Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το 23ο τελικά βρήκα ΕΔΩ και για το 24ο ΕΔΩ

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και έτσι τελείωσε και η season 5 (also known as) RAID ... που ψέκασε και ξέκανε το cast και προς το τέλος.... και τους τηλεθεατές.

Του χρόνου πάλι, απο

Κίνα (πιθανότατα)...

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

τελείωσε η 5η σαιζόν και ήδη άρχισε το σύνδρομο στέρησης.................για 7 μήνες!!!!!!!!!!!!!!...:help: :help: :dizzy: :heat:

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΒΕΡΟ το τελευταίο επεισόδιο, συνέβησαν πράγματα που ο θεατής ούτε καν τα υποψιάζεται!!!:D :D Ένα από τα καλύτερα φινάλε που είδε ποτέ το 24!

Μπράβο στους συντελεστές και ειδικά στους σεναριογράφους που φέτος δεν σταματούσαν να μας εκπλήσσουν. Δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι περιμένω την 6η season με μεγάλη ανυπομονησία, αυτό όμως για το οποίο έχω απορία είναι αν θα μπορέσει η 6η να φτάσει τα επίπεδα της 5ης... Θα ξέρουμε από του χρόνου...;)

 

24 rules!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...αυτό όμως για το οποίο έχω απορία είναι αν θα μπορέσει η 6η να φτάσει τα επίπεδα της 5ης ...

όχι δύσκολα κατα τη γνώμη μου. Πρόκειται να δούμε μια σχεδόν νέα σειρά αφου το 90%

του cast θα είναι καινούργιο. Θα βάζεις να δεις 24 και δε θα το αναγνωρίζεις! :lol: . Ένα μικρό προβληματάκι είναι ότι δεν έμειναν και πολλά "γνωστά" πρόσωπα πλέον για να σκοτώσουν.

Προβλέπω ωστόσο να υιοθετούν νέες ιδέες και άλλη λογική γιατί έχουμε φτάσει σε σημείο να προβλέπουμε τι θα συμβεί 4 επεισόδια μετά....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω ωστόσο να υιοθετούν νέες ιδέες και άλλη λογική γιατί έχουμε φτάσει σε σημείο να προβλέπουμε τι θα συμβεί 4 επεισόδια μετά....

 

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς κάποιοι μαντεύετε τη συνέχεια. Και αναφέρομαι στην 5η Ημέρα. Φαίνεται πως έχετε ειδικές ικανότητες ή ίσως είχατε συνηθίσει να σκοτώνουν τους

μισούς πρωταγωνιστές

κάθε χρόνο. Και να είναι μέσα στο κόλπο

ο Πρόεδρος

. Και στο τέλος να έχουμε

απαγωγή του Τζακ, με το πιο τρομερό cliffhanger

στην ιστορία του 24. Ειλικρινά σας βγάζω το καπέλο.

 

ΥΓ. Για τηλεοπτική σειρά μιλάμε. ;)

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς κάποιοι μαντεύετε τη συνέχεια. Και αναφέρομαι στην 5η Ημέρα. Φαίνεται πως έχετε ειδικές ικανότητες ή ίσως είχατε συνηθίσει να σκοτώνουν τους

μισούς πρωταγωνιστές

κάθε χρόνο. Και να είναι μέσα στο κόλπο

ο Πρόεδρος

. Και στο τέλος να έχουμε

απαγωγή του Τζακ, με το πιο τρομερό cliffhanger

στην ιστορία του 24....

 

Το "τρομερό" cliffhanger μάλλον δεν με επηρέασε εξίσου. Τους

κινέζους ήμουν ο μόνος που τους περίμενε απο το ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ κιόλας επεισόδιο; To real question βασικά ήταν πότε θα κάνουν το "ντου".

Τώρα όσο αφορά την ανατροπή με τον πρόεδρο και τους σκοτωμούς πάω πάσο γιατί ήταν τα δύο δυνατά σημεία της season. Αλλά εντάξει... με τέτοιο κράχτη φυσικά και θα κάνεις καλή αρχή.

Αλλά παρέμειναν αυτά. Απο τη στιγμή που τα είχαμε ως δεδομένα πχ απο το 5x16 (δε θυμάμαι), δεν έγιναν ανατροπές και η season προχώρησε σε στυλ τυφλοσούρτη. Για την προδοσία του Νeils και την "απειλή" του Bierkov δεν χρειάζεται καν αναφορά.

