Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Όταν έχουμε εγκαταστήσει και το jetpack από ποιο εικονίδιο να ανοίγουμε τον dolphin?

 

Δυστυχώς δεν το γνωρίζω αυτό.

Μάλλον σε κάποιες συσκευές βγαίνει άλλη έκδοση τελικά που χρειάζεται το jetpack και σε άλλες όχι?..

Δεν έχω καταλάβει.

 

Μου ήρθε ενημέρωση πάντως και από beta πήγε σε 11.1.0 (25/5 update) με ενσωματωμένο jetpack και έχω μείνει υπερευχαριστημένος. Σελιδοδείκτες ξανά στα αριστερά άμεσα προσβάσιμοι, cloud tabs σε προσβάσιμο μενού στο recent των ανοιχτών καρτελων κτλ.

Απλά εξαιρετικός.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρει κάποιος ποια έκδοση flash player χρειάζομαι για 4.2.2 έκδοση Android για να παίξει με το dolphin???

για live streaming πως μπορούμε να δούμε???

Edited by costasibiza84
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρει κάποιος ποια έκδοση flash player χρειάζομαι για 4.2.2 έκδοση Android για να παίξει με το dolphin???

για live streaming πως μπορούμε να δούμε???

 

κατεβασε τον flashfox,εχει ενσωματομενο flash player,εγω με αυτο βλεπω streaming ποδοσφαιρο

δουλευει τοσο καλα που εχω αγορασει την premium εκδοση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρει κάποιος ποια έκδοση flash player χρειάζομαι για 4.2.2 έκδοση Android για να παίξει με το dolphin???

για live streaming πως μπορούμε να δούμε???

Για δοκίμασε Adobe Flash Player v11.1.115.81 for Android 4.0

http://www.solidfiles.com/d/527fd7d4d0/install_flash_player_ics.rar

Υ.Γ Πάτα στο "Direct download link"

Μέσα από τον Dolphin θα πας Settings - Web Content - Flash player και διαλέγεις "Always on" για να μπορείς να βλέπεις flash video.

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις το Dolphin Jetpack μιας και είναι ενσωματεμένος στις καινούργιες εκδόσεις του Dolphin (για ενεργοποίηση πας Settings και στην πρώτη επιλογή "Dolphin Jetpack" το τικάρεις).

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις το Dolphin Jetpack μιας και είναι ενσωματεμένος στις καινούργιες εκδόσεις του Dolphin

Το Dolphin Jetpack τι ακριβως κανει ?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τον flashfox,εχει ενσωματομενο flash player,εγω με αυτο βλεπω streaming ποδοσφαιρο

δουλευει τοσο καλα που εχω αγορασει την premium εκδοση

 

μια χαρα έπαιξε και εμενα το απλό

 

 

 

 

 

Για δοκίμασε Adobe Flash Player v11.1.115.81 for Android 4.0

http://www.solidfiles.com/d/527fd7d4d0/install_flash_player_ics.rar

Υ.Γ Πάτα στο "Direct download link"

Μέσα από τον Dolphin θα πας Settings - Web Content - Flash player και διαλέγεις "Always on" για να μπορείς να βλέπεις flash video.

Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις το Dolphin Jetpack μιας και είναι ενσωματεμένος στις καινούργιες εκδόσεις του Dolphin (για ενεργοποίηση πας Settings και στην πρώτη επιλογή "Dolphin Jetpack" το τικάρεις).

 

τα έκανα ολα αλλά οταν πατάω πανω βίντεο live δεν μου βγάζει επιλογή να παίξει

αλλά μονο κατεβάζει ενα αρχείο μικρο στο φάκελο download του κινητού

 

 

 

 

 

 

ευχαριστώ και τους δυο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για αλλο λογο στα advanced options του chrome στην σελιδα

chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area. Βρηκα μια επιλογή που μου εκαβε εντύπωση. Το να επιλέγει απευθείας τις όποιες επιλογές σε ενα site αντί να περιμένει μήπως γίνει 2ο ταπ αμεσως και κανει ζουμ. Οι επιλογές γίνονται πλέον σαφώς ταχύτερα. Εχασα ομως την επιλογή double tap. Δε τη χρησιμοποιουσα οποτε οκ...

