμησης, όμως δεν έιδα καμία διαφορά. Ισα ίσα δεν δουλευει και το PST universal Patch και στο MultiFlsher μου βγάζει κάτι για security key.

Ξέρει κανεις που μπορώ να βρώ ένα patch που δουλεύει ή να ξαναβάλω την παλιά έκδωση;

Link to comment
Share on other sites

To patch θα το βάλεις μέσα στον φάκελο που είναι εγκατεστημένο το PST και τότε θα το τρέξεις. Εμένα μου δουλεύει κανονικά...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρέχω το MultiFlashFlex.exe, βγάζει μία αναζήτηση WIBU-KEY και με την 7.1.1 έλεγε not found. Αφου εγκατέστησα το 6.7 τώρα λεει cannot load the flash tool! Friendly name: Flash progr ......

Τι κουφο μήνυμα είναι πάλι αυτό?

Είπα να δοκιμάσω και τα MSS για αλλαγή αλλα το RAR θέλει κωδικο!!!!

Γκαντεμια

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gousgounis (26 Ιούν. 2004 , 01:55)

 

Όταν τρέχω το MultiFlashFlex.exe, βγάζει μία αναζήτηση WIBU-KEY και με την 7.1.1 έλεγε not found. Αφου εγκατέστησα το 6.7 τώρα λεει cannot load the flash tool! Friendly name: Flash progr ......

Τι κουφο μήνυμα είναι πάλι αυτό?

Είπα να δοκιμάσω και τα MSS για αλλαγή αλλα το RAR θέλει κωδικο!!!!

Γκαντεμια

 

 

To wibukey εχει εγκατασταθει στο control panel και δεν εχω κ ιδεα τι κανει......Δεν το εψαξα ομως γιατι προεχει να ξαναβγρω τα ελληνικα στο 525>600!!!Αλλα εκανα απεγκατασταση σε αυτο και δε δημιουργησε προβλημα...νομιζω.........

 

Για το ραρ δοκιμασε τον κωδικο motclub.com

:tease:
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous.

Parakolouthw to forum arketo kero. Eimai katoxos enos v525 kai to ekana v600.Ekana arketes anavathmiseis mexri twra.

H teleutea pou ekana... vrika oti einai i kaliterh.Thn idia tin ekana se alla 5 thlefwna v525>v600.

TRIPLETS_G_0B.09.1FR_A1_full_flash.vf3

SE6452AXXP10F9_V600_ME0.shx

TRIPLETS_G_0B.08.A5R_A_lang0038_reflash.shx

Me auta ta 3 ta thlefwna douleuoun apsoga.

 

euxaristw....

Link to comment
Share on other sites

ksexasa na sas po oti me tin pio panw anavathmish.... to voda tou 525 einai parelthon.Ta ellhnika einai ok....sta menou yparxoun kinoumena eikonidia.....kai fisika i anaparagogi video einai kai auth ok.
Link to comment
Share on other sites

SMS storage στη συσκευή υποστηρίζει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το υποστηρίζει αλλά είναι η πιο αξιόπιστη αναβάθμιση όπως αναφέρεται.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν έκανα flash το κινητό μου με το SE6452AXXP10F9_V600_ME0.shx χωρίς το αρκετά μεγαλύτερο full flash (56κ συνδεση :( θέλει καμια ώρα να κατέβει) είδα ότι δυστυχώς το voda live επιμένει στο κινητό!

Πως γίνεται να δούμε επιτέλους πώς είναι ένα καθαρά motorola κινητο και όχι ένα vodafone κινητό;

Επίσης το ΙΜ που δεν έχει καμία χρησιμότητα, δε γίνεται κάπως uninstall για να κερδίσουμε χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τρία flash το live φεύγει τελείως από το κινητό... το ΙΜ δυστηχώς δεν μπορείς να το σβήσεις. Έτσι κι αλλιώς δεν θα αδείασει πολύς χώρος.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn (28 Ιούν. 2004 , 09:49)

 

Όχι δεν το υποστηρίζει αλλά είναι η πιο αξιόπιστη αναβάθμιση όπως αναφέρεται.

 

 

Αν πειραξεις τα seem οποιοδηποτε φλεξ υποστηριζει αποθηκευση στο κινητο των ΣΜΣ!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να βρεις τα seem κάπου στο http://www.howardforums.com αλλά θέλει λίγο ψάξιμο...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...