Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

flash player 11. Ρε παιδιά για βοηθήστε με να καταλάβω σε τι χρησιμεύει αυτή η εφαρμογή γενικά για να την έχουμε. Με λίγα λόγια για να μπω στο νόημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Είναι για να βλέπεις κάποια video η κινούμενα γραφικά σε κάποια site.

Πχ το YouTube δεν παίζει χωρίς αυτό

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου παιδιά ποιο ήταν το add-on για τον Dolphin που τον κάνει πιο γρήγορο..

 

Μαλλον εννοεις το Dolphin Jetpack που κατεβαζεις ξεχωριστα απ'το Play και σερφαρεις απο εκει..:)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή φίλε μου στο gazzeta που δεν δείχνει τα βίντεο είναι για αυτό?

 

Είναι πολύ πιθανό να μη δείχνει τα βίντεο λόγω έλλειψης flash player

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοεις το Dolphin Jetpack που κατεβαζεις ξεχωριστα απ'το Play και σερφαρεις απο εκει..:)

 

Εμένα πάντως σερνόταν με αυτό, οπότε το έβγαλα.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

O skyfire ουσιαστικα λειτουργει σαν proxy. Δεν εχετε κατευθειαν access στις σελιδες αλλα μεσω των server του skyfire (γι αυτο μπορει και παιζει flash streams, τα κανει convert πριν τα στειλει στον client). Ειναι επομενως κραυγαλεο risk για προσωπικα δεδομενα.

 

αυτο δεν το γνωριζα φιλε μου.Δηλαδη οταν μπαινεις σε σελιδες οπως παυπαλ γινεται μεσω της skyfire ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλους τους browsers και σαν τον Dolphin κανένας!:) Γιατί:

 

+ έχει εμφάνιση desktop και όχι mobile browser.Άμεσα ορατό Ηome button, άμεσα ορατά tabs το ένα δίπλα στο άλλο.

+Δεν μου έχει κρασάρει ποτέ,

+η αρχική του σελίδα είναι άψογη και παραμετροποίησιμη όπως εγώ θέλω ( το speed dial του με αφήνει να ορίσω εγώ τι θα εμφανίζει και τι όχι )

+είναι πολύ γρήγορος,

+τα gestures δουλεύουν τέλεια.

 

Τι άλλο θέλω!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη προσαρμογή του κειμένου στο μέγεθος που θέλεις όταν κάνεις zoom έχει; Αυτό το κάνει ο opera.
Link to comment
Share on other sites

Είχα τον dolphin και το τελευταίο διάστημα είχε βαρύνει αρκετά. Έβαλα τον uc browser και βρήκα την υγειά μου. Ο πιο γρήγορος με διαφορά και εξοικονομεί και data σαν τον opera.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει όλους τους browsers και σαν τον Dolphin κανένας!:) Γιατί:

+ έχει εμφάνιση desktop και όχι mobile browser.Άμεσα ορατό Ηome button, άμεσα ορατά tabs το ένα δίπλα στο άλλο.

+Δεν μου έχει κρασάρει ποτέ,

+η αρχική του σελίδα είναι άψογη και παραμετροποίησιμη όπως εγώ θέλω ( το speed dial του με αφήνει να ορίσω εγώ τι θα εμφανίζει και τι όχι )

+είναι πολύ γρήγορος,[...]

αυτά τα χουν σχεδόν όλοι οι browsers
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει τη διαφορά για εμένα είναι τα add-ons στο dolphin, εκτός όλων των άλλων. Δεν ξέρω αν πλέον έχουν και άλλοι browsers αλλά τον dolphin έχω από την αρχή σχεδόν. Ήταν ο καλύτερος από τις εναλλακτικές.

Να επισημάνω και εγώ τα gestures πολύ χρήσιμα , δεν χρειάζεται να έχεις την οθόνη με speed dials, φτιάχνεις gestures, συν το ότι βοηθάνε στην πλοήγηση γενικότερα, υπάρχουν δηλαδή gestures που δεν τα έχεις άμεσα στην οθόνη όπως forward, jump to top/bottom κ.α.