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για αλλο λογο στα advanced options του chrome στην σελιδα

chrome://flags/#max-tiles-for-interest-area. Βρηκα μια επιλογή που μου εκαβε εντύπωση. Το να επιλέγει απευθείας τις όποιες επιλογές σε ενα site αντί να περιμένει μήπως γίνει 2ο ταπ αμεσως και κανει ζουμ. Οι επιλογές γίνονται πλέον σαφώς ταχύτερα. Εχασα ομως την επιλογή double tap. Δε τη χρησιμοποιουσα οποτε οκ...

 

Τι επιλογή έκανες; έχει αναφερθεί σε προηγούμενο μήνυμα η επιλογή να γίνει 512.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45013[/ATTACH] αυτο εδω. Τεραστια διαφορα σε ταχυτητα ολων των επιλογων μεσα στη σελιδα. Επιλεγεις ειτε λινκ ειτε (κυριως) καποιο κουτακι που γραφεις μεσα και δεν έχει την παλια καθυστερηση.

 

Λογικα ειναι η ιδια λογική με το να κανεις disable το double click για svoice σε galaxy. Δλδ περιμενει και δευτερο κλικ το κινητό και αργει.

 

Οπως ειπα αν χρησιμοποιει καποιος το διπλο κλικ για ζουμ τοτε ακυρο.

 

To 512 το εκανα για λιγο καιρο αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος και το ξαναεβαλα default.

Edited by General_lee
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο δουλεύετε τον χρομ όταν υπάρχουν καλύτεροι;

Να φανταστώ μόνο για τους σελίδοδείκτες;

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανασυζητησει νομιζω, προσωπικα εχω chrome για ολα και για σελιδοδεικτες και γιατι ειναι καπως πιο σμουθ και εχει full screen εστω με την notification bar.

 

Dolphin εχω μονο για flash kai desktop view.

 

Στανταρ samsung browser θεωρω τον πιο σμουθ απολους αλλα με ηλιθιο μενου αργα ταμπς και χωρις full screen(συν τα bookmarks που σπάνε νευρα)

 

Ολοι οι αλλοι που εχω δοκιμασει λαγκαρουν λιγο περισσότερο απο τον Chrome η τα ιδια. Αλλα χωρις τo ωραιι synch. Οποτε chrome..

 

Με την επιλογή που ανεφερα τα λινκς ανοιγουν αστραπιαία οταν τα πατας. Φοβερη αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον απο πανω μιας και χρησιμοποιω τον chrome αλλα μια δοκιμη εδω δεν θα σας χαλουσε https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.ddo.pigsty.HabitBrowser

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ είπα να ξαναδώσω μια ευκαιρία και να δοκιμάσω τον χρομ με τις ρυθμίσεις του φίλου μετά από πολύ καιρό που είχα να τον δοκιμάσω.

Το αποτέλεσμα πολύ θετικό τον κρατάω για κύριο μπρο και Ντόλφιν για φλας κάτι που ζεν πίστευα ότι θα το έλεγα .

Όσο για τον χαμπιτ που μας είπες να δοκιμάσουμε τον άφησα για μέρα που θα έχω όρεξη όταν είδα όλες αυτές τις ρυθμίσεις ζαλίστηκα χάχα .

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σου φανηκε καλό φίλε μου.

Επισης αρκετά καλύτερη περιήγηση και ταχύτητα στα bookmarks έχει με το νέο layout που έχει και ο Chrome beta.

 

Αυτό το βαζεις με τη ρύθμιση "enable new NTP"

 

Πολύ πιο ευχάριστο στα μενού και την αρχική σελίδα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45013[/ATTACH] αυτο εδω. Τεραστια διαφορα σε ταχυτητα ολων των επιλογων μεσα στη σελιδα. Επιλεγεις ειτε λινκ ειτε (κυριως) καποιο κουτακι που γραφεις μεσα και δεν έχει την παλια καθυστερηση.

 

Λογικα ειναι η ιδια λογική με το να κανεις disable το double click για svoice σε galaxy. Δλδ περιμενει και δευτερο κλικ το κινητό και αργει.

 

Οπως ειπα αν χρησιμοποιει καποιος το διπλο κλικ για ζουμ τοτε ακυρο.

 

To 512 το εκανα για λιγο καιρο αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος και το ξαναεβαλα default.

