Jump to content

24 (Fox)


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κατεβασα πρωτη σαιζον και ξεκινησα να δω...

Ειδα τα πρωτα 2...

Δεν μπορω να πω οτι εμεινα με ανοιχτο το στομα,αλλα αρχη ειναι ακομα οποτε ΟΚ(ασε που ποτε δεν μου αρεσαν ταινιες-σειρες με τρομοκρατικο περιεχομενο,μυστικες υπηρεσιες κλπ)..

 

Απλα εχω μερικες αποριες,καποια πραγματα δεν τα καταλαβα.

 

1) Αυτος ο τυπας που μιλουσε η Μαντυ,πως διαολο εγινε σαν τον φωτογραφο στο αεροπλανο?Το ειχε κανει καιρο πιο πριν ή αφοτου του πηγε την ταυτοτητα η Μαντυ?Και αν εγινε ετσι,πως το κανε σε μια ωρα μονο?Τι δεν καταλαβα καλα(ειμαι και λιγο στοκος σε αυτα σας ειπα)...

 

2)Οι τυπαδες που "απηγαγαν" την Κιμ και την φιλη της ανεφεραν καποιον Γκεινς.Καπου τον ξανα ανεφεραν στο επεισοδιο αλλα δε θυμαμαι που?Ποιος ειναι?Εχει σχεση το ολο σκηνικο με την δολοφονια?(ενα ναι ή ενα οχι).

 

 

3)Επισης,στο τελος του 2,βρισκει ο Τζακ οτι κατι παιζει με την Νινα...τι κουλο αυτο?

 

 

Ο Τζακ σαν ηθοποιος δεν ξερω,δεν μου αρεσει καθολου,δεν μου καθεται καλα.Θα προτιμουσα αλλον.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Sheik μόλις το αρχίσεις θα εθίζεσαι σιγά σιγά στο 24.........και μετά θα ανυπομονείς να δείς όχι μόνο το επόμενο επεισόδιο αλλά θα σκέφτεσαι απο τώρα για την επόμενη Season!!!!!

YΓ. Jack Bauer (K.sutherland) rulllllllezzzzzzz.............

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε ενα poll?

 

 

 

α)ο Λογκαν θα αυτοκτονησει

β)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα του Τζακ

γ)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα της γυναικας του

 

 

Εγω λεω το γ

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε ενα poll?

 

 

 

α)ο Λογκαν θα αυτοκτονησει

β)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα του Τζακ

γ)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα της γυναικας του

 

 

Εγω λεω το γ

συμφωνω μαζι σου Κωστα, Γ all the way!!!

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα πρωτα 2...

 

Απλα εχω μερικες αποριες,καποια πραγματα δεν τα καταλαβα.

 

1) Αυτος ο τυπας που μιλουσε η Μαντυ,πως διαολο εγινε σαν τον φωτογραφο στο αεροπλανο?Το ειχε κανει καιρο πιο πριν ή αφοτου του πηγε την ταυτοτητα η Μαντυ?Και αν εγινε ετσι,πως το κανε σε μια ωρα μονο?Τι δεν καταλαβα καλα(ειμαι και λιγο στοκος σε αυτα σας ειπα)...

 

2)Οι τυπαδες που "απηγαγαν" την Κιμ και την φιλη της ανεφεραν καποιον Γκεινς.Καπου τον ξανα ανεφεραν στο επεισοδιο αλλα δε θυμαμαι που?Ποιος ειναι?Εχει σχεση το ολο σκηνικο με την δολοφονια?(ενα ναι ή ενα οχι).

 

3)Επισης,στο τελος του 2,βρισκει ο Τζακ οτι κατι παιζει με την Νινα...τι κουλο αυτο?

 

 

Ο Τζακ σαν ηθοποιος δεν ξερω,δεν μου αρεσει καθολου,δεν μου καθεται καλα.Θα προτιμουσα αλλον.

