Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Κανε μια επανεκκινησ αν δεν εχεις κανει

 

Εχω κάνει πολλές φορές αλλά τίποτα! Τι μπορεί να προσφέρει η επανεκκίνηση?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει πολλές φορές αλλά τίποτα! Τι μπορεί να προσφέρει η επανεκκίνηση?

 

κάποιες φορές τρέχει κάτι γιατί έχει κολλήσει και με μια επανεκκίνηση στρώνει είναι πολύ γνωστό θέμα στα αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή μέχρι στιγμής κάνεις δεν ξέρει που οφείλεται αυτή η κατανάλωση, το ποστάρω κι εδώ. Κάθε φορά που φεύγω από wifi καταναλώνει περίπου 2MB χοντρικά. Δηλαδη ας πούμε φεύγω μια φορά τη μέρα από το σπίτι, αυτό σημαίνει 60mb το μήνα έτσι για πλάκα!?! Εχω 100mb στο πρόγραμμα για να ειμαι καλυμμένος απο μειλ. Αλλά έτσι πάνε στράφι. Σχεδόν όλους τους συγχρονισμούς τους έχω ανενεργούς (σχεδόν γιατί κρατάω επιφύλαξη για το άγνωστο). Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι. Note 3 έχω! Μπορεί να μου πει κανείς πως θα σταματήσω αυτή την κατανάλωση?

 

kαταρχην δες αν μπορεις να μεσα απο data plan να δεις αν μπορεις ν α απενεργοποιησεις τα δεδομενα παρασκηνιου...Επισης κατι εχεις ξεχασει ανοιχτο στυλ google music,video κλπ.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

kαταρχην δες αν μπορεις να μεσα απο data plan να δεις αν μπορεις ν α απενεργοποιησεις τα δεδομενα παρασκηνιου...Επισης κατι εχεις ξεχασει ανοιχτο στυλ google music,video κλπ.

 

Τα έχω κλειστά όλα! Έχω αλλάξει και τον κύκλο μέτρησης για να δω πάλι μήπως αλλάξει κάτι. Διαφορετικα θα κανω ή ρεσετ ή θα σβησω χαζοεφαρμογες!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσπαθώ να βάλω τον Dolphin σε ένα κινέζικο neken n6 έχω δοκιμάσει και από το playstore και την τελευταία beta της εφαρμογής αλλά σε όλες δεν μου ανοίγει καμιά σελίδα και δείχνει αυτό. δεν είμαι ρουτ και όλα είναι μαμά καμιά βοήθεια ;

[ATTACH]46984[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βάλω τον Dolphin σε ένα κινέζικο neken n6 έχω δοκιμάσει και από το playstore και την τελευταία beta της εφαρμογής αλλά σε όλες δεν μου ανοίγει καμιά σελίδα και δείχνει αυτό. δεν είμαι ρουτ και όλα είναι μαμά καμιά βοήθεια ;

[ATTACH]46984[/ATTACH]

Εγω φιλε βγηκα απο δοκιμαστης beta γιατι ο browser εχει γινει χαλι μαυρο με ολα αυτα τα update!βαλε τον απλο non beta απο playstore πολυ απλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

Δοκιμαζω τον Naked , αλλα δεν μπορω με τιποτα να το κανω να διαβασει το αρχειο με τους σελιδοδεικτες , βεβαια δεν ξερω αν το εκανα και σωστα, εκανα extract απο το πισι, σε html αρχειο, αναγκαστικα, μετα το εβαλα στο φακελο download του κινητου, το ονομασα bookmarks.txt που θελει ο naked αλλα τιποτα

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

για ταμπλετ, ο καλυτερος για εμενα ειναι ο boat browser. Fluid, και πανεμορφα gestures, ειδικα για οσους χρησιμοποιουν πενακι.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

για ταμπλετ, ο καλυτερος για εμενα ειναι ο boat browser. Fluid, και πανεμορφα gestures, ειδικα για οσους χρησιμοποιουν πενακι.