+ Στο τέλος η ομάδα που ελέγχει τον πρόεδρο ούτε που αναφέρεται (κάτι που "βρώμαγε" εδώ και μερικά επεισόδια)

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Το "τρομερό" cliffhanger μάλλον δεν με επηρέασε εξίσου. Τους

κινέζους ήμουν ο μόνος που τους περίμενε απο το ΠΡΩΤΟ ΠΡΩΤΟ κιόλας επεισόδιο; To real question βασικά ήταν πότε θα κάνουν το "ντου".

Τώρα όσο αφορά την ανατροπή με τον πρόεδρο και τους σκοτωμούς πάω πάσο γιατί ήταν τα δύο δυνατά σημεία της season. Αλλά εντάξει... με τέτοιο κράχτη φυσικά και θα κάνεις καλή αρχή.

Αλλά παρέμειναν αυτά. Απο τη στιγμή που τα είχαμε ως δεδομένα πχ απο το 5x16 (δε θυμάμαι), δεν έγιναν ανατροπές και η season προχώρησε σε στυλ τυφλοσούρτη. Για την προδοσία του Νeils και την "απειλή" του Bierkov δεν χρειάζεται καν αναφορά.

+ Στο τέλος η ομάδα που ελέγχει τον πρόεδρο ούτε που αναφέρεται (κάτι που "βρώμαγε" εδώ και μερικά επεισόδια)

 

Κατάλαβαίνω τώρα την άποψή σου και ορίστε οι απαντήσεις μου:

 

1. Όλοι περιμέναμε να

κάνουν ντου οι κινέζοι

. Αλλά κανείς μας δεν περίμενε να γίνει αυτό στο

τελευταίο 10λεπτο του τελευταίου επεισοδίου

. Αλλά έτσι έγινε τελικά.

2. Όλοι περιμέναμε να

κάνουν ντου οι κινέζοι

. Και σχεδόν όλοι περίμεναν να

στεφτεί με επιτυχία οτιδήποτε κάνει ο Μπάουερ.

Αλλά δεν έγινε έτσι. Αντ' αυτού, η season τελείωσε

και ο Τζακ είναι κλειδωμένος στο αμπάρι ενός πλοίου με προορισμό την Κίνα.

 

3. Όλοι περιμέναμε να

κάνουν ντου οι κινέζοι για να πάρουν εκδίκηση.

Κανείς όμως δεν περίμενε ότι

οι κινέζοι έχουν σχέδια για τον Μπάουερ.

Εξ ου και το πολύτιμο της ύπαρξής του.

4. Οι τύποι με τα BT headsets

δεν αποκαλύφθηκαν.

Για την ώρα

μένουν στο απυρόβλητο

. Ακόμα κι αν αυτό ήταν από πολλούς αναμενόμενο, θα ήταν τελείως συμβατικό να

σκίσει και τα δικά τους παντελόνια ο Τζακ.

 

5. Κατά τη γνώμη μου η 5η περίοδος είναι η longest day in Jack Bauer's life. Όχι τόσο για τα δραματικά γεγονότα, όσο γιατί το στόρυ

δεν τελειώνει στις 24 ώρες

. Το γεγονός ότι οι

κινέζοι δε δοκίμασαν να σκοτώσουν τον Jack

υπαγορεύει (κατά τη γνώμη πολλών, εμού συμπεριλαμβανομένου) ότι στοχεύουν

κάπου ψηλά κι όχι στη στρατολόγηση του Jack για να δέρνει "παραστρατημένους" φοιτητές στην πλατεία Τιεν Αμέν.

Καθόλου απίθανο (στην/στις επόμενη/επόμενες σεζόν) να προκύψει κίνδυνος για

την ομάδα που έκανε Πρόεδρο τον Λόγκαν

...

 

Εννοείται ότι παρακολουθούμε 24 γιατί μας αρέσει. Και περί ορέξεως... Αλλά τουλάχιστον είναι κοινά αποδεκτό ότι στο 24 δεν υφίσταται το κλασικό happy end. Από την πρώτη season, δεν δίστασαν να... (ξέρετε), με εξαίρεση το εναλλακτικό τέλος που έβαλαν στα DVDs. Δεν ξέρω τι εναλλακτικό τέλος θα βάλουν στο dvd της S5, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να

ζει ο Πάλμερ, ο Τόνυ

κλπ.

