Jump to content

[ROM][HD2[WWE][15/05/10]AthineOS v4.0 21903/23569


b16b
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το home button ενω ειστε στο manila σαν δουλευει??δηλαδη ενω ειστε στο photo album αν πατησε το home σας παει στην κυρια???

 

εχεις δίκαιο τωρα το ειδα και εγω... μολις εχω ξανα τον υπολογιστη

θα το φτιάξω

αυτο πρεπει να ειναι ευκολο...

 

το προβλημα υπαρχει επειδή το νεο σενσε ειναι για τατσ προ 2

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 364
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εφτιαξα το home button

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω backup το ιστορικό κλήσεων και τα sms;

 

Με το πρόγραμμα pimbackup.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15818&d=1269068189

Edited by ioathe
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

 

ειχα ρωτηση ποτε εγω κατι τετοιο?:wacko:

εχω το PIMBackup μεσα στην ρομ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Κωστα μηπως μπορουμε να βρουμε καπου το cab που εχει η μαμα ρομ που κοβει τα τραγουδια;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Κωστα μηπως μπορουμε να βρουμε καπου το cab που εχει η μαμα ρομ που κοβει τα τραγουδια;

 

 

Για δοκιμασε αυτο αν δουλεύει, το έχω από το HD

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Κωστα μηπως μπορουμε να βρουμε καπου το cab που εχει η μαμα ρομ που κοβει τα τραγουδια;

 

αυτο βλεπω το εχω ξεχασει υπαρχει μονο στην ευρωπαικη ρομ για αυτο...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ανεβαζω συντομα ρομ πλήρη αναβαθμισμένη και βασισμένη στην 3,01 (Manila 2014) ρομ

και μερικα ακομα πιο αναβαθμισμενα package απο κορεατικες συσκευες που δεν εχουν κυκλοφορηση ευρωπη

οπως το HTC Client 1.8.2016 απο 1,5,2014 που ειχε η 3,01

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

AthineOS HD2 v6.0 23569 Sense 2014 Base (3.01)

Download Here (Rapidshare)

Change Log

Βαση στην καινουρια 3.01

Drivers και Packages εχουν αναβαθμιστεί ολα

+ Extra Νεα Package απο κινητα που δεν κυκλοφορούν ευρωπη

αφαίρεση winrar

προσθηκη mp3trimmer

HTC Flash Light αφαίρεση του Demo

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μπορεις να μας πεις περισσοτερα;;;Ειναι σταθερη;;;Τα νεα χαραχτηριστικα τι λενε;;;Εχεις παρατηρησει βελτιωσεις και που;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μπορεις να μας πεις περισσοτερα;;;Ειναι σταθερη;;;Τα νεα χαραχτηριστικα τι λενε;;;Εχεις παρατηρησει βελτιωσεις και που;;

 

ολα μα ολα τα apps και οι drivers ειναι καινουριες ςκδοσης τωρα τι εχει βελτιωθει μονο η htc ξερει... το htc client messaging Εχει βελτιωθει σιγουρα σε ταχυτητα τωρα για τα αλλα σημερα έφτιαξα την ρομ το ψαχνω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα την φλασαρω αυριο...Μπορει και σε ενα ακομα HD2 ολοκαινουργιο που θα ερθει να το μαζεψω αυριο...Παντως τοσα χρονια μετα και τοσα wm και ππειρατικες ρομ...Εχεις φτιαξει οτι πιο σταθερο εχω δει...Τυφλα να εχει η htc!!!

Αντε και με μια Ελληνικια....

Και μια ερωτηση επειδη τα Αγγλικα μου ειναι παιδικα....Το maxsence ειναι τροποποιηση η ειναι της HTC;;Ξερεις τιποτα;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το maxsense είναι τροποποίηση του sense της htc.

@b16b

Εβαλα για δοκιμή την νέα σου ρομ.Δείχνει αρκετά καλή και σταθερή αλλά μου παρουσίασε ένα περίεργο κόλλημα.Απενεργοποίησα το htc sense και τώρα τσεκάρω το κουτάκι για να το ενεργοποιήσω πάλι και δεν ενεργοποιείται.Βασικά δεν ενεργοποιείται κανένα today plugin,δηλαδή ούτε τα default των wm

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το maxsense είναι τροποποίηση του sense της htc.

@b16b

Εβαλα για δοκιμή την νέα σου ρομ.Δείχνει αρκετά καλή και σταθερή αλλά μου παρουσίασε ένα περίεργο κόλλημα.Απενεργοποίησα το htc sense και τώρα τσεκάρω το κουτάκι για να το ενεργοποιήσω πάλι και δεν ενεργοποιείται.Βασικά δεν ενεργοποιείται κανένα today plugin,δηλαδή ούτε τα default των wm

 

κατι σου δημιουργησε αυτο το προβλημα

το εκανα disable.. πηγα στο home και ειχε κλείσει το sense το εκανα enable παλι και δουλεψε.. οποτε εδω δουλευει κανονικα

 

το htc client το εκανα αγγλικο αλλα επειδη ειναι ακρος κορεατικο εχει και το ικονακη του μηνυματος στα κορεάτικα... οποτε εγκαταστήστε αυτο το fix

 

 

http://rapidshare.com/files/398338177/b16b_HTC_Client_btn_Fix_v2.zip

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει το 1.8 cht.Λες να έφταιγε αυτό;Τελοςπάντων.Ξαναγύρισα στην αγαπημένη μου 21904.
Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει το 1.8 cht.Λες να έφταιγε αυτό;Τελοςπάντων.Ξαναγύρισα στην αγαπημένη μου 21904.