 

To κακό είναι οτι κάνει sync μόνο με Firefox ενώ πλέον χρησιμοποιώ Chrome. Θα τον δοκιμάσω πάντως και αν με καλύπτει με το πενάκι θα γυρίσω σε firefox στο pc όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ο boat αναδιπλωση κειμενου η οχι τελικα.

Εξαρτάται.Στην κιτ κατ δεν δουλεύει ,στη jelly bean κανονικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι οτι κάνει sync μόνο με Firefox ενώ πλέον χρησιμοποιώ Chrome. Θα τον δοκιμάσω πάντως και αν με καλύπτει με το πενάκι θα γυρίσω σε firefox στο pc όπως παλιά.

 

Πιστευω θα σου αρεσει. Μπορεις να πλοηγηθεις σε ολο το browser με οποια gesture θες εσυ...πχ να αλλαξεις σελιδα, να πας στην κορυφη του κειμενου...και μην ξεχναμε οτι ειναι ομορφος και εμφανισιακα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα τον cm browser (clean master) και έχω να πω τα καλύτερα. Πολύ ελαφρύς και γρήγορος ☺

δεν έχει text wrapping δυστυχώς αλλιώς είναι τέλειος!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα τον cm browser (clean master) και έχω να πω τα καλύτερα. Πολύ ελαφρύς και γρήγορος ☺

 

Flash εχει, για κανα αγωνα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα τον cm browser (clean master) και έχω να πω τα καλύτερα. Πολύ ελαφρύς και γρήγορος ☺

 

Νομίζω είναι ότι πιο γρήγορο έχω δοκιμάσει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ότι πιο γρήγορο έχω δοκιμάσει εδώ και καιρό.

πολύ γρήγορος αλλά όταν κάνεις ζουμ δεν κάνει καθόλου text wrapping οπότε γίνεται λίγο δύσχρηστο! του έστειλα email μήπως και το ενσωματώσει σε μελλοντική αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

πολύ γρήγορος αλλά όταν κάνεις ζουμ δεν κάνει καθόλου text wrapping οπότε γίνεται λίγο δύσχρηστο! του έστειλα email μήπως και το ενσωματώσει σε μελλοντική αναβάθμιση

Γι'αυτό τον έβγαλα και εγώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παντως κακα τα ψεματα το τελειοτερο/γρηγοροτερο text wrapping το εχει ο opera browser.

Όντως. Εξαιρετικό

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Εξαιρετικό

Και ο στοκ του m8 έχει πολύ καλό. Αντώνη σαν ειδικός θα μου πεις και εσύ όταν το δεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και ο στοκ του m8 έχει πολύ καλό. Αντώνη σαν ειδικός θα μου πεις και εσύ όταν το δεις.

Φίλε μάλλον σύντομα θα το διαπιστώσω από κοντά γιατί βλέπω άλλο μέλος της οικογένειας να παίρνει το Μ8

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μάλλον σύντομα θα το διαπιστώσω από κοντά γιατί βλέπω άλλο μέλος της οικογένειας να παίρνει το Μ8

Αυτα ειναι.σορυ για το offtopic :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

πολύ γρήγορος αλλά όταν κάνεις ζουμ δεν κάνει καθόλου text wrapping οπότε γίνεται λίγο δύσχρηστο! του έστειλα email μήπως και το ενσωματώσει σε μελλοντική αναβάθμιση

 

Γι'αυτό τον έβγαλα και εγώ

 

Δεν χρησιμοποίησα ποτέ μου αυτήν την λειτουργία, ακόμη και αν υπήρχε στον browser που είχα. Έχω αγοράσει το link bubble και σε οτιδήποτε έχω πρόβλημα ή θέλω, το ανοίγω σε μορφή κειμένου και είναι καλύτερο από οποιοδήποτε text wrapping.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...