 

Βασικά καλός ο Sutherland (σίγουρα καλύτερος απο τον πατέρα :X του imho), αλλά όντως δεν έχει πολύ μεγάλη ερμηνευτική ευχέρεια (ας το θέσω έτσι). Μετά απο 5 seasons -ίσως και νωρίτερα- μπορείς να προβλέψεις με ελάχιστη απόκλιση την επόμενη ατάκα ΚΑΙ με ποιον τρόπο/έκφραση θα την πει. :lol:

 

Για το 1 δε θυμάμαι. Μάλλον ήταν καιρό το σχέδιο έτσι οπότε είχε κάνει προετοιμασία. Ξέρανε πως ήταν ο φωτογραφος.

 

Για το 2. Αν και θα το μάθεις λίγο παρακάτω ...

Ναι

. Γενικά βέβαια στο 24 υπάρχουν και κάποια (πιθανως οικτρα) sidestories που τρέχουν και είναι σχεδόν άσχετα με την κυρίως πλοκή.

 

Για το 3. Απο ό,τι θυμάμαι στο Τζακ είπαν

να μην εμπιστεύεται κανένα. Μάλλον η Νίνα του έδωσε κάποια σημάδια (πχ ρωτούσε πολλές ερωτήσεις;, έκανε ύποπτες κινήσεις; )για να την υποπτευσθει. Πάντως για τον Τζακ όλοι είναι ύποπτοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου

 

Η όλη λογική (και μαγεία) του 24 είναι να γίνονται ανατροπές κάθε ώρα, να μην έχεις τίποτα σαν δεδομένο. Πχ κάτι που σίγουρα θα παρατηρήσεις αν συνεχίσεις να παρακολουθείς τη σειρά είναι ότι το σενάριο που σχηματίζεις στο μυαλό σου και λες "α έτσι θα μας πάει μέχρι το τέλος" ή "τώρα θα ξοδέψουν 2-3 επεισόδια για να γίνει αυτό" κλπ δεν ισχύει σχεδόν ποτε.

 

ΥΣ

Στο poll θα ψήφιζα δ) τον

κλείνουν φυλακή

, αν και θα προτιμούσα το ε) τον

καίει ο agent Pears με φλογοβόλλο

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα τελευταία ποστς που διάβασα αποφάσισα να κάνω (όχι δεν το κλειδώνω :p ) μια μικρή αλλαγή στον τίτλο για να είναι όλοι ικανοποιημένοι. :)

 

 

PS

Στη μέση του 4ου κύκλου είμαι.

Εκεί που ανακαλύπτουν ότι ο πραγματικός προδότης είναι η γκομενίτσα η μαύρη και με το που πάνε να την πιάσουν σκάει η βόμβα στο αυτοκινητό της.

.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Στη μέση του 4ου κύκλου είμαι.

Εκεί που ανακαλύπτουν ότι ο πραγματικός προδότης είναι η γκομενίτσα η μαύρη και με το που πάνε να την πιάσουν σκάει η βόμβα στο αυτοκινητό της.

.

 

Παρεμπιπτόντως, αυτό δεν ήταν απολύτως προβλέψιμο; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Season 5 spoilers

 

Να κανουμε ενα poll?

 

 

 

α)ο Λογκαν θα αυτοκτονησει

β)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα του Τζακ

γ)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα της γυναικας του

 

 

Εγω λεω το γ

Το γ, το γ, το γ!!! Θα είναι από τις πιο πορωτικές στιγμές ever...! Και γενικά η First Lady φέτος τα σπάει άγρια, άξια αντικαταστάτρια της Sherry, χωρίς να είναι αντιγραφή της και τόσο bitchy όπως αυτή, καταφέρνει με το psycho feeling που βγάζει να φέρνει πάντα τα πάνω κάτω.:D

 

BTW, to 520 ήταν φοβερό επεισόδιο. Ειδικά από τη μέση και μετά, πραγματικά κόλλησα, αφήστε που έχω και μια φοβία με τα αεροπλάνα.:X

 

να δω πως θα γλιτώσει πάλι ο άτιμος:lol:

Looool, κι εγώ αυτή την απορία έχω, απορώ πάλι τι θα σκεφτεί.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε ενα poll?