Οι τρύπες στο σενάριο φυσικά και ήταν πάρα (μα πάρα) πολλές.

Ακόμα και η τεχνική φρασεολογία που χρησιμοποιούν είναι πέρα για πέρα fiction (αν και δεν μπουρδολογούν απεριόριστα, όπως εύστοχα μου είπε κάποιος επαγγελματίας ΙΤ). Και μου τη σπάει αφάνταστα όταν πρέπει να μεταφράσω στα ελληνικά κάτι που δεν υπάρχει ούτε στα αγγλικά.

Αλλά είπαμε: τηλεοπτική σειρά είναι, όχι ντοκυμαντέρ ή εκπομπή του Μάκη. :p

 

BTW, ο συνδημιουργός της σειράς δήλωσε χτες σε συνέντευξη πως ξεκίνησε τη συγγραφή του 6x01 και πως δεν προβλέπεται να φτιάξουν prequel για την 6η season. Εκτός, κι αν προκύψει κάποια πολύ καλή ιδέα.

 

Αυτά για φέτος (λέμε τώρα)...

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

2. Όλοι περιμέναμε να

κάνουν ντου οι κινέζοι

. Και σχεδόν όλοι περίμεναν να

στεφτεί με επιτυχία οτιδήποτε κάνει ο Μπάουερ.

Αλλά δεν έγινε έτσι. Αντ' αυτού, η season τελείωσε

και ο Τζακ είναι κλειδωμένος στο αμπάρι ενός πλοίου με προορισμό την Κίνα.

 

4. Οι τύποι με τα BT headsets

δεν αποκαλύφθηκαν.

Για την ώρα

μένουν στο απυρόβλητο

. Ακόμα κι αν αυτό ήταν από πολλούς αναμενόμενο, θα ήταν τελείως συμβατικό να

σκίσει και τα δικά τους παντελόνια ο Τζακ.

 

.

 

 

Γενικα συμφωνω με οσα λες. Υπηραν και αλλες σεζον (νομιζω στην 2 ή την 3 ειναι) που

ο μεγαλος "κακος", φευγει με το σκαφος του ανενοχλητος

. Επισης δεν ξερουμε οτι

το πλοιο που ειναι είναι κλειδωμένος ο Τζακ εχει προορισμό την Κίνα.

 

Θα δουμε στην 6τη σεζον, η οποια ...αργη !:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο καλύτερος κύκλος! Απίστευτα γεγονότα, κάθε επεισόδιο είχε την δικιά του ανατροπή. Περιμένουμε τον 6ο με τρελή αγωνία!
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο καλύτερος κύκλος! Απίστευτα γεγονότα, κάθε επεισόδιο είχε την δικιά του ανατροπή. Περιμένουμε τον 6ο με τρελή αγωνία!

Eδώ περιμένουμε να έρθει το DSL για να δούμε τα τελευταία 6 επεισόδια. :p :(

Link to comment
Share on other sites

καλό μήνα....

Έφαγα ζόρι μπόλικο μιας και τελείωσα το S.5 σε 3 μέρες περίπου....

το πρωί είδα τα 2 τελευταία επεισόδια στο γραφείο μου και πραγματικά λίγο ήθελα να αρχίσω τις κουτουλιες στο laptop μου! :p

 

εκπληκτικό πραγματικά!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

t' akouw kai trelenomai:w00t: prepei na perimenw mexri to ianouaria gia ton 5o...:( btw edw kai kana mina teliwsa to katapliktiko 24:The Game... sto telos tou paixnidiou o Jack

skotwnei ton Max o opoios eixe diataksei na skotwsoun to Plamen sta teleftaia lepta tou 2ou kuklou

pantw leei to ton Chase leei gia tin Kim...alla den leei k pali giati xwrizei o Jack me tin Kate...alithia tha ksanapaiksei se kanena epomeno kuklo i mpa? telos i kopelia:love: pou prospathei sto telos tou 2ou na

na skotwsei ton Palmer

se pious kuklous paizei? (apo 1-4) kai se pia akribws simeia...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα υπαρχει νεος κυκλος?απο ποτε θα ξεκινησει? καπου που μπορω να βρω τρειλερ?