 

Το έκανα disable αλλά λειτουργεί το double clickγια zoom . Δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι ;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάτησες επανεκκίνηση μετά από την αλλαγή;

Δουλεύει τι διπλό κλικ όταν το κάνεις σε νεκρό σημείο αν το κάνεις πάνω σε ένα σύνδεσμο η σε μια εικόνα πχ δεν θα ζουμάρει αλλά θα την ανοίξει κατευθείαν ενώ πριν ακόμα και πάνω σε εικόνα να παταγες 2 φορές θα είχες ζουμ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάτησες επανεκκίνηση μετά από την αλλαγή;

Δουλεύει τι διπλό κλικ όταν το κάνεις σε νεκρό σημείο αν το κάνεις πάνω σε ένα σύνδεσμο η σε μια εικόνα πχ δεν θα ζουμάρει αλλά θα την ανοίξει κατευθείαν ενώ πριν ακόμα και πάνω σε εικόνα να παταγες 2 φορές θα είχες ζουμ

 

Έκανα επανεκκίνηση αλλά τώρα κατάλαβα τι λες....Thanks

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δεν ειναι οτι δε δουλευει απλα δουλευει λαθος γιατι επιλέγεις οτιδήποτε πετυχει το δαχτυλο σου με το πρωτο ακουμπημα. (αν δε σημαδεψεις κενο)

 

Πρεπει να υπαρχουν κι αλλα κολπα για να βελτιωθεί η ολη εμπειρία απλα δεν ειχα χρονο να τα ψαξω.

 

Ισως καποια απο τα scroll features εχουν ενδιαφερον. Πχ το να μην επιταχύνει ποτε το σκρολαρισμα μπορει να το κανει πιο smooth ποιος ξερει... Θελει δοκιμές.

 

Αν βρειτε κατι ενδιαφερον πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να κλειδώσεις ένα Smartphone να βλέπει μόνο ένα συγκεκριμένο Wi-fi; Έτσι ώστε όταν «χάνεται» το σήμα απ' το ένα να μην συνδέεται αυτόματα στο άλλο; Πατάω να μην συνδεθεί ποτέ ξανά στο άλλο που είναι ανοιχτό, αλλά αυτό πάλι συνδέεται.

Είναι για το χώρο της εργασίας μου που πρέπει να χρησιμοποιώ ένα μόνο συγκεκριμένο wifi, χρησιμοποιώντας ένα λογισμικό της δουλείας. μου, που μόνο τότε λειτουργεί. Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να κλειδώσεις ένα Smartphone να βλέπει μόνο ένα συγκεκριμένο Wi-fi; Έτσι ώστε όταν «χάνεται» το σήμα απ' το ένα να μην συνδέεται αυτόματα στο άλλο; Πατάω να μην συνδεθεί ποτέ ξανά στο άλλο που είναι ανοιχτό, αλλά αυτό πάλι συνδέεται.

Είναι για το χώρο της εργασίας μου που πρέπει να χρησιμοποιώ ένα μόνο συγκεκριμένο wifi, χρησιμοποιώντας ένα λογισμικό της δουλείας. μου, που μόνο τότε λειτουργεί. Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πατώντας πάνω του όταν το εντοπίζει τί επιλογές σου βγάζει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας πάνω του όταν το εντοπίζει τί επιλογές σου βγάζει;

 

forget, cancel και connect, αν θυμάμαι καλά. Δηλαδή όταν χάνω το σήμα μου από το κλειδωμένο δίκτυο, συνδέεται αυτόματα με το ανοιχτό δίκτυο (που δεν θέλω) κι ας το "διαγράφω" συνέχεια πατώντας το forget.

είμαι χρήστης windows phone, κι έχω κοντά δυο χρόνια να πιάσω android στα χέρια μου :worry:

Θα ψάξω βέβαια ξανά, μήπως βρω κάτι άλλο στις ρυθμίσεις... δεν μπορεί, για όλα υπάρχει λύση. :)

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορείς να κλειδώσεις ένα Smartphone να βλέπει μόνο ένα συγκεκριμένο Wi-fi; Έτσι ώστε όταν «χάνεται» το σήμα απ' το ένα να μην συνδέεται αυτόματα στο άλλο; Πατάω να μην συνδεθεί ποτέ ξανά στο άλλο που είναι ανοιχτό, αλλά αυτό πάλι συνδέεται.

Είναι για το χώρο της εργασίας μου που πρέπει να χρησιμοποιώ ένα μόνο συγκεκριμένο wifi, χρησιμοποιώντας ένα λογισμικό της δουλείας. μου, που μόνο τότε λειτουργεί. Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν καταλαβα τι θες ,πηγαινε ρυθμισεις wifi βρες τα αποθηκευμενα δικτυα και διαγραψε αυτό που δεν θες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ξέρει κανένας εαν ο dolphin mini έχει ζουμ;Γιατί στην συσκευή μου δεν μπορώ να βρω πως γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...