Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν νομίζω ότι πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή από το ms office δεν υπάρχει, ιδίως αν έχεις 365 account.

 

Τι ακριβώς θες να πεις με την παραπάνω,φράση; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να πεις με την παραπάνω,φράση; :blink:

 

Στο ms office έχεις μέχρι και το lens για το scanning των αρχείων το οποίο αυτόματα το διαμοιράζεις και στο one drive σου

Link to comment
Share on other sites

Στο ms office έχεις μέχρι και το lens για το scanning των αρχείων το οποίο αυτόματα το διαμοιράζεις και στο one drive σου

 

Έχεις βάλει δύο "δεν" και δεν βγάζει νόημα συντακττικά.

Link to comment
Share on other sites

OfficeSuite Pro + PDF έχω εγώ από προσφορά αγορασμένο.

 

Το χρησιμοποιούσα χρόνια, αγορασμένο και εγώ από προσφορά, αλλά αν και εξακολουθώ και το προτιμώ, πήγα στο εξίσου καλό WPS Office.

Αν χρησιμοποιείς OfficeSuite ίσως μπορείς να με βοηθήσεις...

Εδώ και καιρό, για κάποιο λόγο, όταν πάω να κάνω επεξεργασία κάποιου κειμένου ( docx ή οτιδήποτε άλλο) δεν μπορώ να σβήσω ή να αφαιρεθώ ή τροποποιήσω λέξεις π.χ.

Πρέπει να κάνω διπλό κλικ (με δάκτυλο), να εμφανιστεί ο κέρσορας στο τέλος της λέξης και πάλι δεν δέχεται πάντα τροποποίηση ή αφαίρεση λέξης. Πρόσθεση λέξης γίνεται κανονικά, τροποποίηση οχι.

Σε αντίθεση με wps και microsoft office που γίνεται κανονικά.

Εχει αλλάξει κάτι σε κάποιο update? Τι πρέπει να κάνω;

 

Αυτό σε όλες μου τις συσκευές. Δεν είναι θέμα ρύθμισης του κινητού.

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιούσα χρόνια, αγορασμένο και εγώ από προσφορά, αλλά αν και εξακολουθώ και το προτιμώ, πήγα στο εξίσου καλό WPS Office.

Αν χρησιμοποιείς OfficeSuite ίσως μπορείς να με βοηθήσεις...

Εδώ και καιρό, για κάποιο λόγο, όταν πάω να κάνω επεξεργασία κάποιου κειμένου ( docx ή οτιδήποτε άλλο) δεν μπορώ να σβήσω ή να αφαιρεθώ ή τροποποιήσω λέξεις π.χ.

Πρέπει να κάνω διπλό κλικ (με δάκτυλο), να εμφανιστεί ο κέρσορας στο τέλος της λέξης και πάλι δεν δέχεται πάντα τροποποίηση ή αφαίρεση λέξης. Πρόσθεση λέξης γίνεται κανονικά, τροποποίηση οχι.

Σε αντίθεση με wps και microsoft office που γίνεται κανονικά.

Εχει αλλάξει κάτι σε κάποιο update? Τι πρέπει να κάνω;

 

Αυτό σε όλες μου τις συσκευές. Δεν είναι θέμα ρύθμισης του κινητού.

 

Ωχ,δίκιο έχεις τι φάση; :O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει δύο "δεν" και δεν βγάζει νόημα συντακττικά.

Δύσκολη ώρα. Πάντως θεωρώ πως αν έχεις 365account τότε το ms είναι ίσως μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα.

Εχει κανείς να μου προτείνει κάποια εφαρμογή για να παίρνω backup τα settings των εφαρμογών?

Το πρόβλημά μου είναι ότι παίρνοντας απλά backup τα apps, όταν τα ξαναβάλεις πρέπει να κάτσεις και να τα σετάρεις ένα-ένα.

(Το native backup της συσκευής ΔΕΝ τα παίρνει όλα... Μου βγάζει warnings στις μισές εφαρμογές)

Ευχαριστώ...

 

Υ.Γ. ΔΕΝ είμαι root.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

χωρις ρουτ απο δυσκολο εως αδυνατο..

 

δοκιμασε με το helum backup, αλλα μην περιμενεις και πολλα..

δεν ξερω καν αν σου παιξει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας
  • 2 months later...

Την εφαρμογή θα πρέπει να την βρω μέσα στο https://www.samsung.com/gr/apps/galaxy-store/ , διότι έχω ένα κουπόνι και θα ήθελα να του κάνω χρήση.