και τέλος την πολύ καλή αναγνώριση φωνής στα αγγλικά βέβαια!

Συνολικά λοιπόν θεωρώ πως είναι ο καλύτερος γιατί απλά σου προσφέρει πολλές επιλογές!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα χουν σχεδόν όλοι οι browsers

 

Σου απαντώ με μια φωτό ( την έχω και σε thumbnail μήπως και δεν εμφανιστεί η 1η) :

 

http://rapidhdd.com/images/690581sugkrish.png

 

http://rapidhdd.com/thumbnail/690581sugkrish.png

Link to comment
Share on other sites

ipred νόμιζα πως εννοούσες ότι εμφανίζουν τις σελίδες με την desktop εμφάνισή τους. Πάντως αυτό που λες, δεν συμφέρει καθόλου σε κινητό. Αλλά γούστα είναι αυτά
Link to comment
Share on other sites

Και σε 3,2'' μια χαρά βολεύει! Εμφανίζονται 2 κανονικά, και αν έχεις παραπάνω από 2 ανοιχτές απλά κάνεις slide δεξιά-αριστερά

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύει σε κινητά κάτω από 4 ίντσες, αλλά βολεύει όσους έχουμε πάνω από 4'':)

έχω 5.1" :p δεν με βολευει το μενού του πάνω γενικά. Κι είναι ιδιαίτερα βαρύς. προτιμώ με χίλια τον opera, και ταχύτερος σε μένα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σχετικά με τον dolphin γιατί οσο έψαξα δεν έβγαλα άκρη, τον εγκατέστησα στο tablet και ειμαι ευχαριστημένος αλλά πως τον κάνω καθε φορά που πατάω επομενη σελίδα η κάτι άλλο να μην ανοιγει σε νέα καρτέλα;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σχετικά με τον dolphin γιατί οσο έψαξα δεν έβγαλα άκρη, τον εγκατέστησα στο tablet και ειμαι ευχαριστημένος αλλά πως τον κάνω καθε φορά που πατάω επομενη σελίδα η κάτι άλλο να μην ανοιγει σε νέα καρτέλα;

στις ρυθμίσεις υπάρχουν 2 επιλογές για άνοιγμα σε νέα καρτέλα. ψάξτες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στον chrome πως σβηνω το ιστορικο?

 

ρυθμισεις-απορρητο-κατω κατω λεει εκκαθ.δεδομ. περιηγησης,το πατας σου εμφανιζει καποιες επιλογες,τικαρεις το ιστορικο και πατας εκκαθαριση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-απορρητο-κατω κατω λεει εκκαθ.δεδομ. περιηγησης,το πατας σου εμφανιζει καποιες επιλογες,τικαρεις το ιστορικο και πατας εκκαθαριση

 

Δεν μου τα βγαζει ετσι οπως τα λες.μιλαμε για την εκδοση για αντροιντ,ετσι? Οχι για pc.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τα βγαζει ετσι οπως τα λες.μιλαμε για την εκδοση για αντροιντ,ετσι? Οχι για pc.

σωστά στο λέει. ψάξε καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις εχω δυο κατηγοριες.

Βασικες πληροφοριες

Συνθετες

 

Παταω στο συνθετες και εκει βλεπω "ΑΠΟΡΡΗΤΟ". Μπαινω εκει και βλεπω

"Προτασεις σφαλματος περιηγησης " Οπου ειναι τικαρισμενο.

"Αναζητηση κ προτασεις διευθυνσεων url" οπου ειναι τικαρισμενο.

"Προβλεψεις ενεργειων δικτυου" επισηα τικαρισμενο

"Αναφορες χρησης και σφαλματων" εινζι επιλεγμενο το "μονο σε wifi".

 

Αυτα βλεπω κι πουθεν επιλογη γιαεκαθαριση ιστορικου.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...