Βιάζεσαι.. Η 6η μέρα θα ξεκινήσει Ιανουάριο 2007 και δεν υπάρχει trailer ακόμα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

telos i kopelia:love: pou prospathei sto telos tou 2ou na

na skotwsei ton Palmer

se pious kuklous paizei? (apo 1-4) kai se pia akribws simeia...

 

 

επαιξε στην πρωτη, στο τελος της δευτερης και παιζει και στα τελευταια επισοδια της τεταρτης, εαν θυμαμαι καλα δεν σκοτωθηκε (ακομα) αρα παιζει να την δουμε στην εκτη ισως (στην πεμπτη δεν ετυχε να την δουμε)

 

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

επαιξε στην πρωτη, στο τελος της δευτερης και παιζει και στα τελευταια επισοδια της τεταρτης, εαν θυμαμαι καλα δεν σκοτωθηκε (ακομα) αρα παιζει να την δουμε στην εκτη ισως (στην πεμπτη δεν ετυχε να την δουμε)

 

pantws einai poli basiko stelexos...meta tin

Nina...pou kata tin gnwmi mou den eprepe na fugei apo to 24 apo tin season 3

...paizei megalo rolo...pisteuw pws tha tin ksanadoume...nai! den

skotothike...pire kai APONOMI XARITOS :p apo ton President

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα την 4η....

 

Καλά... Αυτος ο Palmer επρεπε να φυγει αποο τη προεδρια για να γινει λιγο προεδρος με @@?

 

Οσο ηταν πανω ηταν γυναικουλα... ελεος ρε παιδια... τεσπα... Ανυπομονω και εγω για τη 5η τωρα.

:X
Link to comment
Share on other sites

yeap...τελείωσα την 5η...:)

all the money...:O

το κακό..?? άντε να περιμένεις τώρα μέχρι το 2007...:p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιποτα για αν θα βαλουν στον ΑΝΤ1 η σε κανενα αλλο καναλι τωρα το καλοκαιρι το 24 οπως περυσι? Η μονο δικαιωματα για Famestory και αλλες m@lakies ξερουν να πληρωνουν ΤΑ λεφτα...Ημαρτοοοοον! :protest:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα μήνα άρχισα να βλέπω το 24 σε DVD.Χθες τελείωσα την τέταρτη σεζόν.Η Αλήθεια είναι οτι το μόνο που μου άρεσε στην τέταρτη ήταν το τέλος και μερικά μόνο επεισόδια.Η 5η σεζόν πότε θα κυκλοφορίσει στην Ελλάδα;Έχει πολλές αλλαγές απο την τέταρτη;Εννοώ πως ο Μπάουερ θα ξαναδουλέψει για την C.T.U ή τελείωσαν οι παρτίδες με τη C.T.U;Παίζει κανένας απο τις προηγούμενες σεζόν;(Χλόι,Αλμέιντα,Μισέλ,Πάλμερ,Κιμ);;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα μήνα άρχισα να βλέπω το 24 σε DVD.Χθες τελείωσα την τέταρτη σεζόν.Η Αλήθεια είναι οτι το μόνο που μου άρεσε στην τέταρτη ήταν το τέλος και μερικά μόνο επεισόδια.Η 5η σεζόν πότε θα κυκλοφορίσει στην Ελλάδα;Έχει πολλές αλλαγές απο την τέταρτη;Εννοώ πως ο Μπάουερ θα ξαναδουλέψει για την C.T.U ή τελείωσαν οι παρτίδες με τη C.T.U;Παίζει κανένας απο τις προηγούμενες σεζόν;(Χλόι,Αλμέιντα,Μισέλ,Πάλμερ,Κιμ);;:worry:

 

μικρά spoiler για την 5η season

 

Σχετικά με το ρόλο του Bauer

 

επιστρέφει στο LA και δουλεύει για τη C.T.U ανεπίσημα λόγω της έκτακτης κατάστασης

 

Για υπόλοιπα comebacks

 

όλοι επιστρέφουν στη season. Άλλοι για guest άλλοι για πιο μόνιμα

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...