Αν υπάρχει θέμα …..ας μου στείλετε pm.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Την εφαρμογή θα πρέπει να την βρω μέσα στο https://www.samsung.com/gr/apps/galaxy-store/ , διότι έχω ένα κουπόνι και θα ήθελα να του κάνω χρήση.

Αν υπάρχει θέμα …..ας μου στείλετε pm.

 

Αν έχει ocr Ελληνικό....να κάνει μετατροπή σε εικόνα / word κτλ....θα είναι σούπερ!

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Android εφαρμογές γραφείου με εφάπαξ πληρωμή?

Όπως camscanner, pdf editor κτλ

 

 

 

αν έχει κάποιος κάποια πρόταση ας μου πει!

 

Αν και πιστεύω καλύτερο δεν υπάρχει από το https://www.fjsoft.at/en/ (my phone explorer)…που έχω κάνει πολλές φορές donation….θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άλλη αντίστοιχη εφαρμογή.

Αν υπάρχει κάτι καλύτερο με εφάπαξ πληρωμή από το galaxy store …θα ήταν μία χαρά.

 

Android εφαρμογές γραφείου με εφάπαξ πληρωμή?

Την εφαρμογή θα πρέπει να την βρω μέσα στο https://www.samsung.com/gr/apps/galaxy-store/ , διότι έχω ένα κουπόνι και θα ήθελα να του κάνω χρήση.

Αν υπάρχει θέμα …..ας μου στείλετε pm.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γεια χαρά σε όλους. Είναι το πρώτο μου post στο forum. Νομίζω η σωστή ενότητα είναι εδώ αν κάνω λάθος συγνώμη κάποιος moderator ας το μετακινήσει... ¨Έχω φτιάξει μια πάρα πολύ απλή εφαρμογούλα για android λέγεται ΣΟΦΟ ΡΕΥΜΑ και θα την βρείτε στο playstore. Η εφαρμογή εχει πάρα πολύ απλό μενού και με ένα μόνο άγγιγμα μπορείς να δεις και να συγκρίνεις κάθε μήνα τις τιμές των παρόχων ηλεκτρικής ενέργειας ανάλογα το χρώμα που θέλεις.
Είναι δωρεάν και νομίζω θα φανεί σε κάποιους πολύ χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα ποστ εδώ με φωτο, δεν έχω δικαίωμα όμως να διαγράψω αυτό το ποστ^ 
Αν θέλει κάποιος mod ας το διαγράψει να μην έχω διπλά ποστ... ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

https://www.carandmotor.gr/nea/poy-eho-parkarei-me-ena-klik-agnosti-leitoyrgia

 

ρε παιδιά  ο google assistant υποστηρίζει ελληνικά;ότι να ναι γράφουν; 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή που να καταγραφεί την ομιλία πχ σε μια διάλεξη και να την αποθηκεύει; 

Την εγγραφή φωνής της samsung την έχεις δοκιμάσει?? Έχει και ρύθμιση για συνέντευξη 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mips said:

Την εγγραφή φωνής της samsung την έχεις δοκιμάσει?? Έχει και ρύθμιση για συνέντευξη 

ωω τέλεια την βρήκα ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mips said:

Την εγγραφή φωνής της samsung την έχεις δοκιμάσει?? Έχει και ρύθμιση για συνέντευξη 

Αν λεμε για την ιδια εφαρμογη, γιατι κι εγω samsung εχω, δεν βλεπω ομως καν στοιχειωδες επιλογες στα settings, οπως αν εγγραφει σε mp3 format (μαλλον οχι) και που να αποθηκευει τα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karib said:

Αν λεμε για την ιδια εφαρμογη, γιατι κι εγω samsung εχω, δεν βλεπω ομως καν στοιχειωδες επιλογες στα settings, οπως αν εγγραφει σε mp3 format (μαλλον οχι) και που να αποθηκευει τα αρχεια.

Φίλε μου την εφαρμογή την πρότεινα γιατί είπε το παλικάρι ότι θέλει να ηχογραφήσει μια διάλεξη και να την αποθηκεύει. Νομίζω ότι Γιαυτό που ήθελε κάνει την δουλειά της

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την εφαρμογη .καταγραφει μια χαρα!που τα αποθηκευει δεν εχω βρει ακοιμα αλλα θα το βρω που θα παει..

το βρήκα! στα recordings είναι στην εσωτερική μνήμη

Screenshot_20240209_092202_Cx File Explorer.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...