 

νομιζω πως ναι εφταιγε αυτο και νομιζω πρεπει να αφαιρεσεις το manilaFullxml για να δουλευει...

 

ετοιμαζω καινουρια ρομ με 2015 core Πολυ πιο γρηγορη εφτιαξα και το touch γιατι στην 3.01 δεν ηταν τοσο αμεσο...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

AthineOS HD2 v7.0 23569 Sense 2.5.2015

Download Here (Rapidshare)

 

 

Change Log

 

Προστέθηκαν:

AdobePDF_2_5_1_0_404840_06

Album_3_2_20161430_00

Audio_Booster_2_5_20153030_01

Audio_Manager_Engine_2_0_20161331_h

Camera_6_45_20161431_00

Contact_Picker_1_0_20153830_00

Contact_Utility_Engine_1_2_20152422_00

Dshow_2_0_20161331_00

HTCFramework_1_5_20161324_00

HTCLockScreen_2_0_20161426_00 (καινουριο Lockscreen style)

HTCMessaging_Client_1_8_20161228_00

Menu_Enhancement_1_1_20161427_00

Notification_Enhancement_3_5_20161429_00

RSSHub_2_1_2_1110_03

Teeter_2_0_20151631_p0

Voice_Recorder_2_0_20153728_0

 

Manila Core 2015 και καποια απο τα tabs ειναι νεοτερες εκδοσεις..

αλλαγη του background sto start menu

Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΡΟΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΟΤΕ..

Αν πω οτι εκανα 50 FLASH για να την ολοκληρωσω δεν θα ειναι ψεματα..

 

 

 

Οποιος εχει PIN στην SIM του να μην flashari αυτη την ROM Πριν το Αφαιρεσει και ειναι σίγουρος οτι θα μινει χωρις αυτο..

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε θα την δοκιμασω μια και λες οτι ειναι οτι καλυτερο εχεις φτιαξει θα πρεπει τουλαχιστον να την δοκιμασουμε.

Σ ευχαριστουμε

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε πως σου φαινεται η νεα καμερα??εχει βελτιωσει τιποτα?συντομα δοκιμη.....ευχαριστουμε...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κωνσταντινε

ηθελα να ρωτησω ποσα mb ram εχει ελευθερα η rom σου και αν κραταει μπαταρια η θελει πιο συχνη φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κωνσταντινε

ηθελα να ρωτησω ποσα mb ram εχει ελευθερα η rom σου και αν κραταει μπαταρια η θελει πιο συχνη φορτιση.

 

315 με 320mb

 

μπαταρια καλυτερα να απαντησει αλλος εγω μονο την δηκια μου φλασαρω.. αν και σε προηγουμενες σελιδες λενε πως ειναι καλη..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

315 με 320mb

 

μπαταρια καλυτερα να απαντησει αλλος εγω μονο την δηκια μου φλασαρω.. αν και σε προηγουμενες σελιδες λενε πως ειναι καλη..

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε !!!!

Κωσταντινε συγχαρητηρια για τη νεα ρομ και πανω απ'ολα για ολη την δουλεια και την κουραση.

απ'οτι βλεπω υπαρχουν αρκετα ενημερωμενα κομματια οποτε θα ειναι σουπερ.

 

ειδα οτι γραφεις οτι εχει 320mb ελευθερο χωρο. πως και τοσο πολυ ? στις προηγουμενες ημασταν κοντα στα 200Mb. εβγαλες κατι η ελαφρυναν τα νεα built ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε !!!!

Κωσταντινε συγχαρητηρια για τη νεα ρομ και πανω απ'ολα για ολη την δουλεια και την κουραση.

απ'οτι βλεπω υπαρχουν αρκετα ενημερωμενα κομματια οποτε θα ειναι σουπερ.

 

ειδα οτι γραφεις οτι εχει 320mb ελευθερο χωρο. πως και τοσο πολυ ? στις προηγουμενες ημασταν κοντα στα 200Mb. εβγαλες κατι η ελαφρυναν τα νεα built ?

 

Καλήμερα,

 

Αντώνη εννοεί πόσα mb ram έχει ελεύθερα η rom και όχι αποθηκευτικό χώρο :)

 

Κώστα συγχαρητήρια για την νέα δουλειά και τον κόπο σου,

Για να καταλαβετε 50 FLASH την κούραση λογαριάστε από 30 λεπτά τουλάχιστον ανά φλασσάρισμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το σκ το εφαγα πανω απο τον υπολογιστη.. αλλα πειτε μ αξιζε?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...