 

 

 

α)ο Λογκαν θα αυτοκτονησει

β)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα του Τζακ

γ)Ο Λογκαν θα πεθανει απο σφαιρα της γυναικας του

 

 

Εγω λεω το γ

 

Wow!!! Τα πράγματα είναι τόσο ρευστά που δεν μπορώ καν να σκεφτώ τι να ψηφίσω. Υποθέτω ότι

θα ικανοποιηθεί το κοινό περί δικαίου αίσθημα του αμερικανικού λαού, αλλά σίγουρα κάποιος θα μείνει στο απυρόβλητο. Να έχουμε και τροφή και

για την επόμενη season.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

ΥΣ

Στο poll θα ψήφιζα δ) τον

κλείνουν φυλακή

, αν και θα προτιμούσα το ε) τον

καίει ο agent Pears με φλογοβόλλο

 

 

 

Δε νομιζω να τολμησουν να θιξουν την εικονα του προεδρου δημοσια. Πραγματικα ειναι κατι που θα εκανε τους αμερικανουν να καταρευσουν ψυχολογικα. Δε θυμαστε τι εγινε οταν ο κακομοιρος ο κλιντον λερωσε το φορεμα μιας κοπελας με ενα ασπρο υγρο????:lol: :lol: :p :p

 

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τα τελευταία ποστς που διάβασα αποφάσισα να κάνω (όχι δεν το κλειδώνω :p ) μια μικρή αλλαγή στον τίτλο για να είναι όλοι ικανοποιημένοι. :)

 

 

PS

Στη μέση του 4ου κύκλου είμαι.

Εκεί που ανακαλύπτουν ότι ο πραγματικός προδότης είναι η γκομενίτσα η μαύρη και με το που πάνε να την πιάσουν σκάει η βόμβα στο αυτοκινητό της.

.

 

 

εχεις πολύ ακόμη...

ειναι μια πολύ καλή σεζόν πάντως...

 

αν σκεφτείς οτι η 3 ηταν ψιλοξενερωμα, αυτη ειναι οαση μετά την (πολυαγαπημένη) 2

:X
Link to comment
Share on other sites

ρε τον καραγκιοζη τον Μαιλς. πολυ μαμακας ρε γμτ, μου την σπαει απιστευτα αυτος ο τυπος, περιμενω την στιγμη που θα τον σπασει στο ξυλο ο Τζακ

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

ρε τον καραγκιοζη τον Μαιλς. πολυ μαμακας ρε γμτ, μου την σπαει απιστευτα αυτος ο τυπος, περιμενω την στιγμη που θα τον σπασει στο ξυλο ο Τζακ

 

 

 

συμφωνώ κ επαυξάνω.. αλλά σκέψου ότι αν δεν ήταν αυτός ο άλλος ο καραγκιόζης θα την γλίτωνε με μια απλή αυτοκτονία κ δεν πιστεύω ύστερα απο όσα γίνανε να θες να τον δεις να την γλιτώνει έτσι απλά ε ???

 

Link to comment
Share on other sites

Χαζη απορια

η κασετουλα, (αληθεια ΠΩΣ παγιδευσε η γκομενα το τηλεφωνο του προεδρου???) απο ποτε θεωρειτε evidense? Η Χλοη φτιαχνει 5 τετοια για πλακα....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Χαζη απορια

η κασετουλα, (αληθεια ΠΩΣ παγιδευσε η γκομενα το τηλεφωνο του προεδρου???) απο ποτε θεωρειτε evidense? Η Χλοη φτιαχνει 5 τετοια για πλακα....

 

στο the land of the brave and the free ολα γινονται :lol:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Χαζη απορια

 

Στον κόσμο των κακών νικάει ο Αλέν Ντελόν.

Στον κόσμο των καμπόσων νικάει ο Τσαρλς Μπρόνσον.

Στον κόσμο του 24 νικάεο ο Τζακ Μπάουερ. Δεν κάνει ρίμα, αλλά έτσι συμβαίνει.

 

Υποτίθεται ότι έχουν τρόπο

με ψηφιακή ανάλυση να βρουν αν η ηχογράφηση είναι προϊόν επεξεργασίας, όπως είχαν κάνει με την κασέτα της Κύπρου.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι γιατί είχε ανάγκη

να την κρατήσει ως κόρη οφθαλμού ο Χέντερσον, αφού κάλλιστα μπορούσε να ηχογραφήσει κάποια από τις πολλές μετέπειτα συνομιλίες που είχε με τον Logan. Του αρκούσε να καταστρέψει μπροστά στον Τζακ την περίφημη ηχογράφηση της Emily για να μην τον κυνηγάνε πλέον και να κρατήσει κάποια άλλη.

 

 

BTW, τελείωσαν οι ιδέες των σεναριογράφων και ξαναβάζουν στο παιχνίδι

τον Μπιέρκο; Και κάτι ακόμα: ο αδερφός του νεκρού Palmer είναι ακόμα κρυμένος στην τουαλέτα του Μπιλ;

 

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

mporei kapios na mou metafrasei ta logia pou leei o

mails

ston

president?

Δεν μπορείς να περιμένεις το release των ελληνικών υποτίτλων; :p

 

Εdit: Οι ελληνικοί υπότιτλοι κυκλοφόρησαν στο greektvsubs.gr για το επεισόδιο 521

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Βρε παιδιά θέλω να ξεκινήσω να κατεβάζω την 5η season γιατί μόλις τελείωσα τις προηγούμενες,αλλά δεν ξέρω από μπορώ να τα κατεβάσω όλα μαζί...Υπάρχει κάποιο link που να είναι όλα μαζεμένα σε ένα αρχείο και να seedαρουν αρκετοί;Σε rapidshare παίζει τίποτα μήπως;Pls αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...:( Ακόμη και να τα αγοράσω είμαι διατεθειμένη αν κάποιος τα έχει σε divx!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα αγοράσεις. Κυκλοφορούν αρκετά σε διάφορους ξένους trackers, αν και θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον που να μένει σχετικά κοντά σου, για πιο άμεση μεταβίβαση περιεχομένου.;)
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

ρε τον κ@ριολη του Παπατζιαν! Αντε να δουμε πως θα εξεληχθει, με τον Μπιερκο δεν ειδαμε τελικα τι εχει γινει. Ο οδηγος της κλουβας ειναι "δικος¨" του.

Link to comment
Share on other sites

ρε τον κ@ριολη του Παπατζιαν! Αντε να δουμε πως θα εξεληχθει, με τον Μπιερκο δεν ειδαμε τελικα τι εχει γινει. Ο οδηγος της κλουβας ειναι "δικος¨" του.

 

522 spoiler (preview)

Σίγουρα κάτι παίζει με τον οδηγό, αλλά όπως και να έχει, ο Bierko είναι ελεύθερος και απειλεί ξανά. Μένει να δούμε πού στην ευχή βρήκε άλλη μία φιάλη (αφού τις είχε ξοδέψει όλες).

 

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

522 spoiler (preview)

Σίγουρα κάτι παίζει με τον οδηγό, αλλά όπως και να έχει, ο Bierko είναι ελεύθερος και απειλεί ξανά. Μένει να δούμε πού στην ευχή βρήκε άλλη μία φιάλη (αφού τις είχε ξοδέψει όλες).

 

 

Ειναι σιγουρο οτι θα βρει και αλλη μια φιαλη ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι θα βρει και αλλη μια φιαλη ?

 

Τόσο σίγουρο, όσο και το διαφημιστικό τρέιλερ (όχι το πρώτο, το δεύτερο) που το δείχνει.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...